امروز ۲۵ /آذر /۱۳۹۷ - ساعت

اخذ بورسیه تحصیلی در اروپا

۳.۳ (۶۶.۶۷%) ۳ votes

اخذ بورسیه تحصیلی در اروپا

اخذ بورسیه تحصیلی در اروپا و سایر نقاط جهان همواره مورد توجه دانشجویان در سراسر دنیا بوده است . کسب بورسیه از دانشگاه های مختلف به این معنی است که میتوانید به صورت رایگان در یک کشور تحصیلات خود را به اتمام رسانده و بعد از آن به آن کشور مهاجرت نمایید . دقت نمایید اخذ بورسیه تحصیلی در انگلستان به طور مثال و سایر نقاط جهان شامل مراحلی است که باید این مراحل به دقت طی شود تا بتوانید بورسیه تحصیلی خود را دریافت نمایید . این مراحل در ابتدای امر شامل گفتگو با اساتید و دانشگاه است و به ترتیب مراحل حساس تر خواهد شد .

دقت نمایید جهت دریافت بورسیه تحصیلی باید حتما مدت زمان دریافت بورسیه را در نظر داشته باشید تا بتوانید برنامه ریزی های دقیقی برای خود و خانواده خود در آینده صورت دهید .

شانس دریافت بورسیه با داشتن مدرک زبان خارجی برای هر کشور بالاتر خواهد بود . اگر شما به دنبال کسب بورسیه تحصیلی هستید باید بتوانید با زبان آن کشور با دانشگاه و اساتید ارتباط برقرار نمایید . البته بعضی از دانشگاه ها برای اعطای بورسیه از طریق اساتید اقدام میکنند و فقط و فقط از طریق اساتید بورسیه را اعطا میکنند . دریافت بورسیه انگلستان به این صورت است که تمامی دانشگاه های انگلستان شرایط اعطای بورسیه را در داخل وب سایت های خود اعلام کرده اند و مطالعه این شرایط کاملا به خود شما و زمانی که در این راه میگذارید بستگی دارد . موضوع زمان یکی از مهمترین مسائل در دریافت بورسیه تحصیلی است .

دانشگاه ها انواع مختلف دارند ولی اولین قدم برای دریافت بورسیه این است که مدارک مورد نیاز خود را تهیه کنید . ممکن است دانشگاه در داخل سایت خود اعلام کرده باشد که باید استاد سوپروایزر اعلام نمایید . به طور مثال اگر در مقطع دکترا قصد اقدام دارید باید سی وی خود را برای اساتید ارسال نمایید . بدترین حالت در این بخش این است که دانشجویان سی وی خیلی طولانی برای اساتید ارسال میکنند و این مورد بسیار حساس است و ممکن است افسر اپلای و تایید مدارک وقت برای خواندن تمامی متن شما نداشته باشد . شما در این مرحله میتوانید به صورت بسیار مختصر و کوتاه اعلام نمایید که من در موضوعی که شما در آن کار کرده اید من تحقیق انجام داده ام و سابقه ی کاری شما را مطالعه نموده ام . اگر اساتید احساس نمایند که شما یک متن را برای اساتید زیادی ارسال نموده اید مطمئنا به شما پاسخی نخواهند داد ولی اگر این حس را به اساتید منتقل نمایید که شما منحصرا با آن استاد یا سوپروایزر در ارتباط هستید خیلی حس بهتری به آنها منتقل میگردد و دیدگاه آنها نسبت به شما تغییر خواهد کرد .

فاند اسکالرشیپ چیست ؟ بورسیه به چه افرادی تعلق میگیرد ؟ راحت ترین دریافت بورسیه چیست ؟

وقتی صحبت از بورس تحصیلی میشود این موضع مطرح میشود که یک مقدار از شهریه های شما را کم کند یا همه ی شهریه های دانشگاه را از بین ببرد یا حتی مبلغ زندگی شما را پرداخت نمایند . حال بورسیه به چه افرادی تعلق میگیرد ؟ ارائه سی وی یکی از مهمترین مراحل است . دانشگاه آزاد یا سراسری تاثیر آنچنانی بر روی دریافت بورسیه ندارد . بورسیه میتواند از ابتدایی ترین مراحل تحصیل یعنی دبیرستان به شما تعطق بگیرید تا مقطع دکتری .

وقتی شما وب سایت های دانشگاه ها را مطالعه میکنید در مقطع لیسانس باید فرد بسیار ویژه ای باشید تا بتوانید بورسیه دریافت نمایید . در بعضی از دانشگاه ها مدارکی که ارائه میکنید بسیار مهم است که میتوان این مدارک را به طور مثال به این موارد محدود کرد که معدل تحصیلی بالای ۱۴ شانس شما را بالا خواهد برد و مدرک زبان آیلتس یا تافل نیز بسیار تاثیرگذار خواهد بود . سن شما نباید بالاتر از ۴۰ سال باشد و این مورد نیز بسیار تاثیر گذار خواهد بود . سن بالاتر از ۴۰ سال حتی در مقطع دکترا نیز کار را دشوار میکند .

در بیشتر دانشگاه ها در وب سایت های آنها حالت راهنما برای دریافت بورسیه قرار داده شده است . اگر مدارک شما کامل باشد و برای اساتید ارسال نمایید خود اساتید شما را برای دریافت بورسیه به دانشگاه معرفی میکنند . توصیه نامه اساتید بسیار بسیار اهمیت دارد و اگر بتوانید در طول تحصیل فعلی خود از تمامی اساتید در طول هر ترم یک توصیه نامه دریافت نمایید در هنگام اپلای برای دریافت بورسیه تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت .

برای دریافت بورسیه باید همواره کار خود را دنبال نمایید زیرا این پیگیری شما است که اساتید را راضی نگه میدارد . برای دریافت بورسیه از دانشگاه های معدل محور باید در نظر داشته باشید که در مرحله ی اول معدل شما بسیار اهمیت دارد و در مرحله ی بعدی توصیه نامه اساتید اهمیت بسیار زیادی دارد .

توصیه نامه به انضمام مدارک دیگر که در وب سایت های دانشگاه ها و توضیحات خوبی که شما برای دانشگاه ارسال میکنید بسیار اهمیت دارد زیرا اگر دانشگاه اعلام کرده باشد که باید با اساتید در ارتباط باشید بسیار مهم است زیرا حتی متن و تیتر ایمیل شما نیز تاثیر گذار خواهد بود و استاد به تیتر شما نیز اهمیت ویژه ای میدهد . یک استاد دانشگاه ممکن است ۱۰۰۰ دانشجو داشته باشد و اگر هر کدام از این دانشجویان یک روز در میان یک ایمیل برای اساتید ارسال نمایند شما تعداد ایمیل ها را در نظر داشته باشید . این تعداد ایمیل مسلما در روند کاری اساتید تاثیر دارد و تیتر ایمیل شما در این مرحله تعیین کننده است .

در یک سری از کشور ها مثل اتریش و آلمان هزینه خود دانشگاه مجانی یا بسیار کم است . در مقطع فوق لیسانس به طور مثال در آلمان نیازمند مدرک زبان آلمانی هستید ولی در مقطع دکترا نیازمند مدرک انگلیسی هستید .

همان طور که مطالعه نمودید دریافت بورسیه به سادگی صورت میپذیرد ولی باید در این راه بسیار بسیار صبور باشید و زمان زیادی را صرف نمایید . این مراحل همه و همه به خود شما بستگی دارد و همان طور که میدانید اعطای بورسیه به خود دانشگاه بستگی دارد . اخذ بورسیه تحصیلی در کشور های مختلف و دانشگاه های مختلف به این مورد بستگی دارد که شما دارای سابقه ی تحصیلی خوبی باشید و مدارک را کاملا بر اساس خواست دانشگاه و اساتید آن ارسال نمایید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *