امروز ۲۵ /آذر /۱۳۹۷ - ساعت

اعزام دانشجوبه مجارستان

۲ (۴۰%) ۱ vote

اعزام دانشجوبه مجارستان

 

شرایط اعزام دانشجو به مجارستان و شرایط ۲۰۱۸ گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ شرایط اعزام دانشجو به  مجارستان وراههای اخذ اقامت مجارستان کدام است ؟ شرایط اعزام دانشجو به مجارستان و مهاجرت تحصیلی به  مجارستان به چه صورت است ؟ شرایط اعزام دانشجو به مجارستان و تحصیل در  مجارستان موضوعی است که متقاضیان فراوانی دارد و هر ساله تعداد کثیری از دانشجویان به دنبال تحصیل  درمجارستان و آگاهی از شرایط اعزام دانشجو به  مجارستان می باشند که این موضوع ما را بر این داشت تا در باب شرایط اعزام دانشجو به مجارستان و تحصیل در مجارستان مقاله ای گردآوری نمائیم .

اعزام دانشجو به مجارستان

در خصوص اعزام دانشجو به مجارستان می توان اینگونه می توان بیان نمود که مجارستان در مجاورت اروپای مرکزی و شرقی، بسیاری از جاذبه های هر دو منطقه را دارد. این کشور با داشتن بسیاری از جاذبه های طبیعی و مصنوعی همراه با هزینه های نسبتاً پایین زندگی و تمرکز بر بین المللی سازی، مقصد مناسب و محبوبی برای ادامه تحصیل دانشجویان است. در حال حاضر شرایط اعزام دانشجو به مجارستان مناسب و منطقی است.

مجارستان در حال تبدیل شدن به یک مرکز آموزش عالی برتر است. دانشگاه های مجارستان در حال افزایش تعداد دانشجویان بین المللی، هم طی برنامه های تبادل دانشجو و هم جذب دانشجو در دوره های کامل هستند، و به طور فزاینده ای دوره های آموزشی را به زبان های غیر مجارستانی ارائه می دهند که بیشتر آنها انگلیسی است.

در راستای پروسه بولونیا که هدف از آن ایجاد هماهنگی در نظام آموزش عالی در سراسر اروپا است، دانشگاه ها در مجارستان سه سطح تحصیلات: کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهند. برنامه های کارشناسی معمولاً سه یا چهار سال طول می کشد، برنامه های کارشناسی ارشد یک یا دو ساله و برنامه های دکتری سه ساله است. در بعضی از رشته ها، ممکن است یک دوره طی پنج تا شش سال تکمیل شود که مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را ترکیب می کند.

سیستم آموزش و پرورش در مجارستان بین کالج ها و دانشگاه ها تقسیم شده است:

تحصیلات کالج: عموما ۴ سال طول می کشد

تحصیلات دانشگاهی: به مدت ۴ تا ۶ سال بسته به دوره انجام می شود.

سال تحصیلی مجارستان از ماه سپتامبر تا ژوئن با تعطیلات طولانی در ماه های ژوئیه و اوت اجرا می شود.

شش دانشگاه مجارستان در رتبه بندی جهانی دانشگاه QS در سال ۲۰۱۸ حضور دارند، و هشت دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های EECA در سال ۲۰۱۸ قرار دارند. پنج دانشگاه برتر در مجارستان عبارتند از:

دانشگاه سگد

دانشگاه یوتوس لوراند

دانشگاه دبرسن

دانشگاه کوروینوس بوداپست

دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست

 

شرایط پذیرش در دانشگاه های مجارستان

برای اعزام دانشجو به مجارستان و تحصیل در یکی از دانشگاه ها یا کالج های مجارستان، دانشجویان باید شرایط خاصی را برای ورود به دانشگاه داشته باشند. این شرایط به طور عمده شامل دیپلم دبیرستان یا مدرک کارشناسی (برای یک دوره کارشناسی ارشد)، مدرک زبان و شرکت آزمون ورودی است:

دیپلم دبیرستان و ریز نمرات

هر دو مدرک دیپلم و ریز نمرات دوره های تحصیلی قبلی باید به زبان مجارستانی یا انگلیسی ترجمه شود، که بستگی به زبان آموزشی رشته تحصیلی انتخابی دارد.

اعزام دانشجو به مجارستان و شرایط آزمون ورودی

این فقط بخشی از شرایط ورود برای برخی رشته های خاص در مجارستان است. اگر قبلا ً در آزمون سراسری در کشور خود شرکت نکرده باشید و یا دانشجوی اروپایی نیستید، احتمالاً باید قبل از درخواست برای تحصیل در یک دوره آمادگی در موسسه آموزشی یا دانشگاهی که علاقه مند به تحصیل در آن هستید ثبت نام کنید. این دوره ها حدوداً ۲ ترم است و دانشجویان باید هزینه های تحصیلی متفاوتی که بستگی به رشته و دانشگاه دارد را بپردازند.

شرایط زبان و شرایط اعزام دانشجو به مجارستان

برای اعزام دانشجو به مجارستان و همچنین دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی در مجارستان، در بخشی از آزمون ورودی مهارت های زبان انگلیسی دانشجویان را ارزیابی می کنند. در غیر این صورت، دانشجو باید مدارک زبان خود را در قالب نمرات آزمون های آیلتس یا تافل ارائه دهد. حداقل میانگین نمره زبان انگلیسی که مدارس مجارستان پذیرفته می شود عبارتند از:

برای مدرک کارشناسی:

بین ۵.۰ تا ۶.۰ برای آزمون آیلتس

بین ۶۰ تا ۸۰ برای آزمون تافل

برای مدرک کارشناسی ارشد:

بین ۵.۵ تا ۶.۵ در آزمون آیلتس

بین ۷۰ تا ۹۰ در آزمون تافل

برای دوره های آموزشی ارائه شده به زبان های دیگر (آلمانی بسیار رایج است) شرایط خاصی برای مهارت های زبان آلمانی شما وجود دارد.

ویزای دانشجویی برای مجارستان

دانشجویان از داخل اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا برای تحصیل در مجارستان نیازی به ویزا ندارند، اما ملزم به درخواست مجوز اقامت در ظرف ۱۵ روز پس از ورود می باشند. دانشجویان خارج از اروپا باید از طریق نزدیکترین سفارت مجارستان برای مجوز اقامت دانشجویی قبل از ورود درخواست دهند. درخواست ها باید حداقل شش هفته قبل از ورود ارائه شوند، زیرا بررسی آنها به احتمال زیاد حداقل یک ماه طول خواهد کشید.

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی مجارستان به شرح زیر است:

گذرنامه (حداقل شش ماه پس از خروج از کشور مبدأ اعتبار داشته باشد)

دو قطعه عکس در اندازه گذرنامه

فرم درخواست تکمیل شده

مدرک بیمه درمانی معتبر برای تمام مدت اقامت

مدرک مربوط به پرداخت شهریه تحصیلی (یا گواهی معافیت از آن)

مدرک اثبات بودجه کافی برای پوشش هزینه های زندگی در قالب تاییدیه بانکی

نامه رسمی پذیرش از دانشگاه های مجارستان

مدرک مربوط به محل سکونت در مجارستان

همه دانشجویان بین المللی باید محل اقامت / سکونت خود را نزد مقامات محلی، در اسرع وقت پس از ورود ثبت کنند.

هزینه ها و بودجه برای تحصیل در مجارستان

هزینه های زندگی در مجارستان نسبتاً اندک است، دانشجویان احتمالا در حدود ۶۰۰ تا ۸۵۰ دلار در هر ماه برای پوشش همه هزینه های زندگی (تقریباً ۷.۲۰۰ تا ۲۲۰۰ دلار در هر سال) نیاز دارند. هزینه های زندگی در بوداپست گرانتر است، و اجاره خانه از ۳۴۰ دلار در هر ماه شروع می شود.

اعزام دانشجو به مجارستان و هزینه تحصیل در مجارستان

هزینه های تحصیل در مجارستان در هنگام در مقایسه با بقیه اروپای غربی بسیار مقرون به صرفه است. شهریه بین دانشگاه ها و دوره های مختلف متفاوت است، در حالی که در بعضی دوره ها به میزان ۵،۵۰۰ دلار آمریکا در سال برای تحصیل در دانشگاه دبرسن لازم است، در رشته پزشکی به زبان انگلیسی (به اضافه ۵۰۰ دلار هزینه درخواست و هزینه ورود به دانشگاه) حداقل ۱۴۰۰۰ دلار در سال شهریه اخذ می شود.

به طور کلی در خصوص اعزام دانشجو به مجارستان می توان بیان نمود که هزینه های تحصیلی بسته به دانشگاه و رشته متفاوت است. اغلب پزشکی و دندانپزشکی از گزینه های گران تر با هزینه تحصیل در حدود ۲۰،۰۰۰ یورو می باشد، در حالی شهریه که سایر رشته های تخصصی می تواند تا ۴۵۰۰ یورو باشد.

علاوه بر پرداخت هزینه تحصیل، دانشجویان در دانشگاه های مجارستان همچنین ملزم به پرداخت هزینه درخواست، هزینه آزمون و هزینه ثبت نام، هر یک به مبلغ ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو می باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *