امروز ۰۲ /اسفند /۱۳۹۷ - ساعت

اقامت بعد از تحصیل در گرجستان

Rate this post

اقامت بعد از تحصیل در گرجستان

 

اقامت بعد از تحصیل در گرجستان ۲۰۱۸ قوانین و شرایط جدیدی دارد که به آنها خواهیم پرداخت ، در کشور گرجستان برای دانشجویان اقامت بعد از تحصیل در گرجستان از مهم ترین مسائل می باشد . ما در این مقاله به تمام اقدامات مرتبط با اقامت پس از تحصیل در گرجستان خواهیم پرداخت و شرایط تمدید اقامت و نحوه اخذ اقامت دائم در گرجستان را تشریح خواهیم نمود .

کشور گرجستان ، کشوری است با هزینه های بسیار پایین اقامت و زندگی که سالانه بسیاری از ایرانیان برای مهاجرت به این کشور سفر می نمایند . کشور گرجستان با امنیت بسیار بالای خود و شرایط محیطی آن بستر برای ورود به حوزه شنگن را فراهم آورده است و این امکان وجود دارد تا وارد کشور های اتحادیه شنگن شود .

ویزای تحصیلی گرجستان  نیز از بهترین راه های مهاجرت به کشور گرجستان می باشد . دانشجویان پس از اتمام دوره های تحصیلی خود  در این کشور نگران اخذ اقامت بعد از تحصیل در کشور گرجستان می باشند و از این رو به دنبال راهی برای تمدید اقامت خود می باشند . راه های متعددی برای تمدید اقامت تحصیلی دانشجویان می باشد . ما در مقاله ذیل شرایط تمدید اقامت بعد از تحصیل در گرجستان را تشریح خواهیم نمود .

مجوز اقامت پس از تحصیل در گرجستان ، این امکان را برای فرد مهیا می سازد تا یک شهروند خارجی برای مهاجرت و اقامت در گرجستان یا در طول مدت اعتبار مجوز اقامت خود در خاک این کشور تردد کند و اقامت نماید .  هم چنین این امکان وجود دارد تا در صورت مقیم شدن در کشور گرجستان برای یک فرد غیر از  گرجستان دعوت نامه صادر نماید .

برای دریافت اجازه اقامت توسط یک شهروند خارجی باید شخصا یا از طریق وکیل خود به هر اداره آژانس توسعه خدمات عمومی یا مرکز اجتماعی اداره مهاجرت  تقاضا کند و یا از طریق خدمات از راه دور توسط خدمات توسعه عمومی آژانس :         https://services.sda.gov.ge  در خواست خود را به ثبت برساند .  یک نامه برای اشخاص متقاضی واجد شرایط به آدرس وی در گرجستان ارسال می شود .

شما برای ارائه مدارک خود می توانید آن ها را به زبان های روسی ، انگلیسی  و گرجی ترجمه نمایید . با این شرایط  در صورتی که ، گذرنامه فرد ترجمه گرجی را به اداره توسعه خدمات عمومی ارسال نکرده باشید ولی اطلاعات شخصی در گذرنامه دارای ترجمۀ لاتین می باشد ، در این صورت نیازی به ترجمه پاسپورت نخواهید داشت .

مجوز های اقامت بعد از تحصیل در گرجستان به شرح ذیل صادر می گردد :

*اجازه اقامت کاری گرجستان ، برای اشخاصی که در راستای فعالیت های کارآفرینی و یا کارگری بعد از تحصیل در گرجستان اقدام می نمایند .

* اجازه اقامت تحصیلی برای افرادی که هدف تحصیل در کشور گرجستان را دارند و در موسسات آموزشی مجاز این کشور پذیرش اخذ نموده اند .

* اجازه اقامت برای الحاق اعضای خانواده به افراد خارجی که دارای مجوز اقامت در کشور گرجستان می باشند . اشخاص واجد شرایط عبارتند از :  همسر ، فرزند و پدر و مادر نفر اصلی . هم چنین فردی که پایین تر از سن قانونی باشد یا معلولی که به طور کامل وابسته و یا تحت مراقبت (کامل) می باشد نیز واجد شرایط خواهد بود .

* اجازه اقامت برای یک شهروند سابق گرجستانی که اقامت گرجستان وی متوقف شده ،مجدد تمدید می شود .

* اجازه اقامت دائم ؛ برای همسر ، پدر و مادر متقاضی اصلی و فرزند یک شهروند گرجستانی نیز صادر خواهد شد .  همچنین به یک شهروند خارجی این امکان را می دهند تا برای خانواده خود درخواست اقامت نماید به شرطی که در طی شش سال گذشته در گرجستان اقامت داشته است . اگر شخص در گرجستان برای درمان در گرجستان زندگی نماید یا زمان طولانی زیادی را در مأموریت دیپلماتیک یا در سفارت و مراکز هم تراز آن کار کند ، این دوره نمی تواند به دوره شش ساله اقامتی محاسبه نمود .

* برای یک دانشجو اجازه اقامت سرمایه گذاری داده خواه شد با این پیش فرض که بتواند حداقل ۳۰۰،۰۰۰ لاری در این کشور سرمایه گذاری نماید .  در این حالت اجازه الحاق نیز وجود خواهد داشت .

اجازه اقامت T emporary به یک دانشجو که با توجه به قانون گرجستان ، منع خشونت داخلی ، حفاظت و حمایت از قربانیان خود را صادر می نماید ، به عنوان یک قربانی خشونت در وطن خود اعطا خواهد شد .

اجازه اقامت کوتاه مدت به شخص و اعضای خانواده اش صادر می شود که طبق قانونی که توسط قانون گرجستان تعیین می شود ، حق مالکیت غیرقانونی ( به جز زمین های کشاورزی ) با قیمت بازار بالای ۳۵۰۰ عدد معادل هر ژل تعلق می گیرد .

یک خارجی که به طور قانونی در گرجستان اقامت دارد و اقامت بعد از تحصیل در گرجستان را اخذ نموده است  ، حق دریافت نوع دیگری از مجوز اقامت هارا در صورتی که مطابق شرایط مورد نیاز برای دریافت دومی باشد ، را دارد.

اجازه اقامت افراد بدون هویت به مدت نا محدود فقط به افرادی که برای  اقامت گرجستان از طریق ثبت نام لینک های اقامت دائمی پس از ۳۱ مارس ۱۹۹۳ در گرجستان  اقدام کرده باشند امکان پذیر می باشد که از این بستر استفاده نمایند.

مجوز اقامت توسط اداره توسعه خدمات عمومی ، در بازه زمانی سی روزه پس از ارسال تمامی اسناد مورد نیاز تکمیل شدن  مدارک مورد نیاز اعطا خواهد شد . البته امکان صدور سریع آن نیز وجود دارد  که باید هزینه های جداگانه ای برای این امر پرداخته شود.

کارت اقامت یک سند هویت و تایید اقامت یک خارجی برای زندگی در گرجستان است و شرط استفاده از حق شهروندی از اقامت خود در گرجستان را بهره مند می سازد.

ما در این مقاله در مورد اقامت بعد از تحصیل در گرجستان مطالبی را ارائه نمودیم . در صورت انجام پروسه مهاجرتی خود توصیه می شود با موسسات حقوقی معتبرتر تماس گرفته و از حقوقدانان و وکلای حقوق بین الملل مشورت نمایید  تا قواعد و جزئیات پروسه ای مهاجرتی و حقوقی شما را در اختیار شما بگذارند و جهت بررسی پرونده خود و قبل از صرف هزینه ها سوالات حقوقی خود را  با مشاورین متخصص مطرح بفرمائید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *