اقامت سنگاپور از طریق خرید ملک

  • اقامت سنگاپور از طریق خرید ملک  در سال 2019
  • آیا بهترین روش اقامت سنگاپور از طریق خرید ملک است؟
  • چگونگی و مراحل دریافت اقامت سنگاپور از طریق خرید ملک چیست؟

اقامت سنگاپور از طریق خرید ملک یکی از روش های اخذ اقامت سنگاپور است. می توان گفت یکی از معمول ترین روش ها برای اخذ اقامت در این کشور , سرمایه گذاری و خرید ملک است زیرا یک سرمایه گذاری مطمئن است و سرمایه شما حفظ می شود.

در این روش می بایست حداقل سرمایه 2.5 میلیون دلار باشد که پس از سرمایه گذاری اقامت دائم کشور سنگاپور را بدست می آورید. این روش مورد توجه افراد خارجی بسیاری برای سرمایه گذاری شده است زیرا این کشور در حال رشد و پیشرفت می باشد.

در اینجا  قصد داریم شما عزیزان را  با نحوه ی  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در سنگاپور و اقامت سنگاپور از طریق خرید ملک  آشنا سازیم:

 کشور سنگاپور

سنگاپور کشوری است در جنوب شرقی آسیا که پایتخت آن شهر سنگاپور است. سنگاپور 4 زبان رسمی و شناخته شده دارد عبارتند از: انگلیسی، مالایی ، چینی و تامیل.این کشور دارای جاذبه‌های طبیعی فراوان ، تنوع قومی و همچنین استفاده از زبان انگلیسی به عنوان یکی از زبان‌های اصلیشان می باشد که بسیار مهم است . شبکه حمل و نقل کشور سنگاپور گسترده و کارآمد است که باعث شده در میان توریست ها از محبوبیت بالایی قرار بگیرد.

اقامت سنگاپور

در سال 1973 دولت سنگاپور قوانین سختی برای خرید و فروش ملک در این کشور وضع کرد که طبق آن محدودیت هایی برای مالکیت خارجی برای ملک های مسکونی خصوصی در سنگاپور بود  و فقط به کسانی که شهروند کشور سنگاپور بودند میتوانستند اجازه ، خرید و فروش ملک داشته باشند.

در تاریخ 2005 قانون اصلاح شد و طبق آن خارجیان اجازه داشتند خرید، فروش و اجاره بدون مشکل داشته باشند.همچنین برای معامله های کوچک مانند:

زمین خالی، خانه های ییلاقی که مالکیت دارد ، خانه های نیمه مستقل و تراس، اگر خارجی ها مایل به خرید بودند  مشکلی برای آنها وجود ندارد.

افراد غیر از تبعه سنگاپور می بایست قبل از خرید ملک  از اداره زمین سنگاپور تایدیه دریافت نمایند.

چه کسانی واجدین شرایط برای خرید HDB flats و اجاره آپارتمان اجرایی اقامت سنگاپور از طریق خرید ملک هستند :

می توان گفت HDB Flats  به آپارتمان هایی گفته می شود  که توسط اداره  توسعه مسکن HDB ساخته شده و نگهداری می شود که بیش از 80 درصد سنگاپوری ها در این خانه های مسکونی  HDB Flats  زندگی می کنند. این خانه ها شامل شهرک هایی است که تمام امکانات شهری نظیر : کلینیک ، مدرسه، سوپرمارکت ،  مراکز مواد غذایی، و امکانات ورزشی و تفریحی داراست.

برای خرید این آپارتمان های HDB باید یک شهروند سنگاپوری باشید و یا اقامت دائم سنگاپور را دارا باشید.

Condominiums اجرایی EC  این خانه ها مخصوص کسانی است که شرایط دریافت بیشتر از یک مسکن  HDB را دارند  نمی توانند مالکیت خصوصی داشته باشند مانند جوانان حرفه ای تازه فارغ التحصیل شده.  EC ها در طراحی و تسهیلات با آپارتمان های خصوصی قابل مقایسه هستند زیرا آنها بواسطه توسعه دهندگان بخش خصوصی به فروش میرسند. خارجی ها  ملزم به خرید یک مجتمع اجرایی هستند آن هم بعد از 10 سال.

برای خرید و اسکان هر دو آپارتمان  HDB  و آپارتمان اجرایی می بایست واجد شرایط بودن تحت پوشش اداره  مسکن و توسعه است.

سرمایه گذاری ملک برای درخواست دائم اقامت

با در نظر گرفتن حداقل مبلغ معین در ساختارهای کسب و کار و یا سایر  وسیله سرمایه گذاری مانند: سرمایه گذاری صندوق های سرمایه ، بنیادها که بر توسعه اقتصادی تمرکز دارند.

همچنین سرمایه گذاری خصوصی مسکونی برای درخواست اقامت دائم باید در نظر گرفته شود. با سرمایه گذاری حداقل 2 میلیون دلار در  کسب و کار و سایر وسایل  سرمایه گذاری مانند صندوق های سرمایه گذاری، بنیادها  یا املاک مسکونی خصوصی می توان به عنوان یک سرمایه گذار شناخته شد و می توان تا %50  از سرمایه را در مسکن خصوصی سرمایه گذاری کرد.

مشارکت یک مسکن

می توان جهت راهنمایی و حفاظت از سرمایه خود از یک نماینده املاک حرفه ای در سنگاپور استفاده کرد  که بهترین قیمت ممکن را برای شما تضمین می کند. این شخص دارای دانش بسیار بالا  از سنگاپور است و به شما این اطمینان را می دهد که تمام اسناد به دقت بررسی می شود  و شما صاحب قانونی ملک خود خواهید بود .

محل

از آنجایی که شما خرید ملک را برای اخذ اقامت دائم سنگاپور می خواهید لذا مکان برای سرمایه گذاری برای شما بسیار مهم است. به طور قطع سرمایه گذاری در حومه شهر دارای قیمت پایین تر از شهر هستند و ممکن است برای اقامت بسیار مناسب باشند. در صورتی که شما قصد خرید ملک برای سرمایه گذاری هستید، املاک مناطق اصلی مانند منطقه 9، 10، 11 یا مناطق مرکزی شهر از امن ترین مکان ها برای خرید است. همچنین عملکرد اجاره سالانه آن، قیمت خرید را محاسبه کنید. املاک و مستغلاتی که با منظره دریا ، ساحل است برای سرمایه گذاری عالی هستند.

طبق قانون MAS اجازه می دهد که خریدار تا 80 درصد از قیمت خرید را پرداخت نماید. %10  به صورت نقدی و %10 دیگر با استفاده از CPF یا پرداخت نقدی انجام شود.

گزینه ای برای خرید

در صورت تصمیم به خرید یک ملک می بایست 1 درصد از قیمت خرید  را در اختیار فروشنده قرار دهید. این مبلغ توسط وکیل فروشنده یا فروشنده و حتی نمایندگی املاک تهیه می شود.  ظرف مدت 14 روز  تصمیم خود را برای خرید اعلام کنید.  در صورت قصد ادامه ، با ثبت نام در دفتر وکالت خود  گزینه را با استفاده از وکیل فروشنده،  با 4 درصد یا %9 دیگر از قیمت خرید، تحویل بگیرید.

پیشنهاد به خرید

شما نیز می توانید از  مشاور خود بخواهید  که پیشنهاد خرید را تهیه و به فروشنده  اعلام کند. واضح بودن قیمت ، تاریخ تکمیل فروش و دیگر موارد رعایت شود . شرایط و ضوابط توسط وکیل یا مسکن دار خود طراحی می شود.

در پایان میتوان می توان خاطر نشان کرد هیچ راه غیر قانونی برای ثبت ملک در سنگاپور  وجود ندارد و افراد بر اساس میزان سرمایه گذاری می بایست مالیات به دولت پرداخت نمایند. در صورتی که خانه بدون اطلاع  رسانی به دولت و گرفتن مجوزات مربوطه خریداری و یا بازسازی شود , جریمه سنگین را در بر دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *