امروز ۰۱ /بهمن /۱۳۹۷ - ساعت

بورسهای تحصیلی در جمهوری چک

۵ (۱۰۰%) ۱ vote

علاقمند به تحصیل در جمهوری چک اما نگران هزینه ها است؟ در اینجا مهمترین فرصت های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در جمهوری چک است که باید بررسی کنید.

(مهاجرت تحصیلی به جمهوری چک، تحصیل در جمهوری چک،امکان دریافت بورسیه تحصیلی در چک، انواع بورسیه های تحصیلی در چک، بورسیه دولتی در جمهوری چک، کمک هزینه تحصیلی و کمک هزینه زندگی در چک ، شرایط مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی در چک، مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی در چک)

بورس تحصیلی دولتی

دولت جمهوری چک سالانه کمک های مالی را در برنامه کمک خارجی توسعه خود ارائه می دهد. این کمکهای مالی به اصطلاح دولتی از دانش آموزان کشورهای در حال توسعه پشتیبانی می کند که مایل به تحصیل در دانشگاه های عمومی جمهوری چک هستند.

جمهوری چک فراهم می کند کمک هزینه تحصیلی برای مطالعات هر دو در زبان چک (در برنامه مطالعه کارشناسی و کارشناسی ارشد) و در زبان انگلیسی را دنبال (در پیگیری برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا مطالعه). بورس های تحصیلی برای مطالعات در زبان چک عطا در نظر گرفتن لیست از زمینه های توصیه می شود از مطالعه، به روز با توجه به نیازهای کشورهای خاص، و نیز با توجه به پروژه های همکاری توسعه در حال انجام. متقاضیان همچنین می توانند برای مدت یک سال زبان و دوره آمادگی دریافت کمک مالی کنند. بورس تحصیلی برای برنامه های تحصیلی در زبان انگلیسی فقط در برنامه های تحصیلی انتخاب شده اعطا می شود.

برنامه های کمک هزینه تحصیلی فقط می تواند به صورت آنلاین پر شود. مهلت ارائه برنامه های ۲۰۱۸/۲۰۱۹ منقضی شده است ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۷ و ثبت نام آنلاین در دسترس نیست. ارائه ۲۰۱۹/۲۰۲۰ کمک هزینه تحصیلی خواهد شد در نیمه دوم تیر ماه ۲۰۱۸. متقاضیان باید تمام سوالات به سفارت چک در کشور خود رسیدگی اعلام کرد.

بورس تحصیلی تحت موافقت نامه های بین المللی دو جانبه

وزارت آموزش و پرورش، ورزش و جوانان جمهوری چک در سال ارائه می دهد کمک هزینه تحصیلی به اتباع خارجی در چارچوب برنامه های تبادل بین دولتی مرتب با تعدادی از کشورها. این بورسیه ها را تنها می توان به نامزدهای رسما توسط مقامات مربوطه در کشورهای واجد شرایط، که جمع آوری برنامه های کاربردی توصیه می شود اعطا شده است، مجموعه ای از تاریخ بسته شدن برنامه ها و سازماندهی روند انتخاب. اینها می توانند سفارتخانه های چک در خارج از کشور، وزارتخانه های آموزش و پرورش یا سایر سازمان های فعال در زمینه آموزش باشند.

بورسیه از این نوع برای دانشجویان، فارغ التحصیلان و داوطلبان دکتری که مایل به انجام مطالعه و تحقیق بازدیدکننده داشته است در یکی از دانشگاه های دولتی چک طراحی شده است. دوره تحصیلات معمولا ۲ تا ۱۰ ماه است.

بورس تحصیلی Visegrad Fund

صندوق بین المللی ویزگراد قرار میگیرند یک سازمان بین المللی توسط دولت های کشورهای Visegrad گروه (جمهوری چک، مجارستان، لهستان و اسلواکی) تاسیس شده است. این صندوق دارای چندین برنامه کمک مالی و همچنین کمک هزینه تحصیلی، کمک هزینه تحصیلی و اقامت هنری است.

بورس های تحصیلی ویزگراد قرار میگیرند حمایت از مطالعات کارشناسی ارشد و دکترا و یا پژوهشی در دانشگاه های کشورهای Visegrad گروه، از جمله جمهوری چک باقی می ماند. متقاضیان باید از آلبانی، ارمنستان، جمهوری آذربایجان، بلاروس، بوسنی و هرزگوین، گرجستان، کوزوو، مقدونیه، مولدووا، مونته نگرو، روسیه، صربستان، یا اوکراین می آیند، و آنها می توانند برای دوره های مطالعه تا ۴ ترم اعمال می شود. برنامه های مورد علاقه باید درخواست های خود را تا ۳۱ ژانویه هر ساله ارسال کنند.

بورس تحصیلی مرکز مرابای جنوبی برای تحرک بین المللی

مرکز موراویا جنوبی برای تحرک بین المللی یک سازمان غیر انتفاعی تخصصی فراهم می کند که حمایت از دانش آموزان مستعد و محققان مستقر در جنوب موراویا منطقه از جمهوری چک است. این طرح بورس تحصیلی از دانشجویان خارجی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا حمایت می کند که علاقه مند به تحصیل در مقطع کارشناسی و دکترا در دانشگاه های برنو هستند. برنامه های تحصیلی در علوم فنی و طبیعی ترجیح داده می شود. انتظار می رود که متقاضیان دانش خوبی از زبان چک را به عنوان آنها باید در دانشگاه انتخاب قادر به آزمون ورودی پاس شود و شروع به تحصیل در چک. برنامه های کمک هزینه تحصیلی تا پایان ماه ژانویه پذیرفته می شوند.

 

برنامه اراسموس +

Erasmus + برنامه ی اتحادیه اروپا برای حمایت از آموزش، آموزش، جوانان و ورزش است. این فرصت های مالی را برای دانش آموزان از سراسر جهان به ارمغان می آورد:

تحصیل در خارج دوره برای دانش آموزان در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری در اراسموس + کشورها برنامه و به و از کشورهای شریک؛
دوره های کارآموزی در خارج از کشور (محل های کار، کارآموزی و غیره) برای دانشجویانی که در تحصیلات عالی در کشور برنامه اراسموس + ثبت نام کرده اند؛
Erasmus Mundus دوره های کارشناسی ارشد مشترک (EMJMD) برنامه های عالی تحصیلی هستند که توسط کنسرسیوم بین المللی موسسات آموزش عالی اجرا می شود. با EMJMD، می توانید یک مدرک تحصیلی کامل برای چنین برنامه تحصیلی بین المللی در سطح عالی دریافت کنید. دانشگاه های چک در چندین مدرک کارشناسی ارشد مشترک Erasmus Mundus و لیست در اینجا حضور دارند.
اراسموس + مدرک تحصیلی وام ها وام های تضمین شده اتحادیه اروپا است که می تواند به شما کمک کند که یک دوره کارشناسی ارشد در یک کشور برنامه Erasmus + را تامین کند.

برنامه فولبرایت

برنامه معتبر Fulbright که توسط ایالات متحده آمریکا حمایت می شود. و دولت های چکی U.S. .. و شهروندان چک با فرصت مطالعه، آموزش و یا انجام تحقیقات در کشور شریک زندگی می کنند. ایالات متحده آمریکا کاندیداها باید از طریق سازمانهای شریک برنامهی فولبرایت در ایالات متحده اعمال شوند که آنها همچنین می توانند جزئیات برنامه و برنامه را بیابند.

برنامه CEEPUS

CEEPUS یک برنامه تبادلات مرکزی اروپا برای مطالعات دانشگاه است و از همکاری های منطقه ای در چارچوب شبکه های دانشگاهی حمایت می کند. کشورهای عضو کنونی عبارتند از آلبانی، اتریش، بوسنی و هرزگوین، بلغارستان، کرواسی، جمهوری چک، مجارستان، مقدونیه، مولدووا، مونته نگرو، لهستان، رومانی، صربستان، جمهوری اسلواکی و اسلوونی است. Pristtina / Kosovo نیز شرکت می کند. بورس های تحصیلی برای تحصیل در خارج دوره ۳-۱۰ ماه به ویژه برای دانشجویان دانشگاه های درگیر در برنامه CEEPUS موجود، تک تک دانش آموزان در خارج از شبکه دانشگاه (freemovers)، با این حال، همچنین به عنوان متقاضیان واجد شرایط در نظر گرفته.

AKTION جمهوری چک – اتریش

برنامه AKTION از طریق کمک های مالی و پروژه های مشترک، از همکاری دوجانبه بین جمهوری چک و اتریش در بخش سوم پشتیبانی می کند. برای افراد، سمینارهایی برای مطالعه و تحقیق در دسترس است. دانش آموزان چک و اتریش نیز می توانند برای تحصیل در دوره های تابستانی و مدارس تابستانی شرکت کنند. اطلاعات در مورد کمک هزینه تحصیلی به زبان انگلیسی در اینجا موجود است.

مدارس تابستانی مطالعات اسالونی

هر ساله، وزارت آموزش و پرورش، جوانان و ورزش چک، کمک هزینه تحصیلی برای مشارکت در مدارس تابستانی مطالعات اسلاوی را ارائه می دهد. این دوره ها زبان چک توسط چند دانشگاه های دولتی در جمهوری چک سازمان یافته و برای دانشجویان خارجی، معلمان، مترجمان و مفسران و کارشناسان دیگر فعال در حوزه مطالعات چک / اسلاوی طراحی شده است.
مدرک تحصیلی گروه خارج از کشور چک و دانشکده هنر، دانشگاه ماساریک (برنو)

رئیس دانشکده هنر، جوایز دانشگاه ماساریک شش و گروه چک برای خارجی ها جوایز شش بورسیه سه ماه، هر یک به ارزش ۸.۰۰۰، – CZK در هر ماه برای مطالعه زبان چک، ادبیات و فرهنگ.

این کمک هزینه تحصیلی برای دوره ای از اکتبر تا دسامبر سال جاری اعطا می شود و برای دانشجویان دانشگاه های خارجی (ترجیحا دانشجویان مطالعات چک) است.

متقاضیان بورس تحصیلی باید دانش خوب زبان چک را داشته باشند تا بتوانند به دنبال سخنرانی و شرکت در سمینارهای برگزار شده در چک باشند.

روانشناسی، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات آلمانی، زبان های عاشقانه و ادبیات، تاریخ هنر، و غیره: در موارد استثنایی این بورس تحصیلی ممکن است به دانش آموزان از زمینه های زیر مطالعه اهدا

دارندگان بورس تحصیلی می توانند در آشپزخانه دانش آموز بخوابند و در خوابگاه زندگی کنند. هزینه یک تخت در اتاق دو نفره تقریبا. ۴.۵۰۰، – CZK در ماه.

بورس تحصیلی شامل بیمه درمانی نیست.

درخواست بورس تحصیلی (از جمله توجیهی) با یک CV کوتاه و حداقل یک توصیه نامه از یک آموزگار زبان چک از دانشگاه به خانه باید به وزارت چک برای خارجی ها از طریق پست الکترونیکی (eva@phil.muni.cz ارسال ) یا پست (A. Nováka 1، ۶۰۲ ۰۰ Brno) بعد از ۳۰ آوریل سال جاری.

شما در مورد نتایج در ۳۰ ژوئن سال جاری مطلع خواهید شد.

 

بورس تحصیلی آژانس علمی بایرن-چک

آکادمی آکادمی باواریا-چکی ارائه می دهد بورس تحصیلی برای دانش آموزان، معلمان و دانشمندان از دانشگاه های عمومی بایرن برای دوره های زبان چک، کارآموزی و تحصیل و پژوهش در جمهوری چک است. اطلاعات بیشتر در اینجا در دسترس آلمانی است.
بورس تحصیلی دانشگاه

بعضی از دانشگاه های چک در مورد نتایج برجسته تحصیل یا شرایط شخصی دانشجویان، کمک هزینه تحصیلی می کنند. این کمک هزینه تحصیلی معمولا فقط به دانشجویان موجود اعطا می شود. وب سایت دانشگاه انتخابی خود را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورس تحصیلی موجود و نحوه درخواست، بررسی کنید. لیست دانشگاه های جمهوری چک از جمله وب سایت های آنها و ارتباطات مربوطه در اینجا موجود است.
پورتال بورس تحصیلی

کمک هزینه تحصیلی و تحصیلی برای تحصیل در جمهوری چک ممکن است در پورتال بورس تحصیلی یافت شود.

منبع:

تحصیل در چک

تحصیل در جمهوری چک

تحصیل پزشکی در جمهوری چک

تحصیل دندانپزشکی در جمهوری چک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *