• تحصیل رایگان در مقطع دکتری در ایتالیا چگونه است؟
  • برای دریافت بورسیه علمی دانشگاه های ایتالیا در مقطع دکترا چه مواردی مهم است؟
  • ایا داشتن مدرک زبان یا مقاله جهت اخذ بورسیه علمی دانشگاههای ایتالیا الزامی است؟

بورسیه علمی مقطع دکترای ایتالیا

بورسیه تحصیل در ایتالیا معمولا به کسانی تعلق میگیرد که رزومه قویتری نسبت به دیگر رقبا خود داشته باشند. معمولا تعداد بورسیه های تحصیلی مقطع دکترا در ایتالیا بیشتر از تعداد بورسیه های تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در ایتالیا می باشد.

ایتالیا دو مدل بورسیه دارد:
1- بورسیه علمی: این نوع بورس به رزومه علمی شما و پژوهش ها و مقالات انجام شده شما بستگی دارد.
2- بورسیه استانی: این بورسیه شرایط را برای دانشجو آسان می کند و سبب شده بسیاری از متقاضیان ایرانی به این کشور سفر نمایند. این بورس مخصوص کشورهای جهان سوم است که توسط اداره بورس هر استان صادر میشود (توسط استانی که دانشجو در آن درس میخواند به دانشجو پرداخت می شود). به افرادی تعلق میگیرد که افراد درامد پایینی دارند و میزان این بورسیه سالیانه ۲۲۰۰ الی ۵۵۰۰ یورو میباشد. هزینه های زندگی دانشجویان توسط این بورسیه تا حدود زیادی برطرف میشود.

بورسیه علمی مقطع دکترا

در حالت معمول ادامه تحصیل در ایتالیا 3 الی 4 سال به طول می انجامد است . در این مقطع دروس به هر دو زبان انگلیسی و ایتالیایی تدریس می شوند. در این مقطع شرایط کار کردن و گرفتن بورسیه تحصیلی به ارزش حداکثر 13000یورو به صورت ماهانه و طی 12 قسط جداگانه به دانشجو پرداخت می شود. این مبلغ کمک قابل توجهی به وضعیت زندگی و هزینه ی دانشجویان میکند.

دیدن مطلب
کار در ترکیه

از دیگر موارد مشمول بورسیه می توان به خوابگاه رایگان و کارت غذای با تخفیف مناسب نیز اشاره کرد. ممکن است در ازای دریافت این نوع بورس، دانشگاه از دانشجو بخواهد که ساعات معینی در ماه را به کار تحقیقاتی در دانشگاه بپردازد.

براي به دست آوردن اطلاعات بيشتر در خصوص تحصيل رایگان در ايتاليا، کار در ايتاليا، سرمايه گذاری، و ديگر راه های مهاجرت به ايتاليا با مشاورين ما در موسسه نوباوران تماس بگيريد.


چگونگی دریافت بورسیه علمی دانشگاه های ایتالیا در مقطع دکترا 

مهم ترین عامل در دریافت بورسیه علمی از دانشگاه های ایتالیا، پروپوزال تحقیقاتی دکترای دانشجوست.

نمرات و معدل خوب، مدرک معتبر، مقالات علمی (isi،isc و سایر ژورنالهای داخلی یا خارجی)، تجربه کاری یا پژوهشی مرتبط با رشته تحصیلی، گواهی نامه های ثبت اختراع، مدرک زبان، که یکی از اساسی ترین اصول برای اخذ بورسیه تحصیلی میباشد و همچنین نمونه کارهای طراحی(جهت رشته های مرتبط با طراحی یا معماری…) .

در صورتی که دانشجو امتیازات علمی لازم را اخذ نماید ممکن است از وی دعوت به مصاحبه اسکایپ(skype interview) نیز به عمل اید که امتیاز این مرحله نیز دارای اهمیت می باشد.

ارائه مدرک زبان جهت اخذ بورسیه علمی دانشگاههای ایتالیا 

لازم به ذکر است، تحصیل در ایتالیا در اکثر رشته ها در مقطع کارشناسی به زبان ایتالیایی ارائه میشوند و در مقطع دکترا تمام رشته ها علاوه بر ایتالیایی به زبان انگلیسی نیز ارائه خواهند شد. ارائه مدرک زبان یا مقالات علمی در اخذ بورسیه علمی تاثیر گذار است.

تحصیل در ایتالیا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدن مطلب
کار و مسافرت در کانادا