امروز ۰۱ /اردیبهشت /۱۳۹۷ - ساعت

تحصیل در آلمان پزشکی و دندانپزشکی

۵ (۱۰۰%) ۱ vote

تحصیل در آلمان پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان با توجه به شرایط تحصیل در آلمان بسیار مورد تقاضا است. تقاضای تحصیل در آلمان به علت رایگان بودن و همچنین کیفیت مطلوب آموزش در این کشور از همه ی نقاط دنیا وجود دارد. در آلمان دانشگاه های پزشکی بسیار معتبری وجود دارد که مورد تایید تقریباً همه ی دنیا می باشند، افرادی که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان در آلمان را انتخاب می کنند، شانس اقامت در آلمان و یا به عبارتی مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در این کشور را نیز دارند. این روش در کنار روش هایی مثل ثبت شرکت در آلمان ، اخذ ویزای کار در آلمان و سرمایه گذاری در آلمان از روش های مهاجرت به آلمان هستند. موسسه حقوقی توسعه گران مهر ، دفتر اعزام دانشجو در شیراز پذیرش پزشکی از دانشگاه های المان را با کمک وکیل مهاجرت به آلمان فراهم آورده است.
شرایط اعزام دانشجو پزشکی و دندانپزشکی به آلمان

جهت اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های آلمان معمولاً دو راه وجود دارد، روش اول اینکه شخص از دانشگاه های ایران قبولی کنکور را داشته باشد، در این روش شخص باید در کنکور سراسری ایران قبول شده باشد و مدرک آن از سازمان سنجش و مراکز مربوطه اخذ کند، شرط ادامه ی تحصیل در آلمان در همه ی رشته ها قبولی کنکور است، مدرک مذکور همراه با مدارک دیگر تحصیلی و هویتی فرد به موسسه تحویل داده می شود و موسسه می تواند پذیرش را از دانشگاه ها اخذ نماید، شایان ذکر است افرادی که قصد دارند از این روش برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان اقدام کنند، با توجه به روال و مراحل باید حداقل شش ماه قبل از شروع تحصیل اقدام کنند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان و عموماً رشته های از این دسته همراه با ورودی یا کنکور هستند، امتحان ورودی پزشکی آلمان به زبان آلمانی است و معمولاً زبان آلمانی نیز از مواد امتحانی می باشد، نکته ای که در همین جا باید ذکر شود این است که سطح زبان آلمانی امتحان ورودی پزشکی آلمان در حدود b2 می باشد. افرادی که برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان اقدام می کنند، قبل از شروع تحصیل و در حدود دو ماه قبل از شروع تحصیل باید در این ورودی شرکت کنند.

زمان شروع تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان فقط یک بار در سال و در ماه سپتامبر می باشد، افراد باید توجه داشته باشند دانشگاه های دولتی این کشور برای ترم ژانویه پذیرش ندارند و افرادی که به ترم سپتامبر نرسیده اند باید تا سال بعد جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان منتظر بمانند.

روش دوم پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان اقدام از طریق ثبت نام فرد در کالج می باشد، این روش برای افرادی است که به هر دلیلی قبولی کنکور در ایران را ندارند، این دسته از افراد باید یکسال تحصیلی (دو ترم) در کالج ها بگذرانند، در این مدت برای دانشجویان دروس زیست، زبان و گاهاً شیمی کار تدریس می شود و پس از طی دوره ی کالج می توانند با کسب نمره و معدل خوب وارد دانشگاه های پزشکی شوند. نکته ی حائز اهمیت در این رابطه نیز این است که تحصیل یکساله در کالج به صورت رایگان می باشد. البته منظور از هزینه صرفاً هزینه ی یکسال کالج می باشد و هزینه زندگی شخص بر عهده خودش می باشد.

در هر دو صورت اخذ پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان مدرک زبان آلمانی الزامی است و افراد در ایران و قبل از ورود به آلمان باید مدرک زبان خود را اخذ نمایند.
محدودیت سنی جهت تحصیل پزشکی آلمان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان دارای محدودیت سنی نمی باشد، ولی این نکته از این جا به عنوان یک محدودیت مطرح می شود که سفارت کشور آلمان در ایران بسیار به فاصله ی بین تحصیلات افراد حساس است، یعنی اگر شخصی بین دوره های تحصیلش فاصله باشد امکان رد درخواست ویزای تحصیل وی وجود دارد. طبق همین مطلب ما برای افرادی که قصد پذیرش جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان را دارند توصیه می کنیم حداکثر تا سن ۲۶ سالگی برای این امر اقدام نمایند و البته برای افرادی که در سنین بالاتری هستند راه حل هایی وجود دارد، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید یا مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر تماس حاصل فرمایید و از مشاوره کارشناسان موسسه بهره مند شوید.

مدت زمان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان ، برای رشته های پزشکی در حدود ۶ سال و دندانپزشکی ۵ سال می باشد، در کشور آلمان پزشکی عمومی به عنوان کارشناسی ارشد محسوب می شود، در حالیکه که در ایران به عنوان دکترای حرفه ای شناخته می شود. فارغ التحصیلان پزشکی عمومی می توانند پس از اتمام تحصیلات وارد بحث دکترا شوند که البته این امر ضروری نیست و دریافت پروانه پزشکی با همان مدرک کارشناسی ارشد امکان پذیر است.
ادامه ی تحصیل پزشکان در آلمان :

پزشکان عمومی که مدرک تحصیلی خود را از ایران دریافت نموده اند جهت کار در آلمان و یا ادامه ی تحصیل باید روالی را طی کنند، پزشکان جهت کار در آلمان ابتدا باید مدرک خود را در این کشور رجیستر کنند، که این مسئله با طی دوره هایی و پس از امتحان امکان پذیر است، البته پزشکان می توانند جهت اخذ ویزای کار قبل از رجیستر کردن مدرک خود اقدام کنند و در آلمان کار کنند، منظور از کار طبابت نیست و کار در موسسات تحقیقاتی و پژوهشی بیشتر مد نظر است که در حین کار در این موسسات در زمینه رجیستر کردن مدرک نیز اقدام شود و شخص بتواند وارد شغل طبابت شود.
امکان تحصیل مقطع تخصص نیز در آلمان وجود دارد و البته این کشور از لحاظ های مختلف یکی از برترین کشورها برای تحصیل تخصص می باشد، در این کشور ابتدا مدرک خود را معادلسازی کند سپس از دانشگاه یا استاد پذیرش دریافت کند و از اداره کار نامه مربوطه را دریافت و نهایتاً برای ویزا اقدام نماید، موسسه حقوقی توسعه گران مهر همه این خدمات را به صورت کاملاً تضمینی بر عهده می گیرد.

پزشکانی که قصد ادامه ی تحصیل را دارند می توانند ابتدا در دوره ی دکترا پزشکی شرکت کنند و پس از طی دوره ی کلینیکال وارد تخصص شوند.

وب سایت پزشکی در آلمان نیز اطلاعاتی راجع به موضوع فوق در اختیار قرار می دهد. موسسه حقوقی توسعه گران با داشتن سابقه ی اعزام دانشجو امر مهم تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان را به صورت کاملاً تضمینی برای افراد به سرانجام می رساند، سابقه ی فعالیت ما در اخذ پذیرش و ویزا ها خود نشان و گواه این مهم است. این موسسه با یاری خداوند متعال سبب ایجاد اعتماد در افراد شده و ما خرسندیم که افتخار خدمت به هموطنان عزیز را در جهت پیشرفت کشور و اهداف جمهوری اسلامی ایران را داریم. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره کارشناسان بهره مند شوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *