امروز ۰۲ /اسفند /۱۳۹۷ - ساعت

تحصیل در آمریکا

۳.۳ (۶۶.۶۷%) ۹ votes
تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا

آیا تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان امکان پذیر هست ؟؟ بله گرفتن پذیرش تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان امکان پذیر هست یعنی تحصیل در آمریکا بدون نیاز به مدرک زبان برای گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان امری میسر میباشد به صورتی که برای تحصیل رایگان در آمریکا بدون مدرک زبان باید بعد از گرفتن پذیرش وش روع به تحصیل باید مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه اخذ شود.
برای تحصیل در آمریکا با دیپلم صد درصد الزامی میباشد و برای تحصیل در آمریکای لاتین حد اقل داشتن مدرک دیپلم لازم میباشد.

امروزه تحصیل در آمریکا، در تمام مقاطع آن به رویایی دست نیافتنی برای افراد تبدیل شده است و همه به دنبال راهی برای دستیابی به این هدف هستند. از میان دلایل متعددی که موجب گرایش افراد به تحصیل در آمریکا شده است میتوان به امکان تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان، امکانات آموزشی و رفاهی،کیفیت بالای زندگی ، نظام آموزشی و … اشاره کرد. فرد با دریافت ویزای تحصیلی امریکا و تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم درمقاطع مختلف میتواند آینده شغلی خود را تضمین نماید. در کشور امریکا بیش از ۵۰۰۰۰ کالج و دانشگاه وجود دارد و انتخاب مناسب از جهات مختلف حایز اهمیت است. آیا میدانید برای دریافت ویزای تحصیلی امریکا انجام چه اقداماتی مورد نیاز است؟ با ما تماس بگیرید. کارشناسان حقوق بین الملل ما، در موسسه حقوقی نوباوران مشاوره ای تخصصی را در خصوص تحصیل در امریکا و یا اعزام دانشجو به آمریکا به شما ارائه میدهند.

افراد بسیاری قصد ادامه ی تحصیل در آمریکا به جهت این است که بتوانند اقامت تحصیلی آمریکا را بگیرند و در نتیجه از این مسئله در جهت مهاجرت به آمریکا بهره مند شوند. این مسئله از طریق اخذ ویزای f 1 و یا ویزای g 1 یا j 1 آمریکا می باشد. البته شایان ذکر است مهاجرت به آمریکا اقدام از طریق تحصیل یکی از بهترین روش های موجود است. سرمایه گذاری یا اخذ ویزای کار آمریکا از طرق دیگر مهاجرت به این کشور هستند. حتی بسیاری افراد که قصد مهاجرت از طریق ویزای نامزدی آمریکا و یا ویزای ازدواج آمریکا را دارند به دلیل بعضی شرایط خاص این ویزا ها از طریق ویزای تحصیلی نسبت به اخذ اقامت آمریکا اقدام می کنند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در آمریکا

سن شروع  برای تمام افراد ۶ سالگی است و فرد با گذراندن یک دوره ۱۲ ساله، تحصیلات متوسطه خود را به پایان می رساند و پس از آن موفق به اخذ مدرک IB که همان دیپلم کشور آمریکا است، خواهد شد. سن ورود به دبیرستان های آمریکا ۱۴ سالگی است و اگر فردی بخواهد از ایران برای تحصیل در دبیرستانهای آمریکا اقدام کند باید مقطع راهنمایی را با معدل بالاتر از ۱۲ به پایان رسانده باشد. داشتن مدرک IB برای ادامه تحصیل در کالج ها و دانشگاه های آمریکا برای افرادی که تحصیلات قبل از دانشگاه را در امریکا گذرانده اند الزامی است.

دروس تدریس شده در مدارس آمریکا در مقطع ابتدایی بیشتر حول محور ریاضیات،خواندن و نوشتن،هنر،علوم اجتماعی و ورزش است. ولی در مقطع دبیرستان در امریکا افراد می توانند بین دروس مختلف دست به انتخاب بزنند و با توجه به علاقه و استعداد خود دروس را انتخاب نمایند. سال تحصیلی از سپتامبر آغاز می شود و در ژوئن به پایان می رسد. شایان ذکر است برخی مدارس خصوصی برای ترم بهار که شروع آن در ماه ژانویه است نیز پذیرش مینمایند ولی تعداد آنها بسیار محدود است و ظرفیت پذیرش نیز بسیار پایین است.

هزینه و شهریه ی تحصیل در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا ۲۰۱۷ در این مقاطع تحصیلی با توجه به دولتی یا خصوصی بودن مدارس متفاوت است. بودجه مدارس دولتی آمریکا توسط مالیاتی که مردم هر ایالت پرداخت میکنند تامین می شود در نتیجه تحصیل در آنها فقط برای اشخاصی که در آن ایالت زندگی میکنند و مالیات پرداخت می نمایند رایگان است. در مدارس خصوصی امریکا نیز تحصیل در آمریکا هزینه ها متفاوت است. فرد در عین حال اگر مدارس خصوصی شبانه روزی را انتخاب نماید،می تواند از بهترین امکانات زندگی نظیر خوابگاه،وعده های غذایی،سالن های ورزش،امکانات یادگیری زبان و … بهره مند شود.تحصیل در امریکا با کمترین هزینه که هزینه تحصیل و زندگی در دبیرستان ها خصوصی آمریکا در حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار دلار در سال است.

Associate degree

تحصیل در آمریکا در این مقطع شامل دو سال تحصیلی است. برای اخذ این مدرک فرد یا باید یک دوره دو ساله در کالج را بگذراند و یا آنکه دو سال تحصیلی از یک دوره ۴ ساله دانشگاهی را گذرانده باشد. فرد بنا به رشته مورد نظر میتواند در دوره های (Associate of Science degree=A.S.degree) و یا (Associate of Arts degree=A.S.degree) شرکت کند. بعد از این دوره به افراد مدرک کاردانی یا associate degree اعطا می شود. این دوره به صورتی طراحی شده است که فرد میتواند بعد از گذراندن آنها وارد بازار کار شود. ضمن اینکه،فرد با تحصیل در این مقطع این امکان را دارد دروس گذرانده خود در این دوره را به دوره کارشناسی منتقل کند.

تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس

بسیاری از افراد تمایل دارند با ادامه تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی و با این اقدام شانس خود را برای ورود به مقاطع بالاتر تحصیلی و کار در امریکا افزایش دهند. مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس در امریکا ۴ سال است. اگر شما بخواهید برای پذیرش از دانشگاه های امریکا اقدام کنید باید مدرک دیپلم ۱۲ ساله خود را اخذ کرده باشید و اگر هنوز مدرک پیش دانشگاهی خود را اخذ نکرده اید این امکان را دارید که دوره پیش دانشگاهی خود را در آمریکا بگذرانید. برای تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا فرد نیاز به کسب نمره آیلس ۵ یا ۶ و یا نمره تافل مشابه دارد. فرد با گذراندن ۴ سال تحصیلی معادل ۸ ترم،میتواند مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه های امریکا دریافت نماید. بسته به اینکه فرد در چه رشته ای تحصیل مینماید و چه واحدهای دروس تحصصی و اختیاری را گذرانده است مدرک ( Bachelor of Science=B.S) و یا Bachelor of Art=B.AA)) به او اعطا می شود. دانشجویان در زمان تحصیل در مقطع لیسانس اجازه کار به صورت ۱۰ ساعت در هفته را دارا می باشند و میتوانند برای هر ساعت درامدی در حدود ۱۲ تا ۱۵ دلار کسب نمایند.

موسسه حقوقی نوباوران با بهره گیری از کادر وکلای مجرب حقوق بین الملل این نوید را به هموطنان عزیز میدهد که امکان تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی را در بسیاری از بهترین دانشگاه های امریکا فراهم نموده ایم. با ما تماس بگیرید تا از مشاوره ای صحیح در این زمینه برخوردار شوید.

تحصیل در آمریکا در مقطع فوق لیسانس

از آنجا که درصد بسیار کمی از آمریکایی ها برای تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد اقدام مینمایند،فردی که در این مقطع تحصیل نماید شانس بالایی برای یافتن کار در کشور آمریکا دارد. شرایط تحصیل در امریکا در مقطع کارشناسی ارشد فرد نیاز به نمره آیلس ۶.۵ با بالا و یا نمره تافل مشابه دارد. ضمن انکه برای تحصیل در اکثر رشته ها،بسته به نوع رشته باید نمره Gre و Gmat قابل قبولی نیز ارائه نماید. گذراندن مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا بنا به رشته یک تا سه سال به طول می انجامد. صورت اول دوره کوتاه تری را در بر میگیرد و فرد در آن تعدادی واحد درسی و یک پروژه را میگذراند. درکارشناسی ارشد تحقیقی دانشجو تعداد واحد کمتری را میگذراند و باید یک تز یا پایان نامه و یک مقاله ارائه نماید. میتوان گفت برای اشخاصی که میتوانند هزینه تحصیل خود را برای مدت کوتاه تری پرداخت نمایند کارشناسی ارشد حرفه ای بسیار مناسب است و فرد در مدت کوتاهی می تواند جذب بازار کار شود.

دانشجویان در زمان ادامه تحصیل در آمریکا در مقطع فوق لیسانس اجازه کار به صورت ۲۰ ساعت در هفته را دارا می باشند و میتوانند برای هر ساعت درآمدی در حدود ۱۵ دلار کسب نمایند.

تحصیل در آمریکا در مقطع دکتری

شرایط ادامه تحصیل در آمریکا در مقطع دکترا برای آنکه فرد بتواند در این مقطع از دانشگاه های آمریکا پذیرش برای تحصیل در آمریکا در مقطع دکترا دریافت کند باید دارای رزومه تحصیلی قوی برای تحصیل در آمریکا در مقطع دکتری باشد. منظور از رزومه قوی داشتن معدل بالای ۱۶۶،مقاله های علمی پژوهشی،کار در مراکز پژوهشی،مدرک زبان و … است. مدت زمان تحصیل در آمریکا Phd  سه تا پنج سال است. دانشجویان در دوره دکتری بیشتر به تحقیق و پژوهش می پردازند و از آنجا که بودجه تحقیقاتی دانشگاه های آمریکا در این مقطع بسیار بالاست افراد با رزومه تحصیلی خوب شانس گرفتن بورسیه های تحصیلی برای تحصیل در آمریکا دکتری  را نیز دارا می باشند.
تحصیل رایگان در مقطع دکترا در آمریکا در صورت داشتن بورس امکانپذیر هست.شرایط تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا داشتن رزومه قوی تحصیلی و مدرک زبان معتبر و بالا میباشد.

هزینه ی تحصیل در آمریکا چیزی در حدود ۳۰ تا ۳۵ هزار دلار در سال است هزینه تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا و میزان هزینه زندگی،گرچه با توجه به شهر،ایالت و سبک زندگی فرد متغیر است ولی میتوان مبلغی در حدود ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار را برای تحصیل در امریکا با هزینه شخصی یک فرد در طول یکماه در آمریکا برای ادامه تحصیل دکترا در امریکا تعیین کرد.

تحصیل در رشته پزشکی آمریکا

برای ادامه تحصیل پزشکی در آمریکا ابتدای کار باید دوره های رزیدنتی را سپری کنند و پس از آن شروع به کار کنند.برای شرکت در دوره های رزیدنتی ابتدا باید دوره ی لیسانس خود را به اتمام رساند و سپس چهار سال دیگر را در دانشکده ی پزشکی سپری و سرانجام مدرک دکترای پزشکی یا (M.D) خود را اخذ کنند.نحوه تحصیل پزشکی در آمریکا  این دوره معمولا ۳ تا ۷ سال به طول می انجامدکه بیش از ۸۰۰۰ برنامه در زمینه ی ۱۲۰ تخصص ارائه می شود شرایط تحصیل پزشکی در امریکا داشتن توانایی های مهارت زبان انگلیسی، پیشینه تحصیلی ،توانایی سفر به ایالات متحده برای شرکت در آزمون ها و مصاحبه ها و میزان تناسب برنامه های تحصیلی خود را الزامی میباشد.
برای تحصیل پزشکی آمریکا باید  از کمیسیون آموزشی فارغ التحصیلان پزشکی در کشور آمریکا مجوز ECFMG بگیرید.که از شرایط لازم برای گرفتن مجوز یا همان (ECFMG) حضور داشتن در یکی از دانشکده یا دانشگاه های پزشکی مورد تأیید و گرفتن مدرک نهایی پزشکی و کارنامه تحصیلیم ی باشد.پس از گرفتن مجوز به شما یک مجوز برنامه ریزی برای یک دوره ی سه ماهه داده میشود تا طی آن بتوانید برای اولین آزمون خود را برای تحصیل پزشکی عمومی در آمریکا برنامه ریزی کنید که ازدو مرحله و سه آزمون تشکیل شده است.

اولین مرحله ، آزمون های کامپیوتری است که در مراکز منتخب تامسون پرامتریک در سراسر جهان برگزار میشود که شامل دومرحله زیر می باشد.
USMLE
Clinical Knowledge
دومین مرحله ، برگزاری آزمون مهارت است که در شهرهای مختلف ایالات متحده برگزار میشود که در حال حاضر در شهرهای فیلادلفیا ، لوس آنجلس ، آنتالیا ، شیکاگو هیوستون برگزار میشود که به نام آزمون Clinik Skills  شناخته میشود.
شرکت در این آزمون نیازمند ترتیب خاصی نمی باشد و در صورت قبول نشدن در این آزمون ها می توانند در هر سال ۳ بار این کار ار انجام دهید.پس از قبولی در آزمون های ذکر شده به شما مجوز شرکت در دوره های تحصیل تخصص پزشکی در امریکا داده می شود.
هزینه تحصیل دندانپزشکی در آمریکا  و تحصیل دندانپزشکی در امریکا   ۳۵۰۰۰ الی ۵۰۰۰۰
هزینه تحصیل داروسازی در آمریکا ۳۵۰۰۰ الی ۵۰۰۰۰
هزینه تحصیل دامپزشکی در آمریکا ۲۵۰۰۰ الی ۵۰۰۰۰
مزایای تحصیل در آمریکا بدون هزینه و مهاجرت به این کشور بسیار زیاد است. در عین حال نباید از ذکر این نکته که به علل متعدد ریسک دریافت ویزا از سفارت آمریکا بالاست،غافل ماند. حتما به شما توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی مشورت لازم با وکلای مجرب حقوق بین الملل را در دستور کار خود قرار دهید. همچنین میتوانیم به شما توصیه کنیم با تحصیل در اروپا راه خود را به آمریکا هموار کنید و با یک رزومه قوی برای تحصیل و مهاجرت به آمریکا اقدام نمایید. این سایت نیز اطلاعاتی پیرامون مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل نیز ارائه می دهد. با ما تماس بگیرید تا از مشاوره ای تخصصی در زمینه تحصیل در آمریکا و راه های مهاجرت به این کشور برخوردار شوید. مشاوران ما در موسسه حقوقی نوباوران به روز ترین قوانین حقوق بین الملل در زمینه تحصیل در آمریکا بدون تافل را در اختیار شما قرار خواهند داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *