امروز ۰۵ /خرداد /۱۳۹۸ - ساعت

تحصیل در اوکراین پزشکی و دندانپزشکی

Rate this post

پزشکی اوکراین
رشته ی پزشکی در اوکراین در دانشگاههای مختلفی برای دانشجویان بین المللی برگزار میشود که از این میان دانشگاه کارازین واقع در شهر خارکف در سال ۲۰۱۷ مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران میباشد. رنکینگ این دانشگاه در سطح بین المللی ۲۷۰ است که از دانشگاه تهران نیز بهتر میباشد.
طول دوره پزشکی در اوکراین ۶ سال میباشد و به زبانهای انگلیسی و روسی ارائه میگردد. دانشجویان در ابتدا یک دوره پادفک زبان روسی را میگذرانند و سپس میتوانند به زبان دلخواه در دانشگاه پزشکی مشغول به تحصیل شوند.
از مزایای تحصیل پزشکی در اوکراین هزینه های بسیار پایین تحصیل و زندگی میباشد . هزینه های تحصیل به زبان روسی سالانه حدود ۳۵۰۰ دلار و به زبان انگلیسی حدود ۴۰۰۰ دلار میباشد. همچنین هزینه های زندگی با احتساب هزینه های خورد و خوراک، رفت و آمد و زندگی در خوابگاه ماهانه حدود ۲۰۰ دلار و با احتساب اجاره منزل و زندگی در خانه مستقل و مبله با بهترین امکانات ماهانه حدود ۴۵۰ دلار میباشد.
نظام آموزشی هماهنگ در اروپا چیست و مزایای آن برای فارغ التحصیلان دانشگاههای پزشکی اوکراین چگونه است؟
مجموعه ای از جلسات، رایزنی ها و تعاملات بین کشورهای مختلف اروپایی از سال ۱۹۹۹ منجر به پذیرش نظام آموزشی هماهنگ فی مابین ۴۸ کشور اروپایی از جمله روسیه، اوکراین و قزاقستان شد که به آن پروسه بولونیا (Bologna Process) گفته می شود.
✔️پروسه بولونیا منجر به تصویب قانون نظام آموزش هماهنگ و استاندارد اعتبار سنجی واحدهای گذرانده شده آموزشی (ECTS) شده است.
✔️مزایای این نظام هماهنگ آموزشی این است که شما اگر از یکی از کشورهای عضو فارغ التحصیل شده باشید بدون نیاز به اعتبارسنجی، ارزشیابی و معادلسازی به محض فراغت از تحصیل در مابقی کشورها میتوانید به راحتی ادامه تحصیل داده یا کار کنید.
✔️کشورهای اروپایی بعلاوه روسیه، ترکیه، اوکراین، گرجستان، صربستان و حتی قزاقستان عضو این نظام هماهنگ هستند.

منبع تحصیل در اوکراین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *