امروز ۲۹ /تیر /۱۳۹۷ - ساعت

تحصیل در ایتالیا ۲۰۱۷

Rate this post

تحصیلات عالی در ایتالیا

ماده ۳۴ قانون اساسی ایتالیا حقوق فردی را برای تحصیلات عالی با یک دانشگاه یا کالج تضمین می کند. سیستم دانشگاه ایتالیایی بسیار تخصصی و بسیار رقابتی است. آنها دارای ۴۲ دانشگاه دولتی، ۶ دانشگاه خصوصی، ۳ دانشکده فنی و ۱۲ دانشگاه تخصصی هستند.

چرا مطالعه در ایتالیا؟

یک دوره تحصیلی در ایتالیا کسی را با فضایی منحصر به فرد خود و دسترسی به بسیاری از چیزهای جالب زندگی، از جمله هنر، موسیقی، شراب سازی و بسیاری دیگر، غنی می کند. با حوزه های بسیار تخصصی خود که به یک رشته خاص اختصاص یافته اند، شما بایستی زمینه های آموزشی خود را به دست آورید تا به اهداف شغلی خود برسید.

دانشکده ها و دانشگاه های ایتالیا

دانشکده ها و دانشگاه ها در ایتالیا به شدت تحت تاثیر فرهنگ هنر و علوم انسانی قرار دارند. است که آکادمی هنرهای زیبا در ونیز، چزاره پولینیت هنرستان موسیقی، و دانشگاه پلی تکنیک باری است که بیشتر در مورد تکنولوژی و مهارت های فنی و مهندسی متمرکز وجود دارد. بسیاری از موارد دیگر را می توان با انواع پیشنهادات دوره ای در زمینه های مختلف انتخاب کرد.

سال تحصیلی ایتالیا

ترم اول به طور معمول در ماه سپتامبر / اکتبر آغاز می شود و در ژانویه / فوریه به پایان می رسد. دوره دوم معمولا در ماه فوریه یا ژانویه آغاز می شود و از ماه می یا اوایل ماه ژوئن می گذرد.

هزینه تحصیل و طول تحصیل ایتالیا

هزینه تحصیل و هزینه ها بسته به مدرسه ای که در آن حضور دارید متفاوت است. اما شما می توانید یک راه حل مقرون به صرفه برای پاسخگویی به نیازهای خود را با بسیاری از مدارس انتخاب کنید. به طور کلی، بیشتر دوره ها € ۸۵۰ – € ۱۰۰۰ در سال هزینه می کنند.

لیسانس درجه چهار ساله را به اتمام می رساند، از جمله نیازهای دوره پایه و الزامات برنامه درسی اضافی برای تکمیل مدرک. مدارک فوق العاده متخصص هستند و دوره ها یک رشته را برای زمینه انتخابی خود آماده می کنند.

دانش آموزان بین المللی ایتالیا

فرصت های زیادی برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در ایتالیا وجود دارد. دانش آموزان خارج از کشور می توانند برای بررسی امکانات و دیدن آنچه که به میل خود می شود. همچنین برنامه های تبادل دانشجو وجود دارد که دانشجویان بین المللی تحت مجوز برنامه Socrates Erasmus از جامعه اروپا تحت مطالعه می توانند مطالعه کنند. سایر دانشجویان ممکن است تحت مجوز یک توافقنامه دو جانبه بین یک دانشگاه ایتالیایی و یک مدرسه مهمان حضور داشته باشند.

یکی از تفاوت های اصلی بین تحصیل در ایتالیا و سایر کشورها این است که اکثر امتحانات دهانی هستند.

پس از اتمام دوره ای از یک دانشگاه ایتالیایی، فرصت های شغلی و پژوهشی زیادی وجود دارد. دانش آموزان قانون ممکن است به دنبال یک حرفه در یک موسسه قانونی یا به عنوان یک وکیل عمل کنند. افراد در علوم انسانی و هنری ممکن است استعدادهای خود را در بسیاری از مناطق، از جمله بسیاری از محصولات هنری که در ایتالیا شایع هستند، استفاده کنند. بسته به زمینه خاص مطالعه و نیاز، دانش آموزانی که از یک مدرسه ایتالیایی فارغ التحصیل می شوند، آماده پاسخگویی به خواسته های یک جامعه در حال تغییر هستند.

ویزای دانشجویی ایتالیا

دانش آموزان خارج از کشور برای تحصیل به ایتالیا می آیند اما لازم است که ویزای دانشجویی یا پاسپورت و تمام مستندات لازم را حمل کنند. علاوه بر این، مستند سازی ممکن است لازم باشد که در ایستگاه پلیس محلی ثبت شود. مهمترین چیز در مورد ویزا این است که مطمئن شوید که دارای نوع مناسب هستید. قبل از ورود به مدرسه انتخابی خود، برای اطلاعات بیشتر در مورد نوعی که نیاز دارید، در وب سایت مدرسه چک کنید. ثبت نام را می توانید در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری ایتالیا انجام دهید.

نکات مفید

ایتالیا یک کشور زیبا است که دارای بسیاری از یافته های هنری معروف و منحصر به فرد است. آموزش و پرورش در ایتالیا منحصر به فرد و بسیار متمرکز است. ویزا مورد نیاز است اما برای به دست آوردن نسبتا آسان است. مردم ایتالیا بسیار متشکل از خانواده و هنرمند هستند. تحصیل در ایتالیا فراتر از دیوارهای کلاس و دنیای هنری هنر و فرهنگ است. تحصیل در ایتالیا تجربه ای است که هرگز فراموش نخواهید کرد.

تحصیل در ایتالیا

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *