امروز ۰۲ /اسفند /۱۳۹۷ - ساعت
۳.۶ (۷۱.۱۱%) ۹ votes
تحصیل در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند

کشور نیوزلند”زلاندنو”  دارای دانشگاه با رتبه ۶۴ جهانی هست چون اکثر مردم نیوزلند به زبان انگلیسی و  ماروئی صحبت میکنند زبان تدریس در دانشگاههای نیوزلند برای تحصیل در نیوزلند انگلیسی میباشد.
تحصیل در نیوزیلند بدون مدرک زبان امکانپذیر نیست و داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل با نمره بالا برای اخذ پذیرش دانشگاههای نیوزلند الزامی میباشد.

دوره ابتدایی در نیوزلند از سن شش سالگی شروع میشود و بعد از هشت سال وارد دبیرستان میشوند و بعد از طی پنج سال زمان دانش آموز با گذراندن و موفقیت در انتخابهای درسی مورد علاقه خود مدرک دیپلم را میگیرد بعد از سال یازدهم متد Modular را انتخاب میکنند و امکان انتخاب رشته تحصیلی وجود دارد.
برای تحصیل در دانشگاههای نیوزلند مدرک پیش دانشگاهی و مدرک زبان نیاز هست.

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی در نیوزلند سه تا چهار سال طول میکشد و ۱۰ ساعت دانشجو حق اجازه کار را دارد و هزینه تحصیل در نیوزیلند در مقطع لیسانس سی هزار دلار میباشد و هزینه های زندگی در نیوزلند ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ماه میباشد.
نمره شش آزمون آیلتس آکادمیک و یا نمره بالا در  ازمون تافل برای تحصیلات در نیوزلند است

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد در نیوزلند به سه دسته تقسیم میشود دانشجویانی در سطح عالی با  مدرک زبان  آیلتس آکادمیک -معدل بالای ۱۷ -مدرک لیسانس دانشگاهی معتبر و داشتن مقالات isi و رزومه قوی هستند هزینه های تحصیلی و زندگی را دانشگاه پرداخت میکند که تحصیل رایگان نیوزلند به این شکل میباشد.
دسته دوم دانشجویان معمولی هستند که از دریافت مدرک لیسانس خود دوسال میگذرد که تمام هزینه های تحصیلی و زندگی تحصیل ارشد در نیوزلند به عهده خود دانشجو میباشد. دسته سوم  که بیشتر از دوسال از زمان دریافت مدرک لیسانسشان میگذرد نیز به همین روال هست.شرایط کار و تحصیل در نیوزیلند هفته هر دانشجو که تحصیل ارشد در نیوزیلند را برای ادامه تحصیل انتخاب کردند بیسست ساعت در هفته میباشد. و هزینه تحصیل در نیوزلند کارشناسی ارشد  ۱۰ تا ۱۸ هزار دلار میباشد.

 تحصیل در مقطع دکترا یا phd در نیوزلند سه تا شش سال طول میکشد دفاع از پایان نامه به صورت شفاهی و کتبی میباشد دانشجویانی که معدل بالای ۱۷ – مدرک زبان و مقاله ISI داشته باشند تحصیل رایگان دکتری در نیوزلند را انجام دهند اجازه هفته ای ۳۰ ساعت کار در هفته برای ادامه تحصیل دکتری در نیوزلند را دارا هستند.
هزینه ماهیانه زندگی در نیوزیلند ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ماه میباشد.و هزینه تحصیل در نیوزیلند سالیانه ۱۲ تا ۱۵ هزار دلار میباشد.
یک سال تحصیلی در نیوزیلند از اواخر فوریه (بهمن) آغاز و در نوامبر (آبان) پایان می‌یابد. زمان ثبت‌نام اکثر دانشگاه‌ها در جولای (تیر) است.
در صورت عدم تسلط کامل و کسب حدنصاب قبولی برای نمرات زبان و مدرک آیلتس و تافل، امکان تکمیل زبان انگلیسی در کشور نیوزلند ‌وجود داشته و پس از تکمیل زبان، می‌توان مجددا در امتحان شرکت کرد و حد نصاب رو کسب کرد.

دانشگاههای نیوزلند

دانشگاه اوکلند-دانشگاه اوتاگو-دانشگاه ولینگتوندانشگاه مس

مدارک لازم جهت تحصیل در نیوزلند و ویزای تحصیلی نیوزلند

عکس پاسپورتی-کپی و اصل پاسپورت-کپی و اصل شناسنامه-مدرک زبان آیلتس یا تافل-پرینت سه ماهه آخر حساب بانکی با تاییدیه بانک مرکزی-گواهی عدم سوء پیشینه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *