تحصیل در هند

تحصیل در هند

3.6 (71.82%) 22 vote[s]

تحصیل در هند

سیستم آموزشی هندوستان با سیستم آموزشی کشور انگلستان شباهت دارد و زبان آکادمیک کشور هندوستان به صورت انگلیسی می باشد که مهمترین حسن و برتری این کشور است. ‌برای ورود به‌ دانشگاه ‌ها و مؤ‌سسات‌ آموزش‌ عالی هندوستان‌ داشتن‌ مدرك‌ ديپلم‌ دبيرستان‌ Intermediate Certificate الزامی است.

اكثر دانشگاه‌ها به‌ خصوص‌ در رشته‌های پزشكی و مهندسی به‌ علت‌ کم بودن ظرفیت پذیرش، معدل‌ ديپلم‌ دبيرستان‌ را شرط‌ ورود قرار داده‌اند و دارندگان‌ معدل‌هاي‌ بالاتر در اولويت‌ قرار مي‌گيرند. در بعضي‌ از مؤ‌سسات‌ ممتاز نظير مؤ‌سسات‌ فن‌آوري‌ هندوستان‌ (Indian Institute of Technology) علاوه‌ بر شرط‌ داشتن‌ نمرات‌ خيلی خوب، امتحان‌ ورودی و مصاحبه‌ نيز از داوطلبان‌ به‌ عمل‌ مي‌آورند.

مزایای تحصیل در هندوستان

  • تحصیل در هندوستان مزایای مختلفی دارد که از جمله آن می‌توان به
  • شهریه های پایین تحصیل در این کشور
  • دانشگاه‌ها از اعتبار خوبی برخوردار هستند و تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی است و تمام دروس به زبان انگلیسی تدریس میشود
  • هزینه زندگی در این کشور بسیار مناسب است و فاصله کمی تا ایران دارد.

افرادی که تمایل دارند در کشورهای آسیایی ادامه تحصیل دهند کشور هندوستان یکی از گزینه های بسیار مناسب برای آنها خواهد بود و تحصیل در همه مقاطع به زبان انگلیسی است و کسی که مدرک زبان انگلیسی داشته باشد خیلی سریع و راحت می‌تواند پذیرش این کشور را از آن خود کند و حتی در صورت نداشتن مدرک زبان اگر تنها بتواند یک تسلط نسبی به این زبان داشته باشد میتواند پذیرش را دریافت نمایند که در این صورت پس ار پرداخت شهریه  یک سری دوره های زبان را در این کشور بگذراند.

تحصیل در مقطع کارشناسی

علاقمندان به تحصیل در مقطع کارشناسی در هندوستان می بایست دارای مدرک دیپلم چها ساله و یا پیش دانشگاهی نظام جدید و در مقطع کارشناسی برای رشته های علوم انسانی نظیر مدیریت، تجارت، حسابداری، روان شناسی، جامعه شناسی، زبان انگلیسی، تاریخ، جغرافی، کتابداری و… طول مدت تحصیل سه سال است . شهریه رشته ها بسته به دانشگاه و شهر بین 300 تا 800 دلار در سال می باشد. در رشته های علوم نظیر ریاضی، فیزیک، شیمی، آمار، زیست شناسی، علوم کامپیوتر و … نیز طول مدت تحصیل سه سال در مقطع کارشناسی و است و شهریه آن هم حدودا” بین 500 تا 1500 دلار در سال می باشد.

در مقطع کارشناسی طول مدت تحصیل برای رشته های فنی مهندسی همانند مهندسی های کامپیوتر، برق، الکترونیک، مخابرات، عمران، مکانیک، IT، معدن و … چهار سال است و شهریه آنها هم بین 3000 تا 4000 دلار در سال بسته به دانشگاه، متفاوت می باشد. برای رشته های زیر مجموعه هنر طول مدت تحصیل چهار سال در مقطع کارشناسی می باشد و شهریه آنها هم بین 2500 تا 4000 دلار در سال می باشد.

شهریه رشته پزشکی در مقطع لیسانس سالیانه بین 20000 تا 25000 دلار و طول مدت تحصیل هم 5 سال است. علاقمندان رشته دندانپزشکی می بایست دوره 5 ساله ای را با شهریه سالیانه بین 12000 تا 18000 دلار در سال بگذرانند. طول مدت تحصیل در رشته داروسازی 4 سال (کارشناسی) و شهریه آن هم بین 3500 تا 5000 دلار در سال می باشد. برای دکترای داروسازی در هندوستان هم طول دوره 6 سال و شهریه هر سال بسته به دانشگاه حدوداً سالی 5000 دلار می باشد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس

علاقه مندان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هند می توانند به زبان انگلیسی تحصیل نمایند که طول این دوره 2 سال می باشد . متقاضیان بایستی دارای مدرک لیسانس(ترجیحأ با معدل بالای 14) و نمره زبان حداقل IELTS 5 باشند یا در دوره های آمادگی برای دانشگاه شرکت نمایند.هزینه تحصیل در هندوستان در این مقطع برای رشته های علوم انسانی سالانه بین 1000 تا 1500 دلار و برای رشته های مهندسی و مدیریت 2000 تا 4000 دلار می باشد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس

شامل يك‌ تا دو سال‌ تحصيل‌ و پژوهش‌ بعد از Master است. لازم‌ به‌ يادآوري‌ است‌ كه‌ دوره‌ تحصيلي‌M.Phil.  پيش‌ نياز دوره‌ دكترا(Ph.D.)   در برخي‌ از دانشگاه‌هاي‌ ممتاز هند است.

موسسه حقوقی نوباوران مشاور و راهنمای شما در زمینه تحصیل در هندوستان خواهد بود .برای کسب اطلاعات بیشتر و یا تعیین وقت مشاوره حضوری با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *