امروز ۲۲ /آذر /۱۳۹۷ - ساعت
Rate this post

سیاست های ویزا و مهاجرت

هزاران دانش آموز هر سال تصمیم می گیرند که تحصیلات خود را در کانادا ادامه دهند، چه در مقطع کارشناسی و چه در دوره کارشناسی ارشد. در حال حاضر کانادا در حال حاضر یکی از اهداف مورد نظر برای تحصیل در خارج از کشور است.

ارائه فرصت های عالی برای نه تنها آموزش و پرورش با کیفیت، بلکه در طول و پس از مطالعات کار فقط آغاز است، کانادا در مزایای زیادی در رقابت است. همچنین گزینه های مهاجرت برای اقامت دائم برای دانشجویان بین المللی که درجه تحصیلات تکمیلی در این کشور را دریافت می کنند، باز است.

ویزای دانشجویی کانادا اجازه می دهد دانش آموزان خارج از کشور در بسیاری از دانشگاه ها و کالج های جهان در سطح دانشگاهی تحصیل کنند. کانادا معمولا سالانه نزدیک به ۱۰۰،۰۰۰ دانشجوی خارجی استقبال می کند.

کانادا برای شناختن آموزش و پرورش در سطح جهانی به افرادی که تازه وارد هستند و به زبان انگلیسی یا فرانسوی تحصیل می کنند به عنوان یک نهاد دو زبانه شناخته شده است. ویزای دانشجویی اجازه می دهد تا خارجیان در مطالعات بیشتری در کانادا یا در یک بخش تحصیل یا حرفه ای شرکت کنند که فقط از مبادله فرهنگی متقابل، دانش گسترده و مهارت های متنوع در یک کلاس درس و مدارس کانادایی چند برابر برخوردار باشد.

برای دریافت ویزای دانشجویی در کانادا، باید ثابت کنید که شما واقعا در آنجا تحصیل می کنید که در یک موسسه آموزش عالی عالی کانادایی پذیرفته شده توسط دولت پذیرفته شده است، ثابت کنید که پول کافی برای حمایت از خود در طول تحصیل و پس از فارغ التحصیلی، چیزی در انتظار شما در کشور شماست.

لحظه ای که ویزای دانشجویی را دریافت می کنید، مجبورید که نه تنها درجه ای از کیفیت را در کانادا دریافت کنید، بلکه یک شغل عالی برای فرصت های شغلی داوطلبانه تحصیلات تکمیلی خود که در این کشور بسیار قابل قبول است، دریافت خواهید کرد.

الزامات ویزای دانشجویی

ویزای دانشجویی کانادا دانشجویان بین المللی را به مؤسسات آموزش عالی واگذار می کند. الزامات خاص برای ویزای دانشجویی بسته به سطح تحصیل انتخاب شده، زمینه تحصیلات متقاضی و کشور شهروندی آن متفاوت است.

متقاضیان معمولا نیاز دارند:

 • مدارک پذیرش و ثبت نام در موسسه علمی معتبر کانادا
 • داشتن مدارک معتبر گذرنامه / مسافرتی و ارائه مدارک مالی؛
 • در ارتباط با کشور خود و شواهدی از قصد خود برای ترک کانادا در پایان تحصیلات خود.

علاوه بر این، دانش آموزان باید مدرکی از هیچ پرونده کیفری داشته باشند و به هیچ عنوان شرایط پزشکی را تحت الشعاع قرار ندهند و در صورت لزوم آزمایشات پزشکی را انجام دهند.

اجازه مطالعه

قبل از ورود به کانادا، برای مشارکت در یک موسسه آموزشی بدون در نظر گرفتن نوع آن، آیا آموزش حرفه ای یا حرفه ای در یک دانشگاه، کالج یا دیگر، یک دانشجو باید اجازه تحصیلی (اجازه اقامت) را بدست آورد.

چند استثناء برای این قانون وجود دارد. به عنوان مثال، اگر در یک دوره کوتاه مدت یا برنامه شش ماه یا کمتر ثبت نام کنید، مجوز ندارید. با این وجود، اگر شما در مورد تحصیل کامل در بیش از شش ماه برنامه ریزی کنید، لازم است قبل از رسیدن تحصیل، اجازه تحصیلی بگیرید.

شما باید برای دریافت اجازه تحصیلی از خارج از کانادا، در دفتر ویزای مسئول کشور یا منطقه ای که در آن زندگی می کنید، درخواست دهید.

همراه با فرم درخواست که شما آن را آنلاین دانلود کنید، باید مدارک زیر را برای درخواست اجازه تحصیلی پیوست کنید.

 • نامه پذیرش شما؛
 • اثبات هویت شما؛
 • اثبات اینکه شما برای ماندن در کانادا مبلغ کافی دارید.

مجوز کار

اکثر دانشجویان بین المللی که به کانادا می آیند، هزینه های خود را به وسیله جوایز، کمک هزینه تحصیلی و دوره های تحصیلی به صورت رقابتی پوشش می دهند. با این حال، این ممکن است همیشه مورد نیست. هنگامی که یک ویزای دانشجویی دریافت می کنید، شما در طول سال تحصیلی واجد شرایط تحصیل در دانشگاه هستید و درآمد برای تحصیل و سایر هزینه های شخصی را می پردازید.

پس از فارغ التحصیلی، شما حق دارید درخواست یک ویزای کار پس از پایان تحصیلی بگیرید که اجازه اقامت و کار در کانادا را برای سه سال دیگر. پس از آن نیز امکان پذیر است برای اجازه اقامت دائمی که به شما اجازه می دهد تا به طور دائم به کانادا کار و زندگی کنید.

علاوه بر این، دانش آموزان می توانند پس از ۶ ماه درخواست ویزای خارج از دانشگاه را انجام دهند. برای کار کردن دانشگاه باید یک مجوز کار داشته باشید. اجازه کار اجازه می دهد تا شما را به کار نیمه وقت در جلسات رسمی دانشگاهی (۲۰ ساعت در هفته) و تمام وقت در طول وقفه برنامه ریزی شده، مانند تعطیلات زمستانی و تابستانی، و بهار شکستن. شما می توانید در هر خط کاری کار کنید و شغل را تغییر دهید.

برای واجد شرایط بودن اجازه کار، باید یک مجوز معتبر تحصیلی داشته باشید و یک دانشجوی تمام وقت در یک موسسه آموزشی تحت تأثیر قرار گیرد. مؤسسات شناخته شده معمولا شامل برنامه های عمومی یا دوره های تحصیلات تکمیلی و یا دوره های تحصیلات عالی هستند که توسط نهادهای خصوصی در سراسر کانادا ارائه می شوند.

شهروندی

اگر می خواهید کانادا را به خانه دائمی خود ببرید، روش های متعددی برای درخواست وجود دارد. در بیشتر موارد شما نیازی به ترک کانادا ندارید.

برای واجد شرایط بودن برای تبدیل شدن به یک شهروند کانادا، شما باید شرایط زیر را داشته باشید:

سن

شما باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید تا درخواست شود.

وضعیت اقامت دائم

شما باید در کانادا اقامت دائم داشته باشید وضعیت اقامت دائم شما نباید مورد سوءاستفاده قرار گیرد. این بدان معنی نیست که شما نباید:

 • تحت بررسی برای مهاجرت و یا دلایل تقلب
 • تحت نظم حذف

زمان شما در کانادا زندگی کرده اید

شما باید حداقل چهار سال قبل در کانادا حداقل سه سال اقامت داشته باشید.

قبل از تبدیل شدن به یک اقامت دائم، زمان صرف شده در کانادا را حساب کنید.

توانایی های زبان

کانادا دارای دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی است. برای تبدیل شدن به یک شهروند، باید نشان دهید که دانش کافی از یکی از این زبان ها دارید.

یک قاضی شهروندی تصمیم نهایی خود را در مورد درخواست شما می گیرد، از جمله اینکه چگونه می توانید به زبان انگلیسی یا فرانسوی صحبت کنید.

تاریخ جنایی (ممنوعیت)

شما نمی توانید یک شهروند باشید

 • در سه سال قبل از اعمال محکومیت به جرم محاکمه (جرم جنایی) یا جرم تحت قانون شهروندی محکوم شده است
 • در حال حاضر به اتهام جرایم تحت قانون شهروندی،
 • در زندان، در حبس یا در دوره آزادی،
 • تحت یک دستور حذف قرار دارند
 • برای این مورد مورد بررسی قرار می گیرند، متهم یا متهم به جرایم جنگی و یا جرم علیه بشریت هستند
 • در پنج سال گذشته، شهروندی کانادا داشته اید.

چقدر خوب کانادا می شناسید

برای تبدیل شدن به یک شهروند، باید حقوق، مسئولیت ها و امتیازات شهروندی، مانند رای دادن در انتخابات و اطاعت از قانون را درک کنید. شما همچنین باید نشان دهید که کانادا را درک می کنید:

 • تاریخ،
 • ارزش های،
 • موسسات و
 • نمادها

تحصیل در کانادا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *