امروز ۰۲ /اسفند /۱۳۹۷ - ساعت

تحصیل در کانادا ۲۰۱۸

۳ (۶۰%) ۲ votes

زندگی دانشجویی در کانادا
وقتی به کانادا فکر میکنید احتمالا به یاد کارت پستال های مناظر کانادا ، کوه های چشم نواز ، جگل های عظیم و دریاچه های خارق العاده می افتید. اما چیزی که به ذهن نمی رسد این است که کانادا یک جامعه مدرن ، در حال پیشرفت و چند فرهنگی است با دو زبان رسمی ، انگلیسی و فرانسوی.
زندگی در کانادا در بسیاری جهات مانند زندگی در دیگر کشورهای غربی است. اگرچه بعضی جنبه های زندگی روزمره مختص کانادا است.
تصمیم برای تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا یا پذیرش گرفتن برای تحصیل در هرکدام از دانشگاه های کانادا باید اولین اولویت کسانی باشد که می خواهند بخاطر علایق و حرفه شان تحصیل کنند. نظر سنجی های عمومی نشان می دهد ۱ نفر از هر سه نفر زیر ۳۰ سال در سراسر جهان راغب هستند که در کانادا تحصیل کنند.
بخاطر همین است که کانادا یکی از بهترین کشورها با یکی از بهترین اقتصادها در کل جهان است. بیش از ۲۵ درصد دانشجویان سابقه مهاجرت دارند و این نتیجه رویکرد گشوده کشور کانادا در مقابل دانشجویان بین المللی است.
برای این که شما واجد دریافت ویزای کانادا باشید باید :
• از سوی یک مدرسه ،دانشکده ، دانشگاه و یا دیگر موسسات آموزشی پذیرش شده باشید.
• ارائه مدارک و مستندات لازم بانکی مبنی بر این که شما پول کافی برای تحصیل و هزینه های اقامت دارید.
• نباید سابقه کیفری مرتبط با خطرات امنیتی داشته باشید .
• در سلامتی کامل باشید.
اگرچه فرایند اخذ پذیرش در کانادا از موسسه ای به موسسه دیگر متفاوت است ، دراینجا ما در مورد مراحل عمومی اخذ پذیرش و نیازمندی های آن برای تحصیل در دانشگاه یا دانشکده های کانادا توضیحاتی ارائه خواهیم نمود.
در حالت کلی به یاد داشته باشید که برای تحصیل در کانادا ، مهم ترین چیز دریافت پذیرش برای تحصیل است که به منزله ویزای دانشجویی برای مدت زمان تحصیل شما در کانادا می باشد.البته اگر برنامه شما دقیقاً ۶ ماه و یا کمتر باشد شما ضرورتاً نیازی به دریافت پذیرش ندارید.
الزامات مقطع کارشناسی
در مقطع کارشناسی با توجه به نوع موسسه انتخابی ، پیش نیاز ها و ارزیابی های مرتبط با دانشگاه یا دانشکده خاص، تعیین کننده شرایط دریافت مدرک دانشگاهی خواهد بود که با توجه به این که دانشجو خارجی است یا مقیم دائم ، متغییر می باشد.
برای پذیرش در مقطع کارشناسی، دانشجو باید دوره دوازده ساله نظام آموزشی و برای مقطع کارشناسی ارشد دوره ۱۶ ساله سپری کرده باشد.

کلیه متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی باید مدارک زیر را ارسال کنند :
• فرم کامل در خواست پذیرش
• ترجمه رسمی مدرک دیپلم
• در صورت دارا بودن ، ترجمه رسمی تمامی مدارک دریافتی از سوی موسسات آموزش عالی
• رزومه با جزئیات زمانی برای روشن شدن تحصیلات ، سوابق کاری، عضویت در اجتماعات، سوابق داوطلبانه و سایر سوابق مرتبط
• استعلام رسمی که بصورت شفاف بیانگر اهداف تحصیلی درخواست کننده و دلیل درخواست وی باشد.
متقاضیانی که در خارج از کانادا دوران دبیرستان را سپری کنند باید مدارک زیر را ارسال کنند
• مدارکی که تایید کننده اخذ مدرک از دبیرستان (دیپلم) باشد
• تاییدیه مهارت در زبان انگلیسی
مهم است بدانید اصلی ترین زبان های مورد استفاده در کانادا انگلیسی و فرانسوی می باشد. و اکثر دانشگاه دور های درسی شان را به زبان انگلیسی برگزار می کنند بنابراین شما باید توانایی خود در مهارت های زبان انگلیسی را در قالب تست ها نشان دهید.مدرک IELTS در کانادا به عنوان مهارت زبان انگلیسی بیشتر مورد تایید است در حالیکه بعضی از دانشگاه ها مدرک TOEFL را می پذیرند. نمره کسب شده در مهارت های زبان به نسبت دانشگاه ها و رشته های تحصیلی متفاوت است.
در رشته مدیریت MBA از داوطلبین دو سال تجربه کای مرتبط درخواست می شود و در بسیاری از موارد GMAT برای متقاضیان رشته مدیریت الزامی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *