3 (60%) 25 vote[s]

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا تا مقطع دیپلم به صورت اجباری می باشد که دانش آموزان بعد از گذراندن این ۱۲ سال تحصیلی موفق به اخذ مدرک دیپلم می شوند و می توانند وارد دانشگاه شوند بنابراین فرد برای ادامه تحصیل می بایست شرایط اخذ پذیرش در این دانشگاه ها را داشته باشد.

در کالج ها رشته های کاربردی و فنی و حرفه ای تدریس میشود و زبان تحصیل آنان انگلیسی نیز می باشد در واقع تحصیل در کانادا در این مقطع به زبان انگلیسی می باشد و در پایان به دانشجویان مدرک فارغ التحصیلی کالج داده میشود.

در این دانشگاه ها مقاطع کارشناسی ،کارشناسی ارشد و دکترا گذرانده میشود و مدرک علمی دانشگاه به دانشجویان اعطا می شود.از شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه های کانادا معدل و نمرات سال آخر دبیرستان دانش آموزان است.

زبان تدریس در اغلب دانشگاه های کانادا انگلیسی و از این رو دانشجویان میبایست مدرک زبان آیلتس حداقل ۶ را داشته باشند. یکی از دانشگاه های کانادا دانشگاه کبک می باشد که بیش از ۸۷۰۰۰ دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.
برای تحصیل در کانادا با کمترین هزینه و تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم حداقل مدرک دیپلم و زبان آیلتس ۶ الزامی میباشد.

شرایط تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی کانادا

برای تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های کانادا  مدرک دیپلم با معدل حداقل ۱۴ الزامی است البته پذیرش در بعضی رشته های تحصیلی در دانشگاه های ممتاز نیازمند معدل بالای ۱۵ می باشد لذا داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل ۶ یا تافل جهت پذیرش در دانشگاه الزامی است. لازم به ذکر است تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر نمی باشد.

هزینه تحصیل در کانادا ۲۰۱۹ – تحصیل کانادا هزینه


تحصیل در کانادا هزینه
 در مقطع لیسانس دانشگاه های کانادا در سال مبلغی حدود ۱۴۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار میباشد که این مبلغ با توجه به دانشگاه متغیراست.

در مقطع لیسانس ،دانشجویانی که معدل بالا دارند کمک هزینه تحصیلی بین ۱۵۰۰ تا ۹۰۰۰ دلار در سال را دریافت میکنند.در مقطع فوق لیسانس هزینه تحصیل در کانادا برای هر سال بیش از ۶۰۰۰ تا ۹۰۰۰ دلار میباشد که البته در این مقطع برای دانشجویان بین المللی و دانشجویانی که مدرک دانشگاهی کشورهایی غیر از آمریکا و کانادا را دارند گرفتن کمک هزینه تحصیلی و پرداخت هزینه زندگی دانشجویی در کانادا بسیار مشکل است.

در صورتی که دانشجو بورسیه بگیرد از تحصیل در کانادا به صورت رایگان میتواند استفاده کند یعنی در حالت کلی تحصیل در کانادا رایگان نمیباشد.

شرایط تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا

تحصیل در کانادا با مدرک لیسانس دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های کانادا می بایست مدرک کارشناسی ۴ ساله با معدل بالای ۱۴ و توصیه نامه از اساتید مقطع لیسانس خود و مدرک زبان تافل یا آیلتس ۶.۵ را داشته باشند.

تحصیل رایگان دکترا در کانادا

دانشجویانی که قصد تحصیل رایگان دکتری در کانادا دانشگاه های کانادا دارند می بایست مدرک زبان آیلتس ۷ را داشته باشند. سالانه به ۱۰۰۰ نفر از دانشجویان مقطع دکترا اقامت دائم کانادا داده می شود که می توانند در ارگان های دولتی کانادا مشغول به کار شوند به همین دلیل متقاضیان تحصیل در کانادا دکترا بسیارند.

دانشجویان در این مقطع می توانند از کمک هزینه های تحصیلی بهره مند شوند همچنین دانشجویان ابتدا می بایست جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترای کانادا محل تحصیل خود را انتخاب کنند در غیر این صورت در اغلب مواقع پرونده دانشجو توسط هیئت علمی دانشگاه رد میشود.

هزینه تحصیل در کانادا دکترا چون در کشور کانادا اغلب دانشگاه ها به صورت خصوصی میباشند و هزینه های تحصیل در کانادا با توجه به محل تحصیل متغیر میباشد که بالاترین هزینه ها مربوط به شهر اونتاریو و کمترین هزینه ها مربوط به شهر کبک میباشد اما به طور کلی تحصیل در کانادا هزینه حدود ۱۴۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ درسال میباشند.

در کل تحصیل رایگان کانادا در صورت اخذ بورسیه تحصیلی میسر میباشد.

رشته های پر درآمد و مورد نیاز در کانادا

در کالج ها اغلب رشته های فنی حرفه ای ، مهندسی تخصصی و کاربردی در دوره های کوتاه مدت برگزار می شود. بعضی از رشته های تحصیلی در کالج ها تا مقطع لیسانس نیز ارائه میشوند که این مقطع یا در خود کالج تکمیل میشود یا با همکاری یکی از دانشگاه ها برگزار می گردد.

افرادی که متقاضی ادامه تحصیل در کالج های کانادا هستند می بایست حداقل مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک زبان آیلتس یا تافل را داشته باشند البته کسانی که مدرک زبان ندارند ابتدا می بایست دوره آموزش زبان را سپری کنند که شهریه سالانه دوره های آموزش زبان حدود ۱۰۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ دلار میباشد. شهریه تحصیل در دوره های کالج حدود ۱۲۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ دلار در سال است و هزینه زندگی حدود ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار در ماه میباشد.

دانشجویانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی کانادا شده اند میتوانند به صورت پاره وقت در دانشگاه ها مشغول به کار شوند و یا قادرند ۲۰ ساعت در هفته در محیط خارج از دانشگاه کار کنند. البته از سال دوم به بعد میتوانند به صورت تمام وقت مشغول به کارشوند.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

مزایای تحصیل در کانادا

دانشجویانی که موفق به اخذ تابعیت کانادا شده اند و اقامت تحصیلی کانادا را گرفته اند، می توانند در خوابگاه های دانشجویی مربوط به دانشگاه ها یا در پانسیون ها اقامت داشته باشند یا می توانند بیرون از محیط دانشگاه ها یک واحد کامل یا یک اتاق اجاره کنند.

دانشجویانی که تمایل به اقامت در خوابگاه های دانشگاه را دارند با توجه به امکانات خوابگاه ماهانه مبلغی حدود ۳۰۰ تا ۷۰۰ دلار را می بایست پرداخت کنند.

دانشجویانی که اقامت در پانسیون ها را انتخاب میکنند با توجه به محل پانسیون و برخی خدمات میبایست در ماه حدود ۷۰۰ دلار پرداخت کنند و دانشجویانی که خارج از دانشگاه یک اتاق با سرویس مشترک یا یک واحد کامل اجاره می کنند با توجه به محل اقامت ، ماهانه می بایست مبلغی حدود ۴۰۰ تا ۹۰۰ دلار بابت اجاره پرداخت کنند لذا اغلب آنان تمایل به داشتن همخانه دارند تا هزینه هایشان را کاهش دهند.

نکته قابل توجه این است که اگر شما یک فرد خارجی باشید و فرزند شما در کانادا به دنیا بیاید شما مقیم دائم کانادا محسوب نمی شوید و اقامت از طریق تولد فرزند دائم نمی باشد.

دانشگاه های پزشکی کانادا از معتبرترین و پرطرفدارترین دانشگاه ها در سطح جهان است و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به راحتی میتوانند در تمامی کشورهای جهان مشغول به کارشوند یا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا خود را در دوره های تخصصی تکمیل نمایند.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

دانشگاه های معتبر در کانادا

در زیر به برخی از دانشگاه های ممتاز کشور کانادا اشاره میکنیم

 • University of Alberta
 • University of Calgary
 • University of Ottawa
 • University of Toronto
 • University of waterloo
 • University of western Ontario
 • Mc gill university
 • Mc master university

شرایط تحصیل در کانادا

شاید با کلمات مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان – ادامه تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان – تحصیل در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان – ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان – پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان آشنا باشید یا قبلا شنیده باشید اما اخذ پذیرش و بورس از دانشگاههای کانادا بدون مدرک زبان تافل و آیلتس امری غیر ممکن است.

تحصیل در کانادا رشته پزشکی – تحصیل تخصص پزشکی در کانادا – تحصیل پزشکی عمومی در کانادا

شرایط تحصیل در رشته پزشکی کانادا ابتدا باید ۲ تا ۴ سال مدرک لیسانس را در یکی از رشته های مرتبط با علوم تجربی را اخذ نمایند و سپس در  آزمون سراسری پزشکی شرکت کنند و در صورت قبولی وارد دانشگاههای پزشکی و دندانپزشکی میشوند.

داشتن معدل حداقل ۱۵ برای مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی و همچنین داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل ۶.۵  از شرایط تحصیل در کانادا+پزشکی می باشد.

تحصیل پزشکی کانادا ۶ سال طول میکشد.بعد این ۶ سال ۴۸ هفته هم دوره عملی را در یکی از بیمارستانها باید طی کنند.
هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا به ازای هر سال تحصیلی حدود ۱۲۰۰۰ دلار کانادا هزینه تحصیل در کانادا پزشکیمی باشد.

از مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا  اعتبار بین المللی مدارک دانشگاهی، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و  هزینه های مقرون به صرفه، آموزش دروس طبق استانداردهای بین المللی و در اختیار داشتن بهترین امکانات جهت تحصیل و زندگی ادامه تحصیل در کانادا+پزشکی اشاره کرد.
دانشگاه آلبرتا در شهر ادمونتون معروفترین دانشگاه علوم پزشکی در کانادا برای تحصیل در کانادا پزشکی میباشد.

مدارک لازم جهت ادامه تحصیل در کانادا در رشته پزشکی عبارتند از:

آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
ارائه مدرک زبان
ارائه گواهی سلامت پزشکی
ارائه گذرنامه معتبر
ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
معرفی یک حساب بانکی معتبر جهت اثبات پشتوانه مالی

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

سیاست های ویزا و مهاجرت به کانادا

هزاران دانش آموز هر سال تصمیم می گیرند که تحصیلات خود را در کانادا ادامه دهند، چه در مقطع کارشناسی و چه در دوره کارشناسی ارشد. در حال حاضر کانادا در حال حاضر یکی از اهداف مورد نظر برای تحصیل در خارج از کشور است.

ارائه فرصت های عالی برای نه تنها آموزش و پرورش با کیفیت، بلکه در طول و پس از مطالعات کار فقط آغاز است، کانادا در مزایای زیادی در رقابت است. همچنین گزینه های مهاجرت برای اقامت دائم برای دانشجویان بین المللی که درجه تحصیلات تکمیلی در این کشور را دریافت می کنند، باز است.

ویزای دانشجویی کانادا اجازه می دهد دانش آموزان خارج از کشور در بسیاری از دانشگاه ها و کالج های جهان در سطح دانشگاهی تحصیل کنند. کانادا معمولا سالانه نزدیک به ۱۰۰،۰۰۰ دانشجوی خارجی استقبال می کند.

کانادا برای شناختن آموزش و پرورش در سطح جهانی به افرادی که تازه وارد هستند و به زبان انگلیسی یا فرانسوی تحصیل می کنند به عنوان یک نهاد دو زبانه شناخته شده است.

ویزای دانشجویی اجازه می دهد تا خارجیان در مطالعات بیشتری در کانادا یا در یک بخش تحصیل یا حرفه ای شرکت کنند که فقط از مبادله فرهنگی متقابل، دانش گسترده و مهارت های متنوع در یک کلاس درس و مدارس کانادایی چند برابر برخوردار باشد.

برای دریافت ویزای دانشجویی در کانادا، باید ثابت کنید که شما واقعا در آنجا تحصیل می کنید که در یک موسسه آموزش عالی عالی کانادایی پذیرفته شده توسط دولت پذیرفته شده است، ثابت کنید که پول کافی برای حمایت از خود در طول تحصیل و پس از فارغ التحصیلی، چیزی در انتظار شما در کشور شماست.

لحظه ای که ویزای دانشجویی را دریافت می کنید، مجبورید که نه تنها درجه ای از کیفیت را در کانادا دریافت کنید، بلکه یک شغل عالی برای فرصت های شغلی داوطلبانه تحصیلات تکمیلی خود که در این کشور بسیار قابل قبول است، دریافت خواهید کرد.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

الزامات ویزای دانشجویی کانادا

ویزای دانشجویی کانادا دانشجویان بین المللی را به مؤسسات آموزش عالی واگذار می کند. الزامات خاص برای ویزای دانشجویی بسته به سطح تحصیل انتخاب شده، زمینه تحصیلات متقاضی و کشور شهروندی آن متفاوت است.

متقاضیان معمولا نیاز دارند:

 • مدارک پذیرش و ثبت نام در موسسه علمی معتبر کانادا
 • داشتن مدارک معتبر گذرنامه / مسافرتی و ارائه مدارک مالی؛
 • در ارتباط با کشور خود و شواهدی از قصد خود برای ترک کانادا در پایان تحصیلات خود.

علاوه بر این، دانش آموزان باید مدرکی از هیچ پرونده کیفری داشته باشند و به هیچ عنوان شرایط پزشکی را تحت الشعاع قرار ندهند و در صورت لزوم آزمایشات پزشکی را انجام دهند.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

اجازه مطالعه

قبل از ورود به کانادا، برای مشارکت در یک موسسه آموزشی بدون در نظر گرفتن نوع آن، آیا آموزش حرفه ای یا حرفه ای در یک دانشگاه، کالج یا دیگر، یک دانشجو باید اجازه تحصیلی (اجازه اقامت) را بدست آورد.

چند استثناء برای این قانون وجود دارد. به عنوان مثال، اگر در یک دوره کوتاه مدت یا برنامه شش ماه یا کمتر ثبت نام کنید، مجوز ندارید. با این وجود، اگر شما در مورد تحصیل کامل در بیش از شش ماه برنامه ریزی کنید، لازم است قبل از رسیدن تحصیل، اجازه تحصیلی بگیرید.

شما باید برای دریافت اجازه تحصیلی از خارج از کانادا، در دفتر ویزای مسئول کشور یا منطقه ای که در آن زندگی می کنید، درخواست دهید.

همراه با فرم درخواست که شما آن را آنلاین دانلود کنید، باید مدارک زیر را برای درخواست اجازه تحصیلی پیوست کنید.

 • نامه پذیرش شما؛
 • اثبات هویت شما؛
 • اثبات اینکه شما برای ماندن در کانادا مبلغ کافی دارید.

مجوز کار در کانادا

اکثر دانشجویان بین المللی که به کانادا می آیند، هزینه های خود را به وسیله جوایز، کمک هزینه تحصیلی و دوره های تحصیلی به صورت رقابتی پوشش می دهند. با این حال، این ممکن است همیشه مورد نیست.

هنگامی که یک ویزای دانشجویی دریافت می کنید، شما در طول سال تحصیلی واجد شرایط تحصیل در دانشگاه هستید و درآمد برای تحصیل و سایر هزینه های شخصی را می پردازید.

پس از فارغ التحصیلی، شما حق دارید درخواست یک ویزای کار پس از پایان تحصیلی بگیرید که اجازه اقامت و کار در کانادا را برای سه سال دیگر. پس از آن نیز امکان پذیر است برای اجازه اقامت دائمی که به شما اجازه می دهد تا به طور دائم به کانادا کار و زندگی کنید.

علاوه بر این، دانش آموزان می توانند پس از ۶ ماه درخواست ویزای خارج از دانشگاه را انجام دهند. برای کار کردن دانشگاه باید یک مجوز کار داشته باشید.

اجازه کار اجازه می دهد تا شما را به کار نیمه وقت در جلسات رسمی دانشگاهی (۲۰ ساعت در هفته) و تمام وقت در طول وقفه برنامه ریزی شده، مانند تعطیلات زمستانی و تابستانی، و بهار شکستن. شما می توانید در هر خط کاری کار کنید و شغل را تغییر دهید.

برای واجد شرایط بودن اجازه کار، باید یک مجوز معتبر تحصیلی داشته باشید و یک دانشجوی تمام وقت در یک موسسه آموزشی تحت تأثیر قرار گیرد. مؤسسات شناخته شده معمولا شامل برنامه های عمومی یا دوره های تحصیلات تکمیلی و یا دوره های تحصیلات عالی هستند که توسط نهادهای خصوصی در سراسر کانادا ارائه می شوند.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

شهروندی کانادا

اگر می خواهید کانادا را به خانه دائمی خود ببرید، روش های متعددی برای درخواست وجود دارد. در بیشتر موارد شما نیازی به ترک کانادا ندارید.

برای واجد شرایط بودن برای تبدیل شدن به یک شهروند کانادا، شما باید شرایط زیر را داشته باشید:

سن

شما باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید تا درخواست شود.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

وضعیت اقامت دائم

شما باید در کانادا اقامت دائم داشته باشید وضعیت اقامت دائم شما نباید مورد سوءاستفاده قرار گیرد. این بدان معنی نیست که شما نباید:

 • تحت بررسی برای مهاجرت و یا دلایل تقلب
 • تحت نظم حذف

زمان شما در کانادا زندگی کرده اید

شما باید حداقل چهار سال قبل در کانادا حداقل سه سال اقامت داشته باشید.

قبل از تبدیل شدن به یک اقامت دائم، زمان صرف شده در کانادا را حساب کنید.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

توانایی های زبان

کانادا دارای دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی است. برای تبدیل شدن به یک شهروند، باید نشان دهید که دانش کافی از یکی از این زبان ها دارید.

یک قاضی شهروندی تصمیم نهایی خود را در مورد درخواست شما می گیرد، از جمله اینکه چگونه می توانید به زبان انگلیسی یا فرانسوی صحبت کنید.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

تاریخ جنایی (ممنوعیت)

شما نمی توانید یک شهروند باشید

 • در سه سال قبل از اعمال محکومیت به جرم محاکمه (جرم جنایی) یا جرم تحت قانون شهروندی محکوم شده است
 • در حال حاضر به اتهام جرایم تحت قانون شهروندی،
 • در زندان، در حبس یا در دوره آزادی،
 • تحت یک دستور حذف قرار دارند
 • برای این مورد مورد بررسی قرار می گیرند، متهم یا متهم به جرایم جنگی و یا جرم علیه بشریت هستند
 • در پنج سال گذشته، شهروندی کانادا داشته اید.

چقدر خوب کانادا می شناسید

برای تبدیل شدن به یک شهروند، باید حقوق، مسئولیت ها و امتیازات شهروندی، مانند رای دادن در انتخابات و اطاعت از قانون را درک کنید. شما همچنین باید نشان دهید که کانادا را درک می کنید:

 • تاریخ،
 • ارزش های،
 • موسسات و
 • نمادها

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

طول مدت دوره آموزشی و تحصیلی برای تحصیل در دبیرستانهای کانادا کوتاه مدت (چند هفته ای) یا بلند مدت (۶ ماهه، یک ساله یا بیشتر) باشد.

دوره ها برای ادامه تحصیل دبیرستان در کانادا هر سال از ژانویه یا فوریه (دی یا بهمن) یا سپتامبر (مهرماه) آغاز میشود.
از شرایط تحصیل در دبیرستان کانادا وضعیت سکونت و محل اقامت دانش آموز بین المللی  که به سن قانونی نرسیده باشد با والدین خود یا اقوامی که ساکن کانادا هستند یا اقامت در مدارس شبانه روزی و پانسیون ههای مورد تایید داره آموزش و پرورش کانادا برای تحصیل دوره دبیرستان در کانادا میباشد.
هزینه تحصیل در دبیرستان کانادا شهریه دوره های یک ساله مدارس حدودا بین ۱۴ تا ۲۰ هزار دلار کانادا است.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

اگر شما هم خواهان  مشاوره رایگان تحصیل در کانادا هستید و شرایط مهاجرت کانادا  را دارید میتوانید با تحویل مدارک خود که شامل مدرک زبان، کپی و اصل مدارک تحصیلی، ۲ قطعه عکس پاسپورتی، اصل و کپی پاسپورت، کپی و اصل شناسنامه، مدارک اثبات پشتوانه مالی و در صورت اشتغال به کار مدارک مربوط به سوابق کاری و نامه اشتغال به کار میباشد به وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی نوباوران در کمترین زمان و به صورت تضمینی ویزای تحصیلی کانادا  را دریافت نمایید.

شرایط پذیرش تحصیلی در کانادا

جهت اخذ پذیرش تحصیلی کانادا برای هر دانشگاهی، باید سلسله مراتبی راکاملا اصولی و طبق مقررات انجام دهید. در گام نخست باید رشته تحصیل خود را تایین کنیدد و پس از آن جهت پذیرش، باید دانشگاهی انتخاب کنید که مورد تایید وزارت علوم در کانادا باشد.

در گام سوم  باید شما فرمهای تقاضای پذیرش دانشگاه  راتکمیل و بعد ارسال کنید.

قسمت چهارم بررسی الزامات مدرک زبان جهت پذیرش از دانشگاه کانادا است که یکی از خصوصیات مهم در روند پذیرش متقاضی می باشد.

اقدام آخر جهت دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا می باشد که در ادامه بیان خواهد شد.

یکی از اصلی ترین شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا بازه زمانی بین اخذ مدرک قبلی و تقاضای پذیرش شما می باشد.

معنا ین است که تنها متقاضیانی امکان دریافت ویزای تحصیلی کانادا  را دراند که کمتر از ۵ سال وقفه در بین مقاطع تحصیلی و زمان تقاضای پذیرش آنها وجود داشته باشد.

زمان ثبت نام برای پذیرش دانشگاه های کانادا

دانشجویان برای تحصیل در خارج از کشور در کانادا دو بار در سال ( ترم زمستان و ترم تابستان ) فرصت ثبت نام دارند .

مهلت ثبت نام برای ترم زمستان ۱ سپتامبر است. مهلت درخواست برای ثبت نام ترم تابستان ۱۵ ژانویه  می باشد.

برای دانشجویان کارشناسی و تحصیلات تکمیلی  اول ماه مارس می باشد. می توان گفت در بعضی از موسسات و دانشگاه ها این تاریخ مهلت ها متفاوت است.

هر دانشگاه ممکن است مهلت های مختلفی برای دوره های تحصیلی خود داشته باشد. به طور کلی شما می بایست ۸ تا ۱۲ ماه قبل از تشکیل کلاسها، درخواست پذیرش دهید زیرا یک یا دو ماه پس از ارسال درخواست، شما باید منتظر دریافت پاسخ  از دانشگاه باشید. پس در مدیریت زمان خود دقت داشته باشید.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

شرط داشتن تمکن مالی برای پرداخت هزینه های تحصیل در کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا نیز یکی دیگر از شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا است که این روزها ذهن هر دانشجویی را به خود مشغول می کند .

در واقع هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا نسبتا بالاست در حدود حداقل ۱۴ هزار دلار و به همین دلیل دانشجویان بین المللی اغلب به دنبال راهی برای دریافت بورسیه های تحصیلی کانادا هستند .

شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا محدودیت سنی ندارد اما ویزای تحصیلی کانادا برای مقاطع تحصیلی مختلف با شرایط سنی مناسب ارائه می شود .

الزامات زبان

در کانادا ، شما می توانید طیف گسترده ای از تحصیل به زبان انگلیسی یا فرانسه را برای مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری انتخاب نمایید . ارائه مدرک زبان انگلیسی از مهمترین شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا می باشد.

در مقطع کارشناسی مدرک زبان انگلیسی با نمره آیلتس حداقل ۶ می بایست ارائه شود. در مقطع کارشناسی ارشد حدنصاب نمره آیلتس ۶٫۵می باشد . جهت پذیرش در مقطع دکترا نیز خود دانشجوی متقاضی می بایست دانش زبانی قابل قبولی داشته باشد تا بتواند استاد راهنما را جهت همکاری برای اخذ پذیرش متقاعد سازد .
آزمون های اصلی انگلیسی پذیرفته شده توسط دانشگاه های کانادا در زیر عنوان شده است :

IELTS:
kambridg – انگلیسی ( در سطح پیشرفته )
TOEFL

بعضی از دانشگاه ها ممکن است آزمون های انگلیسی دیگری را قبول کنند مانند:

CAEL : ( ارزیابی زبان انگلیسی دانشگاهی کانادایی )
CanTEST : ( نوعی تست انگلیسی برای دانش آموزان و کارآموزان )
MELAB 🙁 ارزیابی زبان انگلیسی در ایالت میشیگان )

درخواست روادید برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

پس از پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود شما می بایست به صورت آنلاین یا به صورت حضوری در مرکز درخواست ویزا ، درخواست ویزای تحصیلی برای مهاجرت به کشور کانادا دهید. همچنین باید مدارک زیر را در اسرع وقت تهیه نمایید:

 • نامه پذیرش از DLI uni
 • ۲ قطعه عکس پاسپورتی
 • گواهی سلامت
 • پاسپورت فعلی
 • مدرک اثبات کننده تمکن مالی شما

در نهایت می توان گفت که اخذ پذیرش تحصیلی کانادا امر سهل و آسانی  نیست، بلکه مستلزم این است که شما برای هر مرحله از این پروسه شرایط و مدارک درخواستی را آماده کنید.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کانادا عبارتند از انتخاب دوره و دانشگاه ، شرکت در آزمون زبان ، تکمیل فرم درخواست و اخذ ویزای تحصیلی که همگی باید به دقت و با راهنمای مشاور مهاجرتی حرفه ای انجام شود.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

از آنجایی که کشور کانادا از امکانات رفاهی بالا و دانشگاه هایی با رتبه بسیار بالایی برخوردار است، از این رو هزینه زندگی و تحصیل در این کشور بالا می باشد. در صورتی که تصمیم دارید در کانادا تحصیل کنید، بدانید که یک سرمایه گذاری بزرگ را انجام میدهید زیرا تحصیل در کانادا همواره آرزوی همه دانشجویان از سراسر دنیا بوده است، به همین خاطر رقابت سنگینی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا وجود دارد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا در  هر دانشگاه ها و استان متفاوت می باشد.  انتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک میزبان بسیاری از دانشگاه‌های برتر کانادا هستند که جزء  محبوبت‌ترین استان‌ها در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی به حساب می‌آیند که شهریه این دانشگاهها به شرح زیر می باشد:

 • دانشگاه کبک                ( ۱۶٫۰۰۰ دلار )
 • دانشگاه انتاریو              ( ۱۴٫۰۰۰ دلار )
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا   ( ۱۳٫۵۰۰ دلار)

مدارس حرفه ای مانند حقوق ، پزشکی و MBA شهریه نسبتا بالاتری دارند.

 • دوره های کارشناسی سالیانه بین ۶۰۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار کانادا می باشد.تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا بین ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد.
 • دوره های کارشناسی ارشد و دکترا سالیانه بین ۷۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار کانادا میباشد. مقطع ارشد ۱ تا ۲ سال و دکترا ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد.

یکی از مهم ترین جنبه های انتخاب محل تحصیل در خارج از کشور، هزینه کل از نظر هزینه های تحصیل و زندگی است . بنابراین، کانادا برای دانشجویان ملی و بین المللی هزینه ای مناسب برای دانش و وابستگی خود دارد.

هزینه اصلی که دانشجویان خارجی در کانادا دارند، هزینه اجاره خانه ، خوراک و حمل و نقل است. با توجه به شهر یا استانی که دانشجو در آنجا زندگی می کند این هزینه ها متفاوت است.

غذا در این کشور به طور کلی از اروپا ارزان تر است بخصوص اگر در مناطق حومه ای زندگی نماید. برای حمل و نقل عمومی بلیط های ماهانه با قیمت ۷۵ تا ۱۲۰ دلار در اختیار مسافران می باشد. تهیه بلیط اتوبوس با تخفیف دانشجوی نیز امکان پذیر است.

مقدمه ای بی نظیر از هزینه های دانشگاه برای دانشجویان بین المللی که در استان های مختلف کانادا تحصیل می نمایند به شرح زیر است:

استاندانشجوی لیسانسدانشجوی کارشناسی ارشد
نیوفاندلند جزیره پرنس ادوارد نوا اسکوشیانیوبرانزویک

کبک

انتاریو

مانیتوبا

ساسکاچوان

آلبرتا

بریتیش کلمبیا

۷،۲۶۰ دلار ۷،۵۱۰ دلار $ ۸،۵۲۰ – ۱۲،۴۸۰۷،۰۶۳ دلار – ۱۰،۷۲۰

۹۱۶۸ دلار – ۱۰،۵۱۸

۶،۹۰۰ دلار – ۱۶،۲۰۴

۴،۹۴۰ دلار – ۶،۹۰۰

۷،۷۷۹ دلار – ۱۰،۸۹۰

۶۲۹۳ دلار – ۱۱۷۸

۴،۴۶۲ دلار – ۱۵،۸۷۰

$ ۱،۸۹۶ – ۳،۵۴۹ $ ۶،۱۰۰ $ ۴،۳۲۹ – ۱۵،۰۰۰۵،۶۱۰ دلار – ۸،۴۶۵

۸،۲۶۸ دلار – ۲۰،۰۰۰

۵۴۳۲ دلار – ۲۹۰۰۰ دلار

$ ۳،۷۹۵ – ۹،۶۸۵

۵۳۱۳ دلار

$ ۵،۲۹۸ – $ ۱۹،۲۰۰

$ ۲،۲۷۲ – $ ۱۷،۴۹۹

اخذ ویزای تحصیلی کانادا  – شرایط تحصیل در کانادا – ویزای دانشجویی کانادا – هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

چنانچه تصمیم گرفته اید در یک مدرسه روزانه ثبت نام نمایید بهتر است شهریه ای در حدود ۷ الی ۱۵ هزار دلار کانادا سالیانه بایت شهریه تحصیل در نظر بگیرید.

در صورت انتخاب مدارس شبانه روزی هزینه های تحصیل و زندگی را در یک پکیج کامل پرداخت می نمایید که این کالج ها شرایط اقامت با جای سکونت و زندگی را نیز فراهم می کنند و هزینه ای سالانه بین ۳۰ تا ۶۰ هزار دلار را در بر خواهد داشت.

پیشنهاد می شود قبل از هر گونه اقدامی با یک وکیل در امر مهاجرت مشورت نمایید.

کارشناسان موسسه نوباوران همواره برای ارائه مشاوره رایگان و ارائه خدمات متناسب با شرایط شما در امر مهاجرت و تحصیل در کانادا آماده خواهند بود تا ضمن بررسی پرونده، با اقدامی موثر شانس موفقیت شما را برای تحقق رویای تحصیل در کانادا محقق سازند.

5 دلیل اصلی برای تحصیل در کانادا

10 دانشگاه برتر کانادا در سال 2019