امروز ۰۲ /فروردین /۱۳۹۸ - ساعت

تحصیل در کانادا

۳ (۶۰%) ۲۵ votes
تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

 

امروزه بسیاری از افراد خواهان ادامه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در دانشگاه های معتبر در سطح جهانی هستند. دانشگاه های کشور کانادا از جمله دانشگاه هایی است که به دلیل اعتبار جهانی و رفاه اجتماعی بیشترین متقاضی مهاجرت را برای تحصیل در کانادا را دارد.

کشور کانادا در شمال قاره آمریکا قرار دارد و بعد از روسیه بزرگترین کشور جهان است و در مقایسه با دیگر کشورها جمعیت کمی دارد و از جمله مهاجر پذیر ترین کشورها است.

به دلیل سطح علمی و آموزشی عالی در این دانشگاه ها، هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشند. اگر شما هم خواهان تحصیل رایگان در کانادا ۲۰۱۷ هستید همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی نوباوران از معتبرترین موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور با همکاری وکیل مهاجرت به کانادا راهنمای شما عزیزان در امر ادامه تحصیل رایگان در کانادا می باشند.

از نظر سازمان ملل،کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی ، تحصیل و حتی زندگی می باشد.

دانشگاه های کانادا از سطح علمی بسیار بالایی برخوردارند و اغلب دانشگاه ها از یک هیئت علمی با برترین رتبه های علمی و تجربی جهت راهنمایی بهتر دانشجویان در راستای تحصیلی بهتر در سطح جهانی استفاده میکنند.

عزیزانی که موفق به کسب بورسیه تحصیلی در کشور کانادا می شوند میتوانند از تحصیل رایگان در دانشگاههای کانادا  استفاده کنند، از شهرهای مهم کانادا میتوان به تورنتو، ونکور ، مونتریال ، کلگدی ، ادمونتون ، کبک و لوتاوا اشاره کرد.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا تا مقطع دیپلم به صورت اجباری می باشد که دانش آموزان بعد از گذراندن این ۱۲ سال تحصیلی موفق به اخذ مدرک دیپلم می شوند و می توانند وارد دانشگاه شوند بنابراین فرد برای ادامه تحصیل می بایست شرایط اخذ پذیرش در این دانشگاه ها را داشته باشد.

در کالج ها رشته های کاربردی و فنی و حرفه ای تدریس میشود و زبان تحصیل آنان انگلیسی نیز می باشد در واقع تحصیل در کانادا در این مقطع به زبان انگلیسی می باشد و در پایان به دانشجویان مدرک فارغ التحصیلی کالج داده میشود.

در این دانشگاه ها مقاطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا گذرانده میشود و مدرک علمی دانشگاه به دانشجویان اعطا می شود.از شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه های کانادا معدل و نمرات سال آخر دبیرستان دانش آموزان است.

زبان تدریس در اغلب دانشگاه های کانادا انگلیسی و از این رو دانشجویان میبایست مدرک زبان آیلتس حداقل ۶ را داشته باشند. یکی از دانشگاه های کانادا دانشگاه کبک می باشد که بیش از ۸۷۰۰۰ دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.
برای تحصیل در کانادا با کمترین هزینه و تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم حداقل مدرک دیپلم و زبان آیلتس ۶ الزامی میباشد.

شرایط تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی کانادا

برای تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های کانادا  مدرک دیپلم با معدل حداقل ۱۴ الزامی است البته پذیرش در بعضی رشته های تحصیلی در دانشگاه های ممتاز نیازمند معدل بالای ۱۵ می باشد لذا داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل ۶ یا تافل جهت پذیرش در دانشگاه الزامی است. لازم به ذکر است تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر نمی باشد.

هزینه تحصیل در کانادا ۲۰۱۹ – تحصیل کانادا هزینه


تحصیل در کانادا هزینه
 در مقطع لیسانس دانشگاه های کانادا در سال مبلغی حدود ۱۴۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار میباشد که این مبلغ با توجه به دانشگاه متغیراست. در مقطع لیسانس ،دانشجویانی که معدل بالا دارند کمک هزینه تحصیلی بین ۱۵۰۰ تا ۹۰۰۰ دلار در سال را دریافت میکنند.در مقطع فوق لیسانس هزینه تحصیل در کانادا برای هر سال بیش از ۶۰۰۰ تا ۹۰۰۰ دلار میباشد که البته در این مقطع برای دانشجویان بین المللی و دانشجویانی که مدرک دانشگاهی کشورهایی غیر از آمریکا و کانادا را دارند گرفتن کمک هزینه تحصیلی و پرداخت هزینه زندگی دانشجویی در کانادا بسیار مشکل است. در صورتی که دانشجو بورسیه بگیرد از تحصیل در کانادا به صورت رایگان میتواند استفاده کند یعنی در حالت کلی تحصیل در کانادا رایگان نمیباشد.

شرایط تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا

تحصیل در کانادا با مدرک لیسانس دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های کانادا می بایست مدرک کارشناسی ۴ ساله با معدل بالای ۱۴ و توصیه نامه از اساتید مقطع لیسانس خود و مدرک زبان تافل یا آیلتس ۶.۵ را داشته باشند.

تحصیل رایگان دکترا در کانادا

دانشجویانی که قصد تحصیل رایگان دکتری در کانادا دانشگاه های کانادا دارند می بایست مدرک زبان آیلتس ۷ را داشته باشند. سالانه به ۱۰۰۰ نفر از دانشجویان مقطع دکترا اقامت دائم کانادا داده می شود که می توانند در ارگان های دولتی کانادا مشغول به کار شوند به همین دلیل متقاضیان تحصیل در کانادا دکترا بسیارند. دانشجویان در این مقطع می توانند از کمک هزینه های تحصیلی بهره مند شوند همچنین دانشجویان ابتدا می بایست جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترای کانادا محل تحصیل خود را انتخاب کنند در غیر این صورت در اغلب مواقع پرونده دانشجو توسط هیئت علمی دانشگاه رد میشود.

هزینه تحصیل در کانادا دکترا چون در کشور کانادا اغلب دانشگاه ها به صورت خصوصی میباشند و هزینه های تحصیل در کانادا با توجه به محل تحصیل متغیر میباشد که بالاترین هزینه ها مربوط به شهر اونتاریو و کمترین هزینه ها مربوط به شهر کبک میباشد اما به طور کلی تحصیل در کانادا هزینه حدود ۱۴۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ درسال میباشند.

در کل تحصیل رایگان کانادا در صورت اخذ بورسیه تحصیلی میسر میباشد.

رشته های پر درآمد و مورد نیاز در کانادا

در کالج ها اغلب رشته های فنی حرفه ای ، مهندسی تخصصی و کاربردی در دوره های کوتاه مدت برگزار می شود. بعضی از رشته های تحصیلی در کالج ها تا مقطع لیسانس نیز ارائه میشوند که این مقطع یا در خود کالج تکمیل میشود یا با همکاری یکی از دانشگاه ها برگزار می گردد.

افرادی که متقاضی ادامه تحصیل در کالج های کانادا هستند می بایست حداقل مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک زبان آیلتس یا تافل را داشته باشند البته کسانیکه مدرک زبان ندارند ابتدا می بایست دوره آموزش زبان را سپری کنند که شهریه سالانه دوره های آموزش زبان حدود ۱۰۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ دلار میباشد. شهریه تحصیل در دوره های کالج حدود ۱۲۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ دلار در سال است و هزینه زندگی حدود ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار در ماه میباشد.

دانشجویانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی کانادا شده اند میتوانند به صورت پاره وقت در دانشگاه ها مشغول به کار شوند و یا قادرند ۲۰ ساعت در هفته در محیط خارج از دانشگاه کار کنند. البته از سال دوم به بعد میتوانند به صورت تمام وقت مشغول به کارشوند.

مزایای تحصیل در کانادا

دانشجویانی که موفق به اخذ تابعیت کانادا شده اند و اقامت تحصیلی کانادا را گرفته اند، می توانند در خوابگاه های دانشجویی مربوط به دانشگاه ها یا در پانسیون ها اقامت داشته باشند یا می توانند بیرون از محیط دانشگاه ها یک واحد کامل یا یک اتاق اجاره کنند.

دانشجویانی که تمایل به اقامت در خوابگاه های دانشگاه را دارند با توجه به امکانات خوابگاه ماهانه مبلغی حدود ۳۰۰ تا ۷۰۰ دلار را می بایست پرداخت کنند.

دانشجویانی که اقامت در پانسیون ها را انتخاب میکنند با توجه به محل پانسیون و برخی خدمات میبایست در ماه حدود ۷۰۰ دلار پرداخت کنند و دانشجویانی که خارج از دانشگاه یک اتاق با سرویس مشترک یا یک واحد کامل اجاره می کنند با توجه به محل اقامت ، ماهانه می بایست مبلغی حدود ۴۰۰ تا ۹۰۰ دلار بابت اجاره پرداخت کنند لذا اغلب آنان تمایل به داشتن همخانه دارند تا هزینه هایشان را کاهش دهند.

نکته قابل توجه این است که اگر شما یک فرد خارجی باشید و فرزند شما در کانادا به دنیا بیاید شما مقیم دائم کانادا محسوب نمی شوید و اقامت از طریق تولد فرزند دائم نمی باشد.

دانشگاه های پزشکی کانادا از معتبرترین و پرطرفدارترین دانشگاه ها در سطح جهان است و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به راحتی میتوانند در تمامی کشورهای جهان مشغول به کارشوند یا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا خود را در دوره های تخصصی تکمیل نمایند.

دانشگاه های معتبر در کانادا

در زیر به برخی از دانشگاه های ممتاز کشور کانادا اشاره میکنیم

  • University of Alberta
  • University of Calgary
  • University of Ottawa
  • University of Toronto
  • University of waterloo
  • University of western Ontario
  • Mc gill university
  • Mc master university

شرایط تحصیل در کانادا

شاید با کلمات مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبانادامه تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان – تحصیل در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان – ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان – پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان آشنا باشید یا قبلا شنیده باشید اما اخذ پذیرش و بورس از دانشگاههای کانادا بدون مدرک زبان تافل و آیلتس امری غیر ممکن است.

تحصیل در کانادا رشته پزشکی – تحصیل تخصص پزشکی در کانادا – تحصیل پزشکی عمومی در کانادا

شرایط تحصیل در رشته پزشکی کانادا ابتدا باید ۲ تا ۴ سال مدرک لیسانس را در یکی از رشته های مرتبط با علوم تجربی را اخذ نمایند و سپس در  آزمون سراسری پزشکی شرکت کنند و در صورت قبولی وارد دانشگاههای پزشکی و دندانپزشکی میشوند.

داشتن معدل حداقل ۱۵ برای مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی و همچنین داشتن مدرک زبان ایلتس حداقل ۶.۵  از شرایط تحصیل در کانادا+پزشکی می باشد.

تحصیل پزشکی کانادا ۶ سال طول میکشد.بعد این ۶ سال ۴۸ هفته هم دوره عملی را در یکی از بیمارستانها باید طی کنند.
هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا به ازای هر سال تحصیلی حدود ۱۲۰۰۰ دلار کانادا هزینه تحصیل در کانادا پزشکی می باشد
از مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا  اعتبار بین المللی مدارک دانشگاهی، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و  هزینه های مقرون به صرفه، آموزش دروس طبق استانداردهای بین المللی و در اختیار داشتن برترین امکانات جهت تحصیل و زندگی ادامه تحصیل در کانادا+پزشکی اشاره کرد.
دانشگاه آلبرتا در شهر ادمنتون معروفترین دانشگاه علوم پزشکی در کانادا برای تحصیل در کانادا پزشکی میباشد.

مدارک لازم جهت ادامه تحصیل در کانادا در رشته پزشکی عبارتند از:

آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
ارائه مدرک زبان
ارائه گواهی سلامت پزشکی
ارائه گذرنامه معتبر
ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
معرفی یک حساب بانکی معتبر جهت اثبات پشتوانه مالی

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

طول مدت دوره آموزشی و تحصیلی برای تحصیل در دبیرستانهای کانادا کوتاه مدت (چند هفته ای) یا بلند مدت (۶ ماهه، یک ساله یا بیشتر) باشد.

دوره ها برای ادامه تحصیل دبیرستان در کانادا هر سال از ژانویه یا فوریه (دی یا بهمن) یا سپتامبر (مهرماه) آغاز میشود.
از شرایط تحصیل در دبیرستان کانادا وضعیت سکونت و محل اقامت دانش آموز بین المللی  که به سن قانونی نرسیده باشد با والدین خود یا اقوامی که ساکن کانادا هستند یا اقامت در مدارس شبانه روزی و پانسیون ههای مورد تایید داره آموزش و پرورش کانادا برای تحصیل دوره دبیرستان در کانادا میباشد.
هزینه تحصیل در دبیرستان کانادا شهریه دوره های یک ساله مدارس حدودا بین ۱۴ تا ۲۰ هزار دلار کانادا است.

اگر شما هم خواهان  مشاوره رایگان تحصیل در کانادا هستید و شرایط مهاجرت کانادا  را دارید میتوانید با تحویل مدارک خود که شامل مدرک زبان، کپی و اصل مدارک تحصیلی، ۲ قطعه عکس پاسپورتی، اصل و کپی پاسپورت، کپی و اصل شناسنامه، مدارک اثبات پشتوانه مالی و در صورت اشتغال به کار مدارک مربوط به سوابق کاری و نامه اشتغال به کارمیباشد به وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی نوباوران در کمترین زمان و به صورت تضمینی ویزای تحصیلی کانادا را دریافت نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *