امروز ۰۲ /اسفند /۱۳۹۷ - ساعت

تحصیل دندانپزشکی در لهستان

Rate this post

تحصیل دندانپزشکی در لهستان

 

تحصیل دندانپزشکی در لهستان در سال ۲۰۱۸ برای ایرانیان امکانپذیر است یا نه؟ بسیاری از دانشجویان به دنبال تحصیل در کشوری با پتانسیل های علمی مناسب و هزینه تحصیل مقرون به صرفه می باشند ، از این رو یکی از موارد بسیار مورد توجه دانشجویان قرار می گیرد تحصیل دندان پزشکی در لهستان می باشد . شرایط ورودی و مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیل دندان پزشکی در لهستان را به طور کامل در این مقاله تشریح نمودیم تا چنانچه شما قصد مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل دندان پزشکی در لهستان را داشتید بتوانید این موارد را خیلی راحت در دسترس داشته باشید

 

دندانپزشکی ۵ ساله برنامه DMD

برنامه ۵ ساله DMD توسط بخش دندانپزشکی در دانشگاه پزشکی لودز برای فارغ التحصیلان دبیرستان  طراحی و ارائه  شده است. این یک برنامه تحصیلی تمام وقت بر اساس الزامات مورد نیاز برای موسسات آموزش عالی پزشکی لهستان است و این دوره دانشجویان را به  استانداردهای اتحادیه اروپا  نزدیک تر میکند.

شروع دوره فقط یکبار در کل سال و در پاییز می باشد که   از اکتبر شروع شده و تا ماه ژوئن ادامه می یابد.

 

مدرک تحصیلی: LEKARZ DENTYSTA (DMD)

هدف اصلی از مطالعات دندانپزشکی، آموزش دندانپزشکان متخصص است که قادر به ورود به حرفه دکترای دندانپزشکی (دکترای دندان پزشکی حرفه ای) با مهارت بالینی عالی می باشد که  قادر به انجام تحقیقات علمی، ارائه مراقبت های بهداشتی، دندانپزشکی حرفه ای بر اساس رویکرد انسانی و آموزش دانشجویان شود.

مدت زمان دوره : ۵ سال

زبان دوره  : انگلیسی

مهلت درخواست: از ۱۵ فوریه شروع میشود  و حداکثر تا  ۱۵ ژوئیه ادامه دارد.

شروع مطالعات دندانپزشکی در لودز به سال ۱۹۴۵برمیگردد.، درست زمانی که دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه لودز تاسیس شد. دانشکده  دندانپزشکی در سال ۱۹۷۱ در دانشگاه علوم پزشکی لودز تاسیس شدکه شامل زیر گرو ه های زیر می باشد:

پروتزهای دندانی

مخاط دهان و پریودنتال،

دندانپزشکی کودکان،

دندانپزشکی محافظه کار

دندانپزشکی پیش دبستانی و تشخیص دندانپزشکی

عصب شناسی

 

اختلالات Oromandibular

همچنین یک درمانگاه جراحی فک و صورت و سه آزمایشگاه تکنیک های دندانپزشکی، رادیولوژی دندانپزشکی و فیلم و عکاسی وجود دارد. در حال حاضر بخش های بخش دندانپزشکی از مکان های متعدد، با خیابان Pomorska به عنوان اصلی اصلی استفاده می کنند و به سه صندلی تقسیم می شوند: صندلی دندانپزشکی ترمیمی، دندانپزشکی کودکان و دندانپزشکی محافظه کار، اندودنتیکس و پریودنتولوژی.

در سال ۲۰۱۲ یک مرکز پیشرفته (یکی از بهترین مراکز  در اروپا) مرکز بالینی و تربیتی در خیابان Pomorska با سالن های جدید و کلاس های درس و سخنرانی، با پروژکتور های سازگار با کامپیوتر و سیستم های PA، با اتاق های بالینی مجهز به واحد های پیشرفته دندانپزشکی اتاق فانتوم با ایستگاه کاری که هر اتاق مربوط به ۲۰دانشجو میشد ، تاسیس گردید.

 

اعتبارسنجی

دانشگاه های دندان پزشکی در لهستان در فهرست بین المللی آموزش دندانپزشکی (IMED) قرار دارند که اطلاعاتی در مورد مدارس دندانپزشکی بین المللی که توسط ادارات دولتی در کشورهایی که در آنها مستقر هستند، به رسمیت شناخته شده است. در لهستان این وزارت بهداشت و وزارت علوم و تحصیلات عالی است که این امر را به عهده میگیرد.

 

شرایط پذیرش

دیپلم دبیرستان یا یک مدرک تحصیلی متوسطه برای پذیرش در یک دانشگاه یا مدرسه پزشکی  مورد نیاز می باشد.

سطح دانش فوق العاده بالا  در موضوعات دروس زیر:

شیمی، زیست شناسی، فیزیک، ریاضیات – نمرات متقاضی  در این دروس ذکر شده در ریزنمرات دیپلم خود باید از متوسط نمره بالاتر باشد و همچنین دانش فوق باید در طول آزمون شفاهی که توسط اساتید  روی  اسکایپ با متقاضیبرگزار میگردد  نیز تأیید شود.

دارا بودن دانش زبان انگلیسی :  گواهینامه های زیر مورد قبول می باشند. آزمون های CPE، TOEFL، PBT حداقل ۵۰۰ امتیاز،۶IELTS min

 

ساختار و دروس دوره دندان پزشکی در لهستان شامل موارد و واحدهای زیر می باشد:

بیهوشی و احیا

بیوشیمی

بیوفیزیک

فارماکولوژی بالینی

روانشناسی بالینی

محافظه امور دندانپزشکی

اندودنتیکس

رادیولوژی دندانپزشکی

پوست و روانشناسی

Emergancy  پزشکی

ارگونومی

داروهای  اولیه

پزشکی قانونی

توابع سیستم Oromadibular

شیمی عمومی

جراحی عمومی

انکولوژی، جراح بینی

آناتومی ناخالص

بافت شناسی

سیتولوژی و جنینشناسی

تاریخ پزشکی

تاریخ فلسفه

پزشکی داخلی، ایمپلنتولوژی

بیماری های عفونی

اخلاق در دندانپزشکی

علم مواد

جراحی فک و صورت و انکولوژی

زیست شناسی پزشکی

ژنتیک پزشکی

میکروبیولوژی حفره دهانی

میکروب شناسی و ایمونولوژی

مدیریت و اقتصاد در دندانپزشکی

هزینه های تحصیل

هزینه تحصیل دندانپزشکی در لهستان عموما برای سال اول  بین ۱۳ تا ۱۴ هزار یورو می باشد  و سال ۲ تا سال  ۵ ام  ۱۳هزار یورو می باشد.

هزینه های دیگر :

دانشگاه های لهستان معمولا برای بررسی مدارک برای صدور پذیرش مبلغ ۱۲۰ یورو(غیرقابل استرداد) هزینه دریافت میکنند.

هزینه زندگی:

هزینه زندگی برای تحصیل پزشکی در لهستان در هر ماه  حدودا بین ۴۰۸ تا ۶۱۵ یورو می باشد. هزینه های زندگی شامل کل هزینه در هر ماه محل اقامت و اسکان دانشجویان ، پوشش، حمل و نقل عمومی،انرژی شامل  آب و برق (اینترنت)، کتاب و مواد غذایی است.

 

کار در هنگام تحصیل در لهستان:

اگر از ایران بخواهید با ویزای تحصیلی وارد لهستان شوید برای کار در لهستان ، نیاز به مجوز کار نخواهید داشت بدین صورت که کارفرمایی را متقاعد نمایید که شما واجد شرایط استخدام هستید تا مشغول به کار شوید . در نظر داشته باشید که  شما  تا زمانی که دانشجو هستید تنها اجازه کار نیمه وقت را در نهایت خواهید داشت.پس اگر شما یک کارت اقامت (مجوز اقامت دانشجویی) دارید و مجبور هستید کار نیمه وقت را انجام دهید، نیازی به اجازه کار در لهستان ندارید.

 

شرایط کاری

شما می توانید برای اجازه کار درخواست دهید اگر شما،کارت اقامت را دریافت نموده باشیدکه در این صورت  مدت مجوز کار ۲ سال برای شما معتبرخواهد بود. که حداکثر ساعت کار در هفته، ۲۰ ساعت در هفته می باشد.

 

ما در این مقاله سعی بر آن نمودیم که  تحصیل دندان پزشکی در لهستان را به همراه هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی و شرایط پذیرش  آن  را تشریح نماییم . چنانچه شما قصد تحصیل دندانپزشکی در لهستان را دارید،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *