امروز ۰۱ /بهمن /۱۳۹۷ - ساعت

تحصیل پزشکی در مجارستان

۳ (۶۰%) ۳ votes

تحصیل پزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان ۲۰۱۸ به زبان انگلیسی امکان پذیر است و دانشجویان بسیاری جویای تحصیل پزشکی در مجارستان با هزینه پایین به زبان انگلیسی می باشند . تحصیل پزشکی در مجارستان مضاعف بر این اقدام، با وجود  خود در کشور های اتحادیه شنگن این امکان را فراهم می سازد تا پس از اتمام تحصیل پزشکی در مجارستان برای ادامه تحصیل و کار با شرایط موجود وارد سایر کشور های حوزه شنگن شوند . ما در این مقاله همه شرایط و مدارک مورد نیاز در راستای تحصیل پزشکی در مجارستان را تشریح خواهیم نمود .

کشور مجارستان برای دانشجویانی که هدف ادامه تحصیل به زبان انگلیسی با هزینه پایین در سطح اتحادیه اروپا را دارند بسیار مناسب و پر تقاضا می باشد . دانشجویان متقاضی برای تحصیل پزشکی در مجارستان می بایست در بدو ورود زبان خود را تکمیل نموده و در دوره های مقدماتی پیش پزشکی(Pre-medical (در این کشور شرکت نمایند . دانشجویان مادامی که در حال تحصیل زبان خود در کنار تحصیل دوره پیش پزشکی(Pre-medical ( خود می باشند می بایست خود را برای رقابت برای آزمون ورود به دانشگاه های مجارستان نیز آماده سازند . این آزمون بسته به نوع دانشگاه شما ممکن است سخت باشد . دانشجویان پس از سپری نمودن آزمون ورودی کتبی خود و سپری نمودن آزمون شفاهی و در دست داشتن مدارک تحصیلی خود می توانند پذیرش خود را در رشته پزشکی از دانشگاه های برتر مجارستان اخذ نمایند . کشور مجارستان به دلیل حضور در محدوده شنگن این امکان را فراهم می آورد تا شما پس از سپری نمودن دوره پیش پزشکی(Pre-medical ( نیز بتوانید شانس خود را برای سایر دانشگاه های کشور های حوزه شنگن مانند آلمان، هلند، اتریش،چک ، لهستان،.. نیز امتحان نمایید .

مدرک پزشکی خود را چگونه از مجارستان دریافت نمایید؟

برنامه MD یک برنامه پزشکی ۶ ساله است  که توسط دانشگاه های برتر کشور  مجارستان ارائه شده است. این برنامه به ۱۰ ترم به همراه یک  دوره کارآموزی دوره ای تقسیم می شود.

گرچه زبان آموزش انگلیسی است، دانش جویان مجبور به یادگیری زبان مجارستانی می باشند تا بتوانند پس از سال سوم با بیماران  به صورت فیزیکی و حضوری ارتباط برقرار کنند، که برای توسعه دانش عملی امری ضروری است.

ساختار مدرک پزشکی

سالهای اول و دوم برنامه MD، جنبه های نظری پزشکی را پوشش می دهد. موضوعات مورد مطالعه عبارتند از:

بیوفیزیک

شیمی پزشکی

آناتومی

روانشناسی پزشکی

سال سوم برنامه پزشکی متمرکز بر پایه های بیماری، داخلی و جراحی که عموما عملی هستند ، می باشد. دوره های آموزشی عبارتند از:

مزایای  پزشکی داخلی

پزشکی داخلی

آسیب شناسی و ایمونولوژی

تکنیک های جراحی پایه

سال های ۴ و ۵ از برنامه MD شامل مطالعه در شیوه های بالینی و آموزش در فارماکولوژی است. ششمین سال برنامه برای امتحانات نهایی اختصاص یافته است. امتحانات نهایی شامل طب داخلی، طب اطفال ، جراحی، زنان و زایمان، زنان، مغز و اعصاب و روانپزشکی است.

شرایط پذیرش

تکمیل آزمون ورودی دانشگاه

فرم درخواست تکمیل شده(فرم اپلیکیشن)

دیپلم دبیرستان یا کالج و رونوشت (رونوشت باید به طور رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود)

برای یک اپلیکیشن  کامل، دانش جوی آینده نگر  باید موارد زیر را نیز ارسال کنند:

گزارش واکسیناسیون در مورد هپاتیت B، رز راش (Rubeola)، صرع (پاراتیت اپیدمی) و سرخک (Morbilli)

بیانیه مالی  از تمکن مالی خود برای هزینه های تحصیل و زندگی حداقل برای یک سال اول

CV کوتاه به زبان انگلیسی

اسکن کلیه صفحات گذرنامه شما

عکس  درفرمت پاسپورتی (بیومتریکو ۳۵*۴۵)

 

هزینه تحصیل

هزینه تحصیل سالیانه حدود ۱۷ هزار دلار آمریکا می باشد.( ۱۶.۹۰۰ US )

هزینه های یک بار درخواست بررسی مدارک برای صدور  پذیرش ۱۵۰ دلار

هزینه ورود به سیستم ۳۵۰ USD که بسته به شرایط هر متقاضی متفاوت هست.

 

الزامات ویزا برای تحصیل در مجارستان

 

دانشجویان بین المللی  غیر اروپایی که برای اخذ اقامت تحصیلی مجارستان  میخواهند اقدام نمایند باید توجه داشته باشند که برای ویزای بلند مدت (بیشتر از ۱۹ روز متوالی) باید درخواست کنند.

مدارک ویزا و الزامات برای دانشجویان با ملیت های مختلف متفاوت می باشد  فلذا این نکته مهم هست که قبل از اقدام برای ویزا  در خصوص قوانین ورود به کشور مجارستان بررسی های لازمه را به صورت دقیق انجام داده باشید .

برای درخواست  و اخذ ویزای تحصیلی مجارستان ، یک پذیرش قطعی از دانشگاه معتبر  مورد نیاز می باشد و برای اخذ آن بایستی مدارک ویزای خود را  به کنسولگری کشور مجارستان در کشرو خود تسلیم نمایید تا به این مهم دست یابید.

صدور ویزای معمولا بین ۲ تا۸ هفته کاری به طول می انجامد اما بنابر صلاحدید های مراجع اداره مهاجرت گاها ممکن هست بیشتر هم طول بکشد و مدارک بیشتری برای رفع ابهامات درخواست نمایند.بنابر این برای اینکه بتوانید به موقع سفر نمایید برنامه ریزی لازمه را برای زمان بندی درخواست ویزا و وقت سفارت خود  از قبل داشته باشید.

اسناد مورد نیاز برای ویزای دانشجویی شما برای مجارستان عبارتند از:

 

اثبات پرداخت هزینه تحصیل و تمکن مالی برای هزینه شهریه در یکسال اول

نامه پذیرش از دانشگاه ها و کالج های معتبر مجارستان

گذرنامه ای که  حداقل ۶ ماه پس از تاریخ ورود شما معتبراست

عکس پاسپورتی شما

اثبات بیمه درمانی ۹۰ روزه تا سقف مورد نیاز

اثبات آدرس یا محل اسکان  در مجارستان

اثبات بودجه کافی برای پوشش هزینه زندگی در قالب تضمین / بیانیه بانک

فرم درخواست ویزا

هنگامی که کنسولگری ها نیاز به یک قرار ملاقات داشته باشند، ممکن است لازم باشد قبل از ۴ تا ۶ هفته پیش از آن برنامه ریزی شده باشد زیرا زمان های انتصاب محدود است. پس از انتصاب، مدت زمان ویزا معمولا ۱ تا ۴ هفته طول می کشد.

برای درخواست اجازه اقامت، شهروندان اتحادیه اروپا و EEA باید اسناد زیر را ارائه دهند:

اثبات پرداخت هزینه های تحصیل

مدارک تصویب دانشگاه میزبان مجارستان

اثبات بیمه درمانی

 

هزینه زندگی

 

هزینه های زندگی در مجارستان برای یک دانشجوی تنها به طور میانگین در بوداپست  در حدود ۵۰۰ یورو الی ۷۰۰ یورو  در هر ماه تخمین زده میشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *