امروز ۰۲ /اسفند /۱۳۹۷ - ساعت

ترکیه پناهندگی

Rate this post

پناهندگی, ترکیه

ترکیه پناهندگی

ترکیه پناهندگی در سال ۲۰۱۸ شاید یکی از موضوعاتی باشد که ذهن برخی از افراد را به خود مشغول داشته است معمولا اشخاصی که در اندیشه مهاجرت به ترکیه و یا حتی کشورهای دیگر هستند ممکن است گاهی به این روش پرخطر نیز بی اندیشند که با انتخاب روش ترکیه پناهندگی می توانند به قصد و هدف خود دست یابند اما غافل از این هستند که درست است که پناهندگی یکی از روش های مهاجرت محسوب خواهد شد  اما ترکیه پناهندگی یا به طور کلی روش پناهندگی می تواند یکی از خطر سازترین روش های مهاجرت باشد که ممکن است افراد انتخاب کنند چرا که توصیه ما به همه دوستان و خوانندگانی که قصد مهاجرت به کشور ترکیه و یا حتی کشورهای دیگر را دارند این است که از بهترین و کم ریسک ترین روش مهاجرت بهره مند گردند یا به عبارتی قبل از اینکه روش ترکیه پناهندگی را برای خود و حتی خانواده خود انتخاب نمایند روش های قانونی مهاجرت را بررسی کنند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن به اهداف خود در امر مهاجرت دست یابند.

آیا از خطرات ترکیه پناهندگی آگاهی دارید ؟ وضعیت اشخاصی که روش ترکیه پناهندگی را انتخاب می نمایند چگونه است ؟

ترکیه کشوری است در قاره آسیا که پایتخت آن شهر آنکارا می باشد این روزها کشور ترکیه مورد توجه بسیاری از گردشگران از سر تا سر دنیا قرار گرفته است و همه روزه تعداد بسیاری به این کشور سفر میکنند کشور ترکیه با کشورهای ایران ، ارمنستان ، گرجستان ، نخجوان، یونان ، بلغارستان و… همسایه است شاید جالب باشد که بدانید اقتصاد ترکیه بر پایه صنایع بومی و نوین است که بسیار رو به رشد می باشد .

پناهندگی و آثار آن :

در اصطلاح حقوق پناهنده به فردی اطلاق می شود که در کشور خود مورد آزار و اذیت جسمی و روحی از نظر مذهبی ، نژادی ، ملیتی و. . . . قرار گرفته باشد و برای حفظ جان و حتی مال خود به کشورهای دیگر پناهنده می شود .

پناهندگی روش های متفاوتی دارد مانند پناهندگی سیاسی ، پناهندگی مذهبی و پناهندگی اجتماعی که به تمامی آنها می پردازیم .

شاید یکی از علت های پناهندگی را بتوان دلایل طبیعی مانند سیل ، زلزله و یا حتی جنگ بین کشورها دانست که در این صورت اغلب افراد به فکر پناهندگی به کشورهای امن می افتند .

طبق کنوانسیون ژنو افرادی که در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار میگیرند می توانند در کشورهای دیگر درخواست پناهندگی نمایند مطابق با این کنواسیون وضعیت شخص پناهنده باید مطابق با قوانین کشور انجام گردد .  کنوانسیون ژنو در سال ۱۹۴۹ به عنوان یکی از اصلی ترین منبع حقوق بین الملل تشکیل شد تا بتواند به وضعیت افراد پناهنده و تابعیت آنها رسیدگی نماید .

روش های پناهندگی و خطرات و آسیب های آن :

در مورد پناهندگی چندین روش وجود دارد که این روش ها به شرح زیر خواهد بود :

پناهندگی سیاسی : شاید بسیاری از اشخاصی که قصد پناهندگی در ترکیه و یا حتی کشورهای دیگر را دارند درخواست پناهندگی سیاسی نمایند که برای این نوع پناهندگی باید گفت فرد پناهنده باید بتواند اثبات نماید که با کشور و حکومت خود دچار مشکلات سیاسی بوده و از سوی دولت خود مورد تعقیب و پیگرد قرار دارد که در این صورت می تواند در کشور دیگر درخواست پناهندگی خود را مطرح نماید .

پناهندگی اجتماعی : در این نوع پناهندگی باید گفت که فرد پناهنده باید اثبات نماید که در کشور خود دچار مشکلات زندگی و معیشتی بوده و با وضعیت موجود کشور خود سازگاری نداشته است در این صورت می تواند درخواست پناهندگی خود را مطرح نماید .

پناهندگی مذهبی : این نوع پناهندگی شاید در حال حاضر یکی از شایع ترین انواع پناهندگی باشد که اشخاص درخواست می نمایند که برای درخواست این نوع پناهندگی فرد متقاضی باید اثبات نماید که به دلیل تغییر عقاید و مذهب خود در کشور با مشکلاتی رو به رو بوده و مورد آزار و اذیت از سوی دولت خود بوده است که بتواند درخواست پناهندگی در این مورد را عنوان نماید که البته بهتر است بدانید این نوع پناهندگی یکی از پر خطر ترین انواع پناهندگی می باشد چرا که افراد گاهی ممکن است به ظاهر بیان نمایند که دین و مذهب خود را تغییر داده اند که در این صورت اگر نتوانند تغییر مذهب خود را اثبات نمایند با مشکلات بسیاری مواجه خواهند شد .

خطرات و آسیب های پناهندگی :

بهتر است بدانید که پناهندگی خطرات و آسیب های بسیاری برای افراد دارد و اشخاصی که قصد ترکیه پناهندگی و یا حتی پناهندگی در کشورهای دیگر را دارند باید با آسیب ها و خطرات آن آشنا گردند .

اشخاصی که کشور خود را به هر علت ترک می کنند و در کشور دیگر درخواست پناهندگی را مطرح کی نمایند امکان بازگشت به کشور خود را نخواهند داشت و در صورتی که کشور مقصد نیز به درخواست پناهندگی افراد پاسخ منفی دهد شخص پناهنده با مشکلات عدیده ای رو خواهد شد چرا که تابعیت و هویت خود را از دست داده و امکان بازگشت به کشور خود را نخواهد داشت و کشور مقصد نیز پذیرای این افراد نخواهد بود به همین دلیل با مشکلات  حقوقی بسیاری مواجه خواهند شد که اغلب غیر قابل جبران می باشد .

در انتها و در مورد ترکیه پناهندگی باید گفت که این روش یکی از پر خطر ترین روش های مهاجرت برای متقاضیان مهاجرت محسوب خواهد شد چرا که اشخاصی که ترکیه پناهندگی را برای مهاجرت خود انتخاب می نمایند معمولا با مشکلات بسیاری مواجه می شوند اغلب این افراد در صورتی که نتوانند از کشور مقصد جواب مثبت دریافت نمایند باید بلافاصله کشور را ترک نمایند که این خود باعث ایجاد مشکلات بسیاری برای افراد خواهد شد اما اشخاصی که قصد مهاجرت دارند می توانند بجای ترکیه پناهندگی از روش های قانونی آن بهره مند گردند مانند تحصیلی ، کاری ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت که توصیه ما به شما و تمامی افرادی که قصد مهاجرت را دارند این است که از روش های قانونی آن بهره مند گردند تا بتوانند مهاجرتی درست و هدفمند داشته باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *