خرید ملک در مجارستان

در این مقاله مطالب مربوط به خرید ملک در مجارستان در سال 2019 و همچنین قوانین جدید مهاجرت به مجارستان از این طریق شرح داده شده اند.

سوالات مربوط به خرید ملک در مجارستان :

 • اخذ اقامت مجارستان از راه خرید ملک در مجارستان  به چه شکل است؟
 • مزایای خرید ملک در مجارستان چیست؟
 • مراحل خرید ملک در مجارستان  به چه صورت است؟

شما می توانید  با مطالعه مقالات موسسه حقوقی نوباوران اطلاعات کاملی در مورد خرید ملک در مجارستان کسب کنید .

امتیازات خرید ملک در مجارستان :

کشور مجارستان  عضو اتحادیه اروپا و منطقه شینگن می باشد و همچنین این کشور یکی از 30 کشور پر طرفدار برای مهاجرت می باشد .

این کشور در مرکز اتحادیه  اروپا قرار گرفته و از منظر فرهنگی و اجتماعی ، اقتصادی ،  موسیقی ، محصولات غذایی، فیلم ،ادبیات و مراقبت های بهداشتی بسیار غنی می باشد.

برنامه Bond Residency سرمایه گذاری در سال 2012، در کشور مجارستان تدوین شد که دارای مزایای زیر می باشد :

 • اجازه ورود اعضای خانواده  متقاضی اصلی دارای شرایط ،شامل  والدین، همسر و فرزندان بدون محدودیت سنی
 • متقاضی می تواند بدون نیاز سفر به کشور مجارستان،برنامه سرمایه گذاری و خرید ملک را از طریق سفارت و اداره کنسولگری مجارستان تهیه کند.
 •  پروسه سرمایه گذاری که منجر به اقامت دائم اتحادیه اروپا می گردد بسیار سریع صورت می گیرد (برای زندگی در کمتر از 30 روز نیز می شود بدون نیاز به  اقامت فیزیکی)
 • مجوز  تردد بدون محدودیت در تمامی حوزه شینگن اروپا

 

 روند خرید ملک در مجارستان به چه صورت است ؟

جهت خریداری  ملک در مجارستان  به جز زمین های کشاورزی ،شخص متقاضی خرید ملک در مجارستان  بایست جواز خرید ملک را از شورای ناحیه شهرداری محلی در مجارستان کسب نماید.

جهت خریداری ملک در شهر بوداپست شخص به تصویب از  دفتر اداری (AOB)  نیاز خواهد داشت.

بر اساس  قوانین مجارستان، خریداری املاک و مستغلات بایست با (عقد قرارداد بیع ) توسط وکیل صورت گیرد.

شهروندان کشورهای دیگر باید جهت تأیید این مورد به دفتر اداری  ( KÃzigazgatási Hivatal ) جهت خریداری ملک تحت عنوان یک شخص خارجی اخذ مجوز نمایند . بر اساس قوانین دولتی ،قالب اشخاص خا رجی بایست در  مدت 2 الی3 ماه مجوز خرید ملک در مجارستان  را اخذ نمایند.

 

مراحل خرید ملک در مجارستان

 1. جلسه بین خریدار و فروشنده جهت برسی و خربداری ملک (خریدار باید دقت داشته باشد تا ارزش ملک با قیمت خرید آن مساوی )
 2. برای پروسه خرید ملک توصیه اکید می کنیم تا فرد حتما با یک وکیل تنظیم عقد بیع را انجام دهد. همچنین طرفین قرارداد(خریدار و فروشنده) بایست دارای وکبل باشند،البته وکیل برای انجام این کار حق الوکاله دریافت می نماید .
 3. زمانی که فی بین خریدار و فروشنده توافقی صورت گیرد، وکلای طرفین بایست اقدامات لازم  مثل تأیید اعتبارات محلی را برای خرید ملک شروع می نمایند.
 4. بررسی ارزیابی ملک و ثمن قراداد بوسیله بازرس دادگستری و بازرس معاینه در محل
 5. زمانی مقدار ثمن معامله ملک تعیین شود، قراردادی توسط وکیل تنظیم می شود که عقد بیع منعقد شده و منجر به مبایعه نامه شده . جهت تأیید انتقال مالکیت، قراردادی که توسط وکیل نوشته شده ،الزامی می باشد .
 6. در مرحله بعد،طی یک جلسه دیگر بین فروشنده ملک و خریدار با حضور وکلا صورت می گیرد که طی آن  عقد قرارداد با حضور نماینده  اداره املاک و مستغلات به امضا می رسد.  در این جلسه خریدار 10 درصد از مبلغ توافق شده را به برای پیش پرداخت (بیعانه) پرداخت می کند .
 7. پس از امضای توافق نامه(قرارداد) بیع و تنظیم وکالت مدنی ، خریدار بایست مبلغ پیش پرداخت خرید ملک و همینطور دستمزد وکیل و سهم بنگاه ملکی را پرداخت کند. قرارداد خرید بایست ظرف مدت 30 روز پس از امضای دوباره، به اداره ثبت احوال برای تنظیم سند ارسال شود.
 8. ثبت نهایی و همینطور تنظیم سند معمولا بین 60 تا 90 روز بعد از اولین امضای قرارداد بیع در مجارستان انجام میگردد.
  خریدار باید به فروشنده جهت تنظیم سند اطلاع دهد. ( نهایی شدن مبایعه نامه و تنظیم سند و تحویل ملک به طور معمول یک هفته زمان می برد)
  مهمترین مرحله هنگامی است سند به اسم خریدار تنظیم می شود و  فروشنده  ثمن معامله را به صورت کامل پرداخت می نماید و مالکیت ملک به خریدار انتقال داده می شود ،بعد از آن خریدار  مالکیت خود را بر روی ملک خریداری شده کسب میکند، (ثبت نهایی حقوق مالکیت حدودا شش ماه زمان می برد)

وکیل معمولا تمامی اسناد را تهیه می نماید و آنها را به مبلغ حدودا 150 HUF (484 یورو) به دادگاه  پرداخت می کند.

یک حسابدار برای ثبت یک گزارش سه ماهه و سالانه به مقامات مالیاتی لازم است تا آنها را ارائه دهد .  هزینه های حسابداری تقریبا برابر HUF75،000 (€ 242) در سال می باشد.

 

روش خرید ملک در مجارستان

 

شهروندان اروپایی برای خرید ملک در مجارستان هیچ مشکلی ندارند. اشخاص عضو اتحادیه اروپا می توانند طبق قراردادی که توسط یک وکیل تنظیم شده ،خرید ملک انجام دهند.

همینطور شهروندان  کشورهایی که با مجارستان از نظر (کسب و کار)  ارتباطات مناسبی دارند،دارای شانس بالایی جهت خرید ملک در مجارستان دارند.

چنانچه شما شهروند اتحادیه اروپا نیستید و تصمیم خرید ملک در مجارستان را دارید، جهت این کار اول باید از سفارت مجارستان و یا از مقامات محلی (استان) تقاضای اجازه و ویزا جهت خرید ملک را داشته باشید، که این پروسه شامل صرف زمان و پول اضافی خواهد بود.

پیش از هر اقدامی توصیه می گردد که جهت خرید ملک در مجارستان با اشخاص مطلع و مقامات ذیصلاح مثل یک موسسه حقوقی مشاوره ای معتبر در باره خرید ملک در مجارستان مشورت داشته باشید.

چنانچه شما تصمیم خرید ملک در مجارستان از نوع  خرید یک Tany (مزرعه در منطقه دور افتاده ) را دارید ، شما تا 10.000 متر مربع اجازه دارید خرید داشته باشید ،البته به مجوز از مقامات روستا محلی مجارستان احتیاج خواهید داشت.  البته در این مورد اولویت خرید با یک تبعه مجارستان می باشد.

این نوع خرید شمال یک مرحله 60 روزه می باشد، و پس از آن 60 روز دیگر نیز زمان می برد تا در آن یک گروه دولتی (قالبا اداره امور زمین روستایی یا کشاورزی) درستی تمامی روش ها را بررسی می کند که آیا یک شخص خارجی می تواند خرید داشته باشد یا خیر.

هزینه مالیات و تمبر برای خرید ملک در مجارستان

4٪ برای ارزش خانه.

4٪ برای یک زمین خالی

4٪ برای انبار، ساختمان کهنه ، املاک تجاری.

صورتحساب مالیات بر دارایی شما می تواند تا 6 تا 12 ماه طول بکشد تا پس از اینکه قرارداد خرید را امضا کنید و بتوانبد مبایعه نامه نهایی را تنظیم نمایید

.

امیدواریم  اگر قصد  خرید ملک در مجارستان  را دارید مطالب بالا تا حدودی شما را کمک کرده باشد. ما در مقاله بالا سعی کردیم نکاتی را در مورد خرید ملک در مجارستان به شما اطلاع دهیم تا  به راحتی شما در مهاجرت به مجارستان و خرید ملک مجارستان کمک کرده باشد.

با مطالعه مقالات موسسه حقوقی نوباوران می توانید  اطلاعات مفیدی راجع به  خرید ملک در مجارستان  را بدست بیاورید  .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *