امروز ۰۲ /اسفند /۱۳۹۷ - ساعت

دانشگاه های رایگان کانادا ۲۰۱۸

Rate this post

دانشگاه های رایگان کانادا ۲۰۱۸

 

شرایط تحصیل در دانشگاه های رایگان کانادا در سال ۲۰۱۸ و اخذ پذیرش از دانشگاه های رایگان کانادا ۲۰۱۸ به چه ترتیب می باشد ؟ در این مقاله سعی بر این داریم که تمامی شرایط درباره ی دانشگاه های رایگان کانادا ۲۰۱۸ و همچنین شهریه یک سال دانشگاه های رایگان کانادا ۲۰۱۸ را برای شما متقاضی گرامی شرح دهیم . درباره ی چگونگی اخذ پذیرش از دانشگاه های رایگان کانادا و همچنین درباره مدارک و اسناد اخذ پذیرش از دانشگاه های رایگان کانادا نیز تلاش شده است تا در این مقاله متقاضی را راهنمایی کرده باشیم .

اکثر دانشگاه های کانادا هزینه های بسیار کمی برای تحصیل دارند و این موضوع باعث میشود که تحصیل دانش جویان در این دانشگاه ها اسان تر باشد . از مهم ترین امتیازات دانشگاه های رایگان کانادا رتبه ی بالای این دانشگاه ها می باشد . تحصیل در مقطع لیسانس معمولا حدود ۴ سال زمان می برد و مقطع فوق لیسانی و دکتری حدود ۲ سال طول می کشد .

در این مقاله سعی بر این داریم که شما متقاضی گرامی را با تعدادی از دانشگاه های کم هزینه کشور کانادا اشنا کنیم .

دانشگاه نیوفاندلند (Memorial University Of Newfoundland)

این دانشگاه از کم هزینه ترین دانشگاه در کل کشور کانادا میباشد . Memorial University Of Newfoundland هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهد . هزینه ی مقطع کارشناسی در این دانشگاه ۸.۸۰۰ دلار و هزینه مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه نیز ۱۰.۷۰۵ دلار میباشد .

این دانشگاه برای همه کسانی که قصد تحصیل دارند از هر کشوری مناسب میباشد و محدودیتی ندارد . تغذیه و اقامت در این دانشگاه از تمامی دانشگاه های جهان ارزان تر می باشد .

دانشگاه پرنس ادوارد (University Of Prince Edward Island)

جمعیت این دانشگاه بسیار کم می باشد . دانشگاه پرنس ادوارد (University Of Prince Edward Island) هم یکی از دانشگاه های کانادا میباشد که هزینه تحصیلی بسیار پایینی دارد . این دانشگاه دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را رائه می دهد که هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی معادل ۴.۴۲۸ دلار و همچنین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هم معادل ۴.۴۲۸ دلار می باشد .

دانشگاه براندون (Brandon University)                  

دانشگاه براندون نیز یکی دیگر از دانشگاه های کشور کانادا می باشد که بسیار مقرون به صرفه می باشد . این دانشگاه هم دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهد که هزینه مقطع کارشناسی معادل ۶.۷۷۱ دلار می باشد و اگر بخواهید برای مدرک کارشناسی ارشد در این دانشگاه تحصیل کنید فقط باید مبلغ ۷.۴۸۵ دلار پرداخت کنید .

دانشگاه آلبرتا کنکوردیا (Concordia University College Alberta)

یکی از محبوب ترین دانشگاه های کانادا دانشگاه Concordia University College Alberta می باشد که علاوه بر محبوبیت آن در مقیاس جهانی نیز یکی از پایین ترین هزینه های تحصیل در کانادا می باشد . به عنوان دانشجوی مقطع کارشناسی در این دانشگاه معادل ۵.۶۸۰ دلار هزینه تحصیل می باشد . از سوی دیگر دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد معادل ۶.۱۰۰ دلار می باشد . این مبلغ معادل مبلغی است که برای هر سال شما برای تحصیل در موسسه باید هزینه کنید .

دانشگاه دومینیکن (Dominican University)

این دانشگاه دیگری در کانادا است که هزینه تحصیل در این دانشگاه بسیار کم می باشد . دانشگاه دومینیکن از نظر بین المللی بسیار شناخته شده می باشد . هزینه برای مقطع کارشناسی در این دانشگاه فقط مبلغی معادل ۵.۰۰۰ دلار می باشد

این دانشکاه بدون شک از مقرون به صرفه ترین دانشگاه در کل کشور کانادا می باشد .

دانشگاه آتباسکا (Athabasca University)

این دانشگاه هم از نظر هزینه و تحصیل در سطح بسیار خوبی قرارداد . Athabasca University در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد . هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه معادل ۹.۴۴۰ دلار می باشد و همچنین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد معادل ۱۰.۴۹۰ دلار می باشد .

دانشگاه سانتا (University de Saint – Boniface)

این دانشگاه هم همچون دانشگاه های دیگر با سطح اموزشی عالی و نرخ هزینه بسیار کم برای جذب دانشجو تلاش می کند .

این دانشگاه برای پذیرش دانشجو تبعیض قائل نیست و از هر نقطه جهان که باشید میتوان به این دانشگاه درخواست اخذ پذیرش دهید . برای مقطع تحصیلی کارشناسی فقط مبلغ ۶.۴۲۰ دلار باید پرداخت کنید .

 

دانشگاه ساسکاچوان (Saskatchewan university)

این دانشگاه نزدیک به ۲۰.۰۰۰ دانشجو دارد و بزرگترین دانشگاه ایالت کانادا می باشد . Saskatchewan university به عنوان ممتاز ترین دانشگاه در سطح جهان شناخته شده است و در حال حاضر در بین ۱۵ دانشگاه برتر کشور کانادا قرار دارد .

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه ۴.۰۰۰ دلار تا ۶.۰۰۰ دلار میباشد و در مقطع کارشناسی ارشد حدود ۸.۰۰۰ تا ۱۰.۰۰۰ دلار می باشد .

 

در ماه فوریه امسال دولت کانادا اعلام کرده که آموزش و پرورش در کشور برای دانش آموزانی که فقیر هستند و نمی توانند هزینه تحصیل خود را پرداخت کنند تقریبا رایگان می باشد .

شرایط  اخذ پذیرش برای دانشگاه های رایگان کانادا :

موارد ذکر شده در زیر اسنادی هستند که شما برای اخذ پذیرش به ان ها نیاز دارید :

ویزای کانادا (Canadian visa )

پاسپورت (Passport)

مدارک زبان ماننده TOEFL  و IELTS

(نمره TOEFL  باید حداقل ۸۴ و همچنین نمره IELTS  شما باید حداقل ۶.۵ باشد تا انتظار پذیرش از دانشگاه های کشور کانادا را داشته باشید . )

انگیزه نامه (Letter Of recommendation)

(انگیزه نامه شما باید به حدی قوی باشد که بتواند دانشگاه را متقائد کند . )

فرم درخواست بین المللی (International application form)

هزینه درخواست ، که غیر قابل بازگشت می باشد (application fee )

ریز نمرات مقاطع قبلی

(ریز نمرات مقطع دبیرستان و ریز نمرات مقطع پیش دانشگاهی و اگر مقطع کارشناسی را گذرانده اید ریز نمرات مقطع کارشناسی نیز باید ترجمه شود و به دانشگاه برای اخذ پذیرش ارسال شود . )

این اسناد الزامات تمامی دانشگاه ها برای صدور پذیرش می باشد که برخی از دانشگاه ها ممکن است اسناد دیگری را هم بخواهند .

در مورد دانشگاه های رایگان کانادا باید بگوییم که بعضی از دانشگاه ها در کشور کانادا بدون تبعیض قائل شدن برای متقاضیان در کشور های مختلف پذیرش صادر می کنند . با ذکر تعدادی از دانشگاه های رایگان کانادا در این مقاله سعی بر این شد که شما را از شهریه های دانشگاه های کشور کانادا اگاه سازیم . همچنین پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های رایگان کانادا با مشاوران ارشد حقوق بین الملل مشورت نمایید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *