امروز ۲۹ /فروردین /۱۳۹۸ - ساعت

زندگی در مجارستان

۲.۵ (۵۰%) ۲ votes

زندگی در مجارستان

 

  • شرایط زندگی در مجارستان اطلاعاتی دارید؟
  • مقایسه زندگی در مجارستان  با دیگر کشورهای اروپایی در چیست؟
  • مزایای زندگی در  مجارستان ؟

 

قبل از تصمیم گیری برای مهاجرت به کشور مجارستان می بایست از شرایط و هزینه زندگی در مجارستان مطلع باشید و بتوانید نسبت به موقعیت و شرایط خودتان ارزیابی کنید و در نهایت بهترین گزینه را انتخاب نمایید. با توجه به اینکه شرایط و هزینه زندگی در کشورهای اروپایی متفاوت است تصمیم گرفتیم این مقاله را برای شما عزیزان بنویسیم.

کشور مجارستان عضو شینگن  و عضو اتحادیه اروپاست و روبه رشد است. جمعیتی حدود ده میلیون نفر دارد.  بوداپست پایتخت این کشور است زبان آن مجاری و البته افراد در آن به زبان انگلیسی هم صحبت می کنند. واحد پول آن فورینت (HUF) میباشد.نحوه بانکداری در این کشور بسیار مدرن و پیشرفته است.

بانک در این کشور به دو دسته تقسیم می شود . بانک ها یا بومی(مجارستانی) هستند و یا اروپایی که با هم رقابت می کنند . دین بیشتر افراد در این کشور مسیحی است.این کشور از سمت شمال با اسلواکی و از شرق با رومانی واز جنوب با کرواسی از غرب با اتریش هم مرز است.

آب و هوای آن شبیه ایران است. اختلاف ساعات آن با کشور ایران در تابستان و زمستان درحدود ۳ ساعت است. آب و هوای معتدل به همراه دیدنی های فراوان این کشور را به یک کشور توریستی تبدیل کرده است.جذابیت و رفاه این کشور باعث شده که بیشتر از گذشته این کشور برای یک زندگی راحت و بدون دغدغه جای بسیار مناسبی باشد.

در صورت تولد فرزند در مجارستان در صورتی که پدر و مادر  اقامت دائم دریافت کرده باشند والدین می توانند با مراجعه به اداره مهاجرت جهت اخذ اقامت دائم فرزند خود اقدام نمایند

 

هزینه های زندگی در مجارستان

 

هزینه زندگی در مجارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپا کمتر است . هزینه خوراک برای هر نفر در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار در ماه است.هزینه ماهیانه آبونمان اینترنت پُرسرعت ۱۰۰ یورو ، هزینه خرید خط تلفن ثابت ۱۰۰ یورو ، هزینه یک لیتر بنزین حدود ۱ یورو  هزینه حمل و نقل یک ماهه بلیط مترو و اتوبوس ۱۵ یورو ، هزینه حمل و نقل از فرودگاه به شهر بوداپست ۳۰ یورو ، هزینه خرید پوشاک و لباس حدودا ۶۰% گرانتر از ایران است ، هزینه اجاره یک سوئیت کوچک در شهر بوداپست ماهیانه ۳۰۰-۶۰۰ یورو ، هزینه تقریبی شارژ آب ، برق و گاز ماهیانه ۶۰-۱۰۰ یورو

 

هزینه کالج و دانشگاه در کشور مجارستان

 

هزینه کالج  در این کشور معمولا بین ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو می باشد و هزینه دانشگاه با توجه به نوع مقطع و رشته بین ۳۰۰۰ تا ۹۰۰۰ یورو  می باشد ولی به طور کلی هزینه یک دانشجو در مجارستان بین ده هزار تا دوازده هزار متفاوت است

.

مقایسه هزینه های زندگی در مجارستان با کشور ایران

 

هزینه زندگی در مجارستان در برابر کشورایران بسیار معقول تر است.هزینه خوراک و پوشاک و مسکن و حمل و نقل  و دیگر هزینه های جانبی  ثبات بیشتری نسبت به کشور ایران دارد و این هزینه ها شاید هر چند سال یکبار تغییر کند.

 

امنیت  کشور مجارستان

 

به لحاظ امنیت، مجارستان جز امن ترین کشور های دنیا محسوب می شود. به ندرت جرم و جنایت در کشور مجارستان دیده می شود. جمعیت کم این کشور به همراه نیروهای پلیس کارآزموده باعث امنیت این کشور شده است. از دید بسیاری از افراد اگر در نیمه شب در حال تردد در شهر باشید هیچ خطری شما را تهدید نمی کند. امنیت این کشور باعث شده بسیاری از فروشگاه ها به صورت شبانه روزی فعالیت داشته باشند.

 

اقتصاد کشور مجارستان

 

اقتصاد کشور مجارستان کاملا رو به رشد است و این به دلایل متفاوت می باشد.یکی از دلایل مهم آن وجود توریست زیاد در این کشور است که این کشور توانسته است با توجه به امکانات مناسبی که در اختیار این افراد قرار می دهد هر چه بیشتر از گذشته افراد را برای این امر تشویق کند.نیز جالب است بدانیم که صنعت این کشور در این ایام با صنعت کشور آلمان تا حدود زیادی نیز رقابت می کند.نیز وجود دانشگاه ها ی مناسب این کشور باعث شده که دانشجویان در سراسر دنیا اشتیاق زیادی برای تحصیل در این کشور نشان دهند که مجموعه این عوامل باعث می شود که شاهد اقتصادی کاملا رو به رشددر این کشور باشیم.

 

پرداخت مالیات برای زندگی در مجارستان

 

اگر فرد متقاضی سالیانه بیش از ۱۸۳ روز را در این کشور زندگی کند، میبایست کارت مالیات خود را دریافت کرده و مالیات بپردازد.

 

سیستم ارتباط اینترنت و موبایل در مجارستان

 

سیستم ارتباطی در مجارستان از سطح بسیار بالا و رو به رشد است و با کیفیتی فوق العاده توسط سه شرکت بین المللی به نام های به نام های Vodafone , T-Mobile , Telenor عهده دار سیستم ارتباطی موبایل این کشور هستند. . سیستم اینترنت هم بر پایه ADSL می باشد که دارای سرعت انتقال داده بسیار بالایی ست.د .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت ، اقامت و تحصیل میتوانید با مشاورین مجرب موسسه نوباوران تماس حاصل کنید.

هزینه زندگی در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *