امروز ۲۲ /آذر /۱۳۹۷ - ساعت

سوالات متداول در مورد تحصیل در کانادا

Rate this post

سوالات متداول در مورد تحصیل در کانادا

جایگزینی برای تحصیلات تکمیلی در کانادا چیست؟

در کانادا، آموزش عالی شامل هر نوع برنامه آموزشی رسمی از مدارس راهنمایی گذشته می شود، یعنی آکادمی، حرفه ای، فنی، یا آموزش حرفه ای که عمدتا توسط دانشگاه ها، کالج ها و موسسات ویژه ارائه می شود.

چه نوع از دیپلم دبیرستان در صورت پذیرش در یک موسسه آموزشی متعارف کانادایی پذیرفته می شود؟

اگر نگران این هستید که دیپلم دبیرستان که در کشور خودتان به دست آورده اید، در کانادا قانونی به نظر می رسد، بیشتر نگران نباشید زیرا هر دانش آموز دارای دیپلم دبیرستان دولتی معتبر از کشور خود می تواند برای پذیرش به کانادا درخواست دهد دانشگاه

تفاوت اصلی بین دانشگاه ها و کالج ها در کانادا چیست؟

دانشگاه ها می توانند مستقل با مسائل علمی در رابطه با برنامه های درسی، روش ها و استراتژی های تدریس رفتار کنند. دانشگاه ها دارای قدرت هستند تا سیاست ها و استانداردهای علمی، پذیرش و فارغ التحصیلی را تعیین کنند، کارکنان را تعیین کنند و برنامه ریزی های دانشگاهی را انجام دهند، در عین حال، دانشگاه های خصوصی، موسسات خارج از رشته هستند که پس از یک ارزیابی کیفیت دقیق توسط مقامات دولتی تعیین شده نور سبز را به درجه خاصی بدهید.

شرایط مشترک برای پذیرش در دانشگاه / کالج کانادا چیست؟

برای پذیرش در موسسه آموزش عالی عالی کانادایی، نیازمندی های دانشجویان برای ملاقات وجود دارد، این که آیا من یک دوره کارشناسی یا یک دوره کارشناسی ارشد هستم. بسته به زمینه مطالعات، برنامه ها و سایر عوامل مربوطه، رقابت می تواند متفاوت باشد. با این حال، دو معیار مهم، نمرات / عملکرد دبیرستان و همچنین مهارت های زبان آن را انگلیسی (در اکثر استان ها) و یا فرانسوی در زبان فرانسه است.

شانس گرفتن مدرک کارشناسی ارشد پس از فارغ التحصیلی از یک موسسه آموزشی متعارف کانادایی چیست؟

پس از اتمام تحصیلات تکمیلی خود در موسسه عالی رتبه کانادایی، شما بیشتر از این استقبال می کنید که تحصیلات تکمیلی خود را در این کشور ادامه دهید، با حمایت کامل قانونی از مقامات کانادایی در مورد سیاست های مهاجرت.

چه مدت طول می کشد برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد در کانادا؟

به طور معمول، مدرک کارشناسی ارشد برای یک سال تحصیلی کامل شامل یک دوره کارآموزی واجد شرایط اضافه شده به مدت کلی. گاهی اوقات یک مدرک کارشناسی ارشد می تواند به مدت دو سال تحصیلی، بسته به برنامه درسی و حساسیت برنامه، ادامه یابد.

لینک خارجی: چه مدت مدرک کارشناسی ارشد را دریافت می کنید؟

چه مدت طول می کشد تا دکترای خود را در کانادا دریافت کنید؟

برنامه های دوره دکترا معمولا دو تا سه سال طول می کشد، به طور جداگانه تامین می شود و در اکثر موارد به عنوان موقعیت شغلی (نه همیشه) مورد توجه قرار می گیرد.

آیا می توانم به صورت آنلاین در یک دانشگاه کانادا اعلان کنم یا باید در کشور حضور داشته باشم؟

راهنمای گام به گام به یک برنامه آنلاین در لینک زیر نشان داده شده است !

تفاوت بین مؤسسات آموزشی خصوصی و عمومی در کانادا چیست؟

دانشگاه های عمومی معمولا از نظارت دولتی مستقل هستند و در عین حال اعتبار لازم را ندارند، در عین حال دانشگاه های خصوصی توسط شورای آموزش و پرورش جمع آوری شده توسط دولت نظارت می شوند.

چه نوع مهارت زبان لازم است تا بتواند در یک موسسه کانادایی پس از آن پذیرفته شود؟

نمره TOEFL (تست انگلیسی به عنوان زبان خارجی) رایج ترین زبان برای دانشگاه های آمریکایی است. نمره امتحان IELTS (آزمون بین المللی زبان انگلیسی) رایج ترین زبان برای دانشگاه های کانادا می باشد. اما اکثر دانشگاه ها هر دو آزمون را به عنوان مدرک توانایی زبان انگلیسی شما می پذیرند. شما می توانید آزمونهای TOEFL و IELTS را در مراکز تست در سراسر جهان انجام دهید.

آیا نیازمندی های اضافی برای دانش آموزان بین المللی که مایل به درخواست در یک موسسه کانادایی پس از دوره متوسطه هستند وجود دارد؟

دانش آموزان بین المللی باید یک مقاله و یک بیانیه شخصی از آنچه که آنها فکر می کنند مناسب برای ثبت نام در برنامه تعیین شده همراه با اسناد و مدارک که تجربه کار خود را (در صورت وجود) تا تاریخ. البته اسناد مانند نامه های مرجع، گواهی های فعالیت های اضافی و دیگر اثبات مهارت ها همیشه جایزه و بسیار قدردانی می شود.

آیا تنها در یک موسسه عالی رتبه کانادایی بر اساس یک رقابت پذیرفته می شود؟

برای پذیرش در یک موسسه آموزش عالی عالی کانادایی، نیازمندی های دانشجویان برای ملاقات وجود دارد، چه اینکه آیا یک دوره کارشناسی یا یک برنامه تحصیلات تکمیلی است. بسته به زمینه مطالعات، برنامه ها و سایر عوامل مربوطه، رقابت می تواند متفاوت باشد. به طور معمول زمینه های حرفه ای مانند پزشکی و مهندسی رقابت بیشتری دارند و همچنین هنرهای کاربردی که نیاز به استعداد دارند (هنر، موسیقی، ورزش).

دانشگاه های برتر کانادا چه هستند؟

رتبه بندی در ۱۰۰ برتر از بهترین دانشگاه های جهان، ۵ دانشگاه برتر از دانشگاه های کانادایی است که به شرح زیر می باشند:

  • دانشگاه تورنتو
  • دانشگاه بریتیش کلمبیا
  • دانشگاه مک گیل
  • دانشگاه مکمستر
  • دانشگاه آلبرتا

چگونه می توانم در دانشگاه / کالج کانادا شرکت کنم؟

با ارائه تمامی اسناد و مدارک لازم و الزامات قانونی اضافی از طریق مسیرهای آنلاین. پاسخ نیز از طریق ایمیل به شما ارسال خواهد شد.

آیا باید به زبان فرانسه و انگلیسی صحبت کنم تا بتوانم در یک موسسه آموزشی متعارف کانادایی پذیرفته شود؟

لزوما، اگر استان هدف شما یکی از استان های انگلیسی زبان باشد، باید مدارک کافی در مورد زبان انگلیسی را ارائه دهید، اما اگر مایل هستید که در یک استان مستعمره فرانسه تحصیل کنید، باید مدرک تحصیلی در زبان فرانسه را ارائه دهید. * استثنائات همیشه وجود دارد

آیا برای رسیدن به یک مدرک کارشناسی یا مدرک تحصیلی باید تحصیلات تکمیلی لازم باشد؟

اگر چه یک مدرک کارشناسی معمولا برای ادامه تحصیلات تکمیلی لازم است، ممکن است همیشه اینطور نیست. معمولا تحصیلات تکمیلی شامل تحصیل در مقطع خاصی است که دارای مدرک نیست، تا زمانی که تمام دانش لازم و ضروری تئوری و ادبیات بسته شده باشد، شما را برای برنامه ناتوان نمی کند. به طور معمول در یک برنامه تحصیلات تکمیلی، شما یک مربی دارید که تمام فعالیتهای شما را تحت نظارت قرار می دهد همانطور که آنها برای ارزیابی از طریق مصاحبه ها و سایر ابزارها در صورت نیاز برای مشارکت در برنامه، ارزیابی می شوند.

هزینه تحصیل در دانشگاه کانادا برای دانشجویان بین المللی چقدر است؟

همانطور که کانادا به استان های اداره شده به طور جداگانه تقسیم می شود، هزینه های تحصیل برای یک سال تحصیلی از تحصیلات عالی متفاوت است. در اینجا شما برآورد تقریبی هزینه های تحصیلی بر اساس منطقه ای که در آن تحصیل می کنید، می پردازید.

برای تحصیل در کانادا می توانم به دنبال بورس تحصیلی باشم؟

بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند، دشوار است که در یک مکان قرار بگیرند، زیرا فرصت های بی حد و حصر از سوی نهادهای مختلف در سراسر جهان وجود دارد. با این وجود، در لینک زیر گزینه های دیگری وجود دارد.

جایگزین هایی برای تحصیل در کانادا هست؟

چندین جایگزین برای کمک به دانشجویان برای آموزش و پرورش آنها صرف نظر از ملیت شما در دسترس است. از سوی دیگر، کانادا علاوه بر کمک هزینه تحصیلی و تحصیلی، وام های دانشجویی، وام بانکی یا خط اعتباری ارائه می دهد.

کدام کانادایی برای دانش آموزان بین المللی ارزان تر است؟

  • مقدمه ای بی نظیر از هزینه های دانشگاه برای دانشجویان بین المللی که در استان های مختلف کانادا تحصیل می کنند، زیر ارائه شده است:
استان دانشجوی لیسانس دانشجوی کارشناسی ارشد
NewfoundlandPrince Edward IslandNova ScotiaNew Brunswick کبک

انتاریو

مانیتوبا

ساسکاچوان

آلبرتا

بریتیش کلمبیا

۷،۲۶۰ $ ۷،۵۱۰ $ ۸،۵۲۰ – ۱۲،۴۸۰ ۷،۰۶۳ دلار – ۱۰،۷۲۰

۹۱۶۸ دلار – ۱۰،۵۱۸

۶،۹۰۰ دلار – ۱۶،۲۰۴

۴،۹۴۰ دلار – ۶،۹۰۰

۷،۷۷۹ دلار – ۱۰،۸۹۰

۶۲۹۳ دلار – ۱۱۷۸

۴،۴۶۲ دلار – ۱۵،۸۷۰

$ ۱،۸۹۶ – ۳،۵۴۹ $ ۶،۱۰۰ $ ۴،۳۲۹ – ۱۵،۰۰۰ ۵،۶۱۰ دلار – ۸،۴۶۵

۸،۲۶۸ دلار – ۲۰،۰۰۰

۵۴۳۲ دلار – ۲۹۰۰۰ دلار

$ ۳،۷۹۵ – ۹،۶۸۵

۵۳۱۳ دلار

$ ۵،۲۹۸ – $ ۱۹،۲۰۰

$ ۲،۲۷۲ – $ ۱۷،۴۹۹

در کانادا تقریبا چه هزینه ای برای دانشجوی بین المللی در کانادا است؟

برآورد تقریبی هزینه زندگی یک دانشجوی بین المللی، زندگی و تحصیل در کانادا برای یک سال، در مقایسه با برخی از هزینه های معمولی که هر دانش آموز با آن مواجه می شود، زیر نشان داده شده است. همانطور که مشاهده خواهید کرد، نوع اقامت نقش کلیدی در ارزیابی هزینه دانشجویی در کانادا دارد.

محل اقامت ۷۳۰۰ دلار – ۱۴۰۰۰ دلار
حداقل مواد غذایی از ۳۶۰۰ دلار
لباس ۱۲۰۰ دلار – ۲۰۰۰ دلار
حمل و نقل محلی ۱۲۷۲ دلار (۱۰۶ دلار در هر ماه)
متفرقه ۱۲۰۰ تا ۲۴۰۰ دلار
کتاب ها، لوازم و ابزار ۱۰۰۰ دلار
طرح بیمه درمانی دانشگاهی ۶۸۴ دلار (از سپتامبر ۲۰۱۳)
مجموع ۱۶ ۶۵۶ دلار – ۲۶ ۸۵۶ دلار

برای درخواست ویزای دانشجویی در کانادا چه نوع اسنادی لازم است؟

متقاضیان معمولا نیاز دارند:

  • مدارک پذیرش و ثبت نام در موسسه علمی معتبر کانادا
  • داشتن مدارک معتبر گذرنامه / مسافرتی و ارائه مدارک مالی؛
  • در ارتباط با کشور خود و شواهدی از قصد خود برای ترک کانادا در پایان تحصیلات خود.

علاوه بر این، دانش آموزان باید مدرکی از هیچ پرونده کیفری داشته باشند و به هیچ عنوان شرایط پزشکی را تحت الشعاع قرار ندهند و در صورت لزوم آزمایشات پزشکی را انجام دهند.

چه مدت باید منتظر بمانم تا اجازه تحصیل دانشجویان کانادا بگیرم؟

زمان پردازش متفاوت است این بستگی به نوع برنامه ارسالی شما و نحوه پردازش آن دارد.

آیا می توانم در کانادا تحصیل کنم؟

کار در کانادا به عنوان یک دانش آموز تنها ممکن است در صورت درخواست برای اجازه کار، در غیر این صورت دانشجویان خارجی می توانند مشاغل خود را فقط در یک دانشگاه بگذرانند.

آیا می خواهم در کانادا تحصیل کنم؟

همانطور که برای دانشجویان بین المللی در کانادا، همه آنها باید بیمه بهداشتی یک یا چند راه دیگر را داشته باشند .

از کجا می توانم بیمه بهداشتی را به عنوان دانشجوی بین المللی در کانادا خریداری کنم؟

معمولا این معامله از طریق دانشگاهی که آنها برای شرکت در آن برگزیده اند، تحت پوشش قرار گرفته است، همه به استان بستگی دارد. در برخی از استان ها دانشجویان بین المللی ممکن است در برنامه بیمه خدمات درمانی قرار نگرفته و بنابراین باید بیمه خصوصی خصوصی را خریداری کنند.

برای پرداخت هزینه بیمه درمانی برای یک دانشجوی خارجی در کانادا چقدر هزینه دارد؟

در هر استان متفاوت است، با این حال تخمین تقریبی ۵۰۰ دلار در سال خواهد بود.

برای تحصیل در کانادا چه شرایطی لازم است؟

برای واجد شرایط بودن اجازه کار، باید یک مجوز معتبر تحصیلی داشته باشید و یک دانشجوی تمام وقت در یک موسسه آموزشی تحت تأثیر قرار گیرد. مؤسسات شناخته شده معمولا شامل برنامه های عمومی یا دوره های تحصیلات تکمیلی و یا دوره های تحصیلات عالی هستند که توسط نهادهای خصوصی در سراسر کانادا ارائه می شوند.

آیا می توانم بدون تحصیل در کانادا تحصیل کنم؟

وقتی به دانشجویان بین المللی خود می آید کانادا بهتر است. برای کسانی که به طور کامل در مطالعات خود متمرکز هستند، برخی از مشاغل کوچک وجود دارند که نیازی به اجازه کار ندارند و هزینه های آن کم است.

چگونه می توانم مجوز اقامت را در کانادا دریافت کنم؟

شما باید برای دریافت اجازه تحصیلی از خارج از کانادا، در دفتر ویزای مسئول کشور یا منطقه ای که در آن زندگی می کنید، درخواست دهید.

همراه با فرم درخواست که شما آن را آنلاین دانلود کنید، باید مدارک زیر را برای درخواست اجازه تحصیلی پیوست کنید.

  • نامه پذیرش شما؛
  • اثبات هویت شما؛
  • اثبات اینکه شما برای ماندن در کانادا مبلغ کافی دارید.

چقدر باید برای اقامت در کانادا هزینه ای بپردازم؟

اقامت متفاوت است بسته به منطقه شما در کانادا زندگی می کنند و همچنین نوع اقامت شما انتخاب می کنید برای رفتن. با این حال، تخمین تقریبی ۷۳۰۰ دلار – ۱۴۰۰۰ دلار در سال خواهد بود.

سبک زندگی معمول یک کانادایی چیست؟

برای اکثر کسانی که پیش از این هرگز نبوده اند، کانادا به عنوان جواهرات طبیعت شناخته شده است – منظره های زیبا، کوه های دراماتیک و جنگل های ترسناک. در طرف دیگر بیابان، متوجه خواهد شد که در واقع کانادا دارای روح و سبک زیادی است؛ کانادایی ها نسبت به همتایان خود جسور، باز و شفاف هستند.

جایگزینی برای اقامت کوتاه مدت در کانادا چیست؟

هتل های متعدد در هنگام دفن به مقصد کانادا شما در دسترس هستند. در مقابل هتل های گرانقیمت، یک خوابگاه به طور موقت به طور موقت کمبود بودجه در یک شهر بزرگ است. جایگزین دیگری برای اقامت کوتاه، یک نهاد تختخواب و صبحانه خواهد بود.

مزایای مسکن خصوصی در کانادا چیست؟

اجاره یک جایگزین خصوصی تر برای دانشجویانی است که از سکوت و صمیمیت شان بیزار هستند. اجاره به علت موقعیت، کیفیت و در دسترس بودن، بسیار متفاوت است. زندگی تنها در یک آپارتمان کاملا لوکس است؛ بنابراین دانش آموزان تمایل دارند مسکن را به اشتراک بگذارند تا هزینه ها را پایین نگه دارند.

معیشت امکانات دانشگاه در کانادا چیست؟

معمولا خوابگاه ها / خوابگاه های دانشجویی برخی از ساختمان های واقعا قدیمی است، گاهی اوقات حتی به درستی مبله شده اند که در آن همه چیز به اشتراک گذاشته شده است (حمام، آشپزخانه، محل های مطالعه) که در آن منع اجرایی وجود دارد.

در چه شرایطی من یک خانواده در کانادا را اخراج میکنم؟

اخطار اخراج در نهایت به مستاجر ارسال می شود در صورتی که تعداد قابل توجهی از قوانین را به شرح زیر تحمیل نکنید:

  • پرداخت اجاره به طور کامل،
  • اجاره به موقع پرداخت می کند
  • خسارت به اموال اجاره ای،
  • فعالیت غیرقانونی
  • تاثیر ایمنی دیگران
  • مزاحمت از لذت بردن از دیگر مستاجران و یا صاحبخانه،
  • اجازه دادن بیش از حد بسیاری از مردم به زندگی در واحد اجاره (“بیش از حد”)،
  • گزارش درآمد در مسکن یارانه ای.

مواردی وجود دارد که صاحبخانه را می توان با رفتار مخاطره آمیز یک حیوان نسبت به جامعه تحریک کرد و به مستاجر با اخطار دادن خدمت می کند.

چه نوع شغلی را می توانم به عنوان دانشجوی بین المللی در کانادا پیدا کنم؟

دانشجویان متداول بین المللی برای شغل نیمه وقت مانند، تمیزکاری، کارهای داوطلبانه یا کارهای زندگی در معرض کار می پردازند. اطلاعات بیشتر در مورد فرصت های شغلی را می توانید در اینجا پیدا کنید !

آیا می توانم به کار و تجربه مسافرت به کانادا بروم؟

مسافرت و کار در خارج از کشور هر ساله با محبوبیت هزاران نفر از جوانان در سراسر جهان در سراسر جهان رو به افزایش است. با توجه به تعداد زیادی از مهاجران که به کانادا سفر می کنند، به نظر می رسد که کشور چیزی برای ارائه دارد، چیزی که جوانان بین المللی برای آن آرزو دارند.

آیا امکان پذیر است شهروندی کانادا به عنوان یک دانشجوی بین المللی؟

اگر می خواهید کانادا را به خانه دائمی خود ببرید، روش های متعددی برای درخواست وجود دارد. در بیشتر موارد شما نیازی به ترک کانادا ندارید. برای واجد شرایط بودن برای تبدیل شدن به یک شهروند کانادا، شما باید شرایط زیر را داشته باشید !

آیا من برای کار برنامه و برنامه سفر در کانادا واجد شرایط هستم اگر سابقه کیفری قبلی داشته باشم؟

یک سابقه کیفری قبلی می تواند با فرآیند ویزا بسته به شدت اعمال و زمان که از آن زمان عبور کرده است، دخالت کند.

چه کار می کند به عنوان یک پرستار بچه در کانادا؟

مورد نیاز برای کار به عنوان یک پرستار بچه در کانادا

  • مناسب برای ویزای کار کانادا
  • پلیس کنونی و بررسی پزشکی
  • تجربه مراقبت از کودک
  • برای حداقل ۱ سال در دسترس باشید

سیستم حمل و نقل عمومی در استان کانادایی چیست؟

اکثر شهرهای کانادا و شهرهای بزرگ دارای سیستم حمل و نقل عمومی کارآمد هستند و مسیرهای چرخه خوبی در مناطق شهری پیدا می شود. شبکه بزرگی از اتوبوس ها شبکه اصلی حمل و نقل را برای مناطق شهری فراهم می کند، اما سایر وسایل حمل و نقل نیز در دسترس هستند. به عنوان مثال، تورنتو دارای مترو، مونترال دارای مترو است، و ونکوور Sky Train و اتاوا O-Train دارد. هزینه ها معقول هستند و بلیط های حمل و نقل و گذرنامه انعطاف پذیر نیز برای سفر ماهانه، روزانه یا چند روزه به راحتی در دسترس هستند.

آیا من قادر به تحصیل در زبان انگلیسی در استان کبک است؟

بله، مطمئنا شما می توانید. چندین دانشگاه وجود دارد که زبان انگلیسی را به عنوان زبان اصلی آموزش می دهند.

آیا من قادر به کار در کانادا اگر من به زبان انگلیسی مسلط نیستم؟

بستگی به خط / نوع کار شما انجام خواهد شد. با این حال توصیه می شود که اگر شما انجام دهید، از زمان برای بهبود مهارت های زبان انگلیسی خود استفاده می کنید.

آیا من قادر به کار در کانادا اگر من به زبان فرانسوی مسلط نیستم؟

وابسته به استان است که در آن زندگی می کنید اگر شما به زبان انگلیسی مسلط هستید، هیچ مشکلی در اقامت و کار در والدین انگلیسی یا فرانسوی ها نخواهید داشت، اما اگر بتوانید صحبت کنید، ممکن است مشکل باشد.

آیا من باید مالیات برای درآمد من در کانادا پرداخت کنم؟

البته، بر اساس درآمد شما.

آیا می خواهم به صورت نقدی پرداخت کنم، یا اگر میخواهم در کانادا کار کنم، به یک حساب بانکی نیاز دارم؟

به طور معمول اولین کاری که باید قبل از فرود دادن یک کار انجام دهید، یک حساب بانکی و یک شماره تلفن است که نشان می دهد که شما از طریق انتقال بانکی پرداخت خواهید کرد. با این حال، ممکن است برخی از انواع شغل های روزانه نیز به صورت نقدی پرداخت شود.

تحصیل در کانادا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *