امروز ۲۵ /آذر /۱۳۹۷ - ساعت

شرایط تحصیل در انگلستان

۴ (۸۰%) ۱ vote

شرایط تحصیل در انگلستان

شرایط تحصیل در انگلستان در هنگام مهاجرت به انگلستان از جمله مهاجرت تحصیلی به انگلستان پس از گرفتن وکیل مهاجرت اطلاعاتی دارید ؟ شرایط تحصیل در انگلستان و شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلستان و یا شرایط اخذ پذیرش تحصیلی انگلستان به شکلی می باشد ؟ اقدامات و شرایط تحصیل در انگلستان بر چه اساسی می باشد ؟ چه مواردی می تواند در شرایط تحصیل در انگلستان تأثیر گذار باشد ؟

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان :

طبق نوع دوره انتخابی شما در انگلستان ، شرایط ورودی مختلفی وجود دارد.  چیز عالی در مورد تحصیل در انگلستان این است که حتی اگر الزامات یک دوره را برآورده نکنید ، می توانید نوعی دیگر را در سطوح دیگری انتخاب کنید و راه خود را بالا ببرید . انگلستان گزینه های متنوع تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند.

بهبود مهارت های زبان انگلیسی شما

پیش از آن که بتوانید در بیشتر موسسات تحصیلات تکمیلی و تحصیلات عالی در انگلستان تحصیل نمایید ، شما نیاز به درک  و شناخت خوب زبان انگلیسی خواهید داشت.  تحصیل در یک دوره زبان انگلیسی در کشور انگلستان ، مانند کورس انگلیسی برای مقاصد تحصیلی (EAP)  یا دوره پیش از دوره که شما را برای مطالعه بیشتر در دوره های متفاوت آماده می کنند.

یکی دیگر از گزینه ها این است که قبل از ورود به انگلستان ، آزمون های زبان انگلیسی مانند IELTS در کشور خودتان را سپری کنید .  سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی ( IELTS ) آزمون پیشرو در سطح زبان انگلیسی در نوع خود است و چهار مهارت زبان را پوشش می دهد : گوش دادن ، خواندن ، نوشتن و صحبت کردن . بیش از ۱،۰۰۰ موسسه زبان انگلیسی آیلتس را برگزار می کنند و تست در بیش از ۱۲۵ کشور مختلف در امکان پذیر است .

شما همچنین می توانید تست Pearson Academic (PTE Academic ) را که به صورت آنلاین در مراکز تست Pearson برگزار می شود را سپری کنید.  این تست توسط بیش از ۱۰۰ موسسه در انگلیس به رسمیت شناخته شده است و دقیقا به زبان انگلیسی گوش دادن ، خواندن ، صحبت کردن و نوشتن توانایی سخنرانان غیر مادری را اندازه گیری می کند .

شرایط ورود برای تحصیل در مقطع کارشناسی انگلستان :

مدارک مورد نیاز شما به شروع دوره کارشناسی که قصد ادامه تصیل در آن را داریدبه شرح ذیل است :  شما باید حداقل ۱۳ سال تحصیلی را در کشور خود یا در انگلستان به اتمام رسانده باشید و مدرک تحصیلی قبل از تحصیلات را همانند سطح انگلستان ، اسکاتلند و دیپلم های ملی دریافت کرده باشید  .

اگر این مدارک را نگرفته باشید ، نگران نباشید ای امکان را هنوز هم دارید که در انگلستان تحصیل کنید .

مدارک مورد نیاز شما :

HND

مدارک تحصیلی معادل یک یا دو انگلستان سطح A، دو اسکاتلند و یا گواهی ملی بالاتر یا دیپلم ملی BTEC؛ یا یک سال پایه بین المللی.را باید داشته باشید به علاوه مدرک زبان  IELTS 5.5-6.0

مدرک تحصیلی

مدارک تحصیلی معادل یک یا دو سطح انگلستان A، یک یا دو اسکاتلند Highlines یا یک دیپلم ملی؛ یا یک سال پایه بین المللی را داشته باشید به علاوه IELTS 5.5-6.0

دیپلم تحصیلات عالی

مدارک تحصیلی معادل یک یا دو انگلستان سطح A، دو یا سه اسکاتلند یا دیپلم ملی؛ یا یک سال پایه بین المللی  را سپری نمایید به علاوه IELTS 5.5-6.0

لیسانس یا کارشناسی در انگلستان :

مدارک تحصیلی معادل دو یا سه سطح انگلستان A، سه یا چهار انگیزه اسکاتلندی، گواهی یا دیپلم ملی بالاتر یا دیپلم ملی BTEC؛ یا یک سال پایه بین المللی را دارا باشید.  به علاوه IELTS 6.0-6.5

الزامات ورود برای تحصیلات تکمیلی یا  MBA

برای شروع یک دوره تحصیلات تکمیلی در انگلستان ، باید مدرک کارشناسی خود را از انگلستان یا خارج از کشور دریافت کنید. انتظار میرود که یک معدل عالی یا خوب  ( یا معادل بین المللی ) که در یک موضوع مستقیما مرتبط شود و برای اکثر دورهها باید انگلیسی را حداقل به سطح ۶.۵ IELTS ارائه دهید .

شرایط ورود به مدارس مستقل بریتانیا :

برای اعطای مدرک مستقل بریتانیا ، شما می بایست یک استاندارد نمره خوب از آموزش و پرورش در کشور خود داشته باشید.  از شما انتظار نمی رود که مدارک تحصیلی رسمی را دریافت نمایید ، اما ممکن است خواسته شود امتحان ورودی مدرسه خود را در مواردی مانند زبان انگلیسی و ریاضی مجدد سپری نمایید .

بعضی از مدارس ممکن است از دانش آموزان بخواهند که امتحانات ورودی را به زبان انگلیسی و ریاضی را بگذارند . آزمون ورودی مشترک نیز توسط بسیاری از مدارس برای دانش آموزانی که در سن ۱۳ سالگی وارد می شوند برگزار می شود .

الزامات ورود برای تحصیلات تکمیلی و پیش دانشگاهی در انگلستان :

مدارک مورد نیاز شما بستگی به دوره ای دارد که می خواهید مطالعه کنید.  برخی از مدارک تحصیلی  ( مانند A-Levels Highlights اسکاتلند و دیپلم ملی BTEC ) پایین تر از سطح دانشگاه می باشند و به طور مستقیم به آموزش عالی هدایت می شوند. سایر مدارک ( مانند HND ها و مدارک پایه ) دارای مدارک تحصیلی در سطح دانشگاهی هستند که شما را قادر می سازد تا در دوره دوم یا سوم در دانشگاه انگلستان متصل نماید .

چگونگی ارزشیابی مدارک‌ تحصیلی در انگلستان :

دوره های‌BTEC Higher , HD , HNC , HND  و کلیه‌ دوره ها با ۲ یا ۳ سال‌ تحصیل‌ به گونه ای که در منتهی به کسب مدرک ‌لیسانس نخواهد شد و پس از دوره دیپلم‌ متوسطه می باشد ، فوق دیپلم ارزش گذاری‌ می‌ گردد .

نکته : درجه ‌Diploma in Art & Design و دیگر مدرک های هنری‌ با این پیش‌ شرط‌ که ورودی‌ با (دارا بودن ۴ دوره‌GCSE یا Foundation Course یک ساله ) و در زمان تحصیل‌ ۳ ساله ، ” فوق دیپلم” در شاخه ذی ربط ارزش گذاری می گردد .

درجه  Master By Course با این پیش فرض که مدرک‌ لیسانس را دارا می باشید ، ” فوق لیسانس ” ارزش گذاری می گردد .

درجه  Master By Research و M.Phi با این پیش فرض که مدرک‌ لیسانس را دارا می باشید ، ” فوق لیسانس ” ارزش گذاری می گردد .

نکته : درجه  ‌M.Phil فقط‌ من باب صحت‌ صدور مدرک فوق لیسانس تأیید می شود .

درجه  ‌Architecture Diploma با پیش فرض ۲ سال‌ تحصیل‌ پس از دوره B.A.  یا درجه معادل آن‌ در رشته art ، ” فوق لیسانس ” ارزش گذاری می شود .

مدارک .‌Ph.D  با این پیش فرض که مدرک‌ فوق لیسانس را دارا می باشید ، ” دکتری ” ارزش گذاری می گردد .

مدارک در‌ دانشگاه‌ آزاد انگلستان ‌( Open University ) فقط‌ در دوره لیسانس و ( شاخه های غیر فنی ) با پیش فرض دارا بودن دیپلم‌ متوسطه و ارائه‌ مدرک حضور در جلسه های‌ سالیانه ، همتراز دانشگاه‌ پیام‌ نور مورد استماع می باشد و در ارزش نامه‌ عبارت ( نیمه‌ حضوری ) ذکر می گردد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *