امروز ۰۲ /اسفند /۱۳۹۷ - ساعت

شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان

Rate this post

شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان

 

شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان ۲۰۱۸ را می دانید ؟  آیا بورسیه تحصیلی درآلمان ۲۰۱۸ به همه دانشجویان تعلق می گیرد ؟ برای گرفتن بورسیه تحصیلی در آلمان مدارک مورد نیاز چیست ؟ آیا داشتن مقاله از شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان است ؟ این مقاله در باب شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان نگارش شده است و به کلیه سوالات شما در رابطه با شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان و انواع بورسیه تحصیلی در آلمان پاسخ می دهد .

 

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی

هشت موسسه در آلمان در رابطه با حمایت مالی از دانشجویان خارجی وجود دارد . این موسسات معمولا  وابسته به احزاب سیاسی یا احذاب مذهبی  در آلمان هستند .

یکی از مهمترین شرایط برای  دریافت بورسیه تحصیلی  در مقطع فوق لیسانس در کشور آلمان، نمرات خوب در مقطع کارشناسی است .  اتمام تحصیل کارشناسی  در موعد مقررو بدون داشتن گپ تحصیلی  و شرکت در سمینارهایی  که مرتبط با رشته تحصیلی  است و از سوی موسسه مورد نظر برگزار می‌شود، اشاره کرد.

برای دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع دکتری در کنار همه اینا داشتن  نامه پذیرش از استاد راهنما یا سوپروایزر ضروری است.

 

هشت موسسه در زمینه ارائه  بورسیه تحصیلی به  دانشجویان خارجی، بورسیه  تحصیلی  را فقط به دانشجویانی می‌دهند، که حداقل یک مقطع تحصیلی را در کشور آلمان گذرانده باشند.

در زمینه بورسیه تحصیلی  دانشجویان بین المللی موسسه “تبادلات آکادمیک آلمان”  وجود دارد که از طریق این بورسیه دانشجویان خارجی می‌توانند از ترم‌ اول درخواست  بورسیه تحصیلی دهند .

 

بورسیه تحصیلی مشروط

 

از آنجا که در سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها در اکثر ایالت‌های آلمان از دانشجویان خارجی شهریه دریافت می کنند .از این رو تعدادی از دانشگاههای آلمان نظیر دانشگاه  بیلفلد آلمان، به  تعدادی از دانشجویان خارجی که شرایط دریافت بورسیه داشته باشند به طور مشروط بورس تحصیلی می دهد . در این نوع بورسیه  دانشگاه از دانشجویان واجد شرایط ، شهریه دریافت نمی‌کند . اما این  دانشجویان متعهد می شوند  که در پایان تحصیل، کمک هزینه  دریافتی را به دانشگاه بازگردانند.

 

تبادلات آکادمیک آلمان دآآد (DAAD)

موسسه DAAD  به دانشجویان متقاضی تحصیل دکتری در آلمان بورسیه می دهد  این بورسیه در تمام سال‌های تحصیلی دانشجو در مقطع دکترا به وی تعلق می گیرد .

خوشبختانه برای گرفتن این بورسیه تقریبا محدودیت سنی وجود ندارد.

مهمترین نکته جهت اخذ این بورسیه این است که تقاضای دریافت این  بورسیه تحصیلی حتمن باید زمانی از طرف متقاضی صادر شود که در کشور مبدا خود اقامت دارد.

اگر دانشجوی متقاضی دکتری در  در آلمان مشغول به تحصیل است، زمانی که درخواست این بورسیه را می دهد ، نباید بیشتر از ۱۵ ماه از اقامتش در آلمان سپری شده باشد.

رشته تحصیلی و زبان تدریس شده آن رشته در مقطع دکترا در دانشگاه مورد نظر نقش تعیین کننده دارد . اگر تدریس به زبان انگلیسی باشد داشتن آیلتس ۷ آکادمیک اجباری است . اگر تحصیل به زبان آلمانی باشد داشتن مدرک c1 آلمانی ضروری است .

مبلغی که در این نوع بورسیه به دانشجویان دکترا پرداخت می‌شود حدودا ۱۰۰۰ یورو در هر ماه است . در کنار این کمک هزینه می توان به کمک هزینه برای سفرهای پژوهشی، سمینارها، خرید کتاب‌های درسی و کمک هزینه برای آموزش زبان آلمانی از خدمات این بورسیه  است .

 

موسساتی که  با زمینه‌های سیاسی بورسیه ارائه میکنند .

یکی از شرطهای این موسسات جهت ارائه بورس، تعهد اجتماعی- سیاسی و دانشجو در زمینه‌های اجتماعی یا سیاسی در آلمان است.

 

یکی از این نهادهای سیاسی اجتماعی بنیاد فریدریش ابرت Friedrich Ebert Stiftung است . این بنیاد عضو حزب سوسیال دموکرات آلمان (SPD)  است . این موسسه هر ساله به تعداد ۴۰ دانشجو از قاره  آفریقا، آسیا، آمریکای جنوبی و اروپای شرقی بورسیه تحصیلی اعطا می کند .

 

دانشجویانی می توانند از این بورسیه استفاده کنند که تسلط  کامل به زبان آلمانی داشته باشند و متقاضی تحصیل به زبان آلمانی باشند .مدرک  زبان C1  آلمانی جهت دریافت این بورسیه ضروری است .

 

این نوع از بورس تحصیلی به دانشجویان رشته پزشکی تعلق نخواهد گرفت .

 

وب‌سایت بنیاد فریدریش ابرت آلمان

 

بنیاد کنراد آدناور Konrad-Adenauer-Stiftung e.V  از بنیادهایی است که سالیانه به  ۶۰  تا ۷۰ دانشجوی متقاضی تحصیل در مقطع دکترا بورسیه می‌دهد. این بنیاد مربوط به حزب دموکرات مسیحی در آلمان است.

شرط مورد نیاز جهت دریافت این بورسیه بازگشت دانشجویانی که بورسیه تحصیلی دریافت کردند  پس از تحصیل به کشورشان است.

شرایط تحصیلی عالی و نمرات خوب  و فعالیت در عرصه‌های اجتماعی در کنار تحصیل  از شرایط دریافت این بورس تحصیلی است . در این نوع بورسیه  در مقطع دکترا تا سه سال، هر ماه  ۱۰۰۰ یورو به دانشجویان  پرداخت می‌شود.

 

 بنیاد کنراد آدناور آلمان

بنیاد هاینریش بل Heinrich Böll Stiftung  متعلق بهحزب سبزهای آلمان است. زمان درخواست برای دریافت این بورس ماه مارس سال ۲۰۱۸ است . که به دانشجویان دکتری اعطا می شود و باید متقاضی درخواست خود را به صورت آنلاین ارائه دهد . متقاض باید حداقل مدرک زبان B22 را در زمان درخواست داشته باشد .

 بنیاد هاینریش بل آلمان

این بنیاد  Rosa Luxemburg Stiftung متعلق به حذب چپ‌های آلمان است .این کمک‌هزینه تحصیلی در مقطع دکترا ارائه می شود و سالانه به ۱۵۰ دانشجوی دکتری اعطا می‌شود..

 

بنیاد  فیلیگست  که وابسته به کلیسای پروتستان Evangelisches Studienwerk Villigst است . این بنیاد سالانه به ۲۰۰ دانشجوی متقاضی تحصیل در مقطع دکترا درتمامی رشته‌ها بورس تحصیلی ارائه می کند . این بنیاد به واجدان شرایط  ماهیانه مبلغ ۱۳۵۰ یورو برای  ۲ سال بورسیه می دهد . این نوع از بورس تحصیلی فقط به  دانشجویانی تعلق می گیرد که عضو کلیسای پروتستان باشند .

 

 مؤسسه فیلیگست وابسته به کلیسای پروتستان آلمان

این موسسه   Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst  برای تقویت تبادل فرهنگی بین ادیان است .این بورسیه به تمامی افراد از هر مذهبی تعلق میگیرد . تنها شرط لازم برای درخواست این نوع بورسیه این است که متقاضی در هنگام ارسال درخواست در آلمان اشتغال به تحصیل داشته باشد .

.بنیاد ابن سینا (اَوسینا) Studienwerk  AVICENNA یاین موسسسه از  مؤسساتی است که شرط مذهبی برای اعطای این بورسیه تحصیلی  به دانشجویان دکترا گذاشته است. متقاضی این بورس باید در آغاز تحصیل خود در یکی از دانشگا‌‌ه‌های آلمان اشتغال به تحصیل داشته باشد . ارائه نمرات درسی  خوب، تعهد اجتماعی عالی  و مسلمان بودن از شرایط دریافت بورسیه بنیاد ابن سینا است.

 

بنیاد انیشتن

این بنیاد  با همکاری دانشگاه برلین به دانشجویانی که متقاضی تحصیل در مقطع  فوق دکتراهستند  بورسیه  تحصیلی ارائه می کند. این بورسیه برای متقاضیانی که به دنبال فاند های مبتنی بر پروژه ها  و کارهای ی تحقیقاتی هستند، ایده ال است .

موسسه هانریش بل آلمان

این موسسه  برای دانشجویان بین المللی در مقطع فوق لیسانس و دکترا بورسیه متنوعی را ارائه می کند .

بورسیه موسسه هامبولدت آلمان

این موسسه ز برای دانشجویان پست دکترا  در آلمان، بورسیه های متنوعی را ارائه می دهد .

موسسه هامبولدت آلمان در سال در حدوود  ۵۰۰۰ بورسیه را در اختیار دانشجویان در مقطع دکترا و پست دکترا ارائه می دهد.

بورسیه موسسه بایرن

این موسسه   در سال های اخیر بورسیه های مختلفی رابه  دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد . این موسسه برای علاقمندان به تحصیل در  رشته های پزشکی و علوم مرتبط به پزشکی بورسیه ارائه می کند . هر ساله به طور متوسط  بیشتر از ۱۰۰ دانشجوی خارجی در ۲۲ دانشگاه برتر آلمان می توانند  این نوع بورسیه را دریافت کنند .

بورسیه موسسه ماری کوری آلمان

این موسسه متعلق به  دانشجویان کشور های در حال توسعه است و هر ساله  بورسیه  های تحصیلی را به دانشجویان ارائه می دهد .

بورسیه ماویتسا آلمان

بورسیه ماویتسا  برای علاقمندان به تحصیل در رشته های کودک یاری و پرستاری مناسب است . در این بورسیه ماهانه  ۵۰۰ یورو به مدت ۱۲۲ ماه به دانشجویان واجد شرایط اعطا می شود .

بورسیه موسسه برمن

در این موسسه  هزینه تحصیلی به دانشجویان  علاقمند تحصیل در رشته های فنی و مهندسی و اقتصاد و تجارت اعطا می شود .از جمله دانشگاههایی که این بورسیه را ارائه می دهند می توان  دانشگاه جاکوب و دانشگاه Bermen آلمان را نام برد .

بورسیه های GET آلمان

این بورسیه برای کسانی است که تمایل دارند در آلمان به زبان انگلیسی تحصیل کنند . این بورسیه برای دانشجویانی است که تمایل دارند در رشته های علوم اجتماعی تحصیل کنند و شامل حال دانششجویان رشته های فنی و پزشکی نمی شود .

در این مقاله به بررسی شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان پرداختیم . چنانچه علاقمند به تحصیل در آلمان هستید و تمایل به مهاجرت تحصیلی به آلمان دارید . موسسات حقوقی معتبر درزمینه اخذ پذیرش از آلمان و شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان شما را یاری می کنند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *