امروز ۲۹ /تیر /۱۳۹۷ - ساعت
Rate this post

چگونه می توان مدرک کارشناسی ارشد خود را در آلمان دریافت کرد؟

Getting a masters degree in Germany
 

فرصت های خوبی برای هر کسی که مایل است مطالعات تحصیلات تکمیلی را در آلمان “سرزمین ایده ها” دنبال کند، وجود دارد. به دانشجویان بین المللی این شانس را برای کمک به سوابق تحصیلی تاریخی کشور ارائه می دهد. مزایای سودمندترین هزینه های تحصیل آن را ایده آل می کند، زیرا آنها در مقایسه با بسیاری از کشورها در سراسر جهان پایین ترند!

سیستم آموزش عالی آلمان تقسیم شده است:

 • دانشگاه های دولتی، که توسط دولت اداره می شوند، و
 • دانشگاه های خصوصی که توسط کمپانی های مستقل، سازمان ها یا موسسات خیریه تاسیس شده اند.

تفاوت اصلی در روش های مالی آنها متکی است.

دانشگاه های خصوصی معمولا بیش از دانشگاه های عمومی هزینه می کنند. اگرچه موضوع مورد نظر شما در دانشگاه های عمومی یافت نمی شود، اما دانشگاه های خصوصی برای چنین دوره هایی مفید هستند.

با این حال، درصد بسیار کمی از جمعیت و دانشجویان بین المللی در دانشگاه های خصوصی حضور دارند، زیرا افرادی که در سطح عمومی فعالیت می کنند، دوره های متنوع زیادی را پوشش می دهند!

دانشگاه های عمومی آلمان

هر دانشگاه دولتی خود را مشخص می کند:

 • برنامه های درجه
 • ارزیابی ها
 • امتحانات، و
 • شرایط ورود.

دولت کنترل:

 • منابع مالی،
 • سیاست پولی و کنترل کیفیت، و همچنین
 • اعتباربخشی دوره ها – به طوری که آنها با استانداردهای علمی بالا برخورد می کنند.

دانشگاه خصوصی در آلمان

دانشگاه های خصوصی می توانند هزینه های خود را تعیین کنند – بالاتر از دانشگاه های دولتی – اما درجه های اعطا شده به طور کامل شناخته شده اند و با استانداردهای کیفیت مناسب مطابقت دارند.

انواع دانشگاه هایی که دوره های کارشناسی ارشد در آلمان را ارائه می دهند

چهار نوع آموزش عالی در آلمان وجود دارد

 1. دانشگاه های تحقیقاتی – مؤسسات آموزش عالی هستند که امکانات و مهارت های علمی را برای جایگزینی دانشجویان با مقطع کارشناسی ارشد و دکتری فراهم می کنند. اکثر دانشگاه های تحقیقاتی به صورت عمومی اداره می شوند.
 2. دانشگاه های فنی – زیر گروهی از دانشگاه های تحقیقاتی هستند، زیرا تمرکز آنها بر روی علم، فن آوری و رشته های مهندسی است.
 3. دانشگاه های علوم کاربردی – در مهندسی، کسب و کار و علوم اجتماعی تمرکز می کنند. در بسیاری موارد، آنها با سازمان های حرفه ای یا تجاری همکاری می کنند. اغلب این دانشگاه ها دکتری ندارند. به غیر از زمانی که آنها با یک سازمان با هدف ارائه برنامه های تخصصی PhD همکاری می کنند. تعداد زیادی از دانشگاه های علوم کاربردی موسسات خصوصی هستند.
 4. کالج هنر، فیلم و موسیقی – در ارائه دستورالعمل در رشته های خلاق تخصصی. آنها می توانند بخشی از هر دو دانشگاه تحقیقاتی یا دانشگاه های علوم کاربردی باشند. برخی از این دانشگاه ها به طور مستقل عمل می کنند. کاندیداها نیاز به داشتن مهارت های خلاقانه و تجربه دارند.

چگونه می توانم دانشگاه عالی را برای مطالعات استاد من انتخاب کنم؟

ممکن است به نظر شما سخت است که دانشگاه کامل را برای مدرک کارشناسی ارشد خود انتخاب کنید، مخصوصا زمانی که به عنوان فرصت های بسیاری در آلمان ارائه می شود، اما همه اینها به موضوعی است که واقعا در مورد آن علاقمند هستید.

مهمترین تمایز این است که آیا تمرکز شما دانشگاهی است یا نه – در این صورت احتمالا باید در یک دانشگاه تحقیقاتی یا فنی شرکت کنید.

در ضمن، اگر شما علاقمند به استخدام تخصص جدید حرفه ای یا مهارت های حرفه ای جدید هستید، احتمالا یکی از دانشگاه های علوم کاربردی را انتخاب کنید.

بدیهی است که دانش آموزانی که بیشتر خلاق هستند، از میراث هنری آلمان، در صورت درخواست یک دوره تحصیلات تکمیلی در کالج هنر، فیلم و موسیقی، به میزان قابل توجهی بهره خواهند برد.

انواع برنامه های کارشناسی ارشد و ساختار دوره

آلمان به دنبال فرآیند مطالعه بولونیا است که به معنی استاندارد درجه سه درجه ای است:

 • مطالعات کارشناسی (لیسانس کارشناسی)،
 • تحصیلات تکمیلی (مدرک کارشناسی ارشد)
 • و پیشرفته تحصیلات تکمیلی پیشرفته (سطح دکترا).

تا چه مدت مدرک کارشناسی ارشد در آلمان است؟

بسته به ترم های شما خواهد شد رشته خود را – دوره ها برای مدرک کارشناسی ارشد ممکن است متفاوت باشد:

 • یکی،
 • یک و نیم،
 • تا دو سال طول کشید.

در حالی که یک سال تحصیلی از دو ترم تشکیل شده است! مدرک کارشناسی ارشد شما همچنین شامل پروژه نهایی شما خواهد بود. در غیر این صورت به عنوان پایان نامه شناخته شده است که شما باید با همکاری یک مربی کار کنید.

تحقیق مستقل مستقل در آلمان فقط در سطح دکترا انجام می شود.

چند اعتبار ECTS ارزش مدرک کارشناسی ارشد است؟

معمولا این ارزش ۱۲۰ اعتبار ECTS است که شما در طول دو سال خود (۶۰ اعتبار در سال) کسب خواهید کرد.

۳۰ اعتبار متعلق به پایان نامه یا پروژه پژوهشی شما است که شما باید در طول ترم نهایی خود را کامل کنید!

محتوای برنامه استاد آلمانی

مدرک کارشناسی ارشد در دوره هایی که بیشتر به واحد های واحد یا واحد های مطالعه تقسیم می شوند، تدریس می شود. بسته به دوره، شما ممکن است از طریق سمینارهای کوچک گروه، سخنرانی ها، کارگاه های عملی، کارهای زمینه یا مستقل مطالعه کنید.

 • دانشگاه های تحقیقاتی شامل بسیاری از سخنرانی های اصلی، سمینارها، کار عملی و خواندن و مطالعه مستقل است.
 • دانشگاه های کاربردی شامل آموزش های بیشتر و کارگاه های آموزشی که توسط چهره های صنعت خارجی و متخصصین مختلف سازماندهی شده است.
 • کالج هنر، فیلم و موسیقی متمرکز بر توسعه و ارزیابی مهارت ها و مهارت های شما است.

چگونه فرایند پایان نامه به آلمان می رسد؟

در طول سال آخر تحصیلات کارشناسی ارشد شما بایستی بر تکمیل یک پروژه یا یک کار تحقیقاتی، یک پایان نامه یا پایان نامه نوشته شده بپردازید. شما حمایت و مشاوره یک سرپرست تخصصی خواهید داشت، اما همیشه باید فردی باشید که بتواند ایده های خود و مهارت های علمی خود را به نمایش بگذارد.

روش ارزیابی پایاننامه کارشناسی ارشد بر اساس ارزیابی ارائه شما و دفاع از شفاهی به عنوان بخشی از روند ارزیابی تکمیل می شود. یک بحث کوتاه درباره موضوع تحقیق شما و پاسخ به سوالات در مورد یافته ها و نتیجه گیری های شما نیز در معاینه گنجانده شده است.

بیش از حد نگران نباشید، زیرا این واقعا می تواند یک تجربه بسیار تحسین برانگیز برای شما باشد!

تقاضای مدرک کارشناسی ارشد در آلمان

آلمان پورتال متمرکز دارد که می توانید برای تحصیلات تکمیلی خود درخواست دهید. بنابراین، شما باید یک دوره و یک دانشگاه را که علاقه دارید پیدا کنید و سپس درخواست کنید.

همچنین یک سرویس به نام Uni Assist وجود دارد که در مدیریت برنامه های کاربردی بین المللی کمک می کند.

شما می توانید در چندین دانشگاه تا زمانی که شرایط را برآورده می کنید. پس از آن باید یک پاسخ از دانشگاه مورد نظر خود را بپرسید.

مدرک کارشناسی ارشد و مدرک کارشناسی نشده؟

 • مدرک کارشناسی پیوسته به دانشآموزانی که مایل به پیروی از مدرک کارشناسی مستقیما از یک رشته یا یک رشته مرتبط با تحصیل در رشته لیسانس هستند، اشاره دارد.
  در این دوره ها، تنها کاندیداهای دارای مدرک لیسانس مربوطه پذیرفته خواهند شد.
  همچنین، اکثر متقاضیان مستقیما به مدرک کارشناسی ارشد بدون شکاف قابل توجهی پس از تحصیلات کارشناسی خود ادامه می دهند.
 • مدرک کارشناسی غیر متوالی به دانشجویان اشاره دارد که در بخش متفاوتی که هرچند مربوط به دوره کارشناسی آنها است، تمرکز می کنند. پس از دوره های غیر دائمی، ممکن است نیاز به تجربه عملی داشته باشد، به غیر از مدرک کارشناسی. مطالعات غیر متوالی لزوما مربوط به موضوع کارشناسی نیستند. این نوع مطالعات برای دانش آموزانی که مایل به ادامه تحصیل و کار در میان دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی خود هستند، مناسب هستند. ادامه تحصیلات همچنین بخشی از طبقه غیرخطی است!
 • مدرک کارشناسی ارشد حرفه ای بر موضوعات حرفه ای مانند تدریس، پرستاری، وکلا و غیره تمرکز دارد. دوره ها تمرکز بر حرفه های تنظیم شده است.

الزامات و هزینه های مدارک تحصیلی غیر دائمی، متوالی و حرفه ای متفاوت است! برنامه های متوالی ممکن است برای دانش آموزانی که بلافاصله پس از تحصیل در مقطع کارشناسی ادامه می دهند آزاد باشد!

Numerus Clausus چیست؟

این محدودیت برای تعداد مکان های موجود در دوره های خاص است (یعنی تعداد محدودی از پذیرش دانشجو).

معمولا برنامه هایی که در رابطه با حرفه های تنظیم شده در معرض تعداد زیادی از کالوسوز ها در آلمان هستند، مانند حرفه های پزشکی: پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، داروسازی و غیره

شمارنده های متعدد در حفظ کیفیت بالا کمک می کند تا در داشتن متخصصان بسیار متخصص، از فرصت های ممکن در آینده فراتر نرود.

دو نوع Clausus متعدد در دانشگاه های آلمان وجود دارد:

 1. بعضی از آنها توسط دولت به طور مرکزی محدود شده اند، که به نام “مرکزی چندین کلاوسوس” شناخته می شود
 2. در حالی که سایر دانشگاه ها توسط دانشگاه ها محدود شده اند، به نام Local Clausus تعداد زیادی

دانشگاه شما به شما اطلاع خواهد داد که آیا برنامه استاد من انتخاب شده است به هر نوع Clausus متعدد و اثرات آن بر روند درخواست شما بستگی دارد.

پذیرش به سوالات محدود شده محدود خواهد شد سخت تر و رقابتی تر، در حالی که افراد محلی محدود خواهد شد کمی بیشتر انعطاف پذیری با تعداد دانشجویان پذیرفته شده است.

شرایط پذیرش برای استاد در آلمان

مهمترین اسنادی که برای پذیرش در رشته کارشناسی ارشد در آلمان ارائه می شود، یک مدرک کارشناسی مناسب است. لازم نیست که یک مدرک لیسانس آلمانی باشد، اما هنوز هم باید توسط دانشگاه های آلمان به رسمیت شناخته شود.

برای اطلاعات بیشتر، لطفا به موارد زیر توجه کنید: مقررات پذیرش در رشته کارشناسی ارشد .

مهلت اعلان برای استاد در آلمان

مهلت های درخواست بین دانشگاه ها متفاوت است، اما این دو دوره عمومی به طور گسترده ای اعمال می شود:

 • برای نیمه ی سپتامبر: درخواست قبل از ۱۵ ژانویه
 • برای مطالعاتی که در نیمه ی زمستان آغاز می شود: درخواست خود را قبل از ۱۵ ژوئیه ارسال کنید


تحصیل در آلمان

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *