امروز ۲۹ /فروردین /۱۳۹۸ - ساعت

قوانین تحصیل در آلمان

۴ (۸۰%) ۲ votes

قوانین تحصیل در آلمان

  • به چه طریق مهاجرت به آلمان از طریق تحصیلیی امکانپذیر می باشد  همینطور اخذ اقامت آلمان بعد از مهاجرت به آلمان چگونه میسر می باشد ؟
  • راه های اخذ اقامت آلمان کدامند ؟
  • جهت مهاجرت تحصیلی به آلمان و یا ادامه تحصیل در آلمان چه اقداماتی باید انجام داد؟
  • قوانین تحصیل در آلمان چیست ؟
  • ویزای تحصیلی در آلمان دارای چه مزایایی می باشد؟
  • مدت زمان ویزای دانشجویی آلمان چه مقدار است؟

یکی از روشهای مهاجرت به کشور آلمان ،  تحصیل در آلمان است که این روش نسبت به راه های دیگر مهاجرت مانند مهاجرت سرمایه گذاری، به سرمایه خیلی کمتری نیازمند است.

برای تحصیل در آلمان هر شخص این امکان را دارد تا در مقاطع مختلف تحصیلی از مقطع دبستان ، راهنمایی ،دبیرستان، و یا تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی  در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و حتی دکترا اقدام به مهاجرت نماید.

ویزای دانشجویی آلمان 

کشور آلمان دارای جایگاه بالا در کیفیت آموزش عالی و دارای زیرساخت های پژوهشی میباشد که با بهترین متد های آموزشی ، کشوری بسیار مناسب برای مطالعات کم هزینه با برنامه ای کاملا حرفه ای است.

با توجه به امکانات و زیرساختهای آلمان، بسیاری از مراجع این باور را دارند که آلمان کشوری بسیار مناسب برای تحصیلات تکمیلی می باشد.

با این وجود، تمام افراد خارجی این امکان را ندارند که بتوانند در آلمان ادامه تحصیل دهند.

و دلیلش این است که برخی ملیت ها اجازه ورود به خاک آلمان را ندارند.

ویزای مورد نیاز یک سند رسمی قانونی است که برای برای ورود فرد با ملیت غیر آلمانی و اقامت در  آلمان به منظور تحصیل  اجازه  ورود و اقامت میدهد.

به همین دلیل در ابتدا افراد غیر آلمانی نیاز به پذیر از دانشگاه را دارند.

بنا بر این میباست قبل از درخواست ویزا ،در یکی ازدانشگاه های آلمان به عنوان دوره ثابت ثبت نام کرده باشد.

آیا میشود با داشتن پذیرش از کالج ، برای اخذ ویزای تحصیلی در آلمان اقدام نمود؟

بله ، حتما می‌توان با در دست داشتن پذیرش از یکی از کالجهای آلمان ، درخواست ویزای تحصیلی از سفارت آلمان  نمود.

البته کالج و موسسه زبان از یکدیگر متفاوت میباشند.

کالج ها مراکزی تحت اداره مستقیم دانشگاه‌های دولتی آلمان هستند که  در واقع قسمتی از دانشگاه‌ها می باشند و با این هدف این که متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس را آماده سازند ، و با ارایه دو ترم تحصیلی به آماده سازی دانشجویان از نظر زبان آلمانی و همچنین برخی دروس پایه که مربوط به رشته مورد نظر متقاضی در دانشگاه است، می پردازند.

این کالج ها کاملا معتبر می باشند و بخشی از دانشگاه هستند، پس با داشتن پذیرش از هر یک از این کالج‌ها، فرد میتواند تقاضای ویزای تحصیلی داشته باشد و چنانچه باقی مدارک را به صورت کامل تحویل سفارت داده باشد، میتواند ویزای تحصیلی در آلمان را دریافت نماید.

ولی موسسات زبان آلمانی قالبا مراکزی خصوصی می باشند ، مستقل از دانشگاه‌ هستند و فقط ارایه دهنده دوره‌های زبان آلمانی میباشند و حتی اگر متقاضی دارای اخذ پذیرش از این مراکز را داشته باشد، باز هم درخواست ویزای تحصیلی متقای بوسیله سفارت آلمان رد خواهد شد.‌

 تحصیل در آلمان  

 سطح حد اقل زبان آلمانی برای گرفتن پذیرش چقدر می باشد؟

جهت تحصیل رشته های آلمانی زبان، داشتن سطح B1  روری است  و برای تحصیل در رشته های انگلیسی زبان با توجه به نمره درخواستی باید مدرک زبان ارائه گردد. همینطور  جهت پذیرش در رشته هایی که به زبان انگلیسی ارایه گردند، ارایه مدرک آیلتس ۶ به بالا ضروری است.

نکاتی درباره ترمیم نمرات:

چنانچه قصد ادامه تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و یا داروسازی را در خارج از ایران دارید باید به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی توجه داشته باشید و سعی کنید نمرات دروس تخصصی از جمله زیست شناسی ، شیمی، ریاضی و فیزیک بالایی کسب کنید.

ولی چنانچه نمرات و معدل شما پایین بود، میشود در کالج های Pre-medical شرکت کنید تا این ضعف را برطرف کنید.

هزینه های تحصیل در آلمان

شهریه تحصیل در آلمان چقدر هست؟

دانشگاه هایی که موسسه حقوقی نوباوران برای متقاضیان خود اخذ پذیرش میکند، مراکز دانشگاهی معتبر کشور آلمان هستند و همچنین وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران نیز اعتبار آنها را تایید می کند، و علاوه بر این هیچ گونه شهریه ای از دانشجو دریافت نمیکنند و تحصیل در این دانشگاه ها رایگان میباشد.

 تحصیل در آلمان  

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی آلمان چیست ؟

در مقطع لیسانس در دانشگاه های آلمان زبان تدریس ، زبان آلمانی میباشد و از همین رو دانشجو برای پذیرش باید دارای مدرک زبان آلمانی B1 باشد.دیگر شرط لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان، مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی میباشد.

 تحصیل در آلمان

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آلمان چیست؟

در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان ،هم زبان آلمانی و هم زبان انگلیسی تدریس میشود .

طبق این مورد اساسا دانشجو باید دارای مدرک آیلتس حداقل ۶ و یا مدرک زبان آلمانی حداقل B1 باشد. دیگر شرط تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور آلمان معدل ۱۵ به بالا در کارشناسی برای رشته هایی است که به زبان انگلیسی تدریس میگردند و یا معدل بالای ۱۳ در کارشناسی برای رشته هایی است که به زبان آلمانی تدریس میگردند.

شرایط تحصیل در مقطع دکتری آلمان چیست؟

برای تحصیل در مقطع دکتری فرد باید دارای مدرک فوق لیسانس ، مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶ به بالا و همچنین داشتن پروژه های تحقیقاتی متناسب با رشته مورد نظر برای تحصیل در مقطع دکتری از شرایط اخذ پذیرش در دانشگاههای آلمان میباشد.

همچنین دانشجو باید با یک استاد راهنما در یکی از دانشگاه پیدا کند که زمینه ی تحقیقاتی این استاد با پروژه مورد نظر دانشجو یکسان باشد و بتواند نظر استاد راهنما را جلب کند تا به وی پذیرش تحصیل در مقطع دکتری ارائه کند.

 تحصیل در آلمان  

شرایط تحصیل در دوره های زبان آلمانی در آلمان چیست؟

متاسفانه این مورد برای دانشجویان ایرانی مقیم ایران امکان پذیر نمی باشد و باید فقط برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمانی اقدام نمایند.

 تحصیل در آلمان  

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *