امروز ۲۵ /آذر /۱۳۹۷ - ساعت

مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد

۳.۵ (۷۰%) ۲ votes

مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد

مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد برای مهاجرت به انگلستان و یا مهاجرت به سوئد و پس از گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ لازم است سیستم تحصیلی در هر دو کشور را بررسی نماییم و پس از آن به مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد بپردازیم. در بحث مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد مزایا و معایب تحصیل در این کشورها مطرح می شود لذا ما در این مقاله برای مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد علاوه بر معرفی سیستم آموزشی در این دو کشور به تشریح مزایا و معایب تحصیل در انگلستان و سوئد خواهیم پرداخت. این مقاله برای پاسخ به سؤالات شما در باب مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد و  شرایط تحصیل در انگلستان و شرایط تحصیل در سوئد و شرایط اخذ اقامت انگلستان و شرایط اخذ اقامت سوئد خدمت شما عزیزان ارائه شده است امیدواریم پاسخ به سؤالات شما در باب مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد در این مقاله ارائه شود.

سیستم تحصیلی در مدارس سوئدی در بسیاری از موارد با نظام تحصیلی انگلستان مخالف است. در سوئد دانش آموزان از سن ۷ سالگی مدرسه را آغاز می کنند در حالیکه در انگلستان این زمان ۲ تا ۳ سال زودتر آغاز می شود. در سوئد کودکان در سن ۶ سالگی وارد مدارس می شوند که بیشتر در این سن به سرگرمی و بازی اهمیت داده می شود در حالیکه در بسیاری از کشورها به بازی به عنوان فرصتی برای استراحت و از بین بردن استرس کودکان توجه می شود همانطور که در انگلستان مدارس بیشتر یه مهارت های خواندن، نوشتن و حساب و کتاب توجه می شود. آموزش در فضای باز از دیگر ویژگی های آموزش و پرورش سوئدی است و این آموزش در هر آب و هوایی انجام می شود. در مدارس سوئدی همه چیز حتی صرف غذا و رفت و آمد دانش آموزان طبق یک برنامه منظم و رأس ساعت انجام می شود و دانش آموزان ۲ روز در هفته تعطیل هستند و مجاز به تفریح و بازی بیرون از مدرسه هستند.

یکی مورد از تفاوتهای تحصیل در مدارس انگلستان و سوئد این است که هزینه مراقبت و تحصیل در انگلستان بیشتر از مدارس سوئدی است اما در سوئد یک سیستم هزینه ای منظم و مشخص وجود دارد که دانش آموزان بیشتر از آن مقدار هزینه پرداخت نمی کنند. این سیستم هزینه ای نشان می دهد که هزینه تحصیل برای همه دانش آموزان مناسب باشد.

در سوئد ۳۷ دانشگاه وجود دارد که دانشجویان می توانند بر حسب نیاز و شرایط خود دوره آموزشی را انتخاب کنند و اکثر دوره های آموزشی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به دو زبان سوئدی و انگلیسی تدریس می شود. دو ترم در دانشگاههای سوئد وجود دارد ترم پاییز و ترم بهار. ترم پاییز در بازه زمانی پایان ماه اوت تا اواسط ژانویه می باشد و ترم بهار از اواسط ژانویه تا آغاز ژوئن می باشد. دانشجویان بین المللی می توانند در دانشگاه هایی شرکت کنند که امکان مبادله دانشجو به دانشگاههای همکار در کشورهای دیگر اروپایی را داشته باشند. برای تحقق این امر دانشگاه شما در سوئد می بایست یک توافق نامه همکاری با دانشگاه دیگری در انگلیس داشته باشد. تقریبأ ۱۰۰ دوره کارشناسی به زبان انگلیسی ارائه می شود این دوره تمام وقت ۳ سال است و ۱۸۰ واحد درسی در دوره ۳ ساله کارشناسی می بایست گذرانده شود. بیش از ۹۰۰ دوره به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود که این دوره یک تا دو سال است و پیش نیاز ورود به دوره کارشناسی ارشد گذراندن دوره دیپلم ۱۲ ساله و دوره کارشناسی با مدرک مورد قبول اروپاست. دوره دکترا در سوئد معمولأ ۴ سال است و ۲۴۰ واحد درسی در این دوره می بایست گذرانده شود. دانشجویان داخل اتحادیه اروپا و کشورهای شمال اروپا و سوئد هزینه تحصیل در سوئد پرداخت نمی کنند اما دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل سالیانه مبلغ ۸۰۰۰۰ کرون تا ۱۴۰۰۰۰ کرون شهریه تحصیل دارند.

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی در دانشگاههای انگلیس ۱۰ تا ۳۵ هزار پوند می باشد و این هزینه در دانشگاهها و رشته های مختلف متغیر است. همچنین هزینه زندگی در انگلستان سالیانه بین ۱۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ هزار پوند در شهرهای مختلف انگلیس متغیر است و قاعدتأ هزینه زندگی در پایتخت گرانتر از سایر شهرهای انگلیس است. با وجود اینکه هزینه های تحصیل در انگلیس دلهره آور است اما دانشگاههای انگلستان سریعترین روش را برای اخذ مدرک تحصیلی برای شا فراهم می کنند (دوره کارشناسی ۳ سال و دوره کارشناسی ارشد یک سال است). دانشجویان اتحادیه اروپا و انگلستان برای اخذ وام دانشجوی و کمک هزینه مالی واجد شرایط هستند. با توجه به اینکه دانشجویان برای تحصیل در سوئد به ویژه برای مقطع کارشناسی ارشد مدت زمان بیشتری تحصیل می کنند لذا با وجود هزینه بیشتر تحصیل در انگلستان هزینه ها به صرفه تر خواهد بود.

دانشگاههای انگلستان در مقایسه با دانشگاههای سوئد در رتبه بالاتری قرار دارند و مدرک تحصیلی که شما از دانشگاههای انگلستان اخذ می کنید در همه کشورهای جهان شناخته شده است و در مشاغل بسیار عالی امکان پذیرش خواهید داشت. با این وجود یکی از مزایای تحصیل در سوئد این است که اقامت تحصیلی قابل تمدید خواهد بود و ویزای تحصیلی به ویزای کار ثبدیل می شود. البته این در مورد دانشجو در صورت استخدام و موفقیت در کاریابی اقامت کاری بلند مدت خواهد داشت. در انگلستان دانشجویان بین المللی برای تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کار می بایست از خاک انگلستان خارج شوند و درخواست ویزای کار از سفارت انگلیس داشته باشند. با توجه به اعتبار بالای مدارک دانشگاههای انگلستان فارغ التحصیلان دانشگاههای انگلستان شانس بالایی برای استخدام در بهترین کشورها همچون کانادا، آمریکا، سوئیس، آلمان و دیگر کشورها خواهند داشت.

هزینه های زندگی در سوئد برای دانشجویان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بالاتر است. هزینه زندگی در سوئد به طور متوسط ماهانه ۸۶۰ تا ۹۷۰ یورو می باشد. هزینه زندگی در شهرهای دانشجویی سوئد:

گوتنبرگ و استکهلم: ۱۲۰۰ یورو در ماه

لینچوپینگ و لند: حدود ۱۰۰۰ یورو در ماه

اوپسالا: ۹۵۰ تا ۱۱۰۰ یورو در ماه

طبق مطالعات اخیر اروپایی از مجموع دانشجویان دانشگاههای سوئد ۷۱% از شرایط راضی هستند. نکته قابل توجه برای زندگی در سوئد این است که دانشجویان بین المللی برای سکونت و اجاره مسکن اغلب دچار مشقت هستند و زمان زیادی را در بدو ورود به سوئد جهت اجاره مسکن صرف می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *