مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک

مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک

موسسه حقوقی مهاجرتی نوباوران قصد دارد در این مقاله نحوه مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک را به شما عزیزان توضیح داده و همچنین دیگر سوالات شما را در خصوص مهاجرت به آلمان پاسخ دهد

 • آیا مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک ممکن می باشد ؟
 • راه های مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت و همچنین شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک 2018 چیست ؟
 • آیا اقامت از طریق خرید ملک در کشور آلمان با توجه به شرایط مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک و قوانین 2018 آن امکان پذیر می باشد؟
 • مقدار هزینه های خریداری ملک در آلمان چقدر می باشد ؟
 • مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک در چه حالتی میسر می باشد ؟
 • مراحل خرید ملک در آلمان چیست و جهت خرید ملک در آلمان به کدام بخش باید مراجعه کرد ؟
 • کدام بخش مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک را مورد رسیدگی قرار خواهد می شود ؟
 • شرایط ثبت شرکت در آلمان چگونه می باشد ؟
 • نحوه برخورد با سرمایه گذاران در آلمان به چه شکل است ؟
 • در آلمان شرایط تمکن مالی به چه شکل است ؟

در گذشته اکثر کشور ها ، برای امور  مهاجرتی اخذ ویزا ، ویزای سرمایه گذاری را یکی از روشهای صدور ویزا قرار دادند .

کشور آلمان به افراد ثروتمند و سرمایه دار اجازه اقامت طولانی مدت می دهد تا این افراد بتوانند با سرمایه خود در آلمان اقامت داشته و به بهره وری مالی و اقتصادی برسند .

این روش برای بسیاری دولت ها تا حدود زیادی پر منفعت بوده تا جایی که کشوری همچون مالتا و یا  دولت های حوزه جزایر کارائیب هم این نوع ویزا را روشی جهت کسب تابعیت قرار دادند .

در آلمان  برای افرادی که سرمایه گذار واقعی هستند شرایط کاملا مساعد می باشد و دولت آلمان این افراد را در مقابل هر نوع تغییرات سیاسی و یا اقتصادی با بیمه و دیگر مزایا تحت حمایت قرار می دهد.

بدین ترتیب فرد هم می تواند با به وجود شرایط سودآوری و درآمد ، بدون هیچ نوع محدودیتی در آلمان ورود پیدا کند و همچنین بتواند پس از چند سال اقامت این کشور را بدست آورد .

5 توصیه برای خرید ملک در آلمان :

1- بررسی کامل بازار : این اصل را باید پذیرفت که قیمت مسکن و هزینه های آن محدود به یک کشور نیست ، اما بررسی دقیق و انتخاب درست و حساب شده در خصوص موقعیت ملک ، قیمت بازار ، امکانات آن و موارد شبیه آن را باید مورد توجه قرار داد .

2- استفاده از یک مشاور با تجربه برای خرید : همان طور که مطلع هستید ، جهت ورود به هر عرصه سرمایه گذاری می باید نسبت به آن آگاهی کاملی را داشت و یا از مشاورین زبده آن حرفه کسب تجربه نمود .  موسسه حقوقی نوباوران شما را در این مسیر همراهی  می نمایید .

3- استخدام یک نماینده قانونی : جهت خریداری ملک در آلمان بایستی از یک وکیل یا شخصی که رسما تخصصی نسبت به موارد حقوقی خرید ملک در آلمان را دارد بهره گرفت . این مورد علاوه بر موارد قانونی آن، کمک خواهد نمود تا از هر نوع کلاهبرداری مصون باشید .

4-ترجمه مدارک مهم : در روند خریداری ملک در آلمان مانند دیگر موارد، بایست مدارک و اسناد را به زبان آلمانی و زبان حرفه ای کشور آلمان ترجمه کنید .

5- صرفه جویی در پول در پرداخت وام مسکن :  در آلمان شما می توان 60 % از مبلغ خرید مسکن را به عنوان تسهیلات دریافت نمود .

اما باید به بازپرداخت به موقع اقساط باید دقت داشت ، به این دلیل که باید پرداخت وام را به واحد دیگر ارزی ، یعنی یورو پرداخت نمود و به همین جهت باید در بحث exchang و پرداخت به موقع توجه کافی را داشت .

تغییرات قیمت مسکن در کشور آلمان در حد فاصل بین سال های  2008 تا 2013 در قسمت اجاره ملک 15 % و در قسمت خرید 23 % افزایش داشته است و به این دلیل که نرخ تورم در آلمان پایین است، در عمل بهای مسکن تغییری نخواهد داشت .

اکنون  هزینه خرید مسکن در آلمان به طور متوسط هر متر مربع حدود 1500 تا 2500 یورو است .

در آلمان محدودیتی جهت خریداری تعداد ملک وجود ندارد و افراد غیر بومی و حتی افرادی که حتی اقامت اتحادیه اروپا  را ندارند ، می توانند در آلمان سرمایه گذاری کنند .

به این دلیل که آلمان  قطب اصلی صنعت و اقتصاد در اتحادیه اروپا می باشد، می تواند بهترین انتخاب جهت سرمایه گذاری باشد .

مراحل خرید ملک در کشور آلمان :

 • در ابتدا باید قرارداد اولیه که در آن جزئیات ابتدایی معامله است را  تنظیم نمود :

             (ارزش ملک ، شرایط و نحوه پرداخت ، بیع معامله و میزان پرداخت اولیه )

باید به این مورد توجه داشت که پرداختی اولیه  باید حداقل 10 درصد کل مبلغ قرارداد یا بهای ملک باشد . و این مبلغ باید به حساب سپرده بانکی محضر واریز گردد .

در مرحله بعد تمامی تعهدات استعلام ثبت اموال غیر منقول ، شرایط بانکی و اخذ تاییدیه های لازم از ثبت اراضی و اداره املاک را  یکی از محضر های آلمان به عهده خواهد گرفت .

در این زمان خریدار موظف به پرداخت مالیات املاک و مستغلات از قبل می باشد .

در مرحله سوم نهایی کردن قرارداد خرید مابین خریدار و مالک می باشد و خریدار بایست تمامی مدارک خرید و دیگر مدارک مرتبط را  امضاء نماید .

اجباری نیست که ثبت قرارداد حتما در اداره ثبت انجام شود، ولی توصیه می کنیم برای حفظ منافع خود این مرحله را در اداره ثبت صورت دهید .

جهت تکمیل مراحل بالا نیاز به 41 روز زمان خواهد بود و شما چهار هفته جهت پرداخت مالیات و املاک و مستغلات زمان دارید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *