مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک

موسسه حقوقی مهاجرتی نوباوران قصد دارد در این مقاله نحوه مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک را به شما عزیزان توضیح داده و همچنین دیگر سوالات شما را در خصوص مهاجرت به آلمان پاسخ دهد

 • آیا مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک ممکن می باشد ؟
 • راه های مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت و همچنین شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک 2018 چیست ؟
 • آیا اقامت از طریق خرید ملک در کشور آلمان با توجه به شرایط مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک و قوانین 2018 آن امکان پذیر می باشد؟
 • مقدار هزینه های خریداری ملک در آلمان چقدر می باشد ؟
 • مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک در چه حالتی میسر می باشد ؟
 • مراحل خرید ملک در آلمان چیست و جهت خرید ملک در آلمان به کدام بخش باید مراجعه کرد ؟
 • کدام بخش مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک را مورد رسیدگی قرار خواهد می شود ؟
 • شرایط ثبت شرکت در آلمان چگونه می باشد ؟
 • نحوه برخورد با سرمایه گذاران در آلمان به چه شکل است ؟
 • در آلمان شرایط تمکن مالی به چه شکل است ؟

در گذشته اکثر کشور ها ، برای امور  مهاجرتی اخذ ویزا ، ویزای سرمایه گذاری را یکی از روشهای صدور ویزا قرار دادند .

کشور آلمان به افراد ثروتمند و سرمایه دار اجازه اقامت طولانی مدت می دهد تا این افراد بتوانند با سرمایه خود در آلمان اقامت داشته و به بهره وری مالی و اقتصادی برسند .

این روش برای بسیاری دولت ها تا حدود زیادی پر منفعت بوده تا جایی که کشوری همچون مالتا و یا  دولت های حوزه جزایر کارائیب هم این نوع ویزا را روشی جهت کسب تابعیت قرار دادند .

در آلمان  برای افرادی که سرمایه گذار واقعی هستند شرایط کاملا مساعد می باشد و دولت آلمان این افراد را در مقابل هر نوع تغییرات سیاسی و یا اقتصادی با بیمه و دیگر مزایا تحت حمایت قرار می دهد.

بدین ترتیب فرد هم می تواند با به وجود شرایط سودآوری و درآمد ، بدون هیچ نوع محدودیتی در آلمان ورود پیدا کند و همچنین بتواند پس از چند سال اقامت این کشور را بدست آورد .

5 توصیه برای خرید ملک در آلمان :

1- بررسی کامل بازار : این اصل را باید پذیرفت که قیمت مسکن و هزینه های آن محدود به یک کشور نیست ، اما بررسی دقیق و انتخاب درست و حساب شده در خصوص موقعیت ملک ، قیمت بازار ، امکانات آن و موارد شبیه آن را باید مورد توجه قرار داد .

2- استفاده از یک مشاور با تجربه برای خرید : همان طور که مطلع هستید ، جهت ورود به هر عرصه سرمایه گذاری می باید نسبت به آن آگاهی کاملی را داشت و یا از مشاورین زبده آن حرفه کسب تجربه نمود .  موسسه حقوقی نوباوران شما را در این مسیر همراهی  می نمایید .

3- استخدام یک نماینده قانونی : جهت خریداری ملک در آلمان بایستی از یک وکیل یا شخصی که رسما تخصصی نسبت به موارد حقوقی خرید ملک در آلمان را دارد بهره گرفت . این مورد علاوه بر موارد قانونی آن، کمک خواهد نمود تا از هر نوع کلاهبرداری مصون باشید .

4-ترجمه مدارک مهم : در روند خریداری ملک در آلمان مانند دیگر موارد، بایست مدارک و اسناد را به زبان آلمانی و زبان حرفه ای کشور آلمان ترجمه کنید .

5- صرفه جویی در پول در پرداخت وام مسکن :  در آلمان شما می توان 60 % از مبلغ خرید مسکن را به عنوان تسهیلات دریافت نمود .

اما باید به بازپرداخت به موقع اقساط باید دقت داشت ، به این دلیل که باید پرداخت وام را به واحد دیگر ارزی ، یعنی یورو پرداخت نمود و به همین جهت باید در بحث exchang و پرداخت به موقع توجه کافی را داشت .

تغییرات قیمت مسکن در کشور آلمان در حد فاصل بین سال های  2008 تا 2013 در قسمت اجاره ملک 15 % و در قسمت خرید 23 % افزایش داشته است و به این دلیل که نرخ تورم در آلمان پایین است، در عمل بهای مسکن تغییری نخواهد داشت .

اکنون  هزینه خرید مسکن در آلمان به طور متوسط هر متر مربع حدود 1500 تا 2500 یورو است .

در آلمان محدودیتی جهت خریداری تعداد ملک وجود ندارد و افراد غیر بومی و حتی افرادی که حتی اقامت اتحادیه اروپا  را ندارند ، می توانند در آلمان سرمایه گذاری کنند .

به این دلیل که آلمان  قطب اصلی صنعت و اقتصاد در اتحادیه اروپا می باشد، می تواند بهترین انتخاب جهت سرمایه گذاری باشد .

مراحل خرید ملک در کشور آلمان :

 • در ابتدا باید قرارداد اولیه که در آن جزئیات ابتدایی معامله است را  تنظیم نمود :

             (ارزش ملک ، شرایط و نحوه پرداخت ، بیع معامله و میزان پرداخت اولیه )

باید به این مورد توجه داشت که پرداختی اولیه  باید حداقل 10 درصد کل مبلغ قرارداد یا بهای ملک باشد . و این مبلغ باید به حساب سپرده بانکی محضر واریز گردد .

در مرحله بعد تمامی تعهدات استعلام ثبت اموال غیر منقول ، شرایط بانکی و اخذ تاییدیه های لازم از ثبت اراضی و اداره املاک را  یکی از محضر های آلمان به عهده خواهد گرفت .

در این زمان خریدار موظف به پرداخت مالیات املاک و مستغلات از قبل می باشد .

در مرحله سوم نهایی کردن قرارداد خرید مابین خریدار و مالک می باشد و خریدار بایست تمامی مدارک خرید و دیگر مدارک مرتبط را  امضاء نماید .

اجباری نیست که ثبت قرارداد حتما در اداره ثبت انجام شود، ولی توصیه می کنیم برای حفظ منافع خود این مرحله را در اداره ثبت صورت دهید .

جهت تکمیل مراحل بالا نیاز به 41 روز زمان خواهد بود و شما چهار هفته جهت پرداخت مالیات و املاک و مستغلات زمان دارید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *