مهاجرت به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا و نحوه اخذ اقامت کانادا

مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم در کانادا چگونه است؟

راه های مهاجرت به کانادا کدامند؟

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل چگونه است؟

مهاجرت به کانادا مجموعه ای از قوانین، مقررات، دستورالعمل ها و سیاست ها است که مجوز ورود هر فرد به کانادا است. امروزه مهاجرت به کانادا نقش مهمی در تاریخ کانادا ایفا کرده است.

کانادا کشوری است که به واسطهٔ تاریخ، جاذبه‌های شهری و تفریحی، سیاستگذاری عمومی و فرهنگ پذیرندهٔ مردم آن، مقصد مطلوب و جذابی برای مهاجران است.همچنین کانادا با بهره مندی از امتیازاتی مانند امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر و مطرح بودن در سطح جهانی، شرایط اقتصادی مناسب و رفاه بالای زندگی، پیدا کردن شغل‌ و … مقصدی مناسب برای مهاجران است.

آشنایی با کشور کانادا

کانادا در شمالی‌ترین قسمت قاره‌ی امریکا قرار گرفته است. کانادا، دومین کشور بزرگ دنیاست ولی تنها حدود 40 میلیون نفر جمعیت دارد. کانادا بيشتر از 70000 کيلومتر پهنا دارد، به همین خاطر یکی از پهناورترین کشورهای دنیا به شمار می‌آید. تعداد کم جمعیت در مقایسه با وسعت این کشور باعث شده فاصله‌ی شهرها از هم زیاد باشد و تراکم جمعیت در کانادا کم شود.

روش های مهاجرت به کانادا

در حال حاضر بیش از ۶۰ برنامه مهاجرتی یا روش مختلف مهاجرتی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. این موضوع باعث شده که مهاجرت به کانادا برای هر کس منحصر به فرد باشد. از رایج ترین روش‌های مهاجرت به کانادا می‌توان موارد زیر را نام برد:

1- مهاجرت به کانادا از طریق خانواده

کسانی که کارت اقامت دائم کانادا خود را دریافت کرده اند،می‌توانند اسپانسر بستگان‌ خود شوند تا به کانادا آمده و به کار یا تحصیل در کانادا مشغول شوند. شرایط فرد حامی باید دست‌کم ۱۸ سال داشته باشد و شهروند کانادا بوده یا اقامت دائم کانادا را داشته باشد. حامی باید از عهدهٔ هزینه‌‌های مالی و تامین نیازهای اولیهٔ فرد مورد حمایت شده از جمله محل اقامت، خوراک و لباس برآید.

  • راه‌های مهاجرت به کانادا برای والدین و پدر بزرگ و مادربزرگ

از روش هایی که باعث آورد والدین، پدربزرگ و مادربزرگ به کانادا می شود، روش برنامه ی  ادغام خانواده است که هر سال شرایط پذیرش آن محدود می‌شود. برنامه‌ی دیگر اخذ سوپر ویزا ا‌ست که به والدین، پدربزرگ و مادربزرگ اجازه می‌دهد با دریافت ویزای چند  طولانی مدت در مدت زمان ۱۰ سال اقامت کانادا را کسب نمایند. انتخاب کدام برنامه‌ ی مهاجرتی برای ورود به کانادا اهمیت چندانی ندارد زیرا پیش از هر چیز لازم است که والدین، پدربزرگ و مادربزرگ برای مهاجرت به کانادا واجد شرایط باشند.

  • راه‌های مهاجرت به کانادا برای همسر و فرزندان

طرح ادغام خانواده برای همسر و فرزندان نیز وجود دارد تا بتوانند با اثبات اینکه واجد شرایط برای زندگی در کانادا هستند برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. همچنین افرادی که با یک تبعه ی کانادایی ازدواج کنند می توانند پس از گذشت۶ ماه به کانادا مهاجرت کنند.

  • راه‌های مهاجرت به کانادا برای دیگر بستگان

یکی دیگر از این برنامه ها می‌توان به درخواست مهاجرت دوست یا کسی که نسبت خانوادگی دارد اشاره کرد. که این درخواست معطوف به بعضی ایالت‌ها موجود در کانادا می باشد که برای سایر بستگان افراد مقیم کانادا را ارائه دهد.

2- مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

یکی از روش‌های اخذ ویزای کانادا می‌باشد که نسبت به دیگر روش ها سریعتر است. دانشجویان می‌توانند اقامت موقت کانادا را با استفاده از ویزای دانشجویی کانادا دریافت نموده و پس از اتمام تحصیل ویزای خود را تمدید نمایند تا بتوانند اقامت دائم را اخذ نمایند. نمایند.

کانادا سالانه بیش از 300،000 دانشجو در رشته های مختلف از سراسر دنیا می پذیرد. اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا،در یکی از موسسات آموزشی را دارید،می بایست برای اجازه تحصیل در کانادا درخواست خود را ارائه دهید.
متقاضیان باید ابتدا دوره‌ی تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و یا دکتری و یا کالج خود را با توجه به رشته تحصیلی خود انتخاب نمایند و پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مربوطه درخواست ویزا دهند.

اگر شما هم از متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل هستید، کارشناسان ما با ارائه خدمات مشاوره ای و آگاهی از قوانین و شرایط تحصیل در کانادا شما را در مسیر دست یابی به رویایتان همراهی می نماید.

3- داشتن مهارت و تخصص در کار

اگر شما شخصی حرفه ای در شغل و تخصصی هستید، مهاجرت به کانادا از طریق کار و تخصص میتواند مناسب ترین گزینه برای مهاجرت شما به کانادا باشد. کانادا پذیرای افرادی‌ است که در طی اقامت دائم خود در این کشور با استفاده از توانایی و مهارت شان در انجام کار در راستای رسیدن به رشد اقتصادی کانادا موثر باشند. از این رو افراد توانمند در عرصه‌ی کار و فعالیت می‌توانند از طریق  مهاجرت کاری ویزای اقامت دائم خود را دریافت کنند. این ویزا اجازه می دهد که متقاضی به همراه خانواده‌اش به کانادا مهاجرت کند.

چنانچه برنامه ی مهاجرت به کانادا به عنوان یک کارگر ماهر را دارید باید از طرح‌ها و برنامه‌های مختلف در این زمینه اطلاع داشته باشید این برنامه‌ها شامل:

کارفرمای حرفه‌ای فدرال: این برنامه مختص به افرادی ا‌ست که از تجربه‌ و تخصص کاری بالایی برخوردارند و قصد دارند در ایالت‌های خارج از کبک اقامت نمایند.

کارکنان توانای کبک: متقاضیانی که قصد مهاجرت به کبک را دارند شامل این طرح هستند. این برنامه سریع‌ترین راه مهاجرت به کانادا است و به متقاضیان این روش گواهینامه‌ی کاندیدای ایالتی می‌دهد که این مورد در اکثر موارد باعث می‌شود روند کسب اقامت در کانادا سریعتر از سایر روش‌ها باشد. بسیاری از کارفرمایان کانادایی متقاضی کارگران ماهر خارجی برای تکمیل کادر خود هستند از این رو این گزینه از مهاجرت برای افراد توانا بسیار مفید می باشد.

4- مهاجرت به کانادا از طریق سرمایهگذاری

مهاجرت سرمایه گذاری یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت در کانادا میباشد، کانادا در زمینه‌ی مهاجران سرمایه‌گذار جذب افرادی می‌شود که در طول پروسه‌ی سرمایه‌گذاری قادر باشند در بهبود اقتصاد کانادا موثر باشند. طرح جذب سرمایه‌گذاران و کارآفرینان افرادی که خارج از کانادا هستند اما در کانادا سرمایه‌گذاری کرده‌اند به این منظور ارائه شده که با ترویج توسعه‌ی اقتصادی و بهبود بازار کار، اقتصاد در کشور همچنان رو به رشد باشد.

خود اشتغالی: مخصوص کسانی است که توانایی و تجربیات کارهایی از قبیل کشاورزی، ورزش و یا هنر را داشته باشند.شرط پذیرش در این گزینه حداقل داشتن سابقه‌ی ۲ سال فعالیت در یکی از این زمینه‌ها است. البته پذیرش در این مورد بسیار محدود است زیرا سالانه افراد زیادی از این روش اقدام به مهاجرت می‌کنند و فقط تعداد محدودی از این افراد پذیرفته می‌شوند.

سرمایه گذاری در کانادا دارای شرایط خاصی است و متقاضیان در صورت داشتن شرایط می توانند از امکانات این ویزای سرمایه گذاری بهره مند شوند. افراد میتوانند پس از اخذ ویزای سرمایه گذاری نسبت به اخذ شهروندی این کشور از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایند.

5- کاندید ایالتی

برنامه‌ی مهاجرتِ استانی کانادا  در واقع میتوان گفت یکی از زیرشاخه‌های اکسپرس اینتری محسوب میشود و به متقاضیان این فرصت را می‌دهد تا بر اساس تخصص و مهارت‌ ها برای اقامت دائم در استانی خاص در کانادا گزینش شوند. البته کبک و نوناووت سیستم انتخابی بخصوصی دارند . هر استان و ناحیه ای از کانادا برنامه‌ی مهاجرتی مستقل خود را دارا هستند و سیستم گزینش آنها تفاوت دارد.

این روش یکی از مهمترین و سریع راه های مهاجرتی به کانادا می باشد. این ایالت‌ها می بایست موافقت‌نامه‌ ای را امضا کنند که در آن اجازه دارند مهاجران را انتخاب و به نیازهایشان رسیدگی نمایند.

سایر ویزاها برای ورود به کانادا

  1. ویزای گردشگری یا موقت کانادا Temporary Resident Visa
  2. اجازه حضور موقت در کانادا Temporary Resident Permit

ما در این مقاله سعی نموده ایم اطلاعات لازم و قوانین مربوط به مهاجرت به کانادا را به صورت کلی مطرح کنیم. در عین حال جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به کانادا می توانید با مشاورین موسسه حقوقی نوباوران  تماس حاصل فرمایید.

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] مهاجرت پرستاران به کانادا و اقامت در کانادا به دو دلیل اصلی می باشد. اول از همه درآمد بالای […]

  2. […] مهاجرت و اخذ ویزای توریستی کانادا، تحصیل در کانادا و مهاجرت به کانادا ، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند سفر به کشور […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *