امروز ۲۹ /فروردین /۱۳۹۸ - ساعت

مهاجرت به کانادا

۳.۷ (۷۴%) ۱۰ votes
مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا ؛ کشوری با بالاترین سطح رفاه

 

قصد مهاجرت به کانادا را دارید؟ با راه‌های مختلف مهاجرت به کانادا آشنا هستید؟ می‌خواهید بدانید کدام برنامه‌ی مهاجرتی به کانادا برای شما بهتر است؟ در این مطلب با ما همراه باشید تا از شرایط و قوانین مهاجرتی این کشور اطلاع پیدا کنید.

آشنایی با کشور کانادا

کانادا در شمالی‌ترین قسمت قاره‌ی امریکا قرار گرفته است. این کشور حدود ۴۰ میلیون نفر جمعیت دارد. مساحت این کشور ۹۹۸۴۶۷۰ کیلومتر مربع است. به همین خاطر یکی از پهناورترین کشورهای دنیا به شمار می‌آید. تعداد کم جمعیت در مقایسه با وسعت این کشور باعث شده فاصله‌ی شهرها از هم زیاد باشد و تراکم جمعیت در کانادا کم شود.

مزیت‌های مهاجرت به کانادا

کانادا جزو کشور‌های پیشرو صنعتی جهان است. مراکز علمی و پژوهشی و دانشگاه‌های این کشور از اعتبار علمی خوبی برخوردار است و شرایط اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در این کشور به خوبی شکل گرفته و همین موضوع باعث شده کانادا گزینه‌ای مناسب برای مهاجرت باشد.

در حال حاضر بیش از ۶۰ روش مختلف برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. این موضوع باعث شده که مهاجرت به کانادا برای هر کس منحصر به فرد باشد. در ادامه‌ می‌توانید با بررسی رایج‌ترین راه‌های مهاجرت به کانادا، منطبق‌ترین گزینه را با شرایط خود انتخاب کنید.

از معمول‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

۱. مهاجرت به کانادا از طریق خانواده

دولت کانادا طرح ادغام خانواده را در کشور خود به وجود آورده است. این طرح به خانواده‌ی نزدیک افرادی که مقیم کانادا هستند اجازه مهاجرت به کانادا را می‌دهد. افراد واجد شرایط برای طرح ادغام خانواده شامل همسر، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ و همینطور فرزندان می‌شود. علاوه بر این دولت کانادا برای والدین، پدربزرگ و مادربزرگ برنامه‌ی سوپر ویزا را ارائه می‌دهد.

راه‌های مهاجرت به کانادا برای والدین و پدر بزرگ و مادربزرگ

را‌ه‌های متفاوتی برای آوردن والدین، پدربزرگ و مادربزرگ به کانادا وجود دارد. یکی از این راه‌ها برنامه ادغام خانواده است که هر سال شرایط پذیرش آن محدود می‌شود. برنامه‌ی دیگر اخذ سوپر ویزا ا‌ست که به والدین، پدربزرگ و مادربزرگ اجازه می‌دهد با دریافت ویزای چند جانبه‌ی طولانی مدت در مدت زمان ۱۰ سال اقامت کانادا کسب کنند. اما در نهایت این که کدام برنامه‌ را برای مهاجرت به کانادا انتخاب می‌کنید اهمیت چندانی ندارد زیرا پیش از هرچیز لازم است که والدین، پدربزرگ و مادربزرگ برای مهاجرت به کانادا واجد شرایط باشند.

راه‌های مهاجرت به کانادا برای همسر و فرزندان

طرح ادغام خانواده اجازه می‌دهد که همسر و فرزندان نیز بتوانند با اثبات اینکه واجد شرایط برای زندگی در کانادا هستند برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. علاوه بر این افرادی که با یک مقیم کانادا ازدواج می‌کنند نیز پس از گذشت ۶ ماه می‌توانند به کانادا مهاجرت کنند.

راه‌های مهاجرت به کانادا برای دیگر بستگان

از دیگر شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خانواده می‌توان به درخواست مهاجرت دوست یا کسی که نسبت خانوادگی دارد اشاره کرد. چرا که گاهی اوقات ایالت‌های موجود در کانادا ممکن است شرایط اقامت برای سایر بستگان افراد مقیم کانادا را ارائه دهد.

 

۲. داشتن مهارت و تخصص در کار

کانادا مشتاق پذیرش افرادی‌ است که در طی اقامت دائم خود در این کشور با استفاده از توانایی و مهارتشان در انجام کار در راستای رشد اقتصادی کانادا موثر باشند. از این رو افراد توانمند در عرصه‌ی کار و فعالیت می‌توانند از طریق طرح مهاجرت کارگران ویزای اقامت دائم خود را دریافت کنند. این ویزا به متقاضی اجازه می‌دهد که به همراه خانواده‌اش به کانادا مهاجرت کند.

چنانچه قصد دارید به عنوان یک کارگر ماهر به کانادا مهاجرت کنید باید از طرح‌ها و برنامه‌های مختلف در این زمینه اطلاع داشته باشید. چند نمونه از این برنامه‌ها به شرح زیر است:

کارفرمای حرفه‌ای فدرال: این برنامه مختص به افرادی ا‌ست که از تجربه‌ی کاری بالا برخوردارند و قصد دارند در ایالت‌های خارج از کبک اقامت کنند.

کارکنان توانای کبک: متقاضیانی که قصد مهاجرت به کبک را دارند شامل این طرح خواهند شد. این برنامه سریع‌ترین شیوه‌ی مهاجرت به کانادا است و به متقاضیان این طرج گواهینامه‌ی کاندیدای ایالتی را می‌دهد که این مورد در اکثر موارد باعث می‌شود روند کسب اقامت در کانادا سریعتر از سایر روش‌ها پیش برود.

بسیاری از کارفرمایان کانادایی در جست‌وجوی کارگران ماهر خارجی برای تکمیل کادر خود هستتند از این رو این گزینه از مهاجرت برای افراد توانا می‌تواند بسیار مفید باشد.

 

۳. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایهگذاری

از آنجا که کانادا بسیار به بعد اقتصادی کشور توجه دارد چنانچه با هدف سرمایه‌گذاری به این کشور مهاجرت کنید، کانادا گزینه‌های متعددی را در این مورد در اختیار شما قرار خواهد داد که روند مهاجرت به کانادا را سریعتر دنبال کنید. کانادا در زمینه‌ی مهاجران سرمایه‌گذار جذب افرادی می‌شود که در پروسه‌ی سرمایه‌گذاری خود قادر باشند در بهبود اقتصاد کانادا موثر باشند. طرح جذب سرمایه‌گذاران و کارآفرینان افرادی که خارج از کانادا هستند اما در کانادا سرمایه‌گذاری کرده‌اند به این منظور ارائه شده که با ترویج توسعه‌ی اقتصادی و بهبود بازار کار، اقتصاد در کشور همچنان رو به رشد باشد. در این جا چند برنامه‌ی مهاجرتی برای سرمایه‌گذاران را بررسی می‌کنیم:

سرمایه‌گذاری در یک کسب و کار در کانادا: با توجه به میزان مبلغ سرمایه‌گذاری گزینه‌های مختلفی برای شما وجود دارد. به عنوان مثال طرح سرمایه‌گذاری تاجران کبک به شما امکان یک سرمایه‌گذاری دولتی امن و منفعل را خواهد داد. اما چنانچه به دنبال یک سرمایه‌گذاری فعال هستید برنامه کاندیدای کارآفرین ایالتی به شما امکان شروع کار و تجارت در کانادا را می‌دهد.

جست‌و‌جوی کسب و کار در کانادا: توانایی مدیریت کسب و کار و میزان تجربیات شما می‌تواند برای شما این امکان را فراهم کند که به عنوان کارآفرین در برنامه‌ی کاندیدای ایالتی اقدام نمایید و یا از برنامه‌های مهاجرت که توسط کبک ارائه شده‌اند استفاده کنید.

تجارت در کبک: ایالت کبک موثرترین برنامه‌های مهاجرت تجاری را ارائه می‌دهد از این رو بهتر است در خصوص مهاجرت از طریق سرمایه.گذاری به کبک و یا مهاجرت کارآفرینان به این ایالت بیشتر تحقیق کنید.

سرمایه‌گذاری در ایالت‌های فدرال: این برنامه نیازمند سرمایه‌گذاری فعال خود از سرمایه و یا توانمندی‌های مدیریتی شما در یکی از ایالت‌های کشور کانادا است. برنامه‌ها بسته به ایالتی که برای زندگی انتخاب می‌کنید ممکن است متفاوت باشند.

خود اشتغالی: این گزینه مربوط به افرادی‌ است که توانایی و تجربیات کارهایی از قبیل کشاورزی، ورزش و یا هنر را داشته باشند. لازمه‌ی پذیرش در این گزینه حداقل داشتن سابقه‌ی ۲ سال فعالیت در یکی از این زمینه‌ها است. البته پذیرش در این مورد بسیار محدود است زیرا سالانه افراد زیادی از این روش اقدام به مهاجرت می‌کنند و فقط تعداد محدودی از این افراد پذیرفته می‌شوند.

 

۴. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

از دیگر راه‌های مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق تحصیل لست. با توجه به مراکز آموزشی عالی این کشور، سالانه متقاضیان زیادی برای امر تحصیل به کانادا مهاجرت می‌کنند و از این طریق اقامت دائم خود را کسب می‌کنند. متقاضیان باید ابتدا دوره‌ی تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و یا دکتری و یا کاالج خود را در زمانی بیش از ۱۸۰۰ ساعت در یکی از کالج‌ها و یا دانشگاه‌های کانادا بگذرانند. سپس برای دریافت اقامت دائم خود اقدام کنند. متقاضی ظرف ۳۰ روز پس از پایان دوره‌ی تحصیلی خود اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کند.

 

۵. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل یا کار در کبک

افراد خارجی که در کبک تحصیل کرده‌اند و افرادی با تجربه‌ی کاری که در کبک فعالیت داشته‌اند در صورتی که مورد تایید قرار بگیرند می‌توانند از سریع‌ترین راه مهاجرت به کانادا بهره‌مند شوند.

دانشجویان و یا دانش‌آموزانی که قصد تحصیل در کب را دارند باید ابتدا ۱۸۰۰ ساعت یعنی ۲ سال در کبک تحصیل کنند سپس توانایی خود را در زبان فرانسوی اثبات نمایند.

کارگران خارحی مشغول به کار در کبک نیز لازم است در طول ۲۴ ماه، ۱۲ ماه تجربه‌ی کاری در کبک در حرفه و یا مدیریت یک حرفه داشته باشند. در طول فرآیند استخدام، کارگر باید در کبک حضور داشته باشد و بتواند موقعیت قانونی خود را در کبک اثبات کند. علاوه بر این در مدت زمان کار در کبک باید دوره‌ی زبان فرانسوی را بگذراند و توانایی خود را در این زبان تشان دهد. اما چنانچه مطالعات او در زبان فرانسوی در طول این تکمیل نشود لازم است طی یک آزمون استاندارد که توسط دولت کبک طراحی شده ثابت کند که نیازهای زبان فرانسوی در خصوص حرفه و فعالیت خود برآورده کند.

 

۶. کاندید ایالتی

 

کاندیدهای ایالتی یکی لز مهمترین گزینه‌های سریع برای مهاجرت به کانادا هستند. برنامه‌ی کاندید شدن برای ایالت‌ها به ایالتها و مناطق کانادایی این اجازه را می‌دهد که به افرادی که مایل به اقامت در یک ایالت یا منطقه را دارند در این طرح کاندید کند. ایالت کبک در برنامه‌ی کاندید ایالتی شرکت نمی‌کند. با اینحال ایالت‌ها هر کدام به نوبه‌ی خود برنامه‌های منحصر به فردی دارند. این ایالت‌ها باید موافقت‌نامه‌هایی را امضا کنند که در آن اجازه دارند مهاجران را انتخاب کنند و به نیازهایشان رسیدگی نمایند.

پیش از ارسال درخواست مهاجرت به کانادا، متقاضی باید ابتدا گواهی کاندید ایالتی را از ایالت مورد نظر دریافت کند. پس از پذیرفته شدن توسط ایالت باید برای کسب اقامت دائم کانادا درخواست شهروندی و مهاجرت به کانادا داده شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *