امروز ۰۲ /اسفند /۱۳۹۷ - ساعت

هزینه زندگی و تحصیل در گرجستان

Rate this post

هزینه زندگی و تحصیل در گرجستان

هزینه زندگی و تحصیل در گرجستان

 

هزینه زندگی و تحصیل در گرجستان در سال ۲۰۱۸ را برای شما عزیزان آورده ایم ، امروزه متقاضیان زیادی قصد تحصیل و زندگی در کشور گرجستان را دارند اما اطلاعات جامعی در باب هزینه زندگی و تحصیل در گرجستان را ندارند . که ما در این مقاله سعی کردیم شما را با این اطلاعات اشنا سازیم .

هزینه زندگی و تحصیل در گرجستان چقدر می باشد‌ ؟ دانشگاه های معتبر کشور گرجستان کدام ها می باشد ؟ مزیت های تحصیل در کشور گرجستان چیست ؟ اخذ پذیرش دایم و موقت در کشور گرجستان چگونه می باشد ؟  این سوالات رایجی می باشد برای متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل و یا زندگی در گرجستان را دارند که موسسه حقوقی نوباوران شما را در این ضمینه یاری میکنند و تمامی اطلاعات حقوقی در باب هزینه زندگی و تحصیل در گرجستان را برای شما ارائه می دهند .

کشور گرجستان در منطقه قفقاز اوراسیا واقع شده است . که پایتخت و بزرگترین شهر ان تفلیس می باشد و از نظر اب و هوایی چهار فصل دیده میشود . واحد پول کشور گرجستان لاری می باشد که به صورت GEL بر روی محصولات درج می شود . پول خرد گرجستان تتری نامیده میشود که هر ۱۰۰ تتری ۱ لاری میشود. لازم به ذکر می باشد که هر لاری پول گرجستان بین ۱۴۰۰ تا ۲۱۵۰ تومان متغیر می باشد .

کشور گرجستان دارای دانشگاه های زیادی می باشد که از اعتبار جهانی برخوردار می باشد . استاندارد های اموزشی این کشور با استاندارد های اموزشی دانشگاه های اروپا و کانادا برابری می کند .

 

تحصیل در گرجستان

تحصیل در کشور گرجستان در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری ، پزشکی عمومی و دندانپزشکی قابل ارائه می باشد .

زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ۴ سال ، در مقطع کارشناسی ارشد ۲ سال ، در مقطع دکتری ۳ تا ۵ سال و در مقاطع پزشکی عمومی ۶ سال و در مقاطع دندانپزشکی ۵ ساله می باشد . زمان پذیرش در دانشگاه های گرجستان در دو نوبت انجام می پذیرد این دو نوبت در ماه های مارچ و سپتامبر می باشد .

 

 

دانشگاه های کشور گرجستان مزایای خاصی دارند که به شرح زیر می باشد :

  • سطح اموزشی در حد دانشگاه های اروپایی و طبق استاندارد های اروپایی می باشد .
  • بعد از تحصیل در کشور گرجستان ، امکان اخذ اقامت بعد از فارغ التحصیلی به کشور های اروپایی وجود دارد .
  • مدارک دانشگاه های کشور گرجستان مورد تایید دانشگاه های تراز اول اروپا می باشد .
  • و مهمترین مزایا برای این کشور امکان اخذ پذیرش بدون نیاز به مدرک ایتلس می باشد .

رشته های پزشکی این کشور در لیست مورد تایید وزارت بهداشت نمی باشد و فقط اخذ مدرک پزشکی در این کشور برای افرادی که قصد اقامت و یا مهاجرت به کشور های اروپایی دارند مناسب می باشد .

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم برای گرجستان :

  1. Ivane JavakhishviliTbilisi State University
  2. Apolon Kutateladze State Academy of Arts
  3. Sarajishvili Tbilis State Conservatoire
  4. Technical Uniuversity
  5. University of Georgia

 

هزینه های دانشگاه های کشور گرجستان به شرح زیر می باشد :

هزینه های تحصیل در کشور گرجستان یک سوم هزینه های کشور های اروپایی می باشد . میانگین شهریه برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار در سال می باشد و برای مقطع پزشکی سالی ۴۵۰۰ دلار و برای مقطع دندانپزشکی سال ۴۰۰۰ دلار و مقطع داروسازی ۳۵۰۰ دلار در سال می باشد .

شهریه دانشگاه در کشور گرجستان به دلار دریافت می شود .

هر دانشجو در حین تحصیل میتواند حدود ۵ ساعت در روز کار کند و مبلغی معادل ۸ الی ۱۲ دلار در ساعت حقوق دریافت میکنند .

خوابگاه های کشور گرجستان ماننده کشور ایران معمولا در نزدیکی دانشگاه ها می باشد به همین دلیل باعث می شود تا هزینه حمل و نقل کاهش پیدا کند خوابگاه دارای اشپزخانه و سرویس های بهداشتی مشترکی می باشند . علاوه بر خوابگاه ها نیز امکان اجاره خانه در این کشور وجود دارد که در هزینه های زندگی توضیح کامل ارایه شده است

چگونگی اخذ اقامت تحصیلی در کشور گرجستان :

اگر متقاضی بتواند از یکی از دانشگاه های گرجستان پذیرش تحصیلی اخذ کند میتواند برای مدت زمان مشخص تحصیل اقامت موقت تحصیلی را اخد کند . تا زمانی که به تحصیل مشغول هستید اقامت شما معتبر می باشد و بعد از ان نیاز به درخواست اقامت مجدد از طرق دیگری را دارید . در گرجستان اقامت تحصیلی سوابق اقامتی محسوب نمی شود و اگر بخواهید از طریق تحصیل اقامت دایم اخذ نمایید حتی اگر ۱۰ سال هم در گرجستان به تحصیل مشغول بوده باشید به شما اقامتی بر مبانی سوابق تحصیلی اعطا نمیشود .

هزینه های زندگی در گرجستان به شرح زیر می باشد :

 

هزینه خرید اپارتمان :

قیمت هر متر مربع در مرکز شهر گرجستان حدود ۲.۸۸۵ GEL می باشد .

قیمت هر متر مربغ در خارج از مرکز شهر گرجستان ۳۲۱ GEL می باشد .

هزینه اجاره اپارتمان :

اپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۷۱۴ GEL

اپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر ۴۶۲ GEL

اپارتمان ۲ تا ۳ خوابه در مرکز شهر ۱.۵۳۴ GEL

اپارتمان ۲ تا ۳ خوابه در خارج از مرکز شهر ۸۶۲ GEL

هزینه حمل و نقل :

بلیط یک طرفه ۰.۵۰ GEL

تاکسی هر کیلو متر ۰.۵۰  GEL

بنزین لیتری ۲.۲۵  GEL

 

هزینه غذا و نوشیدنی :

غذای از پرسی ۱۳ GEL  تا ۴۷ GEL می باشد

اب (بطری ۰.۳۳ لیتری) ۰.۵۲ GEL

برنج کیلویی ۲.۳۳ GEL

تخم مرغ (۱۲ عددی) ۳.۴۴ GEL

گوشت مرغ هر کیلو ۹.۲۹ GEL

گوشت گاو هر کیلو ۱۴.۳۳ GEL

میوه جات (سیب ، موز ، پرتغال ، سیب زمینی ، پیاز) از ۱.۰۷ الی ۳.۵۴ GEL برای هر کیلو می باشد .

هزینه های اینترنت پر سرعت در کشور گرجستان ماهیانه معادل ۶۰ هزار تومان می باشد .

 

در این مقاله تمامی تلاش خود را در بر داشتیم که شما متقاضی محترم را با تحصیل در گرجستان اشنا کنیم . تحصیل در کشور گرجستان در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری ، پزشکی عمومی و دندانپزشکی ارائه می شود . از مزایای کشور گرجستان میتوان به این نکته خیلی مهم اشاره کرد که سطح استاندارد های اموزشی کشور گرجستان با سایر کشورهای اروپایی و امریکایی در یک سطح می باشد و همچنین باید بدانید که رشته های پزشکی این کشور مورد تایید وزارت کشور نمی باشد و تنها مزیت تحصیل در مقطع پزشکی برای کسانی می باشد که قصد مهاجرت به کشور های اروپایی را دارند .در کل هزینه های شهریه دانشگاهی و هزینه های زندگی در کشور گرجستان تقریبا با هزینه های کشورهای مجارستان و ایتالیا و … برابری میکند  ولی شما متقاضی محترم میتوانید با تحصیل در کشور های عضو شنگن اقامت دائم این کشور ها را بدست اورید که در کشور گرجستان با تحصیل به هیچ عنوان اقامت دائم را اخذ نمیکنید . موسسه حقوقی نوباوران این افتخار را دارند در زمینه تحصیلی گرجستان و اخذ اطلاعات جامع در باب مهاجرت به گرجستان و هزینه زندگی و تحصیل در گرجستان مشاوره تلفنی رایگان و تخصصی ارائه نمایند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *