امروز ۲۵ /آذر /۱۳۹۷ - ساعت

ویزای کار انگلستان

۳.۵ (۷۰%) ۲ votes

ویزای کار انگلستان

ویزای کار انگلستان

ویزای کار انگلستان چیست؟ آیا ایرانیان می توانند ویزای کار انگلستان را دریافت نمایند؟ شغل های مورد نیاز کشور انگلستان چیست؟ برای اخذ ویزای کار انگلستان چه مدارکی مورد نیاز است؟ اخذ ویزای کار انگلستان برای مهاجرت به انگلستان ۲۰۱۸ و پس از گرفتن وکیل مهاجرت از پر درخواست ترین ویزا ها در بین ایرانیان می باشد . اما در مهاجرت کاری به انگلستان برای اخذ ویزای کار انگلستان و همچنین کار در انگلیس و در نهایت اخذ اقامت انگلستان باید قبل از این موارد به بازار کار کشور انگلیس و پروسه اقدامی در ویزای انگلیس توجه نمایید .  آیا برای اخذ ویزای کار انگلستان شما نیاز به یک کارفرمای انگلیسی دارید؟ مدرک زبان و همین طور مدرک تحصیلی مورد نیاز برای اخذ ویزای کار انگلستان چیست؟
در این نوشتار سعی بر این است که علاوه بر پاسخ به سوالات بالا شرایط کلی و راه کار های اخذ ویزای کار انگلستان مورد بررسی قرار بگیرد. قابل ذکر است که قبل از اقدام برای هر گونه از روش های مهاجرت حتما با مشاوران و وکلای حقوقی موسسات معتبر تمس گرفته و از مشاوره ی آنها بهره مند شوید تا با توجه به شرایط شما بهترین و مناسب ترین و کم ریسک ترین روش را به شما معرفی نمایند. امید است که این مقاله مورد استفاده ی شما همراهان گرامی قرار بگیرد.
انگلستان نام نیمه ی جنوبی بریتانیای کبیر است و این کشور جزیی از چهار قسمت بریتانیا است که از چهار کشور ولز اسکاتلند انگلستان و ایرلند شمالی تشکیل شده است.
کشور انگلستان بیشتر از صد جزیره را در خود جای داده است.پایتخت این کشور شهر لندن است. زبان رسمی آن انگلیسی و جمعیت آن در حدود پنجاه و پنج میلیون نفر است.

مهاجرت از طریق کار معمولا به ۳ دسته عمده تقسیم بندی می شود :
مهاجرت از طریق برنامه ی اسکیلد وورکر :
این برنامه به این شکل است که شرایط کلی فرد را توسط یک سیستم امتیاز بندی می سنجند .شرایطی مانند سن تحصیلات دانش زبان تجربه کاری نوع رشته وضعیت تاهل تحصیلات همسر و… و چنانچه شخص به امتیاز مورد نظر دست پیدا کند می تواند از ابتدا اقامت دایم کشور مورد نظر را اخذ کرده و به کار و زندگی در کشور مورد نظر بپردازد.
این نوع برنامه ویژه ی کشور های مهاجر پذیر کانادا استرالیا و نیوزلند است .
مهاجرت از طریق ویزای جستجوی کار :
این نوع از ویزاها برای پر کردن خلا نیرو های کاری یک کشور مورد استفاده قرار میگیرد به این معنا که هر گاه یک کشور با رشد منفی جمعیت  پیری جمعیت رونق ناگهانی وضعیت کسب و کار کمبود نیروی کار  و … مواجه می شود برای جبران کردن کمبود نیروی کار خود برنامه ای( با اسامی گوناگون) ایجاد میکند و با یک سیستم امتیاز بندی شرایط کلی فرد را مورد بررسی قرار داده و در مورد صدور ویزای وی تصمیم گیری میکند.این نوع از ویزاها زمان محدودی دارند و معمولا بین ۶ ماه تا یک سال می باشند و چنانچه فرد متقاضی موفق به یافتن کار شد تمدید می شوند.
این نوع از ویزا ها به اصطلاح ویزاهای فصلی بوده و ممکن است گاهی أوقات وجود داشته باشد و گاهی أوقات خیر.به عنوان مثال کشور های هلند و دانمارک و نروژ زمانی این نوع از ویزا را داشته اند و هم اکنون نیز کشور های آلمان اتریش و بلژیک از کشور هایی هستند که این نوع از ویزا را ارایه میکنند.
مهاجرت کاری از طریق داشتن پیشنهاد شغلی :
نوع سوم از أنواع ویزا ها دریافت ویزای کار با داشتن یک کارفرما در کشور مقصد است که معمولا دریافت این نوع از ویزا پروسه ی  راحتی نیست.

کشور انگلستان نوع اول و دوم ویزای کاری را ارایه نمیدهد و مهاجرت کاری به این کشور تنها از اه سوم میسر است.
ویزای کار انگلستان در دسته دوم از أنواع ویزا های این کشور قرار میگیرد(tier two
اولین شرط از شروط دریافت ویزای کار در کشور انگلستان داشتن یک کارفرما و یک پیشنهاد شغلی در این کشور است .به این معنا که چنانچه شما از یک کارفرما در کشور انگلستان پیشنهاد شغلی نداشته باشید نمیتوانید برای این نوع از ویزا اقدام نمایید. از دیگر شرایطی که شما برای دریافت این نوع از ویزا داشته باشید مدرک زبان حداقل معادل آیلتس جنرال شش است و از منظر مدرک تحصیلی نیز حداقل مدرک کارشناسی است .شرط دیگر داشتن یک حامی در کشور انگلستان است که اقامت دایم و یا پاسپورت این کشور را داشته باشد. همانند دیگر ویزاهای کشور انگلستان نیز شما نیاز به ارایه مدارک مالی دارید. این مدارک شامل پرینت تراکنش بانکی و همین طور نامه تمکن مالی است که حداقل موجودی حساب شما در زمان ارایه میباید معاد هشت هزار پوند به ازای شخص اصلی و همینطور در حدود شش هزار پوند به ازای هر یک از همراهان شخص است.
مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار انگلستان از طریق پیشنهاد شغلی:
ترجمه رسمی به همراه تاییدات دادگستری و امور خارجه مدرک تحصیلی فرد اصلی
ترجمه رسمی به همراه تاییدات دادگستری و امور خارجه گواهی اشتغال به کار سابقه ی کاری به همراه لیست بیمه و یا جواز تاسیس شرکت و روزنامه رسمی و… متقاضی اصلی
ترجمه رسمی به همراه تاییدات دادگستری و امور خارجه شناسنامه شخص اصلی و همراهان
ترجمه رسمی به همراه تاییدات دادگستری و امور خارجه مدارک مالی مانند اسناد ملکی و…
مدرک زبان حداقل آیلتس شش جنرال
پرینت تراکنش بانکی و نامه تمکن مالی یک ماهه متقاضی با مبالغ ذکر شده که حتما میباید از بانک های پارسیان و یا پاسارگاد باشد
دو قطعه عکس بایومتریک
فرم درخواست ویزای tier2
دعوتنامه ی کاری به همراه کپی از مدارک هویتی کارفرمای دعوت کننده
مدارک شغلی و سابقه کار و یا کارفرمایی شخص و یا شرکت دعوت کننده
مدارک مالی شخص دعوت کننده مانند فیش حقوقی و موجودی حساب بانکی
آخرین مدرک نشان دهنده پرداخت مالیات از سوی حامی
اجاره نامه و یا سند ملکی نشان دهنده محل سکونت شخص حامی
نمونه ای از قبوض پرداختی توسط حامی مانند قبض برق و آب و….
دقت بفرمایید که شما میبایست این مدارک را به سفارت انگلستان تحویل دهید و پس از مصاحبه سفارت در مورد اینکه به شما ویزای کاری را ارایه نماید یا خیر تصمیم گیری میکند و این موضوع  حتما به این معنا نیست که با صدور ویزای شما موافقت شود.

مناسب ترین سن برای اخذ ویزای کار انگلستان معمولا بین بیست و پنج تا چهل سالگی است و معمولا این افراد از شانس بالاتری برای دریافت ویزا بهره مند هستند. چنانکه مطلع هستید کشور انگلستان در صدور انواع ویزا برای ایرانیان سخت گیر است و شخص میبایست موارد مختلفی را در ارایه مدارک و همینطور مصاحبه رعایت نماید. بساری از افراد ایرانی که برای این نوع از ویزا اقدام میکنند مسلما تجربه کافی در امر اخذ ویزا را ندارند و بدون مشورت با افراد آگاه به این کار اقدام میکنند و شانس دریافت ویزا را برای خود کم میکنند.
یکی دیگر از مسایل مهم در این مساله این است که مدارک مورد نیاز برای روز سفارت ممکن است در طول زمان دستخوش تغییرات شوند از این رو سعی کنید حتما از آخرین مدارک مورد نیاز آگاه شوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *