امروز ۰۱ /بهمن /۱۳۹۷ - ساعت

پذیرش دانشگاههای جمهوری چک

Rate this post

 

راهنمای گام به گام در مورد درخواست دانشگاه ها در جمهوری چک

آیا شما درباره تکمیل تحصیلات خود در خارج از کشور فکر می کنید؟ آیا شما مطالعه کرده اید در یک کشور اروپایی مرکزی، با تاریخ غنی، معماری زیبا و طبیعت، هزینه پایین زندگی و سنت طولانی آموزش عالی، مطالعه کرده اید؟ جمهوری چک همه اینها را ارائه می دهد!

اگر چه چک زبان اصلی تحصیل در دانشگاه ها است، بیش از ۱۰۰۰ برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی در همه سطوح و در همه زمینه ها ارائه می شود. در پایین شما می توانید یک راهنمای گام به گام است که به شما کمک می کند تا در شروع با برنامه خود را پیدا کنید!

 

۱. برنامه تحصیلی خود را پیدا کنید

با انتخاب برنامه تحصیلی که متناسب با منافع و ایده های شماست شروع کنید. شما می توانید در زبان چک، در زبان انگلیسی و برنامه های انتخاب شده حتی در سایر زبان های خارجی تحصیل کنید. جستجو برای برنامه های آموزشی مورد نظر خود

مطالعات در زبان های خارجی مستلزم هزینه های تحصیل هستند، با این حال، این معمولا به مراتب کمتر از اروپای غربی است. شاید شما حتی می توانید از برخی از فرصت های تحصیلی ارائه شده به دانشجویان خارجی استفاده کنید.

مطالعات در زبان چک در دانشگاه های دولتی رایگان هستند. بسیاری از دانشگاه ها دوره های زبان یک ساله را ارائه می دهند که می تواند شما را برای تحصیل در زبان چک و همچنین برای آزمون های ورودی آماده کند.

۲. اسناد اساسی را تهیه کنید

شرایط اساسی ورود به مطالعه، اتمام موفقیت آمیز سطح قبلی تحصیلی است (گواهی فارغ التحصیلی از دبیرستان برای دوره های کارشناسی لیسانس (۳ ساله) و دوره های مدرک فوق لیسانس (۵-۶ سال)؛ درجه کارشناسی برای یک دوره پیگیری بالا استاد؛ مدرک کارشناسی ارشد برای یک برنامه تحصیلی دکترا).

اگر دارای مدرک تحصیلی در خارج از کشور هستید و مایل به ثبت نام در یک دانشگاه در جمهوری چک هستید، لازم است که یک مدارک رسمی تایید کنید که درجه تحصیلی شما در جمهوری چک به رسمیت شناخته شده است. برای جزئیات بیشتر در مورد روند شناخت مطالعات قبلی خود، به صفحه وب اختصاص داده شده مراجعه کنید.

علاوه بر مدارک گواهی شده از مدارک تحصیلی شما، حداقل الزامات ورودی شامل یک برنامه تکمیل شده و ارسال شده، مدرک پرداخت هزینه های پذیرش و انطباق با شرایط برنامه تحصیلی خاص (مانند نامه انگیزه، نامه توصیه، نمونه کارها، انگلیسی تست خبرگی).

۳. شرایط ورودی خاص را بررسی کنید

هنگامی که تصمیم گرفتید که در آن می خواهید درخواست کنید، می توانید اطلاعات دقیق در مورد شرایط و ضوابط ورود را جستجو کنید. در جمهوری چک، هر دانشگاه مسئولیت پذیرش خود را دارد و شرایط از برنامه به برنامه متفاوت است.

بنابراین همیشه باید شرایط خاص در وب سایت های دانشگاه را بررسی کنید و اگر شما نیاز به مشاوره دارید، می توانید با بخش مطالعات یا دفتر بین المللی دانشگاه مربوطه تماس بگیرید. مهلت درخواست بیشتر از فوریه تا آوریل است. دانش آموزان ممکن است برای چندین برنامه تحصیلی در دانشگاه ها و دانشکده های مختلف درخواست دهند.

۴. درخواست خود را ارسال کنید

فرم های درخواست در وب سایت های دانشگاهی موجود است. دانشگاه ها از سیستم فرم های کاربردی الکترونیکی استفاده می کنند که به سادگی دانش آموزان را هدایت می کند و اجازه می دهد تا آنها را در وضعیت کل پروسه خود، وضعیت برنامه را پیگیری کنند. پس از پر کردن برنامه، لازم است که آن را چاپ کنید، آن را امضا کنید و آن را با ارسال به دانشگاه یا دانشکده مربوطه همراه با مدارک مورد نیاز ارسال کنید. از شما خواسته می شود که هزینه درخواست را پرداخت کنید و درصورت درخواست دانشگاه، مبلغ دریافتی را به درخواست خود پیوست کنید. مراحل بعدی به شما از طریق سیستم درخواست آنلاین و با یک نامه یا ایمیل از دانشگاه به شما اطلاع داده خواهد شد.

۵. امتحانات ورودی را بگذارید

اگر شما یک متقاضی واجد شرایط هستید، ممکن است لازم باشد یک امتحان ورودی بنویسید. این می تواند شامل آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی باشد. امتحانات ورودی معمولا در جمهوری چک برگزار می شود، اما برای گرفتن امتحان خارج از کشور (از طریق اسکایپ) نیز گزینه هایی وجود دارد.

۶. منتظر اعلامیه پذیرش

زمانی که دوره برنامه و امتحان ورودی امکان پذیر است، دانشگاه تصمیمات نهایی پذیرفته خواهد شد. نتایج معمولا در پایان ماه ژوئن اعلام می شود. پس از دریافت تصمیم، از شما خواسته خواهد شد که هزینه تحصیل برای ترم اول، در صورت لزوم، پرداخت شود. دانشگاه سپس به شما یک نامه رسمی برای پذیرش، تایید پذیرش برای ویزا و مقاصد اقامت و قرارداد مطالعه ارسال خواهد کرد.

۷. برای ویزا درخواست کنید

بسته به ملیت شما ممکن است لازم باشد برای دریافت ویزا یا اجازه اقامت برای ورود به جمهوری چک درخواست کنید. شما باید پرونده درخواست ویزیت خود را در اسرع وقت دریافت نامه رسمی پذیرش خود را آغاز کنید، به خصوص اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید

منبع:

تحصیل در چک

تحصیل در جمهوری چک

تحصیل پزشکی در جمهوری چک

تحصیل دندانپزشکی در جمهوری چک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *