امروز ۲۹ /تیر /۱۳۹۷ - ساعت
Rate this post

 چرا تحصیل در استرالیا؟

با حدود بیش از ۲۲،۰۰۰ دوره در ۱۱۰۰ موسسه، تعداد زیادی از زمینه ها و یا مناطق مطالعه در دسترس هستند، و این به احتمال زیاد است که شما می توانید انتخاب درجه، آموزش و یا دوره خود را انتخاب کنید.

اعداد بالا نشان میدهند که آموزش و پرورش استرالیا دارای مقدار و تنوع است، اما همچنین قابل توجه است که کشور به کیفیت میرود. هفت نفر از ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا می توانند در استرالیا پیدا شوند. سیستم دانشگاهی آنها در رتبه هشتم جهان قرار دارد، پیش از کشورهای انگلیس، آلمان و ژاپن. با این کار، استرالیا به عنوان کشوری شناخته شده در سطح جهان شناخته می شود.

کیفیت آموزش بسیار مهم است، اما یکی دیگر از جنبه های مهم انتخاب محل یا دانشگاه، زندگی دانشجویی است. در حقیقت، استرالیا شش از ۴۰ شهر دانشجویان جهان را در اختیار دارد. یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۲ حتی نشان داد که ۸۸ درصد از پاسخ دهندگان دانشجویی بین المللی در استرالیا با رضایت کامل و یا بسیار راضی هستند. این تعجب آور نیست، زیرا استرالیا به عنوان چهارمین شادترین کشور در جهان محسوب می شود.

گذشته از این، کشور و دولت آن نیز سرمایه گذاری در آموزش بین المللی را انجام می دهند. به عنوان مثال، بیش از ۲۰۰،۰۰۰،۰۰۰ دلار سرمایه گذاری شده توسط دولت سالانه برای بورس تحصیلی بین المللی وجود دارد.

با این ویژگی های مثبت تحصیل در استرالیا، جای تعجب نیست که این سومین دانشجوی محبوب ترین دانشجویان بین المللی در جهان است، فقط پشت سر انگلیس و آمریکا.
بیشتر درباره استرالیا

قبل از استعمار توسط بریتانیا، مردم بومی پراکنده در سراسر کشور ساکن استرالیا. امروزه کشور به عنوان یکی از با استعداد ترین و متنوع ترین کشورهای جهان محسوب می شود. به گفته آنها، تقریبا نیمی از جمعیت آنها در خارج از کشور متولد شده یا حداقل یک پدر و مادر که در خارج از کشور متولد شده اند. این به این واقعیت کمک می کند که بیش از ۲۶۰ زبان در سراسر استرالیا به جز انگلیسی، مانند عربی، ایتالیایی و ماندارین صحبت می شود.

علاوه بر تنوع آن، کشور نیز از اقتصاد خود برخوردار است. این رشد پایدار حتی در طول بحران مالی جهانی ۲۰۰۸ دیده شده است. این کشور در سال ۲۰۱۴ بیش از ۱.۴ تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی دارد.

با توجه به اندازه های بزرگ آن، کشور همچنین دارای محیط های متنوع است. این بیش از ۵۰۰ پارک ملی و بیش از ۲۷۰۰ منطقه حفاظت از محدوده حیات وحش به ذخایر بومی دارد. علاوه بر این، ۱۷ سایت از میراث جهانی یونسکو در استرالیا هستند. نمونه هایی از این ها Reef Barrier Bar و اپرای سیدنی هستند.
هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا
هزینه های مطالعه

* استرالیا با استفاده از دلار استرالیا یا AUD به عنوان ارز آن است.

از آنجایی که این یک محل مطالعه بسیار محبوب است، درخواست اعطای بورس تحصیلی در استرالیا بسیار رقابتی است. اگر قصد دارید مطالعات خود را به صورت مالی انجام دهید، باید از هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی در این مقصد مطلع شوید.

همانند بسیاری از کشورهای دیگر هزینه تحصیل در استرالیا بستگی به نوع و مدت تحصیلات شما دارد.

به عنوان مثال، دوره های زبان انگلیسی در حدود ۳۰۰ دلار در هفته در دسترس هستند. از سوی دیگر، آموزش و پرورش و یا آموزش های حرفه ای به شما حدود ۴۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ دلار هزینه می دهد. تفاوت عمده در محدوده هزینه این است که آموزش و پرورش حرفه ای یا آموزش معمولا اهداف گواهینامه (از I تا IV)، دیپلم و دیپلم پیشرفته، با هزینه بالاتر برای دوم می باشد.

لیسانس های لیسانس کارشناسی شما هزینه های ۱۰،۰۰۰ تا ۳۳،۰۰۰ دلار در سال را صرف می کنید. هزینه بالاتر با پیگیری مدرک تحصیلی در یک دانشگاه خصوصی همراه است. مطالعات انجام شده در موسسه دولتی به طور کلی کمتر هزینه خواهد داشت.

مقطع کارشناسی ارشد مقطع کارشناسی ارشد دارای هزینه تقریبی ۲۰،۰۰۰ تا ۳۷،۰۰۰ دلار در سال است، در حالی که هزینه تحصیلات دکترا به طور متوسط ​​بین ۱۴،۰۰۰ تا ۳۷،۰۰۰ دلار است. به عنوان یک مدرک کارشناسی، آموزش خصوصی ممکن است دلیلی برای هزینه های بالاتر باشد.
هزینه های زندگی در استرالیا
به طور کلی، وزارت مهاجرت و حفاظت مرزی نیاز به پرداخت ۱۸،۶۱۰ دلار به عنوان حداقل هزینه زندگی برای صدور ویزا دانشجویی. هزینه های زندگی شما در استرالیا به شدت بستگی دارد که در آن منطقه زندگی می کنید. به عنوان مثال، بیشتر مناطق شهری هزینه های بیشتری برای مسکن خواهند داشت. نوع اقامت نیز مهم است. خوابگاهها و مهمانها از ۸۰ دلار به ۱۳۵ دلار در هفته متغیر هستند، در حالی که اجاره های مشترک و خوابگاه در پردیس ۷۰ تا ۲۵۰ دلار هزینه خواهند داشت. گزینه های گران تر در خانه (۱۱۰ تا ۲۷۰ دلار در هفته) و اجاره (۱۰۰ تا ۴۰۰ دلار در هفته) می باشد.

به غیر از مسکن، هزینه هفتگی خود به احتمال زیاد شامل مواد غذایی یا غذا خوردن (۸۰ تا ۲۰۰ دلار)، گاز و برق (۶۰ تا ۱۰۰ دلار)، تلفن و اینترنت (۲۰ تا ۵۰ دلار)، حمل و نقل عمومی (۱۰ تا ۵۰ دلار) و سرگرمی (۵۰ دلار) به ۱۰۰ دلار)
کار کردن در حال مطالعه

اگر در مورد پوشش دادن هزینه های خود با کار در استرالیا تحصیل می کنید، ابتدا با اداره دولتی مناسب آشنا شوید، زیرا ویزاهای مختلف (که در زیر بحث شده اند) مقررات متفاوت در این مورد دارند.
ویزا ی استرالیا

ویزای مورد نیاز برای دریافت، بستگی به ملیت، سن و هدف بازدید شما دارد. اگر هدف اصلی شما مطالعه باشد، شما ملزم به دریافت ویزای دانشجویی خواهید بود. زیر شاخه های ویزای دانشجویی عبارتند از: ELICOS مستقل، مدارس، آموزش و پرورش حرفه ای، آموزش عالی، تحصیلات تکمیلی، غیر انتصابی و امور خارجی یا دفاع. بازدید کنندگان خارجی که اهداف اصلی آنها غیر از تحصیل است، همچنین در استرالیا برای دوره های کوتاه تر تحصیل می کنند اگر یکی از ویزا های زیر را دارند: ویزای بازدید کننده، ویزای کار تعطیلات و یا ویزای نگهبان دانشجویی.

هر فرد دارای یک مورد متفاوت است، و به همین ترتیب، الزامات و فرآیندها برای همه متفاوت است. توصیه می شود بیشتر درباره ویزا در اینجا مطالعه کنید: http://www.immi.gov.au/students/students/chooser/
زبان استرالیا

به رغم داشتن زبان های متعدد در خانه های استرالیایی که قبلا ذکر شد، اکثریت از زبان انگلیسی صحبت می کنند. اگر چه کشور هیچ “زبان رسمی” اعلام نکرده است، زبان انگلیسی به طور گسترده به عنوان زبان ملی در نظر گرفته شده است. انگلیسی استرالیایی دارای لهجه مشخص و واژگان نسبت به انگلیسی آمریکایی است.

مدارک تحصیلی زبان انگلیسی برای پردازش ویزا و درخواست تحصیلی مورد نیاز است.
شهرهای استرالیا
سیدنی

از سال ۲۰۱۳ QS City Index، سیدنی چهارمین شهر جهان برای دانش آموزان است. این پرجمعیت ترین شهر استرالیا است. این یک محل توریستی معروف برای سازه هایی مانند اپرای سیدنی و پل بندر سیدنی و مقصد هایی مانند باندی بیچ و پارک ملی سلطنتی است. این همچنین خانه قدیمی ترین دانشگاه استرالیا است که دانشگاه سیدنی است.
ملبورن

درست بعد از سیدنی، ملبورن در پنجم قرار دارد. این شهر به عنوان یک مرکز بین المللی هنر شناخته می شود، شهر به عنوان یک شهر ادبیات یونسکو شناخته می شود و در خانه گالری ملی ویکتوریا و ساختمان نمایشگاه سلطنتی قرار دارد. ملبورن همچنین دارای بزرگترین شبکه تراموا در جهان است. شهر همچنین برای آب و هوای آن شناخته شده است که می تواند با توجه به موقعیت شهر تغییر کند.
بریزبن

این شهر دو میلیون خانه سه دانشگاه بزرگ دارد و نسبت دانشجویانش یکی از بالاترین در جهان است. به غیر از اینکه ۲۶ شهر برتر دنیا برای دانش آموزان است، در میان گردشگران مشهور است زیرا نزدیک به سواحل معروف ترین در جهان است. بریزبن ترکیبی از شیوه زندگی شهری و در فضای باز است که با فرهنگ فعال در فضای باز مخلوط با زندگی شبانه و فرهنگ شهر است.
پرت

بهترین شهر دانشجویان جهان در جهان، چهارمین شهر بزرگ استرالیا است. پرت، کمی از دیگر شهرهای استرالیا جدا شده است و به زیبایی های طبیعی متعددی مانند سواحل و پارک دسترسی پیدا می کند. این شهر همچنین دارای یک شراب صنعتی در سطح جهان است. پرت در لیست اخیری که توسط واحد اطلاعاتی اکونومیست ارائه شده است، نهمین شهر زندگی در جهان است.
کانبرا

سرمایه ملی استرالیا به عنوان بهترین شهر شهری ۳۷ است. این خانه برای یادبود جنگ استرالیا، برج کوه سیاه و کتابخانه ملی استرالیا است. جاذبه های دیگر شامل گالری ملی و مجلس نمایندگان است. این شهر همچنین صحنه های ناهار خورشیدی را به نمایش می گذارد تا صحنه شراب منطقه ای خود را تکمیل کند. بالاترین رتبه دانشگاه در کشور، دانشگاه ملی استرالیا نیز در پایتخت واقع شده است.
آدلاید

درست بعدا در فهرست در ۳۸، پنجمین شهر بزرگ کشور است. این همچنین در ۱۰ تا از شهرهای قابل ملاحظه جهان از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ گنجانده شده است. این استنادات در زمانی که شورای املاک استرالیا شهر را به عنوان شهر قابل زندگی در استرالیا از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ اعلام کرد، تایید شد. آدلاید به عنوان یادگیری در نظر گرفته شده شهرستان، با حضور نه تنها دانشگاه ها و سایر موسسات آموزشی، بلکه موسسات تحقیقاتی و همچنین موسسه سلطنتی استرالیا

 

تحصیل در استرالیا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *