امروز ۲۹ /تیر /۱۳۹۷ - ساعت
Rate this post

 مطالعه در ایتالیا

ایتالیا یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی است، ارائه آموزش عالی با کیفیت بالا، دانشگاه های دارای رتبه بندی بالا و هزینه های مقرون به صرفه تر در هزینه های تحصیلی نسبت به بسیاری از کشورهای اروپای غربی. به همین علت، بسیاری از بین المللی به مطالعه در خارج از کشور در ایتالیا می پردازند.

در ایتالیا حدود ۳۲،۰۰۰ دانشجوی بین المللی وجود دارد، از جمله دانشجویان مستقل و کسانی که در برنامه های مبادله هستند. ایتالیا یکی از ۴ کشور بود که اولا فرآیند بولونیا را اجرا کرد، اصلاحات آموزش عالی که در حال حاضر در سراسر اروپا اجرا می شود. کشور دارای تاریخ و تاریخ غنی و سنت آموزش عالی و روشنفکران بزرگ است که ایتالیا را بسیار جذاب برای دانش آموزان بین المللی می کند.
مطالعه در ایتالیا؟

بعضی از اولین دانشگاه های اروپایی در قرون وسطی و رنسانس در ایتالیا تاسیس شدند. به عنوان مثال، دانشگاه بولونیا، که در سال ۱۰۸۸ تاسیس شد، به عنوان قدیمی ترین دانشگاه در عملیات مداوم شناخته می شود. امروز ایتالیا خانه های بسیاری از دانشگاه های معتبر و سایر موسسات آموزش عالی است. بسیاری از دانشگاه های ایتالیا در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS، از جمله Università di Bologna (194)، دانشگاه Sapienza رم (۲۱۶)، Politecnico di Milano (244)، Università di Roma در رم، Università degli Studi di Milano ، Università degli Studi di Padova در Padua، Università degli Studi di Firenze در فلورانس و Università di Pisa در پیزا.

ایتالیا نقش مهمی در اصلاحات اخیر در آموزش عالی ایفاء داشته است که به عنوان “فرایند بولونیا” شناخته می شود، به عنوان یکی از چهار کشور که منطقه اروپا آموزش عالی را ایجاد کردند، با امضای اعلامیه سوربن در سال ۱۹۹۸، که اولین مرحله بود در اصلاحات آموزش عالی. امروز پروسه بولونیا در سراسر اروپا اجرا می شود.

ایتالیا دارای ۸۹ دانشگاه است که به چند دسته تقسیم می شوند:

دانشگاه های دولتی: این دانشگاه های دولتی هستند که از دانشگاه های ایتالیا تشکیل شده است، به ویژه دانشگاه های بزرگتر.

سایر دانشگاه های دارای بودجه دولتی: به وسیله استان به جای دولت هزینه می شود.

دانشگاه خصوصی: غیر دولتی بودجه.

دانشکده های فوق لیسانس فوق لیسانس (Scuola Superiore Universitaria): این موسسات مستقل هستند که دوره های آموزشی و پژوهشی پیشرفته ای را در زمینه تحصیلات تکمیلی ارائه می دهند.

همچنین برخی از موسسات غیر دانشگاهی آموزش عالی مانند مدرسه عالی طراحی، مدارس عالی آموزش و پرورش در مدیتیشن زبان و مدارس آموزش عالی هم وجود دارند.

ایتالیا دارای سطوح مختلف تحصیلات عالی است. تکمیل مطالعات کارشناسی (مدرک کارشناسی – ‘laurea’) می تواند به تحصیلات کارشناسی ارشد و کسب مدرک کارشناسی ارشد (‘laurea magistrale’) منجر شود. مطالعات کارشناسی معمولا ۳ سال به پایان می رسد و مطالعات کارشناسی ارشد ۱ ساله است. پس از اتمام تحصیلات خود در رشته کارشناسی ارشد، می توانید با یک دکترا ادامه دهید که معمولا ۳ سال تحصیلی طول می کشد.

اکثر دوره ها و برنامه های ارائه شده در زبان ایتالیایی تدریس می شود، اما تعداد برنامه های زبان انگلیسی در حال افزایش است. این امر مخصوصا برای دوره های تحصیلات تکمیلی درست است. بنابراین، اگر بخواهید در ایتالیا تحصیل کنید، اما ممکن است مهارت های زبان ایتالیایی شما به اندازه کافی خوب نباشد، ممکن است دوره های آموزشی و برنامه های آموزش داده شده در زبان انگلیسی را پیدا کنید.
درباره ایتالیا

ایتالیا یک کشور زیبای واقع در جنوب غربی اروپا، در شبه جزیره آپنین است. این کشور از جزیره اصلی ایتالیا و جزایر اطراف آن تشکیل شده است. این کشور به جنوب تقریبا به سواحل شمال آفریقا گسترش می یابد.

ایتالیا کشوری پر از کنتراست است: شهرهای قدیمی خیره کننده، دیدگاه های طبیعت مدیترانه ای و نفس گیر، افراد پرشور و غذاهای ساده اما لذت بخش. در عین حال، این یکی از ۸ صنعت صنعتی ترین کشورهای جهان است که میزبان بسیاری از بزرگترین شرکت ها و تاسیسات تحقیقاتی در جهان است. ایتالیا دارای سنت فرهنگی غنی و تاریخی و همچنین بسیاری از سایت های میراث جهانی است که شما می توانید در طول اقامت خود بازدید کنید، اما این دانشگاه های معتبر است که ایتالیا را برای همه دانشجویان بین المللی جذاب می کند.

جاذبه های توریستی برتر در ایتالیا عبارتند از:

کولوسئوم: بزرگترین و معروف ترین آمفی تئاتر در جهان رومی است که در قرن اول میلادی ساخته شده است.

کانال ونیز: “شهر آب”، به نام ونیز، دارای بیش از ۱۵۰ کانال است. جاذبه های گردشگری اصلی، غواصی رمانتیک و معماری ایتالیایی در امتداد کانال گراند است. اگر شما در بازدید از ونیز برنامه ریزی کنید، درباره Basilica سنت مارک، در Piazza San Marco را فراموش نکنید.

Pompeii: یک شهر که در خاکستر و خاک در سال ۷۹ میلادی پوشیده شده است، زمانی که آتشفشان Vesuvius فوران کرد، حفظ شهر تحت خاکستر.

برج عقربه ای پیزا: ساخت آن از سال ۱۱۷۳ آغاز شد و به زودی پس از آنکه برج به دلیل بنیاد ضعیف خاتمه یافت، غرق شد.

دریاچه کومو: دریاچه به شکل “Y” معکوس شکل می گیرد و معروف به ویلاهای جذاب است که از زمان رومی ها ساخته شده اند.

سانتا ماریا دل فیور: یک کلیسای معروف در فلورانس؛ ساخت و ساز در سال ۱۲۹۶ شروع شد و در سال ۱۴۳۶ تکمیل شد.

پایتخت دل کامپو: واقع در مرکز تاریخی سینا، توسکانی، این یکی از بزرگترین مربع های قرون وسطی اروپا است.

برج سن گیمینیانو: ۱۴ برج سنگ قرون وسطایی در توسکانی.

مانارولا (Cinque Terre): یکی از قدیمی ترین شهرهای Cinque Terre، “پنج زمین” که شامل پنج روستا است که به خاطر زیبایی آنها مشخص شده است.

هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا

هزینه های تحصیل در دانشگاه های ایتالیایی متفاوت است، اما آنها معمولا کمتر از سایر نقاط اروپای غربی یا آمریکای شمالی هستند و دانشگاه های ایتالیایی را برای دانشجویان خارجی جذاب می کنند. کسانی که مایل به تحصیل در ایتالیا هستند، فرصتی برای تحصیلات با کیفیت عالی با هزینه ای مناسب دارند.

هزینه هزینه های تحصیل به چندین عامل بستگی دارد. مهمترین این است که آیا دانشگاه مورد نظر یک ایالت یا یک موسسه خصوصی است. دانشگاه های دولتی هزینه های تحصیلی بسیار کمتری دارند. هزینه تحصیل نیز به کشور خود مبدا بستگی دارد؛ آنها برای دانشجویان اتحادیه اروپا مقرون به صرفه تر هستند، اما حتی دانش آموزان غیر اتحادیه اروپا ممکن است آنها را ارزان تر از هزینه های دانشگاه های دیگر اروپای غربی یا آمریکای شمالی پیدا کنند. همچنین هزینه ها بستگی به برنامه انتخاب شده و سطح تحصیل شما خواهد داشت. به عنوان مثال، می توانید انتظار داشته باشید که هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی در حدود ۶۸۰ تا ۸۰۰ پوند در سال (۸۵۰ تا ۱۰۰۰ دلار) پرداخت کنید.

همچنین در نظر داشته باشید که دانشگاه های دولتی ایتالیا دارای عنصر مورد آزمایش برای هزینه های تحصیلات خود هستند. این به این معنی است که هزینه ها بسته به درآمد والدین دانش آموز بستگی دارد.

چیز بعدی که باید در نظر بگیرید مسکن است. اکثر دانشگاه های ایتالیا سالن های اقامت ندارند، اما اغلب خدمات اقامتی را برای کمک به دانش آموزان برای یافتن آپارتمان های مناسب اجاره یا اتاق های مشترک در بازار اجاره خصوصی ارائه می دهند. این گزینه ها معمولا هزینه کمتری را در صورت استفاده از خدمات دانشگاه برای یافتن محل اقامت شما می گیرند.

انواع مختلفی از کمک های مالی که ممکن است در هنگام تحصیل در ایتالیا واجد شرایط دریافت باشند وجود دارد. برخی از بورس تحصیلی موجود است و دانشجویان بین المللی واجد شرایط درخواست وام و کمک هزینه تحصیلی می باشند. با این حال، در نظر داشته باشید که کمک های مالی اغلب بر اساس شایستگی یا معیار سنجش شده است، بنابراین ممکن است برای همه دانش آموزان در دسترس نباشد. وب سایت های دانشگاه های مورد نظر خود را در مورد بورس تحصیلی و کمک های مالی که ممکن است برای شما در دسترس باشد، بررسی کنید.

یکی دیگر از گزینه هایی که می خواهید برای کمک به امور مالی خود داشته باشید این است که در حالی که تحصیل می کنید، به دنبال استخدام هستید. دانشجویان اتحادیه اروپا می توانند بدون اجازه اضافی در ایتالیا کار کنند، در حالی که حقوق شغلی دانشجویان غیر اتحادیه اروپا از طریق وضعیت ویزا تحصیلی شما تنظیم می شود. برای افزایش شانس یافتن اشتغال شما، مهارت های خوب زبان ایتالیایی را مفید خواهد یافت.
ویزای تحصیلی و زندگی و کاری در ایتالیا

مقررات ورود ویزا و ویزا که برای تحصیل در ایتالیا نیاز دارید، بستگی به چندین عامل دارد؛ اول از آن ملیت شماست.

هنگامی که برای شهروندی و شرایط ویزا برای تحصیل در خارج از کشور در ایتالیا می آید:

اگر از اتحادیه اروپا هستید: برای تحصیل در ایتالیا نیازی به ویزا ندارید.

اگر شما از یک کشور غیر اتحادیه اروپا هستید: به احتمال زیاد به ویزای دانشجویی برای تحصیل در ایتالیا نیاز خواهید داشت. برای اطلاعات بیشتر، با سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود و دانشگاه مورد نظر خود تماس بگیرید تا جزئیات مربوط به نحوه کسب ویزای دانشجویی خودتان را بدانید.

لطفا توجه داشته باشید که نیاز به ویزا تنها چیزی است که شما باید در مورد آن فکر می کنید نیست. هرکس که بخواهد در خارج از کشور در ایتالیا تحصیل کند، حتی اگر از اتحادیه اروپا باشد، باید اجازه اقامت داشته باشد. دانشجویان اتحادیه اروپا باید ظرف مدت ۳ ماه پس از ورود به اجازه اقامت خود را درخواست کنند. برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا، شرایط اقامت شما از طریق ویزای دانشجویی شما مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

برخی از عوامل دیگر که ممکن است در بازی دخیل باشند عبارتند از: سطح تحصیلات و مدت زمان دوره و برنامه.

تمام دانش آموزان نیاز به ارائه جزئیات اقامت، اثبات ثبات مالی و یک بیمه جامع بیمه درمانی دارند. به همین دلیل توصیه می شود به زودی یک دانشگاه ایتالیایی پذیرفته شود.

چیز دیگری که باید در ذهن داشته باشید، مهارت زبان شماست. اگر دوره و برنامه های شما در ایتالیا تدریس و تحویل داده شود، به ایتالیایی نیاز دارید. ممکن است لازم باشد یک آزمون زبان را تکمیل کنید یا شواهدی از مهارت زبان را نشان دهید.
زبان تحصیل و زندگی در ایتالیا

به منظور درک زندگی و تحصیل در ایتالیا، شما باید قادر به صحبت در زبان ایتالیایی باشید. این به شما کمک می کند تا در شرایط روز به روز و همچنین ممکن است برای مطالعات شما مهم باشد. بسیاری از برنامه های در دانشگاه های ایتالیایی به زبان انگلیسی، به خصوص دوره های مربوط به کسب و کار تدریس می شود، اما بیشتر دوره های در دسترس در ایتالیایی آموزش داده می شود.

قبل از اینکه بتوانید مطالعات خود را شروع کنید یا می توانید ثبت نام کنید، ممکن است لازم باشد مدرک آزمون مهارت زبان را منتقل کنید. اگر ایتالیایی شما عالی نیست، دوره های زبان زیادی برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود، بنابراین می توانید مهارت های زبان خود را در حین تحصیل یا قبل از ورود به ایتالیا بهبود دهید.

تحصیل در ایتالیا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *