امروز ۲۵ /آذر /۱۳۹۷ - ساعت

کار در کانادا

۲ (۴۰%) ۱ vote

کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا در هنگام مهاجرت به کانادا پس از گرفتن وکیل مهاجرت و برای مهاجرت کاری به کانادا چگونه است ؟ آیا از شرایط کار در کانادا اطلاع دارید؟ آیا میتوان با اخذ ویزای کار در کانادا به اخذ اقامت کانادا رسید ؟ مهاجرت به کانادا و قوانین کار در کانادا چیست؟ ما در این مقاله مفتخریم اطلاعاتی در باب شرایط کار در کانادا در اختیار شما متقاضیان قرار دهیم .

اکسپرس انتری کانادا:

یکی از راه های کار در کانادا در کشور فوق العاده زیبا و پیشرفته ی کانادا، روش اکسپرس انتری می باشد. Express Entry یا اصطلاحا EE که از سال ۲۰۱۵ جهت بررسی پرونده‌ه متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا در چهار گروه نیروی تجربی فدرال، نیروی متخصص فدرال، نیروی تجربی کانادایی و همچنین برنامه‌های پذیرش استان های این کشور تنظیم شده است.

طبق اطلاعیه ی اداره ی مهاجرت کانادا پروسه ی بررسی مدارک هر متقاضی جهت رد یا قبول درخواست ایشان و صدور ویزا برای ورود به کانادا شش ماه زمان می برد. جالب است بدانید که قبل از برنامه ی اکسپرس انتری پروسه ی بررسی مدارک متقاضیان بسیار طولانی بوده و اشخاصی که از امتیاز پایینی جهت مهاجرت به کانادا برخوردار بودند گاها سال ها در لیست انتظار برای بررسی پرونده شان منتظر می ماندند.

در قدم اول متقاضی می بایست امتیاز خود را محاسبه کند که آیا برای اقدام از این روش مجاز می باشد یا خیر. جهت بررسی و محاسبه ی امتیاز می توان از ابزار رایگان موجود در وبسایت رسمی مهاجرتی کانادا بهره برد. اگر مایلید با نحوه ی امتیاز دهی در این سیستم بیشتر آشنا شوید، می توانید به صفحه فاکتورهای انتخاب در وبسایت رسمی مهاجرتی کانادا رجوع کنید. در صورتی که شخص ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز مورد نیاز در این روش که FSW نامیده می شود  را کسب کند می تواند وارد مرحله ی بعدی شود.

مراحل اکسپرس انتری

در قدم اول ابتدا متقاضی کار در کانادا می باید یک پروفایل که کاملا رایگان است در وبسایت مهاجرتی کانادا بسازد. این مرحله Expression of Interest نام گذاری شده است. سپس پروفایل درخواست دهندگان روش مهاجرت اکسپرس انتری در بانک اطلاعات متقاضیان که EOI Pool نامیده می شود ذخیره شده، سپس از ۱۲۰۰ امتیاز به هر فرد بر مبنای ویژگی های ایشان مانند سن، مدرک تحصیلی، نمره ی زبان انگلیسی (و گاها فرانسه برای برنامه فدرال و برخی استان ها) امتیازی اختصاص داده می شود. لازم است بدانید که در اواخر ژوئن سال میلادی گذشته تغییراتی در این سیستم امتیاز دهی داده شده که   Comprehensive Rankingنامیده می شود و  طبق آن، اگر متقاضی کار در کانادا خواهر و یا برادری در کانادا داشته باشد (به طور کلی اقوام درجه یک) ۱۵ امتیاز به وی اختصاص داده می شود و هم چنین در خصوص کار در کانادا داشتن مهارت در زبان فرانسوی امتیازی را در بر دارد. به طور کلی می توان گفت اگر فرد امتیاز بالای ۴۱۵ کسب کند می تواند به دریافت اقامت دائم کانادا امیدوار باشد.

بعد از ثبت نهایی اطلاعات فرد در EOI Pool ، دعوت نامه هایی از طرف دولت فدرال و دولت استان ها ( به غیر از استان کبک)و هم چنین برخی کارفرماهای کانادایی برای متقاضیانی که امتیاز خوبی دارند فرستاده می شود. هرچه امتیاز شخص درخواست دهنده بالاتر باشد شانس وی برای دریافت دعوتنامه بالا می رود،افرادی که در برنامه ی استانی اکسپرس انتری قبول می شوند و دعوتنامهی استانی را دریافت می کنند ۶۰۰ امتیاز به امتیازشان اضافه‌ خواهد شد. هر فرد نهایتا ۱۲ ماه زمان دارد که شانس خود را در استخر امتحان کرده و برای دریافت دعوتنامه منتظر بماند.در صورتی که این زمان به پایان برسد و فرد موفق به دریافت دعوتنامه نشود خود به خود از استخر خارج می شود و البته مجددا می تواند دوباره پروفایل ساخته و وارد استخر شود.

در خصوص کار در کانادا در صورتیکه شخص متقاضی کار در کانادا موفق به دریافت دعوتنامه شود تنها ۹۰ روز زمان دارد تا رزومه ی خود را به صورت آنلاین ثبت نماید. اگر موفق به ثبت پروفایل خود در این بازه ی زمانی نشود، دعوتنامه ی ایشان باطل شده و مجددا می بایست در استخر برای دریافت دعوتنامه ای دیگر منتظر بماند .بنابراین در خصوص کار در کانادا توصیه ی اکید بر این است که بلافاصله پس از دریافت دعوتنامه جهت فراهم کردن مدارک مورد نیاز و ترجمه ی آنها اقدام نمایید.

 Job Bank سیستمی است در کانادا که میتوان از آن با عنوان بانک کار اسم برد و جهت ثبت‌نام و نگهداری رزومه ی متقاضیانی ست که موفق به دریافت دعوتنامه از هیچ کارفرمای کانادایی یا هیچ کدام از استان ها نشده اند. اشخاص می توانند به صورت کاملا رایگان در این سیستم ثبت نام کرده و پروفایل بسازنند تا بتوانند شانس خود را برای دریافت دعوتنامه از طرف یک کارفرمای کانادایی را امتحان کنند.ساخت پروفایل و درخواست در سیستم بانک کار کانادا کاملا اختیاری است.

دقت کنید و از صحت تمامی اطلاعاتی که وارد می نمایید اطمینان داشته باشید، چرا که اگر مشخص شود که شما به صورت عمد یا غیر عمد اطلاعات اشتباهی را وارد کرده اید به مدت پنج سال از شرکت در برنامه ی اکسپرس انتری منع خواهید شد.

نحوه امتیاز دهی دربرنامه ی اکسپرس انتری

ابزار CRS Tool در وب‌سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا جهت بررسی و امتیاز دهی به متقاضیان قرار داده شده است و می توانید به طور رایگان از این برنامه استفاده نمایید. در پاسخگویی به سوالات مطرح شده در این ابزار دقت لازم را داشته باشید و با صداقت کامل پاسخ دهید. سوالات طوری طراحی شده اند که اطلاعات کلی و کاملی را از شما و در صورتیکه متاهل هستید در مورد همسرتان ، پوشش دهد و به عنوان مثال اگر شما در پاسخ به سوال «آیا مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی متقاضی کار در کانادا کمتر از ۲ سال گذشته گرفته شده است؟»، منفی باشد، سوالات بعدی نمایش داده نخواهند شد و  در نهایت سیستم پیامی می دهد مبنی بر این که شخص متقاضی نمی‌تواند در این برنامه شرکت کند. اگر تا آخرین مرحله این سوالات را پاسخ دهید در نهایت یک امتیاز کلی به شما داده خواهد شد. همچنین امتیازتان در هر بخش به عنوان مثال در بخش مهارت های زبانی و یا مدرک تحصیلی به صورت جز به جز نشان داده می شود.

در خصوص کار در کانادا روش اکسپرس انتری برای مهاجرت تخصصی به برخی از استان‌های کشور کانادا نیز کاربرد دارد. ولی برای مهاجرت به روش تخصصی به استان کبک نمی‌توان از این روش بهره برد.

کانادا به عنوان یک کشور مدرن با امکانات بالا یکی از مقاصد پر طرفدار د ربین مهاجرین شناخته شده است. متقاضیان کار در کانادا برای زندگی در کانادا مسیرهای گوناگونی را انتخاب می نمایند مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری و هم چنین اکسپرس انتری که روش آخر در این مقاله به تفصیل توضیح داده شد. اگر به روش تحصیلی برای مهجرت به کانادا علاقه مند هستید می توانید از بورسیه های تحصیلی بهترین دانشگاه های جهان در این کشور بهره مند شوید. همچنین لازم به یاد آوری است که به دلیل بسته بودن سفارت کانادا در ایران، برای گرفتن وقت سفارت در کشورهای همسایه، می‌توانید با موسسات حقوقی معتبر مشورت کنید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *