کار در کانادا

  • شرایط پیدا کردن کار در کانادا یا مهاجرت کاری به کانادا به چه صورت است؟
  • آیا از شرایط کار در کانادا اطلاع دارید؟
  • آیا با گرفتن ویزای کار در کانادا میتوان به اخذ اقامت دائم کانادا دست یافت ؟
  • قوانین  مهاجرت به کانادا و کار در کانادا چیست؟

ما در این صفحه سعس داریم اطلاعات جامعی در مورد شرایط کار در کانادا و نحوه اخذ ویزای کاری کانادا در اختیار متقاضیان مهاجرت به کانادا قرار دهیم.

اکسپرس انتری کانادا

یکی از روش های پیدا کردن کار در کانادا روش اکسپرس انتری است.

روش Express Entry یا به اصطلاح  EE  از سال ۲۰۱۵ برای بررسی  مدارک افراد متقاضی مهاجرت به کانادا به 4 گروه دسته بندی نیروی تجربی فدرال ، نیروی متخصص فدرال ، نیروی تجربی کانادایی و همینطور برنامه‌ اخذ نیروی کار استان های این کشور اختصاص یافته است.

بر اساس اعلام اداره ی مهاجرت کانادا ،روند بررسی مدارک هر فرد و اخذ ویزا جهت ورود به کشور کانادا حدود 6 ماه طول میکشد.  برنامه اکسپرس انتری پروسه برسی مدارک را بسیار تسریع بخشیده و قبلا بررسی مدارک متقاضیان مشمول زمان طولانی بوده و کسانی هم که امتیاز کافی جهت مهاجرت به کانادا نداشتند، گاهی باید تا چند سال در لیست انتظار برای بررسی پرونده شان در انتظار میماندند..

در مرحله اول خور شخص متقاضی باید امتیاز خودش را حساب کند تا دارای شرایط مناسب برای اقدام از این روش است یا خیر…

برای بررسی این مورد نرم افزار رایگانی در سایت مهاجرت کانادا قرار دارد و میتواند از آن کمک بگیرد.

اگر میخواهید نحوه ی امتیاز دهی سیستم اکسپرس انتری را مشاهده کنید، می توانید در پیج فاکتورهای انتخاب سایت رسمی مهاجرتی کانادا آن را مشاهده فرمایید.

کسی که دارای ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز مجموع  این روش که FSW نامیده می شود باشد،اجازه ورود به مرحله بعد را دارد.

مراحل اکسپرس انتری

در مرحله اول ( Expression of Interest  ) متقاضی کار در کانادا باید  پروفایل مربوط به مهاجرت که کاملا رایگان می باشد را در وبسایت مهاجرتی کانادا تکمیل نماید.این مرحله نام دارد.

بعد از آن فایل متقاضیان مهاجرت اکسپرس انتری در یک بانک اطلاعات افراد متقاضی که EOI Pool نام دارد،ذخیره می گردد.

بعد از آن مجموع ۱۲۰۰ امتیاز به به تمام افراد بر خصوصیاتشان مثل سن، مدرک تحصیلی، سطح زبان انگلیسی (و گاهی سطح زبان فرانسه طبق برنامه فدرال و برخی از استان ها) امتیاز دهی می شود.

در روزهای آخر ژوئن سال گذشته میلادی در این سیستم امتیاز دهی تغییراتی اعمال شد که آن را ( Comprehensive Ranking )نام گذاری کردند و  بر اساس آن، اگر فرد متقاضی کار در کانادا دارای خواهر و یا برادری یا اقوام درجه 1 در کشور کانادا باشد، ۱۵ امتیاز به او اختصاص میدهند و همینطور مهارت  زبان فرانسوی دارای امتیاز می باشد.

در مجموع اگر شخص دارای امتیاز بالای ۴۱۵ باشد، می‎تواند روی اخذ اقامت دائم کانادا حساب کند.

بعد از نهایی شدن ثبت اطلاعات در( EOI Pool ) ، دعوت نامه از سمت دولت فدرال کانادا و دولتهای  استانی ( به غیر از استان کبک) و  یا بعضی کارفرماهای، برای افراد متقاضی که دارای امتیاز خوبی بوده اند ارسال می شود.

هر چقدر که امتیاز شخص درخواست دهنده بیشتر باشد ،شانس او جهت دریافت دعوتنامه افزایش میابد.

کسانی که در برنامه ی استانی اکسپرس انتری قبول شوند ، برای آنها دعوتنامه ی استانی ارسال میشود و به امتیاز آنها  ۶۰۰ و اضافه‌ می گردد.

هر شخص در نهایت یک سال زمان دارد تا که بخت خود را در اکسپرس انتری امتحان کرده و منتظر دریافت دعوتنامه کانادا بماند.

اگر طی این زمان فرد نتواند موفق به دریافت دعوتنامه شود، به صورت اتومات از سیستم خارج می شود، البته می تواند مجدد پروفایل جدیدی تکمیل کرده و دوباره ارسال کند.

در مورد کار در کانادا در حالتی که متقاضی کار در کانادا بتواند دعوتنامه را دریافت کند ، فقط ۹۰ روز زمان دارد که رزومه ی خود را به صورت آنلاین ثبت نماید. ولی اگر در بازه مقرر پروفایل خود را ثبت نکند ، دعوتنامه وی باطل می شود و باید  مجددا در استخر برای دریافت یک دعوتنامه دیگر صبر کند.

بنابراین در مورد اخذ ویزای کار در کانادا اکیدا توصیه میشود که بی درنگ بعد از دریافت دعوتنامه، برای گردآوری مدارک مورد نیاز و ترجمه ی آنها اقدام نمایید.

 Job Bank

سیستمی است که در کانادا که میتوان آن را  Job Bank ( بانک کار اسم ) نام برد و که در آن متقاضیان کاری که از هیچ کارفرما یا هیچ استانی در کانادا موفق به دریافت دعوتنامه نشده اند، ثبت‌نام میکنند و رزومه آنها نگهداری میشود.

اشخاص می توانند به صورت کاملا رایگان در این سیستم ثبت نام کرده و پروفایل بسازند تا بتوانند شانس خود را برای دریافت دعوتنامه از طرف یک کارفرمای کانادایی را امتحان کنند.ساخت پروفایل و درخواست در سیستم بانک کار کانادا کاملا اختیاری است.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر مشخص شود که شما عمدا یا به صورت غیر عمد اطلاعات غلط را ثبت کرده باشید، شما به مدت پنج سال در برنامه ی اکسپرس انتری  نمی توانید شرکت داشته باشید. پس از صحت اطلاعاتی که ثبت می نمایید مطمئن باشید.

نحوه امتیاز دهی در برنامه ی اکسپرس انتری

ابزاری با نام  CRS Tool در  سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا برای بررسی نمودن و امتیاز دهی به افراد متقاضی کار در کانادا قرار داده شده است و متقاضیان می توانند به صورت رایگان از آن استفاده نمایند.

حتما سئوالات این نرم افزار را با دقت و صداقت پاسخ دهید.

طراحی سوالات به نحوی است که اطلاعات جامع و کاملی را از شما و اگر متاهل هستید در مورد خانواده تان ، بررسی میکند.

مثلا اگر پاسخ شما به سوال اینکه «آیا از زمان اخذ مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی شما بیشتر از ۲ سال گذشته است؟»، مثبت باشد،  دیگر سوالات بعد نمایش داده نمیشود و به شما پیامی داده می شود با این مضمون که فرد متقاضی نمی‌تواند در این برنامه شرکت داشته باشد.

در صورتی که تا مرحله آخر به سوالات پاسخ دهید، در پایان به شما یک امتیاز کلی داده خواهد شد. همینطور امتیاز شما در هر قسمت  مثلا در قسمت مهارت های زبانی یا مدارک تحصیلی به صورت جز به جز نمایش داده خواهد شد.

در مورد کار در کانادا روش اکسپرس انتری جهت مهاجرت تخصصی به بعضی استان‌های کانادا هم کاربرد دارد.اما جهت مهاجرت به صورت تخصصی به استان کبک نمی‌شود از این را استفاده کرد.

کانادا یکی از کشورهای مدرن و با امکانات جهان می باشد که یکی از پرطرفدار ترین مقاصد برای مهاجرت در بین متقاضیان مهاجرت شناخته می شود.

متقاضیان کار در کانادا برای زندگی در کانادا روش های مختلفی را امتحان می کنند، از این روشها میتوان به روشهای تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری و یا روش اکسپرس انتری که در این مقاله آن را شرح دادیم نام برد.

همچنین اگر به روش تحصیلی برای مهاجرت به کانادا علاقه مند هستید می توانید از بورسیه های تحصیلی بهترین دانشگاه های جهان در این کشور بهره مند شوید.

لازم به یادآوری می باشد که سفارت کانادا در ایران بسته است، و برای گرفتن وقت سفارت باید در کشورهای همسایه اقدام نمایید.

تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا

اخذ ویزای کاری کانادا   – مهاجرت به کانادا  – 

اکسپرس انتری – کار در کانادا

اخذ ویزای کاری کانادا   – مهاجرت به کانادا  – اکسپرس انتری – کار در کانادا

اخذ ویزای کاری کانادا   – مهاجرت به کانادا  – اکسپرس انتری – کار در کانادا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *