امروز ۲۶ /دی /۱۳۹۷ - ساعت

اطلاعات رویداد برای کشور لهستان اقامت اروپا

Rate this post

اطلاعات رویداد برای کشور لهستان اقامت اروپا

اطلاعات کلی مربوط به روادید
روادید شنگن نوع C
اگر قصد اقامت در خاک کشور لهستان و یا دیگر کشورهای عضو شنگن (در طی یک یا چند بار بازدید) حداکثر تا ۹۰ روز در یک دوره نیم ساله که از تاریخ نخستین ورودتان محاسبه می گردد را دارید و یا اگر قصد گذر (ترانزیت) توسط قطار، خودرو یا هواپیما را از خاک شنگن دارید، می بایستی برای روادید شنگن نوع C درخواست دهید.
روادید متحد شنگن (روادید معتبر شنگن نوع C) شما را قادر به اقامت در خاک تمامی کشورهای عضو شنگن می نماید.

روادید ملی نوع D
اگر قصد اقامت در خاک کشور لهستان را برای بیش از ۹۰ روز (حداقل ۹۱ روز) در یک دوره نیم ساله که از تاریخ نخستین ورودتان محاسبه می گردد را دارید، می بایستی برای روادید شنگن نوع D درخواست دهید.
روادبد ملی نوع D شما را قادر به:
اقامت در خاک کشور لهستان در طول اعتبار روادید می نماید،
سفر به دیگر کشورهای عضو شنگن تا مدت سه ماه در طول مدت زمان نیم ساله می نماید.

روادید ترانزیت در فرودگاه
اگر قصد سفر هوایی از کشور سومی به کشور سوم دیگر با توقف کوتاه در فرودگاه منطقه شنگن (در خاک کشور جمهوری لهستان) را دارید، و همچنین:
قصد ندارید منطقه بین المللی ترانزیت فرودگاه را ترک کنید،
شهروند یکی از این کشورها: کشورهای افغانستان، بنگلادش، جمهوری دموکراتیک کنگو، اریتره، اتیوپی، غنا، ایران، عراق، نیجریه، پاکستان، سودان یا سری لانکا، هستید،
می بایستی برای روادید ترانزیت در فرودگاه نوع a درخواست دهید.
توصیه می کنیم در زمانی که ترانزیت خود را از طریق فرودگاهی واقع در یک کشور عضو شنگن به غیر از کشور لهستان تنظیم می نمایید، به طور مستقیم با کنسولگری کشور مورد نظر جهت اطلاعات روادید تماس حاصل نمایید.
روادید ترانزیت در فرودگاه نوع A، شما را قادر به اقامت تنها در منطقه بین المللی ترانزیت می نماید. (با داشتن این نوع روادید، شما نمی توانید وارد خاک شنگن شده و یا منطقه ترانزیت فرودگاه را ترک نمایید.)

با داشتن روادید نوع C یا نوع D، تا چه زمانی می توانم در کشور لهستان/دیگر کشورهای عضو شنگن بمانم؟
مدت زمان اقامت فرد خارجی در کشور لهستان (دارندگان روادید نوع D) یا در کشورهای عضو شنگن (دارندگان روادید نوع C) در داخل روادید مشخص شده است (“مدت اقامت” که با عدد نوشته شده است). چنین اقامت هایی تنها در مدت زمان اعتبار روادید (روادید معتبر از تاریخ…. تا تاریخ…) امکان پذیر می باشند.

کدام کنسول کشور عضو شنگن به درخواست روادید شنگن شما مربوط می شود؟
کنسول کشور عضو شنگنی که مقصد اصلی سفر شماست، فرد مورد نظر است که روند درخواست روادید شما را طی خواهد نمود.

اگر قصد بازدید از کشور لهستان را ندارید، نمی توانید درخواست روادید شنگن خود را به دفتر کنسولی کشور لهستان ارسال نمایید.

اگر می خواهید کشورهای عضو شنگن متعددی را بازدید نمایید، کنسول کشور لسهتان فرد مربوطه برای طی کردن روند درخواست شما می باشد مشروط به آن که کشور لسهتان مقصد اصلی ورود شما به خاک شنگن بوده یا کشور لهستان، کشوری است که بیشتر زمان خود را در آن اقامت خواهید داشت.

با توجه به این واقعیت که پارلمان اروپا و شورای اروپا مقررات آئین نامه شنگن مربوط به عبور از مرز منطقه شنگن را تشدید کرده اند، از۷ آوریل ۲۰۱۷ تمام مسافران در مرز خارجی شنگن  تحت کنترل مرزی دقیق تری قرار می گیرند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *