امروز ۲۶ /تیر /۱۳۹۷ - ساعت
Rate this post

یکی از دلایلی که آلمان را دانشجویان برای تحصیل ترجیح میدهند کم هزینه بودن هزینه تحصیل در آلمان است. اکثر دانشگاه های دولتی در آلمان از سوی دولت تامین می شوند و از این رو نیازی به هزینه کمتری برای پذیرش دانشجو ندارند.

 در اینجا لیستی از دانشگاه های برتر آلمان در سال ۲۰۱۸ منتشر شده توسط رتبه بندی جهانی دانشگاه QS است.

Technische Universität München

TUM، بهترین دانشگاه را در حال حاضر انتخاب می کند، نمونه خوبی برای آن است و یک استاندارد عالی برای سایر دانشگاه ها در همه برنامه های تحصیلی – لیسانس، استاد و PhD است.

با بیش از ۲۰۹ اختراع و برندگان بسیاری از جوایز تحسین – ۱۳ برنده جایزه نوبل، ۱۷ جایزه لیبنینس و بسیاری از جوایز مشابه، این دانشگاه بسیار جذاب برای حضور در سراسر جهان است.

TUM در سال ۱۸۶۸ تأسیس شد و به سرعت پیشرفت کرد و طیف وسیعی از دوره ها را در ۱۳ دانشکده و همچنین کلینیک دانشگاهی خود که از سال ۱۹۶۷ تاسیس شده بود، پوشش داد.

۵۱۱ استاد مشهور در TUM سخنرانی کرده و تعداد زیادی از دانشجویان را در طول ۲۰۱۴/۲۰۱۵ در حدود ۳۷.۳۴۳ نفر جذب کرده است. مقالات و نقل قول های دانشجویان TUM سالانه در نشریات قابل توجه و نشریات جهانی منتشر می شود.

TUM همکاری های پژوهشی با شرکت هایی مانند BMW، Siemens، General Electric، Audi و غیره دارد و قراردادهایی را با بیش از ۱۰۰۰ دانشگاه برتر ارایه می دهد.

Ludwig-Maximilians-Universität München

در سال ۱۴۷۲ با چهار دانشکده شروع به آرام شدن کرد و به یکی از قویترین شاخه های تحقیقاتی در کشور تبدیل شد.

۶.۰۰۰ کارمند برای حفظ این دانشگاه در رده پیشرو، که ۷۴۶ نفر استاد هستند، ۳.۰۷۴ نفر دیگر کارکنان دانشگاهی هستند و بقیه کارکنان غیر آکادمیک هستند. این شامل ۱۸ دانشکده است و تعداد دانشجویان در دوره های دانشگاه لودویگ-ماکسیملیانس ۵۰.۳۲۷ است که ۷۳۷۷ دانشجوی بین المللی هستند.

این مراکز تحقیقاتی و کتابخانه فراوان و همچنین بیمارستان دانشگاه در سراسر مونیخ ارائه می دهد.

دوره های آنلاین از دانشگاه لودویگ-ماکسیملیانس از طریق Coursera ارائه می شوند در حالی که دانشگاه تابستانی برای دانش آموزان در سراسر جهان یک فرصت عالی است.

دانشگاه در سال ۲۰۱۲ انتخاب شده است و همچنان به حمایت و آماده سازی دانش آموزان برای دستیابی به موفقیت بزرگ در آینده می پردازد.

Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg

دانشگاه هایدلبرگ، همچنین به عنوان روپرتو کارولا شناخته می شود، قدیمی ترین دانشگاه در آلمان است که در سال ۱۳۸۶ توسط روپرتکت I تأسیس شد.

دانشگاه هیدلبرگ به عنوان یکی از قویترین دانشگاه های تحقیقاتی در سراسر اروپا، ۱۲ دانشکده را در اختیار دارد و در مجموع ۳۰۸۹۸ دانش آموز از ۵/۱۷ درصد بین المللی در برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و برنامه های حبیبیتی هستند.

دانشگاه هایدلبرگ از زمان تأسیس، نقش مهمی در شکل گیری علم و جامعه آلمان ایفا کرده است. بسیاری از ذهن های بزرگ از دانشگاه هایدلبرگ خارج شده و در توسعه علوم برای بشریت کمک کرده اند و دانش را به یک مرحله ی دیگر رسانده اند.

۴۵۰ استاد از ۵،۰۰۰ محقق و دانشمند دوره های علوم طبیعی، ریاضی، علوم کامپیوتر، علوم لیبرال، حقوق، اقتصاد، علوم اجتماعی، پزشکی و غیره را پوشش می دهد.

Kit, Karlsruher Institut Für Technologie

کارلسروهر Institut Für Technologie دانشگاهی است که در سال ۲۰۰۹ توسط ادغام دو موسسه قدیمی سنتی بزرگ در تحقیقات و آموزش – Forschungszentrum Karlsruhe، ۵۰ ساله و Universtät Karlsruhe، ۱۸۱ ساله ایجاد شده است.

این کارکنان ۹،۴۹۱ کارمند را استخدام می کند، از جمله ۶.۰۳۵ محقق، ۳۵۵ استاد و ۱.۰۰۲ دانشمند مهمان است. تعداد کل دانشجویان کارشناسی Institut für Technologie به ۲۴.۷۷۸ رسیده است که بسیاری از آنها برنده جایزه نوبل، سناتورهای افتخاری هستند و به محققان اهدا می شوند.

KIT از برنامه های دوره های آنلاین و ایده های شرکت های راه اندازی شده به نفع دانشجویان خود بسیار حمایت می کند.

Humboldt Universität Zu Berlin

در سال ۱۸۱۰ توسط مفهوم ویلهلم فون هومبولت در برلین تاسیس شد. در ابتدا تنها چهار دانشکده شناخته شده کلاسیک ارائه شد: قانون، پزشکی، فلسفه و الهیات با تعداد کمی از دانش آموزان و دانشگاهیان. در حال حاضر، به عنوان یکی از ۱۰ دانشگاه برتر آلمان، همه رشته های علمی عمده در هنر و علوم انسانی، اجتماعی علوم، علوم فرهنگی، علوم انسانی، علوم کشاورزی، ریاضی و علوم طبیعی در بیش از ۴۰۰ استاد در زمینه تحقیق و تدریس در ۹ دانشکده تحت پوشش قرار گرفته است. تعداد دانشجویانی که در این دوره ها شرکت می کنند ۳۱.۰۹۸ است و از جمله آن ها در Charité – بیمارستان مشارکتی با Freie Universität است.

دانشگاه هومبولت در سال ۲۰۱۲ به دانشگاه برتر دانشگاه اهدا شد و ۱۰ مرکز تحقیقاتی مشترک، ۱۳ گروه آموزشی پژوهشی، ۱۹۸۴ نفر از اعضای هیات علمی، ۲۹ نفر برنده جایزه نوبل شدند.

Freie Universität Berlin

وقتی Freie Universtät در سال ۱۹۴۸ تاسیس شد، ایده این بود که دانشگاهی شبیه به آکسفورد ایجاد کند. این ایده توسط دانشمندان مشهور برلین زمان، مانند انیشتین، لیزا میتنر و دیگران، برای ایجاد یک محیط مترقی متحد برای دانش آموزان جوان و مشتاق برای یادگیری و همکاری به ارمغان آورد.

در ابتدا Freie Universität به دلیل شرایط سخت، خیلی زیاد نبود. Freie Universtät با کمک های مالی از سوی ایالات متحده برای کمک به بنیاد سازی و ساخت مجتمع های ساختمانی رشد و گسترش یافت و اکنون ۱۵ بخش و مؤسسات مرکزی شامل مطالعات دامپزشکی را ارائه می دهد. این مرکز همچنین مرکز تحقیقاتی Dahlem، محوطه پژوهشی قوی بین المللی و یکی از بهترین باغ گیاه شناسی در آلمان را ارائه می دهد.

دانشگاه Freie Universität در سال ۲۰۰۷ جایزه معروف و مشهور دانشگاه آلمان را به دست آورد. بسیاری از محققان و پژوهش های معروف از دانشکده های Freie Universität خارج شده اند. همچنین دارای بزرگترین کلینیک دانشگاه در اروپا شناخته شده به عنوان Charité – واحد پزشکی مشترک با Humboldt Universität، با بیش از ۴.۲۳۰ کارکنان دانشگاهی و غیر دانشگاهی است.

Freie Universität در مقایسه با سایر دانشگاه ها درجه بالایی از استقلال را از نظر ایده ها و تصمیم گیری های فردی ارائه می دهد. ۲۹،۰۰۰ دانشجو در رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد، ۱۵٪ از خارج از کشور، در دوره های Freie Universität شرکت می کنند. دوره ها و برنامه های انگلیسی برای سخنرانان غیر آلمانی ارائه می شود.

 در سال ۱۸۷۰ تاسیس شد. این یکی از قویترین دانشگاه های آلمان است که برنامه های در رشته های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهد.

بیش از ۱۴۴ دوره تحصیلی در ۱۰ دانشکده Rheinisch-Westfalische Technische Hochschule Aachen وجود دارد و ۲۶۰ موسسه در طول ۲۰۱۴/۲۰۱۵ با ۴۲.۲۹۸ دانش آموز حضور دارند.

این ۹ مرکز بزرگ همکاری را برای تحقیق فراهم می کند تا دانشمندان علاقه مند برای شکوفایی و ایده های خود را با جهان از طریق بسیاری از نشریات مجلات در سراسر جهان به اشتراک بگذارند.

تعداد افرادی که برای بهترین دانشگاه تلاش می کنند عبارتند از: ۵،۲۳۰ نفر از کارکنان دانشگاهی، ۵۳۸ استاد، ۷۰۱ کارآموز و کارآموز و ۲۷۲۲ نفر کارکنان غیر دانشگاهی.

Technische Universität Berlin (TU Berlin)

دانشگاه فنی برلین (آلمان: Technische Universität برلین، به نام TU Berlin) یک دانشگاه تحقیقاتی واقع در برلین آلمان است. این در سال ۱۸۷۹ تاسیس شد و یکی از معتبر ترین موسسات آموزشی در اروپا شد. این کشور یکی از بالاترین نسبت دانشجویان بین المللی در آلمان است و تقریبا ۲۰٪ در سال ۲۰۱۶ ثبت نام کرده است.

TU برلین عضو TU9، یک جامعه مجتمع از بزرگترین و قابل توجه ترین موسسات فن آوری آلمانی و شبکه مدیریت صنعتی برتر اروپا است که اجازه می دهد تا مبادلات دانشجویی بین مدارس مهندسی پیشرو انجام شود. متعلق به کنفرانس مدارس اروپایی برای تحصیلات و مهندسی پیشرفته مهندسی است. TU برلین خانه دو مرکز نوآوری توسط موسسه نوآوری و فناوری اروپا است.

این دانشگاه به خاطر برنامه های مهندسی آن به ویژه در مهندسی مکانیک و مدیریت مهندسی شناخته شده است.

Eberhard Karls Universität Tübingen

به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های سراسر اروپا، در سال ۱۴۷۷، در سال ۱۴۷۷، ۷ دانشکده با ۴۵۰ استاد و ۲۸،۵۰۰ دانش آموز، از جمله بین المللی ارائه می دهد.
تعداد کارکنان دانشگاهی به ۴۰۰۰ نفر میرسد، در حالیکه کارکنان غیر دانشگاهی ۱۲ هزار نفر از جمله بیمارستانهای دانشگاهی – ۱۷ بیمارستان با ۱۲ مرکز تخصصی است.

برنده جوایز دانشگاهی و بسیاری از جوایز مشابه در طول سالها، اداره کارلس Universität Tüblingen دارای ۱۷۳ ساختمان، ۴۵ کتابخانه اداری با بیش از ۶،۳ میلیون کتاب است که اجازه می دهد تعداد زیادی از دانش آموزان برای کسب جایزه نوبل و برندگان بسیاری از دیگر جایزه های معتبر در آلمان و خارج از کشور.

Albert-Ludwigs-Universitaet Freiburg

دانشگاه فرایبورگ (فارغ التحصیل آلمانی: Uni Freiburg)، به طور رسمی دانشگاه آلبرت لودویگ فرایبورگ (آلمان: آلبرت لودویگ-دانشگاه فریبورگ)، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی واقع در فرایبورگ ام بریزگو، بادن-وورتمبرگ، آلمان است. این دانشگاه در سال ۱۴۵۷ توسط سلسله هابسبورگ به عنوان دانشگاه دوم در قلمرو اتریش-هاسبورگ پس از دانشگاه وین تاسیس شد. امروز، فرایبورگ پنجمین دانشگاه در آلمان است که دارای سابقه طولانی در زمینه علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی است. این دانشگاه از ۱۱ دانشکده تشکیل شده و دانشجویان را از سراسر آلمان و همچنین بیش از ۱۲۰ کشور دیگر جذب می کند. دانش آموزان خارجی حدود ۱۶ درصد از کل دانش آموزان را تشکیل می دهند.

دانشگاه فرایبورگ یکی از موسسات تحقیقاتی و آموزشی اروپا است که به عنوان یکی از دانشگاه های برتر آلمان توسط دانشگاهیان، نمایندگان سیاسی و رسانه ها نامگذاری شده است.

و بقیه ۱۱ تا ۲۵ دانشگاه برتر هستند:

۱۱. University of Göttingen
۱۲. Technische Universität Dresden
۱۳. Universität Hamburg
۱۴. Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität Bonn
۱۵. Universität Frankfurt am Main
۱۶. Universität Stuttgart
۱۷. Technische Universität Darmstadt
۱۸. Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg
۱۹. Westfälische Wilhelms-Universität Münster
۲۰. University of Cologne
۲۱. Universität Jena
۲۲. University Ulm
۲۳. Universität Konstanz
۲۴. Universität Mannheim
۲۵. Johannes Gutenberg Universität Mainz
منبع  مطلب

تحصیل در آلمان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *