شرایط اخذ تابعیت اتریش

اخذ تابعیت اتریش

اخذ تابعیت اتریش را می توان از چند طریق بدست آورد: با تولد ، ازدواج ، سرمایه گذاری، و از طریق  خدمات ویژه ای كه جمهوری اتریش برای افرادی که در در حوزه ورزش ، فرهنگ ، علم یا اقتصاد فعالیت دارند. اطلاعات ارائه شده در این صفحه قصد دارد تا کلیاتی در مورد چگونگی اخذ تابعیت اتریش ارائه دهد.

تابعیت از بدو تولد: کودکی که کشور اتریش متولد شده و حداقل یک والد تبعه اتریشی دارد. با این حال ، فرزندی که در خارج از ازدواج با مادر خارجی و یک پدر اتریشی متولد شده ، تابعیت محسوب نمیشود، مگر اینکه زوج ازدواج کنند ، فرزند تابعیت مادر را به دست می آورد.

شهروندی بر اساس تبار: کودک در خارج از کشور متولد می شود که یکی از والدینش تبعه اتریشی است. در مورد مادر غیر اتریشی و یک پدر اتریشی ، قانون ازدواج ذکر شده در بالا اعمال می شود.

تابعیت از طریق طبیعی شدن: در صورت تحقق یکی از شرایط زیر می توان از شهروندی اتریش درخواست کرد: شخص حداقل 10 سال در اتریش زندگی کرده است. شخص بعنوان استاد در دانشگاه اتریش سمت گرفته باشد. شخص همسر خارجی یک شهروند اتریشی است و حداقل پنج سال در اتریش اقامت داشته است.

دیدن مطلب
کیفیت زندگی در اتریش

شهروندی با سرمایه گذاری یا با اهدای عضو: سرمایه گذاران جدی در موارد خاص می توانند بدون نیاز به اقامت اولیه و بدون نیاز به عدم پذیرش تابعیت قبلی خود ، از شهروندی اتریش تقاضا کنند. برای موفقیت در درخواست شهروندی ، سطح سرمایه گذاری باید در مجاورت 10،000،000 یورو باشد.

علاوه بر این ، وجوه باید در سرمایه گذاری یا سایر مشاغل و مشاغل نوآورانه در صنعت سرمایه گذاری در اتریش در نظر گرفته شود که اولویت اول آن است.

تابعیت اتریش به سرعت و در محدوده 12-18 ماه به دست می آید. متقاضیان موفق با تصمیم دولت تابعیت کامل جمهوری اتریش را دریافت می کنند و می توانند بلافاصله پس از آن درخواست پاسپورت دریافت کنند. گذرنامه ها ظرف چند روز صادر می شوند. اعطای تابعیت به هیچ کشور دیگری صادر نمی شود زیرا در مفاد دولت مربوط به رازداری / اسرار رسمی است.

گذرنامه دوم در اروپا – گزینه های دیگر : تابعیت اتریشی با سرمایه گذاری از نظر سطح سرمایه گذاری مورد نیاز ، گرانترین مورد در جهان است. به طور دقیق ، اتریش هیچ برنامه رسمی سرمایه گذاری توسط شهروندی (در مقایسه با مالت ، قبرس ، بلغارستان) ندارد. جایی که مبلغ مشخص سرمایه گذاری مورد نیاز برای درخواست شهروندی در قانون مشخص شده است.

در اتریش این امر به صورت موردی صورت می گیرد و وکلا در تشخیص سهم ویژه اقتصادی متقاضی از کشور اتریش لابی می کنند. از سوی دیگر ، گزینه های خوب و ارزان قیمت شهروندی اتحادیه اروپا نیز وجود دارد. مالت ، قبرس و بلغارستان نیز کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند و دارای گذرنامه ای هستند که اجازه اقامت در اتریش را می دهد.

دیدن مطلب
اتریش

بلغارستان برای به دست آوردن شهروندی تنها به 1،024،000 یورو (یا سهم 270،000 یورو) سرمایه گذاری نیاز دارد. گزینه دیگر قبرس است که سرمایه گذاری 2500،000 یورو برای درخواست شهروندی لازم است.

اطلاعات شهروندی دوگانه:

به طور کلی ، قانون تابعیت اتریش اجازه تابعیت دوگانه را نمی دهد به جز افرادی که در هنگام تولد دو تابعیت به دست می آورند (به عنوان مثال شخصی که در اتریشی ها مقیم آمریکا زندگی می کند ، تابعیت اتریش و آمریکا را در زمان تولد به دست می آورد).
بنابراین ، اگر شخصی تابعیت ایالات متحده را بدست آورد ، معمولاً مجبور است از شهروندی واقعی که در اختیار دارد ، چشم پوشی کند.

مزایای تابعیت اتریش

  • به عنوان شهروند اتریش ، شما می توانید در هر زمان و در هر کشور و در هر جای دیگر در اتحادیه اروپا زندگی و کار کنید.
  • گذرنامه اتریشی از شهرت بسیار خوبی برخوردار است و مسافرتی کاملاً بدون ویزا یا ورود ویزا از جمله ورود بدون ویزا به ایالات متحده را ارائه می دهد. بدون شک در بین بهترین اسناد مسافرتی جهان است.
  • هنگامی که شما طبق قانون شهروندی اتریش تابعیت را به دست می آورید ، شما و خانواده تان از شهروندی کامل برای زندگی برخوردار می شوید که می تواند به نسل های بعدی منتقل شود.

مهاجرت به اتریش در سال های اخیر با استقبال بسیار خوبی رو به رو شده است. چنانچه قصد اقامت کشورهای اروپایی را دارید و علاقمند به اخذ تابعیت اتریش هستید، می توانید جهت مشاوره رایگان با کارشناسان و وکلای مجرب موسسه حقوقی نوباوران تماس گرفته و در باب اخذ تابعیت اتریش اطلاعات مهم و جامعی کسب نمایید.

دیدن مطلب
شرایط تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *