ارزیابی مدارک تحصیلی دانشجویان در روسیه و اوکراین بررسی شد

 

رایزن علمی ایران در کشور روسیه اظهار داشت: برای مشخص شدن روش ارزیابی مدارک تحصیلی دانشجویان و برطرف سازی ابهامات از وضعیت دانشجویان در حال تحصیل در روسیه و اوکراین، گروهی به این دو کشور وارد شدند.

طبق گزارشات خبرگزاری میزان،احمد غلامی گفت: جهت برطرف سازی ابهامات از شرایط دانشجویان در حال تحصیل در روسیه و اوکراین و همینطور مشخص شدن روش ارزیابی مدارک تحصیلی دانشجویان ، یک گروه از ترکیب نمایندگان وزارت بهداشت، وزارت علوم و وزارت امور خارجه یه شهر های اوکراین و مسکو عازم گشته اند.
در ادامه تویح داد:در طی این سفر دانشگاه کارازین در خارکف، بعد دانشگاه باکامولس در کیف وسپس دانشگاه‌های سچینووا،دوستی ملل (رودن) در مسکو ، یودوکیمووا (سماشکو) بازدید شده اند و در جهت بررسی دقیق این دانشگاه‌ها با مسئولان مربوطه مذاکرات کاملی صورت گرفته است.
رایزن علمی ایران در کشور روسیه اضافه کرد: همینطور این گروه در محل کنسولگری ایران در مسکو با جمعی از نمایندگان دانشجویان و افرادی که قصد تحصیل در رشته‌های پزشکی را دارن  ملاقات و گفتگوی کاملی صورت داد. همینطور دو ملاقات با سفیر ایران در کشور روسیه هم شکل گرفت که در کل موارد زیر به نتیجه رسید :
 گزارشات مثبتی در خصوص درمان و آموزش پزشکی، بازنگری در لیست دانشگاه‌های با اعتبار مصوب ۲۷ مهر ۱۳۹۵ وزارت بهداشت به شورای عالی ارزشیابی وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران ارائه گشته.
اخذ تصمیمات جدید درباره دانشگاه‌های با اعتبار سابق و تصویب و اعلام لیست جدید دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت سال تحصیلی ۲۰۱۹ – ۲۰۱۸ سه ماه پیش از آغاز سال تحصیلی.
همچنین وی اضافه کرد: با نظر به صحبت های دکتر رامتین حدیقی، نماینده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حظور نمایندگان دانشجویان،اشخاصی که پیش از ابلاغ مصوبه سال گذشته (۲۳ آبان ۹۵) برای تحصیل در حوزه علوم پزشکی به کشور روسیه وارد شده اند،اگر  در سال تحصیلی ۲۰۱۸ – ۲۰۱۷ در دانشگاه‌های با اعتبار فعلی و یا دانشگاه‌های معتبر قبلی در دوره اصلی (سال اول دانشگاه) شروع به تحصیل کنند، از منظر برسی ارزش مدارک در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مشکلی مواجه نخواهند شد.
همینطور  دانشجویان جهت اخذ توضیحات تکمیلی این امکان رادارند که با ایمیل Ruac@saorg.ir سوالاتشان را مطرح کنند.

تحصیل در روسیه

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدن مطلب
ویزای فنلاند