اقامت اروپا ، سریع‌ترین و راحت‌ترین کشورها جهت دریافت کارت شهروندی دوم

داشتن شهروندی دوگانه به محافظت از آزادی شما کمک میکند،حتی موجب نجات زندگی و جان شما میشود. داشتن پاسپورت کشور دیگر یک گام اساسی در بین‌المللی و جهانی کردن زندگی شما است. بسیاری از افراد برای اخذ کارت شهروندی دوم به اقامت اروپا می‌اندیشند. اروپا گزینه‌های بسیاری از تحصیل و کار تا سرمایه‌گذاری و حتی ازدواج را در اختیار افراد مختلف از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا قرار می‌دهد تا بتوانند از این روش‌ها اقامت اروپا را دریافت نمایند.

مزایای مهاجرت به اروپا

 • مخارج پایین زندگی
 • بالابودن سطح علمی
 • میزان پایین بودن جرایم
 • پایین بودن نرخ بیکاری
 • اقتصاد پر رونق صنایع تولیدی
 • هزینه های پایین درمان
 • سرمایه گذاری های خارجی
 • آرامش زیاد

راحت‌ترین کشورها جهت کسب اقامت اروپا کدام‌ها هستند؟

درست است که کشور انگلستان از اتحادیه اروپا خارج شده است، اما این بدان معنا نیست که شما هم مجبور به خارج شدن از برنامه‌هایی که برای کسب اقامت اروپا در نظر دارید باشید. کشورهای مختلف در قاره اروپا برنامه‌های بسیاری را برای شهروندان خارجی ارائه می‌دهند تا بتوانند اقامت اروپا را دریافت کنند و در این کشورها سرمایه‌گذاری و زندگی کنند. در ادامه به بهترین کشورها جهت کسب کارت شهروندی دوم اشاره خواهیم کرد.

کسب اقامت اروپا از طریق کشور اتریش

بر اساس آخرین آمار به دست آمده اتریش در رتبه اول لیست ما برای کسب اقامت اروپا قرار می‌گیرد. این کشور 10 نوع اجازه اقامت مختلف را به شهروندان غیر اروپایی پیشنهاد می‌دهد که هیچ کدام شامل سرمایه‌گذاری نمی‌شوند. این اقامت‌ها به افراد اجازه می‌دهد که بدون نیاز به ویزا در کشورهای حوزه شنگن که بیشتر کشورهای اروپایی را در برمی‌گیرد به راحتی سفر کنند. هنگامی که بتوانید ساکن اتریش شوید مراحل تمدید اقامت بسیار ساده خواهد بود. پس از حدود 5 سال اقامت موقت اتریش را دریافت خواهید کرد و پس از 10 سال با ارسال درخواست شهروندی می‌توانید اقامت دائم اتریش را بگیرید.

هزینه اجازه اقامت در اتریش برای افراد بالغ تقریبا 100 یورو و برای کودکان 50 یورو است. علاوه بر این‌ها باید مدارک مالی و حقوق ماهیانه را نیز ارائه دهید. مراحل تایید اجازه اقامت ممکن است تا 3 ماه به طول بیانجامد.

کسب اقامت اروپا از طریق کشور بلژیک

رتبه دوم در میان لیست ما به کشور بلژیک تعلق می‌گیرد که تنها داشتن یک شغل در آن شما را واجد شرایط اقامت می‌کند. بنابراین هیچ نیازی به سرمایه‌گذاری برای کسب اقامت اروپا کشور بلژیک ندارید. اگر موفق به یافتن شغل در کشور بلژیک شدید روند دریافت اقامت موقت تنها 2 هفته طول می‌کشد.

به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا، بهتر است قبل از درخواست اقامت موقت بلژیک برای اقامت دائم درخواست دهید. در طولانی مدت دریافت اقامت دائم پس از زندگی در بلژیک با ویزا راحت‌تر انجام می‌پذیرد. از آنجایی که بلژیک کشوری در محدوده شنگن است با دریافت کارت شهروندی این کشور امکان سفر در محدوده شنگن بدون ویزا را خواهید داشت.

کسب اقامت اروپا از طریق کشور پرتغال

پرتغال شاید کمی گران‌تر از دیگر کشورها برای کسب اقامت اروپا باشد. با این‌حال اگر از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستید خرید یک ملک به ارزش 500000 یورو می‌توانند به سادگی برای شما اقامت این کشور را به ارمغان بیاورد. همچنین از راه‌های دیگر  کسب اقامت در این کشور می‌توان به ایجاد یک حساب بانکی در پرتغال به ارزش 1 میلیون یورو یا ایجاد شغل برای 10 نفر اشاره کرد.

شما می‌توانید ظرف 90 روز اقامت موقت در این کشور بگیرید. برای کسب اقامت دائم باید 5 سال در پرتغال زندگی کنید. پس از یک سال از اقامت دائم نیز می‌توانید برای کسب شهروندی کشور پرتغال درخواست دهید.

کسب اقامت اروپا از طریق کشور مالت

برای کسانی که به دنبال کسب اقامت اروپا هستند نرخ‌های پایین مالیات (ساکنان دائمی تنها ملزم به پرداخت 15 درصد هستند) و همچنین آب و هوای گرم و آفتابی مالت گزینه‌هایی جذاب و تشویق کننده هستند. خرید ملک به قیمت 275000 یورو به راحتی می‌تواند اقامت این کشور را برای شما به ارمغان بیاورد.

کسب اقامت اروپا از طریق کشور اسپانیا

اسپانیا همچون کشور همسایه خود پرتغال با خرید ملک به ارزش 500000 یورو با دادن ویزای طلایی اجازه اقامت برای شما صادر می‌کند. افرادی که این ویزا را دارند باید هر دو سال آن را تمدید کنند. پس از 5 سال افراد می‌توانند اقامت دائم اسپانیا را دریافت کنند. برای دریافت شهروندی کشور اسپانیا باید ده سال در این کشور زندگی کنید.

کسب اقامت اروپا از طریق کشور لاتویا

برای کسب اقامت اروپا یکی از راحت‌ترین و سریع‌ترین روش‌ها خرید املاک است. لاتویا نیز از دیگر کشورهای حوزه شنگن است که با خرید ملک به ارزش 250000 یورو به همراه 5 درصد مالیات دولتی به شما اجازه اقامت موقت می‌دهد. پس از 5 سال زندگی در این کشور به شما اقامت دائم تعلق می‌گیرد و می‌توانید بدون نیاز به ویزا در حوزه شنگن سفر کنید.

کسب اقامت اروپا از طریق کشور موناکو

علاوه بر کسب اقامت اروپا و امکان سفر در تمام منطقه شنگن مزیت دیگری که موناکو را به یک گزینه عالی برای درخواست اقامت اروپا تبدیل می‌کند قوانین مالیاتی این کشور هستند. ساکنان موناکو نیازی به پرداخت مالیات بر درآمد یا مالیات بر ثروت ندارند. تنها کاری که لازم است انجام دهید قرار دادن 500000 یورو در یک حساب سپرده بانکی در این کشور در طول مدت اقامتتان است.

کسب اقامت اروپا از طریق کشور قبرس

کشور مدیترانه‌ای قبرس به علت سواحل زیبای شنی و آب و هوای گرم آن یکی از مقاصد گردشگری است. خرید مستغلات و املاک به ارزش 300000 یورو یا بیشتر می‌تواند برای تضمین دریافت شهروندی این کشور کافی باشد. تمام این فرآیند را می‌توان بدون حضور در کشور به جز یکبار می‌توان انجام داد. مراحل کسب اقامت قبرس حدود دو ماه به طول می‌انجامد.

کسب اقامت اروپا از طریق کشور یونان

یونان از کشورهایی است که نیاز فراوان به سرمایه‌گذاران دارد. به همین علت تنها با خرید ملکی به ارزش 250000 یورو در آن می‌توانید به راحتی اقامت این کشور را به دست آورید و خیلی زود با کسب اقامت دائم به اقامت اروپا دست یابید. برای کسب شهروندی کشور یونان باید 7 سال از اقامت شما در این کشور بگذرد. یونان از ارزان‌ترین و راحت‌ترین کشور‌ها برای کسب اقامت اروپا از طریق آن است.

کسب اقامت اروپا از طریق کشور بلغارستان

یک سپرده 500000 یورویی در یکی از بانک‌های بلغارستان به مدت 5 سال شما را برای کسب اقامت این کشور واجد شرایط می‌کند. کسب اقامت دائم کشور بلغارستان تمام حقوق یک شهروند بلغاری را بجز حق رای به شما خواهد داد. روش‌هایی برای تسریع گرفتن کارت شهروندی کشور بلغارستان تنها در دو سال وجود دارد. با داشتن اقامت بلغارستان شما می‌توانید به راحتی در تمام کشورهای حوزه شنگن بدون ویزا رفت‌‌و‌آمد داشته باشید.

مزایای اخذ اقامت اروپا

 1. امکان سفر به کشورهای عضو اتحادیه شنگن، بدون نیازبه دریافت ویزا (بیش از 145 کشور در سراسر جهان) با اخذ اقامت اروپا
 2. دریافت اقامت بدون محدودیت سنی
 3. افتتاح حساب به آسانی در بانکهای اروپائی و سراسر دنیا
 4. بهره مندی از مزایای تحصیلات رایگان در سطح اتحادیه اروپا
 5. امکانات رفاهی، درمانی و بهداشتی رایگان در سطح اتحادیه اروپا
 6. داشتن زندگی امن و دارای ثبات اقتصادی
 7. اخذ پاسپورت کشور مورد نظر در عرض چند سال

مدارک مورد نیاز

مدارک مورد نیاز روش های مختلف مهاجرتی به طور معمول موارد زیر را شامل می شوند:

 • مدارک شناسایی معتبر
 • مدارک تحصیلی
 • مدرک زبان
 • تاییدیه های بانکی
 • مدارک شغلی و سابقه کاری معتبر
 • مدارک مربوط به وضعیت سلامت
 1. فرآیند انجام: بدیهی است فرآیند روش های مهاجرت با هم متفاوت باشند. اما نکته مهم این است که فرآیند برخی از روش های مهاجرت بسیار پیچیده، تخصصی و گاه حتی در عمل نشدنی می باشند. برای مثال مراحل ابتدایی بعضی روش های مهاجرت (مانند ثبت ازدواج در روش اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج) باید به صورت غیر حضور انجام گردد که مشکلات خاص خود را دارد.
 2. و در نهایت مهمترین نکته؛ هزینه لازم برای مهاجرت: در بسیاری از روش های مهاجرت، شما باید به غیر از هزینه های دریافت اقامت، مبلغ قابل توجهی را برای خرید، سرمایه گذاری، ملک، پشتوانه های لازم و …. به کشور مقصد منتقل کنید.

 موسسه حقوقی نوباوران، با هدف انجام امور حقوق بین الملل (خصوصی) در اروپا، از سال ۱۳۹۱ در ایران فعالیت خود را آغاز نموده است. مشاوره ها و انجام تمامی امور بین المللی صرفا در حوزه اتحادیه اروپا بوده و توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران برای هر کشور عضو شنگن انجام می‌پذیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *