اقامت ایتالیا از طریق تحصیل

اقامت-ایتالیا-از-طریق-تحصیل

اقامت ایتالیا از طریق تحصیل در حال حاظر یکی از آسان ترین روش های دریافت ویزا  در بین کشورهای اروپایی است.

برای بسیاری از مردم مهاجرت به ایتالیا اولین گزینه است. زیرا می توان با داشتن حداق دیپلم در اکثر رشته های تحصیلی پذیرش دریافت کرد.

در حال حاضر شرایط مناسبی جهت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا فراهم شده است که متقاضیان میتوانند از آن استفاده نمایند مهاجرت از طریق تحصیل در ایتالیا ، در مقایسه با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا بسیار عاقلانه و کم هزینه تر خواهد بود و در وقت شما صرفه جویی خواهد شد. در قیاس بامهاجرت کاری به ایتالیا از سرعت بیشتری برخوردار است.

دانشجویان میتوانند از امکانات دولتی گوناگون مانند دیگر شهروندان ایتالیایی نظیر: بهداشت، تسهیلات مالی مختص دانشجویان، خدمات رفاهی، خدمات اجتماعی و … برخوردار شوند.

از آنجایی که اروپا جزء اتحادیه اروپاست، شما عزیزان می توانید با داشتن ویزای شینگن ایتالیا بدون دردسر به تمامی کشور های عضو اتحادیه اروپا سفر نمایید.

شرایط داشتن مدرک زبان ایتالیایی 

برای اخذ ویزای دانشجویی کشور ایتالیا، شخص متقاضی باید در کلاس های زبان ایتالیایی در سفارت ایتالیا شرکت نموده و پس از اخذ نمره قبولی در خواست اخذ ویزا نماید. مدت این کلاس ها ۳ ترم است و در هر ترم، یک کتاب ایتالیای تدریس می شود. هر ترم 32 جلسه 1.5 ساعته می باشد.

دیدن مطلب
تحصیل در رشته پزشکی ایتالیا

اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا

پس از به پایان بردن تحصیلات در کشور ایتالیا میتوان برای مدت زمان حداقل 6 ماه ویزای تحصیلی خود را تمدید نماییید.

برای پرکردن 5 سال اقامت خود در کانادا می توانید ویزای تحصیلی خود را به دیگر ویزای کاری تبدیل نمایید، لازمه ی آن زندگی کردن در خاک این کشور به مدت 5 سال است که 2 سال را باید مالیات پرداخت کرده باشید. که از زمان ورود این مدت زمان محاسبه می شود.

دانشجویان میتوانند از امکانات دولتی گوناگون مثل: بهداشت، تسهیلات مالی مختص دانشجویان، خدمات رفاهی، خدمات اجتماعی و … خوبی برخوردار شوند و با داشتن ویزای شینگن میتوانند بدون دردسر به تمامی کشور های  عضو اتحادیه اروپا سفر کنند.

ایتالیا و اتریش مهد رشته های هنر و معماری در دنیاست و هزینه تحصیلی در اروپا بسیار ارزانتر از کشورهای دیگر اروپاییست.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره جهت مهاجرت و ویزای تحصیلی ایتالیا با موسسه حقوقی نوباوران تماس بگیرید.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.