اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه تنها با ۳۰۰ لیر و در کوتاهترین زمان، توسط کارشناسان ما

 کشور ترکیه، در قسمت شمال غربی ایران و منطقه ی خاورمیانه قرار دارد؛ جزء کشورهای توسعه یافته اروپا می باشد.مردم این کشور به زبان ترکی استانبولی صحبت می کنند. ترکیه یکی از روش‌های آسان برای مهاجرت ایرانیان به خارج از کشور است.

روش های اقامت ترکیه

به‌محض ورود به ترکیه، شما اجازه‌ٔ اقامت ۹۰ روزه را دارید و برای اقامت بیش از این، می بایست مدارک لازم را در اختیار اداره‌ٔ مهاجرت ترکیه قرار دهید تا ویزای اقامت کوتاه‌مدت ۱ ساله برای صادر شود. با دیگر ویزاها مثلا ویزای گردشگری ترکیه، شما اجازه کار و یا تحصیل در این کشور را ندارید و بالعکس. در صورت درخواست باید وزای خود را تغر دهید.

اخذ اقامت ترکیه ،به صورت کاری، دانشجویی، یک ساله و دو ساله و یا  توریستی

۱- اقامت توریستی

رایج ترین و آسان ترینراه برای گرفتن اقامت ترکیه است.شخص متقاضی بعد از ورود به ترکیه می تواند از طریق خرید یا اجاره ملک اقامت موقت یک ساله یا دو ساله را دریافت کند.
با این نوع اقامت می توانید در صورت تمدید در ترکیه بمانید و راحت ورود و خروج کنید. همچنین برخی حقوق مانند و می توان در بانک های این کشور افتتاح حساب کرد و با نام خود امتیاز آب و برق و اینترنت گرفت. لازم به ذکر است این نوع اقامت پس از انقضا بایستی تمدید گردد. اگر فرد به مدت ۵ سال مداوم از این نوع اقامت استفاده کند و بیشتر از یک ماه در سال خارج از ترکیه نباشد، میتواند اقامت دائم دریافت کند.

دیدن مطلب
مهاجرت کاری به مالتا

۲- اقامت توریستی

دومین نوع اقامت، اقامت تحصیلی است، افرادی که به تحصیل در ترکیه علاقه دارند روش مناسبی برای دریافت اقامت این کشور است. اخذ این نوع اقامت زمانی انجام می گیرد که شخص از موسات آموزش و پرورش ترکیه یا یکی از دانشگاه های ترکیه پذیرش گرفته و این شخص ئر ایران اقامت داشته است.

می توان برای دریافت اقامت اقدام کرد.
در این نوع اقامت، بایستی حتما با ویزای تحصیلی وارد کشور ترکیه شد.به عنوان مثال نمی شود با ویزای توریستی وارد شد بعد اقامت تحصیلی گرفت.

لازم به ذکر است در پروسه اخذ اقامت کاری که ۵ سال است، در مورد اقامت تحصیلی، با گذراندن نصف مدت تحصیل می توان برای اخذ اقامت درخواست داد.

۳- اقامت از طریق ازدواج

طبق قانون کشورهای دیگر میتوان با ازدواج با شهروند کشور مورد درخواست اقامت دریافت کرد.این کشور هم یکی از راه های دریافت اقامت دائم از طریق ازدواج با شهروند ترک است.

زمانی که شما با یک شخص ترک ازدواج می کنید می توانید بعد از سپری شدن ۳ سال از ۵ سال به صورت متوالی درخواست اقامت دائم کنید. در این بخش برخی قوانین قابل توجه جهت اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج با فرد ترک برای شما آورده شده است:

– ازدواج  نباید  صوری باشد، می بایست مدارکی جهت اثبات واقعی بودن ازدواج ارائه کرد.
– شخصی که با او ازدواج کرده، نباید در کشورترکیه پناهجو باشد باید دارای ملیت ترک باشد.
– پروسه کسب اقامت در ترکیه از طریق ازدواج حدود ۳ تا ۵ سال طول می کشد و فرد در این پروسه زمانی فقط می تواند از طریق اقامت توریستی درکشور ترکیه حضور داشته باشد.
– می بایست از کنسول گریی کشور خود در ترکیه برگه مبنی بر مجرد بودن خود را دریافت کند.سن قانونی برای ازدواج ۱۸ سال تمام استو بدون رضایت پدر و مادر نمی توانند ازدواج کنند.
– ازدواج می بایست به صورت کاملا رسمی باشد و به ثبت برسد تا بتوان از طریق آن اقامت دائم ترکیه را دریافت کرد.
– اگر شخص مورد نظر برای ازدواج در کشور ترکیه دختر باشد و قبلا نیز ازدواج کرده، باید از زمان طلاق وی ۳۰۰ روز سپری شده باشد.

دیدن مطلب
مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک

۴- اقامت کاری ترکیه

اقامت کار ترکیه بدین صورت است که از طریق استخدام شدن در یک شرکت ترکیه ای و بعد از بیمه شدن، می توان برای دریافت اقامت کاری اقدام کرد.

بهترین نوع اقامت ترکیه،اقامت از طریق کار رسمی در یک شرکت ترکی است زیرا اینگونه شرکت ها می توانند مستقیم برای اقامت کاری متقاضی از وزارت کار درخواست دهند. کار رسمی به منزله دریافت بیمه تلقی می شود و فرد باید در یک شرکت ترکیه ای معتبر که زیر نظر وزارت کار است استخدام شود.

مدارک مورد نیاز

برای اخذ اقامت ترکیه توریستی ۱ و ۲ ساله

۱_ ۴قطعه عکس پرسنلی
٢- تکمیل فرم درخواست
٣- ارائه پاسپورت و کپی از صفحات ورود و خروج پاسپورت
4- بیمه سلامت
۵- ارائه مدرک مبنی بر اجاره نامه به همراه تایید محضری به همراه کپی سند
۶- ارائه قبض آب یا برق منزل اجاره شده
7- تاییدیه مبنی بر واقعی بودن سند
8- در صورت ساکن بودن ؛تاییدیه ادرس از شهرداری
9-ارائه سوء پیشینه از کشور ایران و ترکیه .
۱۲-گردش حساب۶ ماهه اخیر به میزان۶۰۰۰ دلار .
۱۳- ارائه سلامت جسمی شخص متقاضی از بیمارستان با مهر کمیسیون پزشکی

2 پاسخ
  1. مجید
    مجید گفته:

    سلام.متقاضی اخذ اقامت در ترکیه هستم.لطفا راهنمایی کنید.ویا درصورت تماس بعداز ساعت۲ عصر تماس بگیرید.باتشکر.۰۹۳۷۹۷۷۱۷۴۴

    پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *