اقامت دائم مجارستان

 • اخذ اقامت دائم مجارستان در سال 2019  چگونه انجام می شود؟
 • نحوه رسیدن به اقامت دائم مجارستان از طریق کدام نوع ویزاها بهتر است؟
 • راه های ورود به کشور مجارستان چیست؟

اگر تصمیم به مهاجرت به مجارستان را در سر دارید و به دنبال اخذ اقامت دائم مجارستان هستید خواندن این مقاله برای دستیابی به اطلاعات جهت تصمیم گیری بهتر شما را به هدفتان نزدیکت خواهد ساخت.

برای دستیابی به این هدف افراد می توانند از راه‌های متفاوتی چون تحصیلی، کاری، ازدواج، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان جهت اخذ اقامت دائم اقدام نمایند.در ابتدا با یک اجازه اقامت از روش های بالا، موقت به کشور مجارستان ورود کرده و پس از گذراندن چند سال به طور متوالی تابعیت این کشور را بدست آورد. همچنین از طریق گذراندن کورس زبان برای ورود به دانشگاه های این کشور نیز می توان اقدام نمود و یا برای دید و بازدید از اقوام و آشنایان ویزای توریستی گرفت، باید توجه داشت که این نوع ویزا تبدیل به اقامت دائم نمی شود.

همچنین می توان برای راه اندازی یک تجارت و یا بیزینس ثبت شرکت در مجارستان کرد و از این طریق اجازه اقامت موقت گرفت که 5 ساله است و با تمدید آن هر سال به مدت 5 سال دیگر به اقامت دائم مجارستان دست یافت.

برای دریافت اقامت دائم مجارستان به صورت موقت می توان یکی از موارد زیر را با توجه به شرایط خود انتخاب و درخواست کرد:

اقامت از طریق راه اندازی کسب و کار

یکی از روش های پرمتقاضی ، از طریق راه اندازی یک کسب و کار و یا ثبت شرکت در مجارستان است. و بهترین روش اقامتی  در اروپا  یک نوع سرمایه گذاری در مجارستان است که سرمایه گذار می تواند با مبلغ  حداقل 200 هزار یورو در بخش دولتی  مجارستان سرمایه گذاری کند. در این نوع سرمایه گذاری بر خلاف دیگر کشورها، مبلغ سرمایه گذاری شده پس از 5 سال قابل برداشت است ولی متاسفانه این روش از سرمایه گذاری منتفی شده و فقط از طریق ثبت شرکت می توان مهاجرت کرد و اقامت دائم اخذ کرد.

از طریق ثبت شرکت برای دریافت ویزا، شخص متقاضی با داشتن تمکن مالی 23000 یورو و به ثبت رساندن یک شرکت و راه اندازی یک بیزینس در  مجارستان برای خود و همسر و فرزندانش اجازه اقامت موقت بگیرد و در نهایت پس از گذشت 5 سال و تمدید این ویزا بتوان اقامت دائم مجارستان را دریافت کرد.

دیدن مطلب
کار دانشجویی در هند

در راه اندازی یک شرکت، ارائه یک بیزینس پلن قوی تحت نظر یک شخص متخصص در امر حقوقی برای رساندن شما به هدفتان نقش پر رنگی دارد. مهمترین مدارکی که در اداره پلیس برای اجازه اقامت موقت شما صادر می شود عبارتند از:

 • گواهی ثبت شرکت
 • ارائه فرمی که نشان دهنده ثبت شرکت شما در مراجع قانونی است مانند ثبت در اسناد رسمی که داشتن یک وکیل حقوقی متخصص الزامی است.

اقامت دائم مجارستان از طریق ویزای کار :

این روش مهاجرت یکی از راه های مطلوب برای ایرانیان بوده است. اقامت از طریق ویزای کار بهتر است بدانید نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است و به راحتی می توان به شغل مورد نظر خود دست یافت. روش اقدام اینگونه است که در تخصص مهارتی خود باید از طرف یک کارفرما و یک شرکتی در مجارستان پیشنهاد کار داشته باشید.که نسبت به روش های دیگر پروسه سخت تری دارد.طبق قوانین موجود در اتحادیه اروپا موقعیت کاری پیشنهاد شده، اولویت ابتدا با شهروندان داخل مجارستان است در صورت نبود نیروی مناسب کارفرما باید مدارکی ارائه نماید که در مجارستان نیروی مورد نظر خود را پیدا نکرده است و در صورت نبود نیروی کار در کشورهای اتحادیه اروپا می تواند پس از 6 ماه، جذب نیروی کار از ایران داشته باشد.و با ارسال یک دعوتنامه برای فرد متقاضی می توان اقامت از طریق ویزای کار را بدست آورد که امری دشوار و سخت است.

اقامت کوتاه مدت با ویزای توریستی :

یکی از تایپ ویزاهایی که می توان خیلی سریع به خاک  مجارستان و یا کشورهای حوزه شنگن رسید اخذ ویزای توریستی شنگن می باشد که البته باید دید که می توان با این ویزا به صورت دائم در  مجارستان ماند ؟ با توجه به محدود بودن زمان این ویزا که اجازه ورود و ماندن شما را برای 90 روز صادر می کند که در یک دوره تا 180 روز قابل تمدید است بهتر است برای رسیدن به اقامت دائم شما به دنبال راهی جایگزین باشید ، چرا که این ویزا قابلیت تبدیل ندارد و فقط می توان به منظور یک سفر توریستی و یا برای بازدید از اقوام و فرزندان و یا برای ارزیابی از این کشور برای اقدام در یک نوع ویزای دیگر که به اقامت دائم تبدیل می شود اقدام نمود ، حال اگر شما قصد یک سفر توریستی به  مجارستان را دارید و قصد اقامت در زمان محدودی را دارید برای موفقیت در این پروسه ارائه مدارکی از قبیل نشان دادن تمکن مالی در حساب بانکی تان که هزینه های سفر را پوشش داده و همچنین ارائه مدارکی که شما به کشورتان باز خواهید گشت از مهم ترین موارد اخذ ویزای توریستی شنگن بوده که در کنار این مدارک علم وکیل برای ارائه سایر مدارک که پروسه ای ایمن را برای شما گارانتی می نماید بسیار قابل توجه است .

دیدن مطلب
فرهنگ فرانسه

 

اقامت دائم مجارستان از طریق ازدواج                                                                                      

شاید بهترین راه برای اخذ اقامت دائم مجارستان و  سریعترین راه  ممکن برای اخذ شهروندی مجارستان ویزای ازدواج می باشد زیرا شما می توانید ابتدا اجازه اقامت موقت این کشور را بدست نمائید و پس از گذشت سه سال ازدواج و زندگی مشترک برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایید.

در اولین گام باید بدانید شخصی که قصد ازدواج با یک فرد مجارستانی را دارد، اخذ تابعیت از این روش یک امر حقوقی قلمداد می شود و دارای پیچیدگی ها و آثار حقوقی بالایی است. بر اساس قوانین بین الملل در صورت ازدواج فی مابین زوجین شخص می تواند تابعیت کشور دیگری را بدست آورد.

چگونگی دریافت تابعیت مجارستانی

 • خلاصه ای از زندگی تان از بدو تولد، دوران تحصیل ، وضعیت شغلی، سطح درآمد، تحصیلات…
 •  در صورت داشتن همسر سابق می بایست ذکر شود.
 • مجرد بودن
 • چگونگی آشنایی شما با همسر فرانسوی و اینکه مدارکی ارائه نمایید که اثبات کند شما با شخص تابعه مجاری ازدواج کرده اید.
 •  داشتن تمکن مالی .
 •  ارائه مدارک محل اسکان زوجین و اینکه این فضا چگونه است
 • باید به زبان مجاری و یا انگلیسی برای مکالمات روزمره و زندگی آشنائیت داشته باشید

اقامت دائم مجارستان از طریق تحصیل                                                        

یکی از پر متقاضی ترین ویزاهای مجارستان ویزای تحصیلی می باشد . کشور  مجارستان کشور ارزانی است و هزینه های آموزشی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی ارزان تر است.این روش برای کسانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند بسیار مناسب تر است.، چرا که از این طریق می توان به اقامت دائم مجارستان و اتحادیه اروپا دست یافت. در صورت دارا نبودن مهارت انگلیسی شما میتوانید برای گذراندن یک دوره شش ماهه و یا یکساله زبان انگلیسی و یا زبان  مجارستان یی و یا گذراندن یک مقطع تحصیلی برای خود و همراهانتان ویزای تحصیلی و توریستی اخذ فرمائید. با تحصیل در این کشور فرد می تواند پس از تحصیل، کار مورد نظر خود را در این کشور پیدا کند در نتیجه ویزای خود را  به مدت سه سال تمدید کرده و در نهایت اقامت دائم مجارستان را بدست آورد.

دیدن مطلب
شرایط مهاجرت به آلمان

 

 

در حال حاضر یکی از بهترین روش ها برای ورود به اروپا تحصیل در مجارستان است.در صورتی که مایل به اخذ اقامت دائم مجارستان هستید می توانید پس از تحصیل و رسیدن به کار مناسب، جهت اخذ اقامت دائم مجارستان خود اقدام نمایید.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *