1.1/5 - (33 امتیاز)

اقامت گرجستان ٢٠١٨

روش اقامت کاری (از طریق کارمندی)

در این روش در شرکتی استخدام میشوید و از طریق استخدام در آن شرکت درخواست اقامت مینمایید.

با توجه به اینکه یافتن کار در شرکت های گرجی سخت است و از طرف دیگر اکثر متقاضیان اقامت گرجستان تمایلی به استخدام شدن با حقوق های نرمال یک میلیون تومانی اینجا و اتلاف وقتشان برای کار در گرجستان ندارند در تمام موارد این نوع اقامت از طریق تهیه قرارداد با شرکت هایی صورت میپذیرد که «نه توقع انجام کار از شما دارند و نه حقوقی به شما پرداخت خواهند کرد».

این اقامت به صورت یکساله خواهد بود ، سال به سال تمدید خواهد شد و بعد از ۶ سال تبدیل به اقامت دائم خواهد شد.

مجموع کل هزینه هایتان برای اقامت کاری از طریق کارمندی میشود:

 • ۱۵۰۰ لاری پرداختی به شرکت کارفرما معتبر
 • ۱۲۵ لاری مالیات حقوق ماه اول
 • ۲۱۱ لاری واریز دولتی
 • ۱۵ لاری ترجمه پاسپورت
 • ۲۰۰ لاری مشاور حقوقی درخواست اقامت
 • ۵۰۰ لاری مشاور حقوقی کنترل درخواست اقامت
 • ‏+ ۱۸‎٪ مالیات ارزش افزوده
 • مجموعا حدود ۳۰۰۰ لاری = حدود ۱۲۰۰ $

نکته ١: شرکت های غیر معتبر برای دادن قرارداد کارمندی به شما حدود ۳۰۰ لاری و شرکت های معتبر حدود ۱۵۰۰ لاری دریافت مینمایند.

نکته ٢: کلیه اقامت هایی که با قراردار های کارفرما غیر معتبر انجام میشود از آذر ۹۶ تا کنون حتما ریجکت شده اند و فریب امکان اخذ اقامت با ۴۰۰$ را نخورید.

برای اطمینان از شرکت یا دلال مدعی، درخواست نمایید یک نمونه موفق اقامت کارمندی (نه از طریق خرید ملک) از آذر ۹۶ تا کنون را به شما نشان دهد و برای اینکه مطمئن شوید این کارت اقامتی که نشان میدهد از طریق خرید ملک نبوده است بخواهید که قرارداد کارمندی ترجمه شده ی آن کارت را نیز به شما نشان دهد.

ولی ما میتوانیم در مجموع ۴ شعبه تفلیس، روزانه حداقل سه کارت اقامت کاری یکساله با مدارک کامل بصورت تضمینی جهت اطمینان تان ارائه و نشان دهیم.

نکته ٣: نیاز به پرداخت هیچ هزینه ی مازاد برای اقامت کارمندی بیش از موارد ذکر شده وجود ندارند و ارقام رایج ۱۵۰۰$ یا ۳۰۰۰$ یا ۵۰۰۰$ همه بدون توجیه و گران فروشی بخاطر بی اطلاعاتی متقاضیان میباشد.

هیچ نوع خدماتی بیش از خدمات ذکر شده در اقامت کارمندی وجود ندارد و گول واژه هایی مانند اینکه بیایید شرکتی با ۵ سال سابقه ی کار برایتان بخرم یا اقامت ۳ ساله برایتان میگیرم، وجود ندارد.

در متن قانون مهاجرت گرجستان به وضوح نوشته شده است که تمام اقامت های موقت از هر روشی حتما یک ساله و در برخی موارد مشکوک برای پلیس مهاجرت استثنایا ۶ ماهه خواهد بود.

نکته ۴: برای “تمدید اقامت کارمندی” به شما پیشنهاد میگردد ۳.۵ ماه قبل از اتمام اقامت یکساله تان با قرارداد جدید کارمندی ولی با درج حقوق بالا برای شما به مدت ۲ ماه مالیات بالا حدود ماهی ۶۰۰ لاری پرداخت نمایید و سپس ۱.۵ ماه مانده به اتمام اقامت ( پس از دو ماه پرداخت مالیات بالا )، درخواست تمدید اقامت دهید و یا از طریق ثبت شرکت و یا خرید آپارتمان تمدید نمایید.

روش پرداخت ۲ ماه مالیات حقوق بالا قبل از درخواست تمدید اقامت، بسیار کارآمد تر از پرداخت ماهانه ی ۱۲۵ لاری برای مالیات حقوقتان میباشد که اکثرا به دلیل قطع همکاری کارفرما بی فایده برایتان خواهد بود که در اکثر مواقع پرداخت نخواهد شد و رسید رسمی پرداخت به شما شرکتها نشون نخواهند داد.

نکته ۵: تنها راه دریافت اقامت کاری در شروع ورود به گرجستان، اقامت کارمندی است و از خرداد ۹۶ هیچکس نتوانسته پس از ورود به گرجستان “اقامت از طریق ثبت شرکت” یا کار آفرینی دریافت نماید. در حال حاضر تنها راه برای اقامت از طریق ثبت شرکت یا کار آفرینی این است که یا از قبل حساب بانکی در گرجستان داشته باشید و یا از طریق اقامت کارمندی بتوانید افتتاح حساب نمایید و سپس حداقل گذشت ۳ ماه از تاریخ ثبت شرکت و پرداخت مالیاتهایتان برای تبدیل اقامتتان از کارمندی به ثبت شرکت یا کار آفرینی و یا درخواست اقامت از طریق ثبت شرکت، اقدام نمایید.

دیدن مطلب
دلایل سرمایه گزاری در انگلستان

نکته ۶: انبوه نکات و سو استفاده های رایج در این نوع روش اقامت گرجستان لازم نیست شما را از استفاده از این روش مایوس نماید، اقامت کارمندی یکی از قوی ترین انواع اقامت میباشد و پس از ۶ سال تبدیل به اقامت دائم میشود و پس از مشاهده انبوه اقامتهای موفق روزانه در شعب آریا، میتوانید با خیال راحت از این طریق درخواست اقامت نموده و کارت اقامت دریافت نمایید.

اقامت خرید ملک

در این روش ملکی غیر از زمین کشاورزی میخرید که توسط کارشناس رسمی گرجستان بیش از ۳۵۰۰۰$ کارشناسی گردد.

این اقامت به صورت یکساله خواهد بود ، سال به سال تمدید می شود و بعد از ۶ سال تبدیل به اقامت دائم خواهد شد.

مجموع کل هزینه هایتان برای اقامت از طریق خرید ملک میشود:

 • ۲۰۰ لاری کارشناسی رسمی دولت گرجستان
 • ۲۱۱ لاری واریز دولتی
 • ۱۵ لاری ترجمه پاسپورت
 • ۲۰۰ لاری مشاور حقوقی درخواست اقامت
 • ‏+۱۸‎٪ مالیات ارزش افزوده
 • مجموعا حدود ۷۴۰ لاری = حدود ۳۰۰ $

 

نکته ١: در طول این ۶ سال هر زمان که بخواهید میتوانید ملکتان را بفروشید ولی برای تمدید اقامتتان باید در سررسید تمدید سالانه اقامتتان یا ملک دیگری به ارزش حداقل ۳۵۰۰۰ دلار را جایگزین کرده باشید و یا بوسیله یکی دیگر از روشهای اقامت مانند اقامت کاری تمدید نمایید.

نکته ٢: ملک خریداری باید حتما به نام یک نفر باشد .

به هیچ وجه ملکی که سندش آماده نیست یا به صورت اقساطی خریداری شده باشد ( حتی اگر پیش پرداخت شما بیش از ۳۵۰۰۰ دلار باشد ) منجر به اخذ اقامت نمیگردد .ولی در برخی موارد امکان تفکیک یک ملک بالای ٧٠.٠٠٠ دلار، به ٢ سند مجزا شش دانگ و اخذ اقامت برای ٢ خانواده وجود دارد.

نکته ٣: کارشناسان رسمی گرجستان، املاک را در مواقعی بیش از قیمت خرید و در مواقعی کم تر از قیمت خرید کارشناسی مینماید. گاهی ملکی که ٣٠.٠٠٠ دلار خریداری شده بیش از ٣۵.٠٠٠ دلار کارشناسی میشود و در بعضی موارد نیاز به خرید ملک بالای ۴٠.٠٠٠ دلار است. ارزندگی پروژه مهم است و املاک آریا به شما تعهد مینماید آنقدر برای شما ارزنده خرید نماید که حداقل ١٠٪‏ بیشتر کارشناسی گردد.

نکته ۴: با اخذ اقامت از طریق خرید ملک ، یک همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و یکی از والدین تحت تکلف و یک کودک تحت سرپرستی از طریق نسبیت با شما میتوانند اقامت موقت یک ساله بگیرند و همانند شما پس از ۶ سال اقامت دائم دریافت نمایند.

مجموع کل هزینه های خانواده تان برای اقامت از طریق نسبیت میشود:

 • ۲۰۰ لاری تایید نسبیت
 • ۲۱۱ لاری واریز دولتی
 • ۱۵ لاری ترجمه پاسپورت
 • ۲۰۰ لاری مشاور حقوقی درخواست اقامت
 • ‏+۱۸‎٪ مالیات ارزش افزوده
 • مجموعا حدود ۷۴۰ لاری = حدود ۳۰۰ $

 

نکته ۵: کلیه اقامت ها، یکساله صادر می گردد. ولی در شرایط خاص ممکن است به صورت ۶ ماهه صادر گردد.

تمدید اقامت ممکن است ۶ ماهه،یکساله،سه ساله و یا پنج ساله باشد.

نکته ۶: پس از صدور اقامت متقاضی یک ماه وقت دارد که به گرجستان جهت امضاء و دریافت کارت اقامت مراجعه نماید.

نکته ٧: اقامت ظرف ٣٠ روز از تاریخ درخواست صادر میگردد و در صورت درخواست متقاضی به صورت فورس ماژور ظرف ١٠ روز صادر می گردد.
( هزینه اقدام فورس ماژور ٢٠٠ لاری بیشتر است).

با توجه به سو استفاده های فراوان از ایرانیها، بدلیل نداشتن اطلاعات از قیمت املاک و مناطق، داشتن متوسط قیمت خرید ملک در تفلیس جهت آگاهی شما بسیار مهم است.

دیدن مطلب
شرایط پناهندگی در کانادا

قیمت آپارتمان به سه پارامتر بستگی دارد:

 • اول منطقه
 • دوم نوع تحویل بصورت بلک یا وایت یا تجهیز شد
 • سوم زمان تحویل ملک
 • در عکس های زیر نقشه مناطق تفلیس و متوسط قیمت خرید را برای آگاهیتان ارسال مینمایم.

 

نکات:

 • !!! اگر از طریق شعب آریا اقدام به خرید ملک کرده باشید، درخواست اقامتتان رایگان خواهد بود.
 • !!! طبق قوانین گرجستان، در دفاتر قانونی (با تابلو)، مشاوره حقوقی و خرید ملک برای خریدار، رایگان و “بدون پرداخت کمیسیون” خواهد بود. نتیجه این قانون این است که شما در صورت استفاده از دفاتر قانونی (با تابلو)، بدون اینکه هیچ هزینه ای پرداخت نمایید، میتوانید از صحت خرید و قیمت خرید مطمین باشید و نیازی ندارید برای صرفه جویی در پرداخت هزینه کمیسیون، بی واسطه عمل کنید و در دام دلالی بیافتید.
 • !!! به هیچ وجه برای خرید، بجای «دفاتر با تابلو قابل مشاهده» که توسط دولت، پلیس و اداره مالیات گرجستان شناخته شده اند، به بهانه های دروغین از افرادی که در قالب راهنمایی به صورت راننده تاکسی یا معرفی شده توسط صاحب هتل و رستوران در کمین هستند و یا دفاتر بدون تابلو قابل مشاهده، که مخصوص کلاهبرداری راه اندازی شده و هر سه ماه جابجا میشوند، استفاده ننمایید.

اقامت تحصیلی

اقامت تحصیلی راهی بسیار راحت و ارزان قیمت برای اخذ اقامت است ولی ضعف آن این است که جز سابقه اقامت حساب نشده و بعد از ۶ سال مانند سایر روشها تبدیل به اقامت دایم نمیشود.

برای پوشش این ضعف اکثرا متقاضیان اقامت خود را به وسیله اقامت تحصیلی می گیرند و پس از استقرار برای تمدید اقامت از روش اقامت کارمندی یا خرید آپارتمان استفاده می کنند.

نکته ١: کلیه اقامت های تحصیلی یکساله صادر می گردد ،در شرایط خاص به صورت ۶ ماهه صادر می گردد ، تمدید اقامت ممکن است ۶ ماهه،یکساله،سه ساله و یا پنج ساله باشد.

نکته ٢: پس از صدرو اقامت متقاضی یک ماه وقت دارد که به گرجستان جهت امضاء و دریافت اقامت مراجعه فرماید.

نکته ٣: اقامت موقت ظرف ٣٠ روز از تاریخ درخواست و در صورت درخواست متقاضی به صورت فورس ماژور ظرف ١٠ روز صادر می گردد.
( هزینه اقدام فورس ماژور ٢٠٠ لاری بیشتر است).

نکته ۴: مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه:

 • مدرک دیپلم
 • مدرک پیش دانشگاهی
 • ریز نمرات
 • مدارک فوق بصورت ترجمه شده به انگلیسی باید باشد.

 

نکته ۵: مدارک لازم برای ثبت نام مدارس:

 • کارت بهداشت
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • ریز نمرات

 

مدارک فوق بصورت ترجمه شده به انگلیسی باید باشد.

نکته ۶: هزینه اعزام دانشجو یا محصل ۶٠٠ لاری تقریبا معادل ٢۵٠$ میباشد.

نکته ٧: برای تحصیل دانشگاهی در مقاطع بالای لیسانس مانند فوق لیسانس و دکترا، باید واحدهای پاس شده معادل سازی شود که خیلی از واحدها رد خواهد شد و بصورت پیش نیاز مجددا میبایست پاس شود.

تفاوت “اقامت دائم” و “شهروندی”

کشور گرجستان جزو معدود کشورهایی هست که گزینه اقامت دایم دارد.

بین اقامت دایم و شهروندی (پاسپورت) گرجستان تفاوتی کاربردی در زندگی وجود ندارد.

تمام افراد خارجی که اقامت دایم داشته باشند میتوانند حساب بانکی داشته باشند و خرید ملک یا ماشین و همه چی با مالکیت قطعی و صد در صد.، داشته باشند. بیمه شوند.

و بعد از ۲۰۲۰ که گرجستان شینگن شود با اقامت میتوانند بدون ویزا کل کشورهای اروپایی شینگن را بروند و …

برتریهایی که شهروندی (پاسپورت) گرجستان نسبت به اقامت دایم دارد:

 • حق رای
 • حقوق ماهیانه
 • درمان رایگان بالای ۶۰ سالگی

در نتیجه شما با داشتن اقامت دایم تمام امکانات کاربردی شهروندان گرجستان را خواهید داشت.

اقامت دائم گرجستان

سه روش کاربردی دارد:

 1. تمدید اقامت موقت
 2. ازدواج
 3. سرمایه گذاری
دیدن مطلب
اقامت اروپا با ثبت شرکت در لیتوانی

١- تمدید اقامت موقت

برای فردی خارجی صادر میگردد که، به مدت شش سال متوالی اقامت موقت داشته باشد.

البته در صورتی که فرد برای اهداف پزشکی، تحصیلی، ماموریت دیپلماتیک و یا نمایندگی شرکتی در کشور گرجستان حضور داشته باشد شامل این قانون نمی گردد.

نکته ١: الزامی  وجود ندارد که در طول این ۶ سال در گرجستان حضور داشته باشند و فقط برای تمدید اقامت باید حضور داشته باشند.

نکته ٢: در اینصورت خانواده فرد مقیم شامل یک همسر، فرزندان زیر ١٨ سال و یک نفر از والدین و یک کودک تحت تکفل نیز می تواند اقامت داشته باشد

نکته ٣: مدت زمان اخذ اقامت دائم ٣ ماه از زمان اقدام می باشد.

٢- ازدواج

برای اعضاء خانواده فردی صادر میگردد که،گرجی باشد.

اعضای خانواده شامل : یک همسر، فرزندان و یکی از والدین.

نکته ١: مدت زمان اخذ اقامت دائم ٣ ماه از تاریخ اقدام می باشد.

٣- سرمایه گذاری

برای فردی خارجی صادر میگردد که،بالای 300 هزار لاری در گرجستان سرمایه گذاری کند.

در این صورت اجازه اقامت برای اعضای خانواده سرمایه گذار هم صادر می شود که شامل: یک همسر، فرزند و یا یک فرد ناتوان که کاملا به وی وابسته است، می باشد.

نکته ١: خرید ملک جزء سرمایه گذاری محسوب نمی گردد مگر آنکه زمین باشد و اقدام به ساخت نماید ویا اگر ملکی نیمه تمام باشد و بیزینسی روی آن انجام دهند.

نکته ٢: مدت زمان اقدامات اقامت دائم ٣ ماه از تاریخ اقدام می باشد.

شهروندی گرجستان

سه روش کاربردی دارد:

 1. پس از اقامت دائم
 2. ازدواج
 3. خدمات ویژه

١- پس از اقامت دائم

برای فردی خارجی صادر میگردد که، بالای ١٨ سال باشد و در طول ۵ سال گذشته، چه با ویزا چه با کارت اقامت در گرجستان بطور قانونی و مستمر زندگی کرده باشد و زبان گرجی را در حد ابتدایی بداند و از تاریخ و شرایط قانون گرجستان آگاهی داشته باشد و در گرجستان مشغول به کار باشد یا ملک داشته باشد یا در یک فعالیت کارآفرینی در گرجستان مشغول باشد یا مالک سهمی از یک شرکت کارآفرینی گرجی باشد یا در شرایط پناهندگی باشد.

٢- ازدواج

برای فردی خارجی صادر میگردد که، با شهروند گرجی ازدواج کرده باشد  و مدت ٢سال قبل آن بصورت قانونی و مستمر در گرجستان زندگی کرده باشد و زبان گرجی را در حد ابتدایی بداند و از تاریخ و شرایط قانون گرجستان آگاهی داشته باشد.

٣- خدمات ویژه

خدمات ویژه برای فردی خارجی صادر میگردد که، خدمت فوق العاده ای برای کشور گرجستان انجام داده باشد. یا به منافع ملی کشور گرجستان سودی رسانده باشد.

یا فعالیت اقتصادی ویژه ای در خاک گرجستان انجام داده باشد.

با توجه به مادام العمر بودن اقامت دائم و امکان استفاده از تمامی امکانات زندگی و کار همانند شهروندان گرجستان ، پیشنهاد می گردد در صورتیکه شرایط سرمایه گذاری بالای ٣٠٠.٠٠٠ لاری را دارید، به دلیل آسانتر بودن سعی در اخذ اقامت دائم داشته باشید .

لازم به ذکر است با داشتن اقامت دائم پس از پیوستن گرجستان به حوزه شینگن در سال ٢٠٢٠ می توانید به تمام کشور های اروپایی حوزه شینگن سفر کنید و حتی این امکان نیز همانند وام و بیمه و حساب بانکی و خرید وفروش با داشتن اقامت نیز میسر می شود و نیازی به داشتن شهروندی نیست.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.