اقامت در کشور کانادا از کجا شروع میشود ؟

برای اقامت در کشور کانادا از کجا شروع کنم؟

برای اقامت در کشور کانادا از کجا شروع کنم؟

مهاجرت به سایر کشور های جهان یکی از بزرگترین تصمیمات زندگی است که افراد متقاضی در زندگی خود دارند. ازین رو  لازم است با کسب اطلاعات لازم در مورد شناخت خود، شناخت کشور مقصد(کانادا) با چشم باز قدم در این راه نهند. به همین جهت ما در این مقاله مطالبی را برای شما عزیزان گرداوری کرده ایم که با در نظرگرفتن این شرایط راه مهاجرت خود را انتخاب کنید.

  • خود شناسی: مهاجرت بیشتر به کار کسانی می آید که با تغییر میانه خوبی دارند. مثلا از خوردن غذاهایی جدید، دیدن مکان های جدید، نشست و برخاست با آدم های متفاوت و امثال آن لذت می برند. از خود بپرسید و تحقیق کنید که چقدر از نظر روحی با مهاجرت سازگاری دارید. آیا می توانید به راحتی در میان آدم هایی زندگی کنید که با شما متفاوتند؟
  • آشنایی با کشور کانادا (جغرافیا، تاریخ، فرهنگ مردم، وضعیت اقتصادی و …): هدف وبسایت حاضر این است که در این خصوص در خدمت شما باشد. سعی من بر این است که تا می توانم کانادا را از جنبه های مختلف به شما معرفی کنم. علاوه بر این وبسایت می توانید به سایر منابع آنلاین مراجعه کنید تا دیدی مناسب از کانادا داشته باشید. اگر تصویری که در ذهن شما شکل می گیرد، آن نیست که آرزو داشتید، یا بیشتر تحقیق کنید و یا از مهاجرت منصرف شوید. چرا باید به کاری دست بزنید که در نهایت حاصلش دلخواه شما نیست. آن هم در خصوص کانادا که صدها هزار نفر در صف مهاجرت آن قرار گرفته اند و خیلی از آنها آرزویی را در سر دارند که شما ندارید.
  • مقایسه کانادا با سایر کشورها: منظور از سایر کشورها آنهایی است که راه مهاجرتشان به روی شما باز است. خوشبختانه خیلی از ایرانی ها گزینه های زیادی ندارند (معمولا فقط کانادا و استرالیا گزینه های شماست). می گویم خوشبختانه چون مجبور نیستید در خصوص کشورهای متعددی تحقیق کنید. توجه داشته باشید که من نمی توانم مبنای خوبی برای مقایسه کانادا و استرالیا باشم. همین طور کسی که در استرالیا زندگی می کند نمی تواند به درستی این مقایسه را انجام دهد. اگر موردی استثنایی بود که در هر دو کشور زندگی کرده بود، می توانید از وی سوال کنید. در ضمن خودتان مستقیما وبلاگ ها و وب سایت های مربوط به کشورهایی که می توانید برای مهاجرت انتخاب کنید را مطالعه نمایید و سعی کنید از این طریق مقایسه انجام دهید.
  • فرآیند مهاجرت: در خصوص فرآیند مهاجرت تحقیق کنید و راه های مختلف را بسنجید.برای مثال وبسایت حاضر فهرست کاملی از روش های مهاجرت را شامل می شود. راه دیگر آن است که با یک مشاور رسمی مهاجرت مشورت کنید.
  • آمادگی برای شکست: اقدام برای مهاجرت به کانادا به معنای تضمین قبولی نیست. در عمل برخی از پرونده های مهاجرت رد (یا به اصلاح ریجکت) می شوند. سعی کنید تا حد ممکن مدارک کامل ارائه کنید که احتمال رد پرونده کم باشد ولی به هر حال از نظر روحی آمادگی شکست را داشته باشید.
دیدن مطلب
دانشگاه بریتیش کلمبیا

بعد از پایان فاز اول یعنی تحقیقات، می توان تصمیم گرفت که آیا مایل به مهاجرت به کانادا هستید یا خیر. اگر پاسخ مثبت بود ادامه دهید و اگر خیر،به دنبال مهاجرت نباشید.

در فاز بعد انتخاب روش مهاجرت است. ساده ترین راه ها برای ورود به کانادا برای بیشتر افراد قابل دسترسی نیست. شما باید ثروتمند ، “ماهر” یا یک نوع هنری داشته باشید. اگر واجد شرایط باشید ، این آسانترین راه ها برای آمدن به کانادا است:

  • برنامه های مهاجرتی “تجارت” یا “سرمایه گذار” که در آن مهاجران اساساً با ایجاد یا سرمایه گذاری در یک تجارت و ایجاد شغل ، اقامت دائم خود را دریافت می کنید . برنامه فدرال  دوباره شروع شده است و ویزا استارت آپ نیز وجود دارد. همچنین ،  اکثر استانها هنوز این گزینه را ارائه می دهند .
  • Express Entry :  برنامه های Skilled Worker و Skilled Trades که برای تعداد معدودی از افراد آزاد است. برنامه Skills Trades فقط سالانه 3000 نفر اجازه می دهد. برنامه Skilled Worker فقط برای چند حرفه انتخابی آماده است و نیاز به آموزش و تجربه زیادی دارد ، یا برای افراد دیگری که دارای تحصیلات و تجربیاتی هستند که قبلاً پیشنهادات شغلی دارند . همچنین ، اگر دارای مدرک دکترا هستید ، ممکن است به عنوان یک کارگر ماهر شناخته شوید.
  • اجازه تحصیل: راهی بهتر از آموختن در دانشگاه یا کالج کانادایی به کانادا وجود ندارد . کانادا برنامه های بی شماری را ارائه می دهد و چند دانشگاه کانادا جزء بهترین های جهان محسوب می شوند . کالج ها ، که آموزش های عملی تری ارائه می دهند ، گزینه دیگری است. برای لیست کامل دانشگاههای کانادا اینجا را کلیک کنید . برای دیدن لیستی از کالج های کانادا اینجا را کلیک کنید . بهترین بخش: استانهای کانادا برای فارغ التحصیلان مؤسسات دوره متوسطه دوم اقامت دائم را ارائه می دهند . اما اطمینان حاصل کنید که هنگام انتخاب دانشگاه خود ، برنامه نامزد استان را برای استان خود تحقیق می کنید، برای دیدن آنچه که برای اقامت دائم لازم است. معمولاً پس از فارغ التحصیلی پیشنهاد شغلی و تعهد حداقل برای ماندن در استان صورت می گیرد.
  • سرانجام ، حرفه های منتخب وجود دارد که نیازی به ویزا برای ورود به کانادا برای کار و دسته بندی اقامت دائم ویژه برای برخی از این افراد “خودکار” مانند هنرمندان و کشاورزان ندارد.
دیدن مطلب
مهاجرت کاری به مالتا
پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *