بهترین دانشگاه های آلمان

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

یکی از   بهترین دانشگاه های آلمان   لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ یا همان LMU این دانشگاه برجسته تعداد زیادی دانشجو را سالانه پذیرش میکند.

و در مرکز شهر مونیخ واقع شده است. و از کهن ترین دانشگاه های آلمان است.

این دانشگاه توانسته است دانشمندان زیادی را پرورش دهد از جمله ورنر هایزنبرگ،اتو هان ، ماکس پلانک و که توانسته اند مدارج بالای علمی را کسب کنند.فارغ التحصیلان این دانشگاه توانسته اند 42جایزه نوبل را در حوزه های مختلف از جمله شیمی و فیزیک کسب کنند.

تخصص این دانشگاه تحقیقات بر روی علوم طبیعی است.و توانسته اند به کشفیات قابل توجه ای دست پیدا کنند. جالب است بدانید جایزه ویلهلم لایبنیتس گوتفرید، بالاترین جایزه علمی دانشگاه های آلمان است که 24 تن از اساتید این دانشگاه موفق به دریافت این جایزه شدند.

این دانشگاه در رنکینگ جهانی توانسته است رتبه 68 جهان و سومین دانشگاه ممتاز کشور آلمان شود.و موفق به کسب رتبه 30جهانی در رتبه بندی آموزش عالی تایمز شود.

این دانشگاه شامل دانشکده های مختلفی از جمله دانشکده الهیات کاتولیک،حقوق،دامپزشکی،تاریخ و هنر،فرهنگ،روانشناسی و علوم تربیتی،اقتصاد،پزشکی و الهیات پروتستان است.

دانشگاه فنی مونیخ

این مرکز علمی که از بهترین دانشگاه های آلمان است،تنها موسسه علمی و فناوری مونیخ است که در قرن نوزدهم میلادی پایه گذاری شده است.رشته های اصلی این دانشگاه رشته های فناوری اطلاعات{it}است.

دیدن مطلب
دلایل تحصیل در آلمان

اما هم اکنون رشته های دیگری همچون علوم اجتماعی،فناوری غذا ،علوم طبیعی و کشاورزی در این دانشگاه تدریس میشود.

این مرکز علمی ارتباط خوبی با شرکت ها و موسسه های علمی دارد.دانشمندان و مهندسان زیادی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

از جمله این بزرگان میتوان به رودولف دیزل کلود درنیه،هانس فیشر (جایزه نوبل شیمی 1930}،ارنست اتو فیشر (جایزه نوبل برای شیمی 1973)،کارل مکس فون بائرنفیند،رودولف ماسباوئر (جایزه نوبل برای فیزیک 1961) اشاره کرد.

جالب است بدانید که مرکز علمی TUM در سنگاپور از زیر مجکوعه های دانشگاه فنی مونیخ است.فارغ الحصیلان این مرکز علمی توانسه اند 13جایزه علمی نوبل را در حوزه های پزشکی،شیمی و فیزیک از آن خود کنند.

این دانشگاه شامل دانشکده های معماری،برق و کامپیوتر،علوم زندگی،فیزیک،شیمی ریاضی، هوافضا،علوم ورزشی و بهداشت میباشد.

دانشگاه هایدلبرگ

این دانشگاه کهن که بیش از 630سال قدمت دارد.با داشتن رشته های مختلف تحصیلی برای همه ی مقاطع تحصیلی و کسب 33جایزه نوبل توانسته است جزء بهترین دانشگاه های آلمان باشد.

این دانشگاه سیاستمداران و افراد علمی بزگی را پرورش داده است.و استاتید برجسته ای هم در این دانشگاه تدریس کرده اند.از جمله این افراد بنیان گذار جامعه شناسی مدرن ، ماکس وبر است .بیش از20% جمعیت آن دانشجویان خارجی هستند.

دانشگاه هومبولت برلین

این دانشگاه در همه رشته های که دارد از اهمیت بالایی برخورد دار است اما رشته های هنری این دانشگاه از اهمییت بالاتری برخوردار هستند.

فارغ التحصیلان این دانشگاه توانسته اند 55جایزه نوبل را در حوزه های مختلفی همچون پزشکی،شیمی و فیزیک بدست آورند.

از جمله افرادی که در گذشته در این دانشگاه فعالیت داشتند میتوان به والتر بنجامین،ماکس پلانک و آلبرت انیشتین اشاره کرد.جالب است بدانید که در این دانشگاه کتابخانه ای بسیار کامل وجود دارد که بیش از 6/5میلیون جلد کتاب دارد. و بیش از صد ها رساله تخصصی و نشریه دارد.

دیدن مطلب
تولد فرزند در آلمان

به همین خاطر این دانشگاه جزء بهترین دانشگاه های آلمان شده است.

دانشگاه فرایبورگ

یکی از بهترین رشته ها در این دانشگاه که طرفداران زیادی دارد رشته های انسان شناسی و علوم طبیعی است.این دانشگاه در رتبه پنجم و جزء بهترین دانشگاه های آلمان است.

دانش آموخته های این دانشگاه تاکنون موفق به کسب 19جایزه نوبل و جایزهGottfried Wilhelm Leibniz که معتبر ترین جایزه تحقیقاتی آلمان است شده اند.

تحصیل در آلمان

اقامت اروپا

ویزای شینگن

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.