بهترین دانشگاه های اسپانیا

دانشگاه کامپلوتنس مادرید

دانشگاه کامپلوتنس که یکی از  بهترین دانشگاه های اسپانیا  است.توانسته 85هزار دانشجو را پذیرش کند که عدد زیادی است.این دانشگاه در رتبه های جهانی رتبه 200را دارد که این رتبه نشانه دهنده سطح مناسب علمی این دانشگاه است.

این دانشگاه که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اسپانیا است در سال 1293 تاسیس شده.و دانشجویان اسپانیایی و غیر اسپانیایی زیادی را پذیرش کرده.

جالب اینست که این دانشگاه از جاذبه های توریستی کشور اسپانیا است و سالانه گردشگران زیادی برای دیدن آن میروند.قدمت این دانشگاه700سال است.

دانشگاه خودگردان مادرید

این دانشگاه دومین دانشگاه اسپانیایی است که توانسته است جایگاه 185جهانی را از آن خود کند.به نوعی دانشگاهی مستقل است دانشجویان زیادی علاقه تحصیل در این دانشگاه را دارند.

این دانشگاه دانشکده های مختلفی دارد همچون دانشکده حقوق که نمونه ای از فارغ تحصیلان آن توانسته است سمت بالای را در کشور اسپانیا بدست آورد.

این دانشگاه 36هزار دانشجو را پذیرش کرده است.این دانشگاه خودگردان سه پردیس کجزا در مادرید دارد مهم ترین آن ها در شمال شهر و در فاصله 15کیلومتری از شهر واقع شده است نام این پردیس کاندوبلنکو است و از فارغ التحصیلان معروغ آن میتوان به پادشاه سابق اسپانیا یعنی فیلیپه ششم اشاره کرد.

دیدن مطلب
بهترین شهرهای اسپانیا برای دانشجویان

دانشگاه بارسلونا

این دانشگاه که خود یکی از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های اسپانیا است. توانسته است جایگاه جهانی 160 را از آن خود کند البته رتبه این دانشگاه دارای نوسان است.

این دانشگاه در حکومت خود مختار کاتالونیا واقع شده است.و دارای 60 هزار دانشجو و 18 دانشکده تخصصی است.بیشتر رشته های این دانشگاه جزء100دانشگاه برتر است از جمله این رشته ها پزشکی و حقوق است.

دانشگاه پلی‌تکنیک کاتالونیا

یکی از دانشگاه های خوب برای رشته های تحصیلی دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا است این دانشگاه یکی از معتبر ترین و بهترین دانشگاه های اسپانیا است.این دانشگاه توانسته نسبت به دیگر دانشگاه های اسپانیا بیشترین دانشجوی بین المللی را جذب کند.

مدرک تحصیلی این دانشگاه از اعتبار بالایی برخوردار است بدین خاطر که این دانشگاه بزرگترین مرکز علمی و صنعتی جنوب اروپا است.تحصیل در رشته مهندسی در این دانشگاه از اهمیت بالایی برخوردار است.

دانشگاه پلی‌تکنیک والنسیا

یکی از گزینه های خوب برای تحصیل در رشته مهندسی دانشگاه پلی‌تکنیک والنسیا است بدین خاطر که زندگی در این شهر کم هزینه تر از بارسلونا است و هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه ای دارد.

والنسیا سومین شهر بزرگسپانیا است. شهری بسیار خوب از لحاظ تنوع دانشگاهی است.این دانشگاه 3پردیس دارد و فقط یکی از این پردیس ها در شهر والنسیا است که نام آن پردیس ورا است این پردیس گزینه خوبی برای تحصیل در اسپانیا است. بخاطر امکانات و سطح بالای آموزشی که دارد.

دانشگاه زاراگوزا

این دانشگاه گزینه خوبی برای تحصیل است به این خاطر که هزینه های های زندگی و تحصیل آن کم است.دانشگاه زاراگوزا که از بهترین دانشگاه های اسپانیا است بیش از 400سال قدمت دارد.

دیدن مطلب
هزینه های تحصیل در اسپانیا

این دانشگاه 3پردیس دارد و این 3پردیس در شهر زاراگوزا قرار دارد و 20دانشکده تخصصی دارد که توانسته 40هزار دانشجو را پذیرش کند.

دانشگاه چارلز سوم

یکی از بهترین دانشگاه های اسپانیای که زبان تدریس آن انگلیسی است دانشگاه چالزسوم است یک چهارم دانشجو های این دانشگاه غیر اسپانیایی هستند.این دانشگاه گزینه خوبی برای کسانی است که نمیخواهند به زبان اسپانیایی تدریس کنند. و رشته های مختلف زیادی دارد.

تحصیل در اسپانیا

مهاجرت به کانادا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *