بهترین دانشگاه های بلژیک

دانشگاه کاتولیک لون (Katholieke Universiteit Leuven)

اگر به دنبال  بهترین دانشگاه های بلژیک  هستید،بدانید که این دانشگاه جزء بهترین های خود است. به این دلیل که دانشگاه کاتولیک لون با کسب رتبه 71جهانی موفق شده است جایگاه بهترین دانشگاه بلژیک را از آن خود کند.

این دانشگاه برتر نخستین دانشگاه تاسیس شده در بلژیک در سال 1425 است.این دانشگاه توانسته است نسبت به دیگر دانشگاه ها بیشترین دانشجو را پذیرش کند.با توجه به کیفیت بالای آموزشی این دانشگاه هزینه های تحصیل آن نسبت به دانشگاه های دیگر کم است.

زبان تدریس این دانشگاه زبان هلندی است. و کلاس های انگلیسی زبان هم دارد.و دانشکده پزشکی آن در بروکسل واقع شده است.

دانشگاه گنت (University of Ghent)

زبان تدریس این دانشگاه هلندی است و توانسته است جایگاه 125ام را کسب کند.این دانشگاه در سال1817 در شهر گنت پایه گذاری شد.این دانشگاه موفق به کسب رتبه 20جهانی در حوزه دامپزشکی و کسب رتبه 100دنیا در علوم زندگی شده است.

به همین خاطر است که توانسته است جزء بهترین دانشگاه های بلژیک باشد. دانشگاه گنت 11دانشکده را در خود جای داده است.این دانشکده ها شامل علوم اجتماعی و سیاسی،روانشناسی،اقتصاد و مدیریت کسب و کار،علوم تربیتی،هنر وفلسفه، علوم بهداشت و مهندسی عمران است.

دانشگاه کاتولیک لوون (Université Catholique de Louvain)

اگر بخواهیم به بزرگترین دانشگاه فرانسوی زبان بلژیک اشاره کنیم میتوانیم به دانشگاه کاتولیک لوون که در سال 1425پایه گذاری شده و در 30کیلومتری شهر بروکسل واقع شده است یاد کنیم.

دیدن مطلب
تحصیل در بلژیک

در اوایل تاسیس این دانشگاه در شهر لوون بلژیک واقع شده بود.اما بخاطر اینکه در قسمت هلندی زبان های بلژیک بود و زبان آن فرانسوی بود باعث شد این دانشگاه به دو قسمت تبدیل شود.و بخش فرانسوی آن را به شهر دیگری منتقل کردند.

با این نتیجه باز هم این دانشگاه جزء بهترین دانشگاه های بلژیک است.و موفق به کسب جایگاه 153جهان شده است.و افتخار دیگری که در رشته الهیات کسب کرده است، تصاحب رتبه17دنیا بوده.

دانشگاه وریج بروکسل (Vrije Universiteit Brussel)

این دانشگاه در فعالیت های تحقیقاتی خود در رشته های پایه ای در دنیا مطرح است.این دانشگاه موفق به کسب جایگاه 182جهانی شده است این دانشگاه زمانی تاسیس شد که دانشگاه آزاد بروکسل به دو قسمت تقسیم شد.

دانشگاه آزاد بروکسل (Universite Libre de Bruxelles)

این دانشگاه افتخار این را دارد که توانسته است سه جایزه نوبل،سه جایزه ولف،مدال فیلدز و دو جایزه ماری کوری را از آن خود کند.

این دانشگاه تحقیقاتی بیشترین دانشجویان خارجی را دارد. وتوانسته است با کسب جایگاه 205جهانی جزء بهترین دانشگاه های بلژیک باشد.

دانشگاه آنتورپ (University of Antwerp)

این دانشگاه با داشتن 9دانشکده اقتصاد کاربردی،علوم کاربردی،علوم اجتماعی،دامپزشکی، دارو سازی،حقوق و علوم پزشکی توانسته است جزءبهترین دانشگاه های بلژیک باشد.

جالب است بدانید که این دانشگاه مهم از ترکیب 3دانشگاه کوچکتر در شهر آنتورپ بلژیک تشکیل شده است.در این دانشگاه مقطع دکترا هم وجود دارد.

University of Liège

این دانشگاه دارای 10 دانشکده شامل علوم کاربردی،دامپزشکی،علوم داروسازی است.در این دانشگاه فرانسوی زبان بلژیک همه مقطع های دانشگاهی وجود دارند و توانسه جزءبهترین دانشگاه های بلژیک باشد.و در سال 1817پایه گذاری شده است.

دیدن مطلب
شهرهای دانشجوی بلژیک

دانشگاه مونس (University of Mons)

دانشگاه مونس را میتوان به عنوان چهارمین دانشگاه فرانسوی زبان بلژیک نامید این دانشگاه که جزء بهترین دانشگاه های بلژیک است. در 25رشته در همه مقاطع در حال تحصیل است.

این دانشگاه در بخش فرانسوی Hainaut در نزدیکی مرز فرانسه واقع شده است.

اقامت اروپا

ویزای شینگن

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *