بهترین دانشگاه های ترکیه

طبق قراردادی ترکیه توافقنامه بولونیا را امضاء کرد.طبق این توافق برنامه های تحصیلی ترکیه با دانشگاه های اروپایی مشترک است.در کشور ترکیه 200دانشگاه وجود دارد اکثر این دانشگاه ها دولتی هستند.

دانشگاه های کشور ترکیه در برنامه های تبادل دانشجویان خارجی عضو هستند.بهترین دانشگاه های ترکیه در شهرهای بزرگ آنکارا و استانبول قرار دارند.

دانشگاه بوغازایچی

این دانشگاه جزء بهترین دانشگاه های ترکیه است که در شهر استانبول قرار دارد زبان تحصیلی دانشگاه بوغازایچی انگلیسی است.و در سال 1863 به نام کالج رابرت با عنوان اولین دانشگاه اروپایی که در قسمت اروپایی ترکیه پایه گذاری شده و از سابقه بالایی در ترکیه برخوردار است .

این دانشگاه از دانشکده مختلفی برخوردار است از جمله آن ها علوم پایه،فنی ومهندسی،علوم مهندسی،علوم اجتماعی و هنر است.

دانشگاه بیلکنت

این دانشگاه در سال 1984در شهر آنکارا پایه گذاری شد. زبان تحصیلی این دانشگاه انگلیسی است.این دانشگاه نخستین دانشگاه غیرانتفاعی خصوصی ترکیه است.

دانشگاه بیلکنت که جزء بهترین دانشگاه های ترکیه است توانست در سال 2012در جهان رتبه 204را از آن خود کند و مجدد در جایگاه جهانی در سال 2017 توانست رتبه 423را کسب کند.

این دانشگاه شامل دانشکده های ادبیات،موسیقی،مدیریت،هنرهای زیبا،آموزش و اقتصاد است.هزینه تحصیل در این دانشگاه 14هزار دلار است که در دو قسمت از دانشجو میگیرند.معنی نام این دانشگاه در ترکی استانبولی به معنای شهر یادگیری و علم است.

دیدن مطلب
متوسط حقوق در ترکیه

دانشگاه سابانجی

این دانشگاه که در سال 1999پایه گذاری شد. و 4500دانشجو در آن مشغول تحصیل هستند.توانست در سال 2017در جایگاه جهانی رتبه 465را از آن خود کند.

زبان تحصیلی دانشگاه سابانجی انگلیسی است.کیفیت بالای آموزشی در این دانشگاه باعث شده است این دانشگاه جزء بهترین دانشگاه های ترکیه شود.

این دانشگاه برتر در سال 1999تاسیس شده و دارای دانشکده های مهندسی،مدیریت،علوم اجتماعی،علوم طبیعی و هنر است.

دانشگاه اژه (Ege University)

این دانشگاه در شهر ازمیر واقع شده است که این شهر چهارمین دانشگاه ترکیه است و از بزرگترین و بهترین دانشگاه های ترکیه است.زمانی که این دانشگاه تاسیس شد ابتدا رشته های پزشکی و کشاورزی در آن تدریس میشد.

این دانشگاه دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی مختلفی دارد که از امکانات خوبی برخوردار هستند.

این دانشگاه شامل دانشکده های:داندانپزشکی،ادبیات،علوم،معماری،تربیت بدنی،علوم سلامتی،کشاورزی،شیلات،سم شناسی و علوم هسته ای است.

دانشگاه اسکودار (Uskudar University)

دانشگاه اسکودار در اوایل بیمارستانی بود که در آن مرکز تحقیقاتی علوم عصب شناسی و روان درمانی بود اما بعد در رشته های پزشکی پیشرفت بسیار کرد.

اما به غیر از رشته های پزشکی رشته های همچون ارتباطات،علوم انسانی،مهندسی به رشته های آن اضافه شد.این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه است. که انتخاب خوبی برای تحصیل ارزان در ترکیه است.

دانشگاه های اسکودار شامل دانشکده های مهندسی، علوم طبیعی،علوم انسانی،علوم اجتماعی و ارتباطات است.

دانشگاه فنی خاور میانه (Middle East Technical University)

دانشگاه فنی خاورمیانه چهارمین دانشگاه ترکیه است که توانسته رتبه 555جهانی را کسب کند.این دانشگاه با داشتن امکانات مناسب و سطح علمی بالا و تحصیل ارزان توانسته جزء بهترین دانشگاه های ترکیه شود.

دیدن مطلب
بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه

دانشگاه فنی خاورمیانه ارتباط خوبی با دانشگاه های برتر جهانی بخصوص دانشگاه های کانادایی و آمریکایی دارد.

دانشگاه فنی خاورمیانه شامل دانشکده های مدیریت،علوم اقتصاد،هنر،معماری و علوم تربیتی است.

مهاجرت به کانادا

ویزای شینگن

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.