بهترین دانشگاه های رومانی

دانشگاه بخارست

دانشگاه بخارست قدیمی ترین نهاد آموزش عالی در کشور و دارای بالاترین رتبه در کشور است. این دانشگاه در سال 1864 تأسیس شد. ودرارای رتبه 701 جهانی است.

که جز بهترین دانشگاه های رومانی است. این مرکز تقریباً 32،000 دانشجو و 1300 نفر از اعضای هیات علمی را در خود جای داده است.

دانشگاه بخارست دارای 18 دانشکده است که طیف گسترده ای از رشته هارا در بر می گیرد.

این کشور با بیش از 50 موسسه آموزش عالی در 40 کشور جهان همکاری می کند و در برنامه هایی مانند Erasmus Mundus ، Lingua ، Leonardo da Vinci ، Tempus و دیگران مشارکت می کند که باعث ارتقاء همکاری های بین المللی در آموزش عالی می شود.

دانشگاه بابز بولیوی

دانشگاه بابز بولیوی بزرگترین موسسه آموزش عالی رومانی است که بیش از 41000 دانشجو در آن ثبت نام کرده اند. این دانشگاه در سال 1919 تأسیس شد ، اما در سال 1959 تحت یک روند تحول اساسی قرار گرفت.

دانشگاه بابز-بولیوی در بین 800 دانشگاه برتر جهان است. دانشگاه تحقیقاتی پیشرو با 21 دانشکده است.

این دانشگاه دوره هایی را به زبان های رومانیایی ، مجارستانی ، آلمانی ، انگلیسی و فرانسه ارائه می دهد.این دانشگاه را میتوان جز بهترین دانشگاه های رومانی نامید.

دانشگاه الکساندرو ایوان کوزا

قدیمی ترین دانشگاه رومانی ، دانشگاه الكساندررو ایوان كوزا ، در سال 1860 توسط شاهزاده الكساندرو ایوان كوزا تأسیس شد.

دیدن مطلب
هزینه تحصیل در رومانی

این یکی از معروفترین دانشگاه در رومانی است. این دانشگاه حدود 26000 دانشجو را در پردیس خود در Iași آموزش می دهد.

این دانشگاه تنها سه دانشکده – فلسفه ، حقوق و الهیات دارد ، اما به طور قابل توجهی توسعه یافته است. این دانشگاه عضو برخی از برجسته ترین شبکه های بین المللی آموزش عالی از جمله گروه کویمبرا و دانشگاه اوترخت است.

دانشگاه غربی Timisoara

چهارمین دانشگاه رومانی است که در بین 800 شرکت برتر جهان قرار گرفته است، است ، این دانشگاه در رتبه بندی EECA دارای رتبه59 ام است.

این موسسه در سال 1962 تأسیس شده است ، جوانترین موسسات با رتبه بین المللی در رومانی است.

این دانشگاه درای 11 دانشکده است که شامل ریاضیات و انفورماتیک ، فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی ، جغرافیا ، تاریخ ، الهیات ، روانشناسی ، اقتصاد ، هنر ، تربیت بدنی ، سیاست ، فلسفه و حقوق است.

یکی از قابل توجه ترین فارغ التحصیلان دانشگاه هرتا مولر است که در سال 2009 برنده جایزه نوبل ادبیات شد.

آکادمی مطالعات اقتصادی بخارست

آکادمی مطالعات اقتصادی بخارست که در سال 1913 تأسیس شده است ، بین المللی سازی را در اولویت قرار داده و برنامه های مختلفی را ارائه می دهد (از دوره های کارشناسی تا دکترا) که به زبان های انگلیسی ، آلمانی و فرانسوی تدریس می شوند.

تقریباً 22000 دانشجو در 12 دانشکده این دانشگاه ثبت نام می کنند ، که 700 نفر آنها از کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستند.

این آکادمی خدمات مختلفی را به طور خاص برای دانشجویان بین المللی ، از جمله، اسکان ، راهنمایی شغلی و خدمات پزشکی ارائه می دهد.

دیدن مطلب
تحصیل در رومانی

تحصیل در رومانی

تحصیل در هلند

ویزای شینگن

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.